Jump to content

Moto Zajednica

II Akcija Deda Mraz - 27. Decembar 2008.

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ako se odlučimo za Dom Slepih, treba ih kontaktirati i proveriti da li im je potrebno nešto što bi mogli da obezbedimo... Veš mašine, muzički uređaji, možda nešto od materijala za decu, glina za vajanje, muzički instrumenti...

 

Iskreno, Dom Slepih bi proglasio za prijatelje BJB-a i nosio bi im poklone i pomoć na neki datum koji odredimo, ali mi je pomalo neukusno da idemo i da se tamo slikamo kada deca neće nikada moći da vide te slike...

 

Što pre prelomimo, a ne možemo sve obradovati, pre ćemo moći da budžetiramo i pravim oplanove.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pošto je ovo forum gde se ceni demokratija, mi smo svoje uradili,  čekamo da Gazde daju zadnju reč :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja cenim da ce se pojaviti veliki broj entuzijasta i da ce nas biti dovoljno za obe lokacije, pa makar dogadjaj podelili i na dva dana jer deca to zasluzuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Za sada je Sremčica sigurna, školu u Zemunu ću kontaktirati i zvaničnim i nezvaničnim kanalima pa ćemo tek onda doneti odluku da li je u izboru za akciju ili ne.

 

Iako na prvi pogled sve deluje idealno, ostavio bih sebi rezervu za potpunom proverom svakog detalja.

 

Do danas mirno mogu svakog u oči da pogledam pa bih voleo da tako i ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Za sada je Sremčica sigurna, školu u Zemunu ću kontaktirati i zvaničnim i nezvaničnim kanalima pa ćemo tek onda doneti odluku da li je u izboru za akciju ili ne.

 

Iako na prvi pogled sve deluje idealno, ostavio bih sebi rezervu za potpunom proverom svakog detalja.

 

Do danas mirno mogu svakog u oči da pogledam pa bih voleo da tako i ostane.

 

Tako je, slazem se potpuno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bio, video, razgovarao...

 

Nažalost, za ovu godinu u Zemunu nije moguće napraviti bilo kakvu akciju, kod njih je raspust pa nastoje da raspuste i Internat i decu pošalju kući. Tako se spajaju svi praznici a pošto je mnogo objekata ušteda na grejanju nije mala.

 

Pozitivno je što kontakt postoji i što tamo možemo da izvedemo bilo šta neki drugi put.

 

No, sada smo opet na početku ako gledamo Beograd. Imamo Sremčicu i tražimo još neke ustanove za pomoć, nikoga ko nije politički okvalifikovan, nekoga iskreno humanog, bez mrlje u moralu i karijeri...

 

Treba naći nekog novog, nekog ko ne dobija poklone i donacije svaki dan pa i mi da budemo jedni od mnogih. Treba nam zaista nova ustanova koja bi od naše akcije imala trajnu pomoć, i njih bi primetili u javnosti pa bi se valjda neko poveo našim primerom i pomagao ih i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eto, ja sad hoću da se pojedem što je sa Zemunom neizvodljivo.

Ništa, vraćamo se gde smo stali, šta da se radi.

 

Na teritoriji grada Beograda predložene su sledeće institucije:

 

- Zvecanska

- Ima na Umci slicna ustanova kao u Sremcici

- obilazak Instituta za majku i djete na N.Bgd, Tirsove

 

Pomenuto je i Pančevo i nismo napravili dogovor da li tamo treba da akciju sprovode članovi iz Pančeva ili mi iz Beograda. Ne bih politizirao ali se ovo svodi na priču da li je Pančevo grad za sebe ili deo Beograda. U svakom slučaju predložene su institucije ''Spomenak'' i ''Veliki Mali''.

 

Idemo dalje sa listom predloga, širimo je, dopunjujemo a posle se odlučujemo za najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

kako stvari stoje, ici cemo ponovo u Sremcicu a za ostale lokacije moramo dobrano da definisemo povode i nacine odlaska, ukljuciv i dane kada bismo to radili. Nova godina ce, po svoj prilici, ipak da ostane deci u Sremcici i ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

e ovo ume da zamori opasno....dobro, i ja sam tako mislio pa se ispostavilo da ne mislim dobro jer se u svakom predlogu pojavio problem dovoljno velik da prevaga opet pada ocigledno na Sremcicu. Hajde sad nam Ti objasni kako to sad ispada da posle tri stranice nemamo resenje a opet ga nije tesko naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sale, zasto otvaras diskusiju tog tipa? To nam ne treba sada.

 

Dakle, finalno je odluceno da se ide u Sremcicu, a ostavljamo mogucnost da se do 1. Decembra predlozi druga lokacija koju bismo takodje obisli tog istog dana.

 

Dajte predloge za drugu lokaciju, ali imajte na umu osnovne kriterijume (1. da je to ustanova za decu; 2. da je ustanova relativno slabo medijski obradjena i da je potrebno da se skrene paznja na tu ustanovu; 3. da je u Beogradu ili relativno blizu Beogradu zbog zimskih uslova u kojima cemo voziti motore...).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pozdrav,

 

e ovo ume da zamori opasno....dobro, i ja sam tako mislio pa se ispostavilo da ne mislim dobro jer se u svakom predlogu pojavio problem dovoljno velik da prevaga opet pada ocigledno na Sremcicu. Hajde sad nam Ti objasni kako to sad ispada da posle tri stranice nemamo resenje a opet ga nije tesko naci.

Ako si na mene mislio da probam da objasnim:

izmedju ostalih stvari koje radim u firmi zaduzen sam i za CSR. Tako sam uspostavio saradnju sa jednom NVO organizacijom o kojima i dalje imam dobro misljenje. U pitanju su maliVeliki ljudi http://www.malivelikiljudi.org organizacija koja se fokusirala na pomoc djeci sa posebnim potrebama i koji imaju slicnu akciju koja se zove Sanke deda Mraza. Izmedju ostalog isao sam sa njima u posjetu Domu za djecu sa posebnim potrebama u Veterniku (oko 600 djece), a i sad pokusavam da obezbjedim sredstva za jedan njihov program. Buduci da si napomenuo da se javio problem oko izbora ustanove koju bi se posjetilo spreman sam da ih (ako moji prijedlozi da se posjete Institut za majku i djete na Novom Beogradu - gdje takodje imam neke kontakte koje sam spreman da zamolim za pomoc ako je potrebno) zamolim za pomoc oko organizacije buduci da imamo slicne ideje, a oni su takodje isli u posjetu izmedju ostalih i u Sremcicu. Pored toga postoji jos neke ustanove gdje takodje imam odredjene kontakte koje sam spreman da zamolim za pomoc ako ovi prijedlozi ne uspiju.

Ukratko, mislim da se problem moze rijesiti i nije mi problem da pokusam da se angazujem i pomognem da se nadje rijesenje.

Ali smatram da prije nego sto se krene sa nalazenjem ustanove treba znati ostale takodje vazne stvari kao sto su broj ljudi koji ide u posjetu i budzet za poklone, odnosno broj poklona.

Nadam se da sam uspio da ti objasnim sta sam mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, na Tebe sammislio :)

 

Salim se, ipak, ovde imamo problem vezan za tehniku izvodjenja tih poseta. Posete bolnicama su OK ali drugom prilikom, ovako je dosta neprakticno. Pablo je naveo ogranicenja za odabir ustanove. Ukoliko imas jos ideja, otvoreni smo za jos predloga, jedino nas vreme polako sustize jer treba organizovati dosta toga.

......

Ali smatram da prije nego sto se krene sa nalazenjem ustanove treba znati ostale takodje vazne stvari kao sto su broj ljudi koji ide u posjetu i budzet za poklone, odnosno broj poklona.

Nadam se da sam uspio da ti objasnim sta sam mislio

 

ovde takodje imamo zamrsenu situaciju: neophodno je prvo znati na koje mesto se ide, da bi se makar priblizan broj ljudi mogao ukalkulisati i pretpostaviti. Naime, nisu svi spremni na svake relacije i to bismo otprilike znali tek posle objavljivanja same lokacije. Budzet za poklone najdirektnije zavisi od broja onih koje cemo posetiti te opet imamo obrnut sled saznanja. Prvo znamo koliko dece je u pitanju a onda pumpamo budzet da taj broj navucemo. Moguce da cemo u kalkulacije neposredno ubacivati i potrebe nase grupe iz Temerina, ali opet nam treba prvo broj dece koju bismo posetili, a za to nam treba izbor ustanove koja se uklapa prema zadatim ogranicenjima, pa onda tek mozemo da projektujemo nasu brojcanost i budzet.

 

Uspeo si da mi objasnis, a nadam se da sam i ja bio jasan zasto sanm samo konkretni predlozi sada mogu pomoci da sve ovo zaokruzimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo kako stoje stvari u Temerinu...

 

Pricao sam nakratko sa direktorkom vrtica i ona se slaze da se ove godine ponovo organizuje akcija moto-deda mrazevi.

 

Isao sam pre neki dan u Metro i popisao cene nekih stvari koje bi mogle doci u obzir za paketice... ovo i nije bas jednostavno zato sto ima i jako male dece pa treba biti pazljiv sa odabirom artikala. Na kraju se doslo do toga da bi paketic trebao da izgleda ovako:

 

- Smoki Hello ----------------------------------------- 18.00

- Bananice Hissar ------------------------------------  6.02

- Bonbone Energy koktel (3-4 kom) --------------- 5.91

- ARO sokici na slamcicu --------------------------- 13.57

- Mandarina ------------------------------------------- 7.00

- Orasi (daje ih PeterPan) -------------------------- 0.00

- DVD Tom & Jerry (medije obezbedjujem ja,

                                rezemo ih nas nekoliko) ----- 0.00

- Pakovanje (kesice, vezice,...) -------------------- ?.??

- papirni omoti za DVD) ------------------------------ ?.??

 

-----------------------------------------------------------------------------

summa summarum ------------------------------- oko 53 din po paketicu

 

sve to pomnozeno sa 750 klinaca i klinceza dodje negde oko 40.000 din !!!!!!!!!

 

Ovih dana treba da nahvatam neki kontakt u opstini i da probam da iskamcim neku kintu. Ako i dobijem mislim da suma nece preci cifru od 15.000, u najboljem slucaju 20.000 din. Za ostatak cemo morati vijati nekoe druge sponzore... U ovoj sredini to nece biti lako, ali videcemo kako ce ispasti. Nadam se da cu uspeti da sakupim dovoljno kinte, ili bar da u narednih 7-15 dana imam obecanja pa da mogu da javim vrticu da ce biti necega. Kada smo bili prosle godine, bivsa direktorka je rekla da bi oni zeleli da spreme neki program za tu priliku sa decom, pa im moramo ostaviti dovoljno vremena za pripreme, tako da moramo brzo delovati.

 

Toliko zasad, pa videcemo kako ce sve da ispadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Toliko zasad, pa videcemo kako ce sve da ispadne.

 

Biće i ovde dobro nego su ambicije velike, možda čak i veće od mogućnosti ali je i to za pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pozdrav,

 

da, na Tebe sammislio :)

 

Salim se, ipak, ovde imamo problem vezan za tehniku izvodjenja tih poseta. Posete bolnicama su OK ali drugom prilikom, ovako je dosta neprakticno. Pablo je naveo ogranicenja za odabir ustanove. Ukoliko imas jos ideja, otvoreni smo za jos predloga, jedino nas vreme polako sustize jer treba organizovati dosta toga.

......

Ali smatram da prije nego sto se krene sa nalazenjem ustanove treba znati ostale takodje vazne stvari kao sto su broj ljudi koji ide u posjetu i budzet za poklone, odnosno broj poklona.

Nadam se da sam uspio da ti objasnim sta sam mislio

 

ovde takodje imamo zamrsenu situaciju: neophodno je prvo znati na koje mesto se ide, da bi se makar priblizan broj ljudi mogao ukalkulisati i pretpostaviti. Naime, nisu svi spremni na svake relacije i to bismo otprilike znali tek posle objavljivanja same lokacije. Budzet za poklone najdirektnije zavisi od broja onih koje cemo posetiti te opet imamo obrnut sled saznanja. Prvo znamo koliko dece je u pitanju a onda pumpamo budzet da taj broj navucemo. Moguce da cemo u kalkulacije neposredno ubacivati i potrebe nase grupe iz Temerina, ali opet nam treba prvo broj dece koju bismo posetili, a za to nam treba izbor ustanove koja se uklapa prema zadatim ogranicenjima, pa onda tek mozemo da projektujemo nasu brojcanost i budzet.

 

Uspeo si da mi objasnis, a nadam se da sam i ja bio jasan zasto sanm samo konkretni predlozi sada mogu pomoci da sve ovo zaokruzimo.

Buduci da mi organizacija raznih desavanja posao i cesto to radim, spreman sam da pomognem.  Da ne bismo davili temu, ako zelite da vam pomognem javite mi se na PP i spreman sam da vam prenesem moja iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Buduci da mi organizacija raznih desavanja posao i cesto to radim, spreman sam da pomognem.  Da ne bismo davili temu, ako zelite da vam pomognem javite mi se na PP i spreman sam da vam prenesem moja iskustva

 

Ne davimo temu, pa tema je za to, razmenjujemo mišljenja što je uvek dobro.

 

Do iskustva tek treba da dođemo, nismo bez istih ali je svaka pomoć dobro došla. Na kraju krajeva treba da nas je sve više u nekom poslu što i jeste cilj, omasovljavanje ljudi dobre volje. A i bezveze je podela ''vi'' i ''mi'' kada ja bar ne vidim ni jedne ni druge, valjda smo svi MI. :)

 

No, iskustva na stranu, sada smo u fazi listinga, odabira institucija pa ako imaš spisak šta sve od dečijih ustanova postoji (Pablo je naveo kriterijume za dobijanje pomoći kod odabira Asocijacije) pusti ga mailom na info@bjbikers.com pa da vidimo, da napravimo uži izbor, podelimo poslove, razgovaramo sa ljudima... šta ja znam, da nađemo neko rešenje...

 

Ili možda postoji još neki listing, neka baza iz koje bi čupali ideje a ne samo iz glava... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Što se mene tiče, ja sam za (šta god da se odluči). Jedino ne znam, pošto sam nov, šta se radi sem što se ide u posetu institucijama? Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja sam isto pokrenula stvari ovde u i oko Zrenjanina. Mada sam ja malo drugacijeg misljenja,ja sam za kvalitet ne za kvantitet. Mi smo prosle godine napravili oko tridesetak paketica,ali su paketici bili stvarno bogati. Ja sam licno pazarila slatkise i igracke,i imala sam spisak dece po kojem sam kupovala. Tako da je svako dete dobilo nesto sto je primereno njegovom uzrastu i polu. Nadam se da cemo ove godine sakupiti vise para i obradovati vise malisana. Sad sam pocela pripreme puno ranije,i ukljucujem u sve i druge ljude pa mislim da ce sve biti puno bolje. U svakom slucaju zelim vam svima puno srece! :-* :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja sam isto pokrenula stvari ovde u i oko Zrenjanina. Mada sam ja malo drugacijeg misljenja,ja sam za kvalitet ne za kvantitet. Mi smo prosle godine napravili oko tridesetak paketica,ali su paketici bili stvarno bogati. Ja sam licno pazarila slatkise i igracke,i imala sam spisak dece po kojem sam kupovala. Tako da je svako dete dobilo nesto sto je primereno njegovom uzrastu i polu. Nadam se da cemo ove godine sakupiti vise para i obradovati vise malisana. Sad sam pocela pripreme puno ranije,i ukljucujem u sve i druge ljude pa mislim da ce sve biti puno bolje. U svakom slucaju zelim vam svima puno srece! :-* :-* :-*

Ko ce jos od ZR klubova ucestvovati?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jos samo 30-tak dana ima do akcije, dajte da se sto bolje organizujemo i da mi iz Bgd, posto nas ima najvise, pomognemo drugarima-organizatorima iz drugih mesta.

Verujem da ce u Bgd najvise novca da se skupi za akciju, Pablo, Igor i drugari bi vec trebali da znaju koliki su troskovi Bg ekipe i koliko bi mogli da pomognu ostale gradove u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja