Jump to content

Moto Zajednica

II Akcija Deda Mraz - 27. Decembar 2008.

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hladno vreme, sneg i led stvarno otežavaju vožnju i sreća je što je prošle godine bilo sve u redu, verujem da bi se bilo kakva nezgoda pre našla u novinskim izveštajima nego tema akcije. Ipak, mislim da moramo računati i na takve neželjene situacije i maksimalno oprezno, da ne kažem vrlo sporo doći do destinacije. To automatski isključuje bilo kakvu udaljenu destinaciju, mislim da je Sremčica nešto najdalje gde bi se smelo otići.

 

Ipak, da ne prejudiciramo stvari, možda bude i lepog vremena na zakazani termin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Mislim da je u Zrenjaninu prosle godine jedan lik pao zato sto je divljao pa neka nam to bude svima pouka i podstrek da to stvarno bude revijalna voznja,znaci do 30 na sat, max...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Dječje odjeljenje Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije

 

Moguće je dogovoriti nešto...

 

Što se datuma tiče, smatram da bi trebalo pratiti prognozu, jer nam ništa ne vrijedi da idemo u akciju, a pada npr. ledena kiša ili pada mokar snijeg na -5 stepeni. Ima svi da se izlomimo tada... Smatram da poenta ne treba da bude u datumu, već u samom činu. Paketići se mogu odnijeti i poslije nove godine... Bitno je da se ode, da se toj djeci da "nešto" i da osjete barem neku toplinu u hladnim zidovima koji ih okružuju. Samo to je bitno. Ko će doći, ko će slikati, ko će šta pričati i pisati - to nema nikakve veze...

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

danas sam bio da razgovaram o toj opciji ali ona za Novu godinu nije izvodljiva iz vise razloga. Na prolece vec moze da se nesto na tu temu organizuje, bice nam i parking pripremljen, kao i sistem organizovanja tog dolaska jer su deca u apartmanima sa majkama. U svakom slucaju, jos jedan pucanj u prazno posredstvom vise sile, bar kad je novogodisnji aranzman u pitanju.

 

Ma i ja sam od takvih stvari vec poceo da se nerviram, naprosto za sve ima neka "glavna" smetnja, nista ne moze da se pronadje po meri. Cak i dom Drinka Pavlovic nije previse zgodna opcija za NG iz nekih razloga, jednostavno je zaista velik problem i koliko vidim, smesi nam se Sremcica i naredne godine. Naravno da to nikako ne moze biti lose, jedino su oni problemi koje sam nabrojao blagi minus u toj prici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Za 1 maj sam bio sa vama u Sremcici a ove godine cu se 99% pridruziti ovoj akciji. Imam samo jedno pitanje koje me muci a to je gde da nadjem taj kostim Deda Mraza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Za 1 maj sam bio sa vama u Sremcici a ove godine cu se 99% pridruziti ovoj akciji. Imam samo jedno pitanje koje me muci a to je gde da nadjem taj kostim Deda Mraza?

 

Nemoj da brines za kostim ;) kupicemo ih kao i prosle godine, jer je to kostim za jednokratnu upotrebu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Postovanje,

 

Pratim temu , slazem se i podrzavam .

Iz BGDa gde god , sa Zrenjanincima ako uspem, tj ako se dogadjanja nepoklapaju i vremenski uslovi dozvole , dolazim .

Slazem se sa Castorovom idejom china a ne datuma ....

 

Ljuti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo da se prijavim i ja u ime Temerinaca... mi planiramo, kao i prosle godine da obradujemo decu iz centralnog vrtica Temerina, ali bismo zeleli da u celu akciju ukljucimo i ostala 4 Temerinaska vrtica (Sirig, Staro Djurdjevo, Backi Jarak i Telep), koji spadaju pod vrtic "Veljko Vlahovic".

 

Veceras ce se nekoliko nas videti i malo pokrenuti temu sta i kako. Nadam se da cu u toku sledece nedelje i da se organizujem da se vidim sa novom (mladom) direktoricom vrtica i nadam se da ce biti za ideju kao sto je bila i bivsa.

 

E sad, postoji tu i mali problem... finansije. Prosle godine je nas 5-6 sve to organizovalo iz svog dzepa za oko 360 dece. Pokloncici su bili skromni. Zeleli bismo da ove godine to bude malo, samomalo bogatije, ali se cela prica i prosiruje na oko 700-750 dece. Iskreno, jos nemamo racunicu, ali svakako necemomoci sami da finansiramo ovo. Pokusacu da dodjem do predsednika opstine, i nadam se da cu na osnovu proslogodisnje akcije da ga pridobijem da opstina finansira deo ovoga. Naravno pokusacemo da nadjemo jos pokojeg sponzorcica... videcemo. Zeleli bismo da odradimo akciju ali sami necemo moci, sve zavisi od toga koliko ce biti dobre volje kod ljudi koji imaju novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Davore, sinhronizovacemo se malo oko toga, vidi kako stoje stvari sa brojkama pa cemo se organizovati i sa opstinom/gradom oko toga, samo pozuri sa preliminarnom racunicom i dogovorima/izborima ustanove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Osnovna škola ''Veljko Ramadanović'' u Zemunu je i škola i internat. Sama škola u posedu drži četiri zgrade sa ogromnim školskim dvorištem koje ih povezuje, u školi su deca koja su slabovida, potpuno slepa ili ona koja vide ali se zna na osnovu dijagnoze da će oslepeti za izvesno vreme pa se opismenjavaju Brajevoj azbuci dok mogu ''uz uobičajene mogućnosti''.

 

Kako slepi zbog uskraćenog čula vida nemaju predstavu o veličini, postoji problem objasniti im npr. veličinu slona ili žirafe, veće je od modela ali koliko to je već stvar mašte. Slična je stvar i sa motorciklom, mnogi neznaju koliki je u prirodnoj veličini.

 

Slepi dodirom utvrđuju oblik dok su za ostala zapažanja zadužena druga čula pa možete misliti kako bi reagovali na zvuk od npr. 80 mašina uz sirene. :)

 

U ovoj školi ceo radni vek je provela moja majka radeći za dobrobit ove dece a za mizernu platu, kaže da joj je nagrada kada joj đaci rade a ne prose i da bi, kada bi opet birala, isti posao radila ceo život i bez bilo kakve plate.

 

Idoli slepih su Rey Charles i Saša Matić, folk pevač - narodnjak koji je sa svojim bratom blizancem takođe bio učenik ove škole a ona njihov razredni starešina.

 

Poslednji put kada je ova škola i Internat bila u žiži javnosti bilo je to zahvaljujući pok. Princu Tomislavu. U znak zahvalnosti škola ga je pozvala na priredbu, dan škole kada je od dece dobio crtež. No kako su ga novinari napali sa izjavama, intervjuima, blic pitanjima, poziranjima za fotografiju... princ je školu napustio bez crteža.

No, u putu ka kući razmišljao je gde bi okačio crtež i kada se setio da ga nije poneo brzo je poslao vozača nazad, dok je još tamo gde je ostavljen.  ::)

 

Tamo su deca koja žive u Internatu, roditelje viđaju vikendom ako su iz Beograda a ako nisu najčešće samo za raspust.

 

A ima i dece po koje roditelji neće da dođu kada je raspust iz raznih razloga, obično jer su slepa pa se stide okruženja, i leto ili zimu provedu kod nekog od nastavnika jer škola i Internat za vreme raspusta ne rade.

 

Sem kontakta sa direktorom škole i ostalim upravljačkim strukturama koje imam preko majke, i u ovoj ustanovi postoje mlađi ljudi, humani i entuzijasti, koji bi svojim angažovanjem zalegli za našu stvar.

 

Kako god odlučili za ovu predstojeću akciju voleo bih da ne zaboravimo na slepe, nisu popularni, niko tamo nije proneverio pare, niko od donacija nije zidao kuće i vikendice, nema ih u medijima, nisu politički svrstani, jedino se sami bore za sopstveni opstanak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

i ja glasam za vujin predlog. prvo odlicno je obrazlozenje. drugo, lokacija je odgovarajuca (prakticno defile kroz ceo beograd i zemun). trece moj partner u firmi s kojim 24 sata radim i druzim se vec 10 godina  je slep a pri tome je vrhunski programer sa doktorskom disertacijom politehnickog univerziteta u njujorku tako da prilicno dobro poznajem s kojim sve problemima se slepi ljudi suocavaju ali i koje sve mogucnosti poseduju - ako im se pruzi sansa. dakle ukazimo javnosti da je potrebno dati sansu toj deci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ma cim sam ga video, ovaj Vuja mi je delovao kao bistar mladic ;)

 

Jos jedan za Vujin predlog :)

Karaburac je to !!  ::) 

 

Zaista divan predlog.  :)  Mada, ni prethodno predlozeni nisu manje bitni. Nas je hendikep samo vremenska prognoza i sto nije pozeljno da se razdvajamo na vise strana.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da. Meni izgleda kao zdravo dobar predlog.

Hajde malo infrastrukturno nam analiziraj pricu, prilaz, parkiranje i slicno. Imamo li nagovestaja o mogucim negativnim reakcijama dece na zvuke motora bas zbog ekstrasenzitivnih ostalih cula, odnosno, ima li kakvih predloga za prevenciju, nacin prilaska, organizaciju cele price kao i poklonima (pre svega funkcionalnost kod poklona je ono na sta mislim, da li im je nesto konkretno potrebno itd.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Ono sto bi od poklona za decu sa ostecenjem vida bilo lepo i zanimljivo, a ujedno i korisno su audioknjige.

 

 

P.S. Ja smatram da bi novogodisnja akcija trebala da se nastavi u Sremcici, jer tu decu nista ne moze povrediti kao odbacivanje, a naucili smo ih da dolazimo za Novu Godinu kod njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ma cim sam ga video, ovaj Vuja mi je delovao kao bistar mladic ;)

 

Jos jedan za Vujin predlog :)

Nas je hendikep samo vremenska prognoza i sto nije pozeljno da se razdvajamo na vise strana.

 

Mislim da razdvajanje zavisi iskljucivo od broja ljudi koji se prijave

Ako ih se prijavi veci broj to moze biti cak i neophodno.

Predlazem okupljanje u centru gradu (ispred gradske skupstine?) i onda voznja - defile do odredista. Ako se skupi dovoljan broj ucesnika moze sa posjetiti vise destinacija istovremeno i proci veci dio grada i privuci vecu pozornost i medijsku paznju na samu akciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Svim srcem za Vujin predlog, naravno i druge destinacije su dobrodoshle.

Proshle godine me vishe sile sprechile da se pojavim, iskreno se nadam da ovaj put necu propustiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Vujin predlog je odlican. Ako se dobro organizujemo, trebalo bi da sakupimo dovoljno ljudi za obe lokacije. Deca u Sremcici ce nas sigurno ocekivati, ali nas to ne sprecava da organizujemo i odlazak u skolu za slepu decu... To jedino logisticki otezava celu akciju, ali time se i draz akcije uvecava :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma ništa nije teško kad imamo volju.

 

Podržavam ideju i za Sremčicu i za Zemun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pozdrav,

 

da. Meni izgleda kao zdravo dobar predlog.

Hajde malo infrastrukturno nam analiziraj pricu, prilaz, parkiranje i slicno. Imamo li nagovestaja o mogucim negativnim reakcijama dece na zvuke motora bas zbog ekstrasenzitivnih ostalih cula, odnosno, ima li kakvih predloga za prevenciju, nacin prilaska, organizaciju cele price kao i poklonima (pre svega funkcionalnost kod poklona je ono na sta mislim, da li im je nesto konkretno potrebno itd.).

 

2 lacia88

 

Škola  je u centralnoj Zemunskoj ulici, Cara Dušana i to ogromno dvorište im služi da bi se deca slobodno i bezbedno kretala a da ne izlaze na ulicu. Sem te velike kapije sa glavne ulice (dve trake u jednom i u drugom pravcu) kroz koju bez problema prolaze kamioni svih veličina postoji i zadnji ulaz sa isto tako velikom kapijom ali iz bočnih ulica, to baš nije tako interesantno, ne bi trebali da se guramo tuda kada već postoji ulaz iz najšire zemunske ulice.

U školi postoje razna deca, i ona najmanja predškolskog uzrasta pa do onih koji su u pojedinim slučajevima dočekali osmi razred sa 17-18 godina, nisu išli u školu redovno već se obrazovanje prilagođavalo operacijama i lečenjima što je kod nekih trajalo tako dugo.

 

Kako bi deca reagovala na gromoglasnu buku neznam ali zaposleni u tom sistemu znaju, statistika kaže da na jednog đaka radi oko četiri zaposlena (nastavnici, vaspitači, kuvari, spremačćice, vešeraj...) pa nema razloga da i o tome vodimo brigu, oni znaju svoj posao. Mi bi eventualno mogli prvo da uđemo u zgradu i unutra obavimo sve što treba da bi se mašine malo ohladile a nakon izlaska deca bi mogla dodirom da ''vide'' motore.

Inače, buka od motora njima nije strana, tek slepi imaju problem u saobraćaju pa bi sem davanja npr. paketića ovaj susret mogao da bude iskorišćen i za slanje jasne poruke društvu da se svi ugroženi u saobraćaju udružuju jer druge nema, oni nemaju zvučne semafore skoro nigde u gradu pa je i sam prelazak ulice veliki problem, zato i koriste vodiče ili pse vodiče pa opet stradaju.

 

Ako se odlučimo za ovu varijantu ugovorio bih sastanak gde bi sa naše strane prisustvovali svi iz naše organizacije i tražili bi po istom principu predstavnike sa njihove. Tako bi ti imao na raspolaganju čoveka ovlašćenog za delovanje u organizaciji po svim stvarima za koje smatraš da su potrebne.

 

Opet, u školi imamo mesta, da li u zbornici ili negde drugo videli bi, da napravimo kvalitetnu konfereciju za štampu sa koje bi zajednički poslali apel vlastima da se prilikom odlučivanja za neku od varijanti novog zakona odluče za najbezbedniju a ne najprofitabilniju jer u saobraćaju stradaju svi, i motociklisti i slepi.

 

Interesovanje Kraljevske porodice za ovu školu nije slučajno, sistem obrazovanja slepih je ustrojen 1917. godine u Bizerti a za ove potrebe nije postojao adekvatan prostor sve dok kralj Petar I zaostavštinom nije namenio kompleks isključivo za potrebe slepih. Zbog toga i sva kasnija pokoljenja kraljevske porodice prate dešavanja u školi i makar svojom pojavom po školskim priredbama pokušavaju da skrenu pažnju javnosti na loš položaj slepih u društvu.

Za ovu priliku mogli bi i njih da pozovemo i verujem da bi se neko našao ko bi mogao da prisustvuje i tako predstavlja kraljevsku porodicu na događaju.

 

Sem kraljevske porodice od škole bih tražio da pozovu predstavnike srodnih udruženja, Saveza slepih Srbije, ''Beli Štap'', ''Homer'' i sl., gužva je veća pa je apel jači i nadam se interesovanje medija veće.

 

Ako se vremenski uklapamo i za davanje krvi uslovi i za to postoje, učionica i kabineta koliko hoćeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Apsolutno podrzavam ovu akciju, kao i Vujin predlog, ali takodje mislim da bi trebalo animirati clanove, da se odazovu u sto vecem broju, da bi se formirale dve grupe, koje bi posetile obe lokacije, jer zaista postoji mogucnost da deca u Sremcici, ocekuju Deda mrazove. I ne mislim da je lose, to da se ode na dve, ili cak tri lokacije, jer se pokriva mnogo veci deo grada, a clanova bjb-a ima, bar dva puta vise nego prosle godine. Mislim da to moze da se izvede, jer se u poslednje dve - tri nedelje, okupilo na svakoj voznji, minimum po dvadeset motorista. Ovo je plemenita voznja, u kojoj je cast voziti. Ja inace radim nedeljom, ali cu se vec ovih dana zameniti za taj dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja