Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
43 minutes ago, DjoleLO said:

Ne moze se preneti ni litar van rezervoara zbog vrste robe.

 

Ovo je tacno. Mene je granicna zaustavila u blizini granicnog prelaza sa 100l dizela kupljenog za poljoprivrednu mehanizaciju. Da napomenem da sam ga kupio u BiH i ne planiram da ga nosim van drzave nego sam na putu do sela ostao u okolini grada da obavim neke obaveze. Najmanji problem im je bio odakle mi gorivo i sta cu sa njega (uredno sam imao sve racune). Problem je bio u tome sto kako oni kazu "neadekvatno prevozim zapaljivu materiju"(4 karnistera po 25l). Jedva se ja iscupah da mi ne oduzmu gorivo.
Pretpostavljam da svakako ne bi oduzeli ali je vjerovatno da su imali zakonsku osnovu za to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ne smes ni da imas kuci u kantama, jer je to krivicno delo "Nedozvoljeno skladistenje robe". Kante sa gorivom se oduzimaju i pise se prijava.

Po mom misljenju je to van svake pameti, jer treba ljudima za poljoprivredu. Jedino sto se zna ko po selu prodaje gorivo iz Republike Srpske, a ko ima za svoje potrebe, pa se ima razumevanja prilikom postupanja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ok za prenos preko granice, to sam znao.
Al da li je moguće da ne mogu da imam kanister od 10-15 litara, za kosačicu, trimer, da očistim nešto u benzinu? Pod "ne mogu" mislim 100% da sam čist pred zakonom, zna se šta su lične potrebe i za šta bih mogao da upotrebim tu količinu benzina..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ako ti je trimer naslonjen na menjacnicu bices sumnjiv i sa 5 litara benzina a kamoli sa 15 litara.

 

Ja licno imam 2x20 litara u metalnim kanisterima u podrumu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Smes da imas kod kuce, al moras da imas dokaz o poreklu (racun).

 

 

Pre 1 sat, boky327 je napisao:

Problem je bio u tome sto kako oni kazu "neadekvatno prevozim zapaljivu materiju

Ako je bio u onim metalnim kanisterima koji su namenski za gorivo mogu da ga duvaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

U pitanju su plasticni ali takodje namijenjeni za gorivo. 
Prije svega adekvatno obezbijedjeni i osigurani zbog sebe samog.

Pitao sam ja i kako to da nisam 'legalan' tj. kako da prevezem to gorivo do sela legalnim putem. 
Odgovor je bio da se gorivo prevozi u specijalnim buradima namijenjemim za prevoz zapaljivih materija sto automatsi povlaci i specijalno vozilo sa protivpozarnom opremom i bla bla... U prevodu kako on meni objasni ja u autu ne bih smio da prevezem van reazervoara ni litar goriva legalno. To mora da bude vozilo specijalno pripremljeno za to. Morao bih od pumpadzija da iznajmim cisternu zbog 100 litara dizela :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ne smes ni litar goriva van rezervoara u autu preko granice, a kuci ne smes nikako da imas gorivo cak ni uz fiskalni racun.

Oduzimali 70 lit goriva, a kamo li vece kolicine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ajmo opet da ponovim pitanje, nije namera da te zajebavam ili nešto, stvarno ne razumem.

Znači policija ode kod bilo kog mehaničara i može da oduzme 2 litra goriva koje koristi za pranje delova. Ode kod Bokilića i uzme flašu koju on drži okačenu o tavanicu da napaja karbove. Ja doteram pun rezervoar (zna čika @Arakis), 20 litara, ostavim motor na servisu, i gde da drži majstor to gorivo dok radi servis? Uzmu meni gorivo za trimer (pričam o količinama od par litara, bukvalno što potrošim za jedno košenje placa)?.
Otprilike, po zakonu ja ako imam trimer moram napraviti prekršaj. Ako mi ostane auto bez goriva ne mogu da nazovem druga ili pomoć na putu da mi donese 5 litara goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
pre 19 minuta, DjoleLO je napisao:

a kuci ne smes nikako da imas gorivo cak ni uz fiskalni racun.

Oduzimali 70 lit goriva, a kamo li vece kolicine.

Sta ako se grejem na naftu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

U prosli ponedeljak oduzeli coveku 70 lit nafte ( 2 kanistera i jos nekih balona od 5 lit)

Prijavio ga komsija i snimao postupanje.

Javni tuzilac rekao da se oduzme i napise krivicna prijava. Sramota coveka sto mu dosla milicija, sramota miliciju sto se cima oko gluposti, a on se nakacio na ogradu, gleda i pakosno se smeje.

Ako se grejes na naftu, onda drzis u predvidjenim cisternama, a ne u kantama, a isporuku goriva ti vrsi npr NIS.

Znam da je glupost, ali ako te neko mrzi, a zivis na selu- eto nacina da napakosti.

 

Kod nas u LO je lep biznis sverc nafte i ljudi su zaradili lepe pare, jer je prelaz sa RS 4 km od grada. Naplate 15ak din vise po litri i to je to.

More passata b3 karavan (rezervar 100 lit) prelazi most i 99% su sverceri

 

Promenio član DjoleLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 8 minuta, bopk je napisao:

 

Ovo je u redu samo pod uslovom da se, ako pumpadžijama i dalje rastu troškovi (bilo koji), država odrekne svog dela, a ne da ovo finansiraju pumpadžije - njihov deo u prodajnoj ceni je svakako manji od dela države, a država nema troškove.

Isto mislim i za cene hleba, šećera...

Država treba da obezbedi da ne postoji kartelsko dogovaranje cena, a ne da ih veštački ograničava.

 

P.S. živo me zabole za pumpadžije, ali ako će oni da snose troškove, samo je pitanje ko je sledeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Sta ako se grejem na naftu?
Ne greje se sigurno niko na naftu jer je skupo i nemaš lož ulje nigde da kupiš. Ranije, dok je to postojalo, Jugopetrol ti je dovozio gorivo svojom cisternom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd
5 hours ago, DjoleLO said:

Ne smes ni da imas kuci u kantama, jer je to krivicno delo "Nedozvoljeno skladistenje robe". Kante sa gorivom se oduzimaju i pise se prijava.

Po mom misljenju je to van svake pameti, jer treba ljudima za poljoprivredu. Jedino sto se zna ko po selu prodaje gorivo iz Republike Srpske, a ko ima za svoje potrebe, pa se ima razumevanja prilikom postupanja.

 

Verovatno su mislili da ga uglave pod čl. 286, Nedozvoljeno postupanje sa eksplozivnim i zapaljivim materijalom.

Drugo mi ništa ne pada na pamet. Baš bih voleo da vidim kvalifikaciju.

Tom logikom bi i ljudima iako imaju legalno oružje bilo zabranjeno da drže municiju.

Ili ne daj Bože bilo koju količinu crnog baruta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

Država treba da obezbedi da ne postoji kartelsko dogovaranje cena, a ne da ih veštački ograničava.

IMG_20220210_192809.thumb.jpg.b9a4227a9eeac6d20deeaacccc879a37.jpg

 

IMG_20220210_192750.jpg.3c9dba02a4fa7dfe390785fcddcc1758.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Verovatno su mislili da ga uglave pod čl. 286, Nedozvoljeno postupanje sa eksplozivnim i zapaljivim materijalom.

Drugo mi ništa ne pada na pamet. Baš bih voleo da vidim kvalifikaciju.

Tom logikom bi i ljudima iako imaju legalno oružje bilo zabranjeno da drže municiju.

Ili ne daj Bože bilo koju količinu crnog baruta.

Nije 286.  Pisu cl. 176a ZPPA (Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji) i ne priznaju fiskalni racun (vrv znas zbog cega to kazem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja