Jump to content

Moto Zajednica

II Akcija Deda Mraz - 27. Decembar 2008.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bih da ofujem, ali ajde da se posvetimo bitnijim stavkama organizacije, te zahvalnice, 50 kom A4 format kostaju 2.000 din na digitalnoj u punom koloru. AKo moze neko da im nabaci pravu sljaku, bes lepo, ali ja iskreno ne bih za takvu cifru isao do Sremcice, a verujem da ni njima ne bi nista cinila. Opet kazem, ne potcenjujem niciji trud, prosto, budimo realni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja dolazim obavezno, prosli put sam hteo da se pojedem sto nisam imao motor  ;D

 

Mogao bi da se ucipim sa par polovnih ali ispravnih monitora, jel igra to?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja dolazim obavezno, prosli put sam hteo da se pojedem sto nisam imao motor  ;D

 

Mogao bi da se ucipim sa par polovnih ali ispravnih monitora, jel igra to?

 

 

 

Danas sam zvao direktorku ali nije mogla da mi se javi i njena sekretarica mi je rekla da zovem sutra. Cim budem saznao šta je to što im treba objavljujem ovde. Mislim da ti monitori mogu da posluže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

OK. Evo i ja sam bio danas u VIR-u , dao novac i uzeo svoje odelce  ;D

 

I ja, jedino mi još ostaje da probudim magare 28 decembra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Igore, jel imaš neki račun na koji bih mogao da uplatim pare?Video sam da si ostavio podatke za poštanku uputnicu ali nisam siguran da sam upućen u način upotrebe. :) Osim ako nije u pitanju Post net uplatnica, onda ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Opet ja :)

Ajmo admini NAJAVA NA NASLOVNOJ ;) cccc svaki put moram da se ponavljam ;)

Treba privuci sto vise ljudi, ne smemo se sramotiti i da nas bude manje nego prosle godine.

A svi ostali samoreklamirajte temu kod ostalih clanova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Opet ja :)

Ajmo admini NAJAVA NA NASLOVNOJ ;) cccc svaki put moram da se ponavljam ;)

Treba privuci sto vise ljudi, nesmemo se sramotiti i da nas bude manje nego prosle godine.

A svi ostali samoreklamirajte temu kod ostalih clanova

 

tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

treba podeliti temu na gradove kao sto je vec za ns uradjeno kako bismo se lakse organizovali.

 

Za ZR iscimaj Dragicu da postavi temu ;) Ili preuzmi inicijativu, niko ti nece zameriti da se angazujes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

treba podeliti temu na gradove kao sto je vec za ns uradjeno kako bismo se lakse organizovali.

 

Doći će trenutak kada ćemo se obratiti medijima i tom prilikom je dobro naglasiti da je akcija od nacionalnog značaja, da nije lokalnog karaktera i vezana samo za Beograd. Tada bi trebalo navesti sva mesta gde smo je sproveli uz specifikaciju poklona koje smo podelili sa napomenom da bi mi i više za sledeću godinu ako nam se u još većem broju jave ljudi dobre volje koji bi bili donatori.

 

Uz to, mediji imaju i dopisnike pa je moguće da bi novinari pokazali interesovanje i u lokalnim sredinama.

 

Na Forumu ima svakojakih tema, i potrebnih i nepotrebnih ali ovo je nešto što je baš naša stvar i ne treba se ustručavati kod otvaranja novih tema. Na primer, prošle godine akcija je uspešno sprovedena u Melencima na veliko Dragicino zalaganje pa ništa ne smeta da se otvori tema ''II Akcija Deda Mraz 2008 - Melenci''.

 

Za sada smo odlično organizovani, setili smo se da radimo na vreme i imamo šansu da nadmašimo sami sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Do koliko sati radi "VIR", pošto se obično vraćam sa posla oko 18h, da ne poljubim vrata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Do koliko sati radi "VIR", pošto se obično vraćam sa posla oko 18h, da ne poljubim vrata?

 

A ti kad dodjes sa posla pozovi ;)

IgorXT - Igor Despot

064/110-80-54

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

treba podeliti temu na gradove kao sto je vec za ns uradjeno kako bismo se lakse organizovali.

 

-Doći će trenutak kada ćemo se obratiti medijima i tom prilikom je dobro naglasiti da je akcija od nacionalnog značaja, da nije lokalnog karaktera i vezana samo za Beograd. Tada bi trebalo navesti sva mesta gde smo je sproveli uz specifikaciju poklona koje smo podelili sa napomenom da bi mi i više za sledeću godinu ako nam se u još većem broju jave ljudi dobre volje koji bi bili donatori.

 

Uz to, mediji imaju i dopisnike pa je moguće da bi novinari pokazali interesovanje i u lokalnim sredinama.

 

Na Forumu ima svakojakih tema, i potrebnih i nepotrebnih ali ovo je nešto što je baš naša stvar i ne treba se ustručavati kod otvaranja novih tema. Na primer, prošle godine akcija je uspešno sprovedena u Melencima na veliko Dragicino zalaganje pa ništa ne smeta da se otvori tema ''II Akcija Deda Mraz 2008 - Melenci''.

 

Za sada smo odlično organizovani, setili smo se da radimo na vreme i imamo šansu da nadmašimo sami sebe.

 

Bravo Vujo ;) Upravo tako neshto sam i ja mislila i sprovela - kada sam slala dopise eventualnim donatorima i organizacijama za koje mislim da mogu da se ukljuche u celu prichu...I upalilo je :)

Evo  kako sam ja to srochila , pa mozete  i da date predloge da se izmeni ukoliko mislite da neshto nedostaje ili se ljudima ne dopada...

 

 

APEL  ZA UKLJUČENJE U HUMANITARNU AKCIJU

 

DEDA MRAZ NA BIKE-U

 

Organizacija : MK BJBikers

Sedište : Beograd

 

Predmet : Donacija novogodišnjih paketa centru za decu ometenu u razvoju - Sremčica

 

Deda Mraz Na Bike-u je prva komponenta u humanitarnom  programu MK BJB sa kojim započinjemo aktivnosti u Beogradu kao i u ostelim gradovima Srbije.

 

Program organizuju i izvode članovi naše moto zajednice sa ciljem da se na ovaj način formira grupa aktivista ili da se povežu pojedinci iz postojećih grupa, koji će biti nosioici humanitarnih dešavanja..

Ovaj program je predstavlja najznačajniju fazu u celom modelu, jer se na ovaj način formira jezgro i u isto vreme orijentišu članovi kako da budu aktivni u lokalnoj sredini.

 

Ciljevi ovog programa su:

 

Kreiranje inicijalne grupe pojedinaca i/ili predstavnika postojećih grupa nosioca aktivnosti u zajednici

Orijentisanje članova o načinima participacije učešća u svojoj zajednici

Praktikovanje stečenih znanja realizovanjem lokalnih akcija

 

Program se realizuje kroz nekoliko faza:

     

        I faza:  Promotivna kampanja

        II faza: Male loklne akcije ( pokretanje istih akcija na lokalnom nivou )

        IV faza: Umrežavanje - Okupljanje

 

Lokalni partneri su partnerske organizacije – moto klubovi kao i pijedinci iz matice – MK BJBikers  uz čiji aktivan angažman sprovodimo program u zajednici.

 

Stoga, već u prvoj fazi, lokalni partneri učestvuju u kreiranju svojih kampanja, izboru medija na kojima će se reklamirati, organizovanju sastanka u zajednici koji okuplja sve važne lokalne aktere, koordiniraju prikupljanje sredstava, daju sugestije u procesu selekcije, itd.

 

 

Ove godine, pokrećemo drugu po redu, a nadamo se u budućnosti tradicionalnu akciju Deda Mraz Na bike-u koja za cilj ima humani gest dodele paketića i ostale pomoći koju uspemo da sakupimo onima kojima je pomoć najpotrebnija -  deci smeštenoj u ustanovi za ometene u razvoju u Sremčici..

 

Moto defile deda mrazova krenuće 28. decembra sa platoa ispred skupštine grada.

Na platou će biti organizovana podela slatkiša i balona deci koja sa roditeljima budu došla da isprate kolonu deda mrazova na motorima.

 

Po dolasku u Sremčicu članovi kluba organizuju druženje sa decom iz doma, kao i kulturno umetnički program u kome će nastupiti dečiji ansambl KUD Abrašević.

Po završetku priredbe biće organizovana dodela paketića i kratka press konferencija u kojoj ćemo se zahvaliti svim donatorima, eventualno pomenuti njihove delatnosti i napomenuti na koji način su pomogli realizaciju naše akcije.

 

 

 

 

Zato apelujemo na sve organizacije i pojedince koji su voljni da nam se priključe u akciji i makar delom donacija pomognu u realizaciji ove akcije.

 

Molimo medijske kuće da se priključe i obrazujemo  jak medijski pul koji će ovu kampanju ispratiti pre same realizacije, u toku i nakon obavljanja iste. Mediji su nam veoma bitni kako bi što više organizacija i pojedinaca bilo upućeno u naše aktivnosti i eventualna inicijativa za priključivanje onih koji u našem apelu prepoznaju potrebu da se pridruže.

 

Molimo sve organizacije ( donatore ) da makar malim novčanim iznosom ili pak robom iz svog asortimana pomognu realizaciju ovog programa i samim tim pokažu svoju brigu o ugroženima.

 

 

Unapred zahvalni na saradnji

BJBikers Beograd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Ove godine, pokrećemo drugu po redu, a nadamo se u budućnosti tradicionalnu akciju Deda Mraz Na bike-u koja za cilj ima humani gest dodele paketića i ostale pomoći koju uspemo da sakupimo onima kojima je pomoć najpotrebnija -  deci smeštenoj u ustanovi za ometene u razvoju u Sremčici.

 

Ja bih samo ovo izmenila, jer bezobzira na ime ustanove, danas se ovo u krugu strucnjaka i osoba koji se time bave smatra relativno politicki nekorektnim govorom. Mislim da bi i mi mogli da doprinesemo da se celokupna licnost ove dece ne posmatra kroz ometenost, jer osim odredjene ometenosti oni imaju brojne druge kvalitete. Dakle, ja bih napisala "deci SA teskocama u razvoju koja borave u domu u Sremcici" ili "deci smestenoj u ustanovi za osobe sa intelektualnom ometenoscu u Sremcici". Ne znam koliko me razumete-sustina je da nisu ometeni (generalizovanje na celokupnu licnost), vec da imaju izvesnu teskocu-ometenost (zato se insistira na prefiksu "SA"). Odoh presiroko, profesionalna deformacija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Ove godine, pokrećemo drugu po redu, a nadamo se u budućnosti tradicionalnu akciju Deda Mraz Na bike-u koja za cilj ima humani gest dodele paketića i ostale pomoći koju uspemo da sakupimo onima kojima je pomoć najpotrebnija -  deci smeštenoj u ustanovi za ometene u razvoju u Sremčici.

 

Ja bih samo ovo izmenila, jer bezobzira na ime ustanove, danas se ovo u krugu strucnjaka i osoba koji se time bave smatra relativno politicki nekorektnim govorom. Mislim da bi i mi mogli da doprinesemo da se celokupna licnost ove dece ne posmatra kroz ometenost, jer osim odredjene ometenosti oni imaju brojne druge kvalitete. Dakle, ja bih napisala "deci SA teskocama u razvoju koja borave u domu u Sremcici" ili "deci smestenoj u ustanovi za osobe sa intelektualnom ometenoscu u Sremcici". Ne znam koliko me razumete-sustina je da nisu ometeni (generalizovanje na celokupnu licnost), vec da imaju izvesnu teskocu-ometenost (zato se insistira na prefiksu "SA"). Odoh presiroko, profesionalna deformacija....

 

Znam, slazem se, ipak mnogi fondovi koje sam kontaktirala trazili su decidno navodjenje korisnika humanitarne pomoci...Mozemo eventualno da izmenimo to i da stavimo tachan naziv institucije.

Hvala search  i pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ove godine, pokrećemo drugu po redu, a nadamo se u budućnosti tradicionalnu akciju Deda Mraz Na bike-u koja za cilj ima humani gest dodele paketića i ostale pomoći koju uspemo da sakupimo onima kojima je pomoć najpotrebnija -  deci smeštenoj u ustanovi za ometene u razvoju u Sremčici.

 

Ja bih samo ovo izmenila, jer bezobzira na ime ustanove, danas se ovo u krugu strucnjaka i osoba koji se time bave smatra relativno politicki nekorektnim govorom. Mislim da bi i mi mogli da doprinesemo da se celokupna licnost ove dece ne posmatra kroz ometenost, jer osim odredjene ometenosti oni imaju brojne druge kvalitete. Dakle, ja bih napisala "deci SA teskocama u razvoju koja borave u domu u Sremcici" ili "deci smestenoj u ustanovi za osobe sa intelektualnom ometenoscu u Sremcici". Ne znam koliko me razumete-sustina je da nisu ometeni (generalizovanje na celokupnu licnost), vec da imaju izvesnu teskocu-ometenost (zato se insistira na prefiksu "SA"). Odoh presiroko, profesionalna deformacija....

 

Znam, slazem se, ipak mnogi fondovi koje sam kontaktirala trazili su decidno navodjenje korisnika humanitarne pomoci...Mozemo eventualno da izmenimo to i da stavimo tachan naziv institucije.

Hvala search  i pozz

Ja koristim izraz "deca sa posebnim potrebama" i tako izbjegnem sva objasnjavanja pa ga i preporucujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Ove godine, pokrećemo drugu po redu, a nadamo se u budućnosti tradicionalnu akciju Deda Mraz Na bike-u koja za cilj ima humani gest dodele paketića i ostale pomoći koju uspemo da sakupimo onima kojima je pomoć najpotrebnija -  deci smeštenoj u ustanovi za ometene u razvoju u Sremčici.

 

Ja bih samo ovo izmenila, jer bezobzira na ime ustanove, danas se ovo u krugu strucnjaka i osoba koji se time bave smatra relativno politicki nekorektnim govorom. Mislim da bi i mi mogli da doprinesemo da se celokupna licnost ove dece ne posmatra kroz ometenost, jer osim odredjene ometenosti oni imaju brojne druge kvalitete. Dakle, ja bih napisala "deci SA teskocama u razvoju koja borave u domu u Sremcici" ili "deci smestenoj u ustanovi za osobe sa intelektualnom ometenoscu u Sremcici". Ne znam koliko me razumete-sustina je da nisu ometeni (generalizovanje na celokupnu licnost), vec da imaju izvesnu teskocu-ometenost (zato se insistira na prefiksu "SA"). Odoh presiroko, profesionalna deformacija....

 

Znam, slazem se, ipak mnogi fondovi koje sam kontaktirala trazili su decidno navodjenje korisnika humanitarne pomoci...Mozemo eventualno da izmenimo to i da stavimo tachan naziv institucije.

Hvala search  i pozz

Ja koristim izraz "deca sa posebnim potrebama" i tako izbjegnem sva objasnjavanja pa ga i preporucujem

 

Pa to je onako diplomatsko reshenje... ;)moze... ali hajde da vidimo shta ostatak ljudi misli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Odmah da kazem-terminoloski zastarela sintagma, isto je smatraju nekorektnom, jer ta deca imaju iste potrebe kao i druga  samo ih zadovoljavaju na razlicite nacine.

 

ometenost+prefiks SA, je ono sto jos nije ocenjeno kao nekorektno

 

No, dobro, necemo se sad previse time opterecivati, samo ih ne zovite mentalno retardiranim i bice ok ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja