Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 6 minuta, zaludan je napisao:

Hoćeš da kažeš da po ostatku Srbije nema policije noću??

Ja bukvalno nikad ne vozim noću osim po Beogradu i okolini, i do ovog momenta sam bio ubeđen da je murija u zlo doba normalna pojava.

Ма какви, никада никога нисам ни видео, а камо ли да су ме стартовали. Није сад, као да се ја мувам ноћу около, али било је и таквих ситуација. 

Тада знам да могу да возим опуштено, без да ме неко сачекује иза ћошка.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 


U to vreme pre odvajanja su najviše voleli da drndaju BG table. U Kotoru su mi brojali zihernadle u prvoj pomoći.

 

Ko ce koga nego svoj svoga, ljubomorni  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja na put uvek idem noću zbog toga što su po pravilu manje gužve i može da se vozi opuštenije,bolji tempo. Ovo pričam za period dok sam putovao za Bosnu koridorom dok nije bio auto put, u sred dana,kroz naseljena mesta, mečku da rodiš dok dođem do Banja Luke. Bilo je policije u gluvo doba uvek negde, čak i radarom gađaju. Imao sam sreću,uvek me puste,često na lepe oči. Ne vozim kao baba ali nisam bahat. Dosta puta sam i prolazio sa solarnim plaćanjem. Kaznu sam dobio možda nekoliko puta do sad,ali to je bilo baš zbog moje krivice koja i nije realno za praštanje,mada neki su praštali. Uglavnom za alkohol sam skoro uvek platio. 2 puta Loznički kraj nije bilo razgovora,jednom radar drugi put nisu radila štop svetla,poštujem.
Crna Gora, jednom me zaustavili,priznao sam da sam išao malo brže ali nije bilo preko 70, to sam stvarno na lep način objasnio i nisam stvarno imao ništa sitno, pustili me. Drugi susret u CG sa plaže Ploče se vraćali, zaustavio na 20 da duvamo, ja tipa 10 u koloni i on onaj uređaj od jednog do drugog,ne menja onaj pipak plastični,kad je došao do mene,reko molim Vas nov pipak. Mnogo je popizdeo,išli 30m do njegovog auta da otpakujemo nov,ja 0.00 , na faci sam mu video da je hteo da me istuče.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2481 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Evo vratio se iz Cg, kod njih pandura skoro pa u svakom selu/ gradu. Presao granicu, kod nas ni jednu patrolu od Cg do Subotice nisam video

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
On 19.2.2022. at 17:58, X8 Vračar je napisao:

U Kotoru su mi brojali zihernadle u prvoj pomoći.

MENE ZANIMA SPROVOĐENJE ZAKONA.aKO PO NAŠEM SRPS STANDARDU TREBA TAKVA I TAKVA PRVA POMOĆ KAKO POLICAJAC TO U INOSTRANSTVU ZNA I MOŽE DA PROVERI.

Ako to nije po njihovom standardu koga briga, nemogu oni nikako na to da utiču.Svaka zemlja propisuje svoje i njihovi vozači to moraju da poštuju a stranci opet poštuju svoje

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 hours ago, sasa ns 1 said:

MENE ZANIMA SPROVOĐENJE ZAKONA.aKO PO NAŠEM SRPS STANDARDU TREBA TAKVA I TAKVA PRVA POMOĆ KAKO POLICAJAC TO U INOSTRANSTVU ZNA I MOŽE DA PROVERI.

Ako to nije po njihovom standardu koga briga, nemogu oni nikako na to da utiču.Svaka zemlja propisuje svoje i njihovi vozači to moraju da poštuju a stranci opet poštuju svoje

Niti mogu da znaju,niti bi trebalo da ih interesuje  Vozilo koje dolazi sa teritorije druge zemlje podleze standardima i zakonima te zemlje,sem u slucajevima gde su zakoni standardizovani (teh ispravnost,signalizacija itd) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
MENE ZANIMA SPROVOĐENJE ZAKONA.aKO PO NAŠEM SRPS STANDARDU TREBA TAKVA I TAKVA PRVA POMOĆ KAKO POLICAJAC TO U INOSTRANSTVU ZNA I MOŽE DA PROVERI.
Ako to nije po njihovom standardu koga briga, nemogu oni nikako na to da utiču.Svaka zemlja propisuje svoje i njihovi vozači to moraju da poštuju a stranci opet poštuju svoje
Suštinski je nebitno niti ih interesuje, niti znam da neko drnda ljude oko tih gluposti. Ako su različita govorna područja, pogotovo ih ne interesuje da se zamlaćuju sa strancima osim ako nije zaista ozbiljan prekršaj.

Mada, ne znam zašto Alvirović trubi da negde traže PP aparat u autu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Na učesnike u međunarodnom drumskom saobraćaju se odnose dva nezavisna skupa pravila:

- Lokalni ZOBS

- Međunarodna konvencija o saobraćaju na putevima (Bečka konvencija)

 

U suštini se konvencija odnosi na tehničku ispravnost vozila,  dozvoljava zemljama potpisnicama da "odstupe od obaveza prihvatanja vozila u međunarodnom saobraćaju" i ne definiše obaveznu opremu.

 

Formalno gledano to znači da je svako vozilo dužno da ispunjava uslove države u kojoj učestvuje u saobraćaju - znači i PP aparat i broj spajalica u prvoj pomoći. PP aparat npr. u Bugarskoj, njihovim policajcima koji su ranije bili čuveni po pisanju kazni za sve je ziher, tako da ga je bolje imati nego plaćati kazne.

Sa druge strane, naravno da niko normalan neće kupovati prvu pomoć u skladu sa propisima svake države u kojoj učestvuje u saobraćaju, niti će iko normalan ikoga normalnog zbog toga maltretirati. Ako naletiš na policajca budalu, u kojoj god državi, pisaće ti nešto sve i da si najispravniji na svetu. 

 

Inače mnogo češći primer je korišćenje zimskih guma. U nekim zemljama nije obavezno, u nekim jeste. Da li vozilo registrovano u zemlji u kojoj nije obavezno mora da ima zimske gume u državi u kojoj jeste obavezno, u vreme kada je obavezno? Odgovor je - da. Da li će neko insistirati na tome? Uglavnom ne dok ne dođe do sranja, a onda onaj ko ne ispunjava tehničke propise države u kojoj učestvuje u saobraćaju nastrada.

U nekim zemljama je dozvoljeno korišćenje zimskih guma sa šipovima. Da li sme da učestvuje vozilo sa takvim gumama u saobraćaju u zemlji gde je zabranjeno? Naravno da ne, pritom je za to realno dobiti kaznu čak i bez neke vanredne situacije pošto prave buku i samim tim privlače pažnju, a i oštećuju puteve.

 

To je otprilike to, budite ispravni i normalni i najveće su šanse da nećete imati nikakvih problema. Ako naletite na budalu, šta da se radi, tako je kako je.

 

U to ime, evo još jednog primera:

2011. godina, krenuo na more sa devojkom. Makedonsko - Grčka granica. Dakle izlazak iz Makedonije. Makedonski pandur kaže - jel imaš međunarodnu vozačku?

Ja ga gledam, krenem da se smejem (tad smo još imali one kartonske SFRJ dozvole), reko' što, jel ne umeš da pročitaš ovu?

- (Pandur) Umem, umem, ali moraš da imaš međunarodnu dozvolu. Kazna ti je 100€

- (Vuk) Dobro, evo kartice

- (P) Ne primamo kartice

- (V) Nije problem, napišite mi kaznu, ali u evrima, kao što ste i tražili. Kada se budem vraćao sa mora ću da platim, i usput da stanem do ministarstva u Skoplju da mi objasne od kada je to zvanična valuta za plaćanje kazni u Makedoniji evro.

-(P)...

- Automobili koji se gomilaju iza već kreću da sviraju

- (P) - vraća mi dokumenta i kaže da ubuduće nosim međunarodnu vozačku.

Mislim da su 2012. ili 13. ukinuli obavezu nošenja međunarodne dozvole, ali sam u svakom slučaju bojkotovao vožnju kroz Makedoniju godinama posle toga. Do te mere da sam na Lefkadu 2013. išao preko Bugarske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Upravo sada, Mr_Wolf je napisao:

...

U to ime, evo još jednog primera:

2011. godina, krenuo na more sa devojkom. Makedonsko - Grčka granica. Dakle izlazak iz Makedonije. Makedonski pandur kaže - jel imaš međunarodnu vozačku?

Ja ga gledam, krenem da se smejem (tad smo još imali one kartonske SFRJ dozvole), reko' što, jel ne umeš da pročitaš ovu?

- (Pandur) Umem, umem, ali moraš da imaš međunarodnu dozvolu. Kazna ti je 100€

- (Vuk) Dobro, evo kartice

- (P) Ne primamo kartice

- (V) Nije problem, napišite mi kaznu, ali u evrima, kao što ste i tražili. Kada se budem vraćao sa mora ću da platim, i usput da stanem do ministarstva u Skoplju da mi objasne od kada je to zvanična valuta za plaćanje kazni u Makedoniji evro.

-(P)...

- Automobili koji se gomilaju iza već kreću da sviraju

- (P) - vraća mi dokumenta i kaže da ubuduće nosim međunarodnu vozačku.

Mislim da su 2012. ili 13. ukinuli obavezu nošenja međunarodne dozvole, ali sam u svakom slučaju bojkotovao vožnju kroz Makedoniju godinama posle toga. Do te mere da sam na Lefkadu 2013. išao preko Bugarske.

Hoce Makedonci da traze tu medjunarodnu, koju niko, nikada, nigde nije trazio. Predpostavljam da traze pare. Ja nosim, odavno isteklu, jednom prilikom mi trazili, ja potegnem iz onog dzepica u suncobranu i samouvereno mu pokazem, ne bese mu pravo, ali nije ni proveravao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

više se ne sećam tačno ko i kada da li samo makedonci ili samo grci ili obe države  su tražile da se vozi  sa međunarodnom vozačkom ali da u praksi to nije trebalo sve dok ne naletite na nekog policajca koji potpuno provodi zakon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Za početak, ta međunarodna dozvola i nije validan dokument koji izdaje država, već običan prevod naše vozačke na strane jezike koji IZDAJE I NAPLAĆUJE PRIVATNA FIRMA (AMSS). Od kada imamo ove plastične dozvole koje su usklađene sa međunarodnim standardima, taj prevod je izgubio svaki smisao...

Dok sam nosio sa sobom međunarodnu, imao sam situaciju u SE da im to pokažem i čovek kaže da ga to ne zanima već da mu dam pravu dozvolu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A medjunardno ovlascenje?

 

Ja trebutno vozim auto koji se ne vodi na mene. Imam ovlascenje, i izmedju ostalog stoji da mogu upravljati u zemlji i inostranstvu. Overeno od strane notara. Medjunardno ovl takodje izdaje AMSS, koji nije zvanicna drzavna institucija, a javni beleznik jeste. 

 

Sta sad? Ne mogu sa mojim srpskim ovl van???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2235 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne možeš naravno. AMSS je organizacija koja ima međunarodne pozicije i ovlašćenja da izdaje dokumenta koja su validna napolju. Dakle...međunarodna dozvola više nije potrebna od uvođenja biometrijskih u Srbiju a međunarodno ovlašćenje je obavezno posedovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hmmmm... A nisam planirao da prenosim na moje ime... Ne mogu da se yebavam po institucijama i da cekam novu saobracajnu x dana... jbg. Mora se prosetam do amss-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Ne znam kako je u Srbiji ali evo jedna zanimljiva informacija iz BiH.
Ja kao drzavljanin BiH(RS) ne bih smio da vozim auto stranih registarskih oznaka osim ako nemam drzavljanstvo te drzave ili vlasnika vozila u autu. Medjutim, za to nije propisana sankcija. 
Imao sam jednom prilikom zanimljivu konverzaciju sa policajcem(vozio sam auto sa CH tablicama). Tad mi je on objasnio ovo sto sam gore napisao. Kako on kaze ja sam 100% regularan (imam vozacku, auto registrovano) ali ipak krsim zakon. Ali nema po kom clanu da me sankcionise. Kako on kaze to bi mozda mogla granicna policija da gleda kao carinski prekrsaj(mada nije siguran). 
Znam da u BiH vozila uvezena na povlasticu(oslobodjena dadzbina-naglaseno u saobracajnoj dozvoli) moze da vozi samo jedno lice koje ima punomoc od vlasnika. To auto se ne moze prevesti ako se ne varam 3god. Medjutim takva auta se redovno prodaju i po nekoliko puta uz vadjenje novih povlastica. To tako pije vodu i ne znam da je iko ikad kaznjen za to.

Prelazio sam granicu Srb-Bih vise puta u autima CH, BiH i Srb tablica i niko mi nikad nije pravio problem(jednom su me samo pitali cije je vozilo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
31 minutes ago, boky327 said:

Ne znam kako je u Srbiji ali evo jedna zanimljiva informacija iz BiH.
Ja kao drzavljanin BiH(RS) ne bih smio da vozim auto stranih registarskih oznaka osim ako nemam drzavljanstvo te drzave ili vlasnika vozila u autu. Medjutim, za to nije propisana sankcija. 
Imao sam jednom prilikom zanimljivu konverzaciju sa policajcem(vozio sam auto sa CH tablicama). Tad mi je on objasnio ovo sto sam gore napisao. Kako on kaze ja sam 100% regularan (imam vozacku, auto registrovano) ali ipak krsim zakon. Ali nema po kom clanu da me sankcionise. Kako on kaze to bi mozda mogla granicna policija da gleda kao carinski prekrsaj(mada nije siguran). 
Znam da u BiH vozila uvezena na povlasticu(oslobodjena dadzbina-naglaseno u saobracajnoj dozvoli) moze da vozi samo jedno lice koje ima punomoc od vlasnika. To auto se ne moze prevesti ako se ne varam 3god. Medjutim takva auta se redovno prodaju i po nekoliko puta uz vadjenje novih povlastica. To tako pije vodu i ne znam da je iko ikad kaznjen za to.

Prelazio sam granicu Srb-Bih vise puta u autima CH, BiH i Srb tablica i niko mi nikad nije pravio problem(jednom su me samo pitali cije je vozilo).

Jesi siguran da to nije carisnki prekrsaj? U srbiji je do izmene zakona bio carinski prekrsaj(oduzima se vozilo,u carinu pa vlasnik dolazi po njega kad plati kaznu),nakon toga je porebacen u zakon o bezbednosti saobracaja i sad je to novcana kazna na licu mesta, stim sto je dodato da imas pravo da upravljas vozilom privremeno reg u inostranstvu (ZOL) sto nije bio slucaj pre izmene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

To je ono sto mi je policajac rekao(mada ni on nije bio siguran). Znam nekoliko primjera koji svakodnevno voze takva auta, do sad nisam cuo da je iko bio sankcionisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 4 minuta, Partiota je napisao:

stim sto je dodato da imas pravo da upravljas vozilom privremeno reg u inostranstvu (ZOL) sto nije bio slucaj pre izmene

Tako je. Tu su me maltretirali par puta, kad sam uvozio automobile...

 

 

A u gore pomenutom slucaju, zaplene vozilo dok se ne pojavi vlasnik :) Pa ti nadji vlasnika ako ti stvarno nije prijatelj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da razdvojimo pojmove. Privremene tablice ili col tablice su za odjavljeno vozilo. Takvo vozilo je moglo da se koristi u Srbiji samo posle napravljenog carinskog ulaza, do maticne ispostave carine.  Dva dana je bio rok da se stigne tamo. Nije se mogao koristiti odjavljen auto u redovnom saobracaju kao stranac, mada sam ih se navozao. Ali uz redovne tablice i odjavljenu saobracajnu. Uglavnom sam bio i vlasnik vozila, tako da nikad nisam imao cak ni pokusaj policije da me ugrozava u vezi toga.

Sto se tice carinskog prekrsaja, ukoliko saobracajci udju u taj proces, kazna je neminovna pa i oduzimanje vozila od strane carine.

Ukoliko je vozilo vec bilo odjavljeno, nema povratka vozila ni za vlasnika.

Mnogi u Srbiji koriste strance, nekiregularno, neki na foru i na srecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 9 sati, slave74 je napisao:

Da razdvojimo pojmove. Privremene tablice ili col tablice su za odjavljeno vozilo. Takvo vozilo je moglo da se koristi u Srbiji samo posle napravljenog carinskog ulaza, do maticne ispostave carine.  Dva dana je bio rok da se stigne tamo. Nije se mogao koristiti odjavljen auto u redovnom saobracaju kao stranac, mada sam ih se navozao. Ali uz redovne tablice i odjavljenu saobracajnu. Uglavnom sam bio i vlasnik vozila, tako da nikad nisam imao cak ni pokusaj policije da me ugrozava u vezi toga.

 

Tacnije 72 sata. Ali, ako to vozilo ocarinis, te col tablice ovde ne vaze, ili bar nisu vazile do novog zakona. Tako da si nevidljiv za sistem do registracije na nasim tablicama.

 

Mada sve jedno, sada je i to reseno zakonom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Kakvo vam je iskustvo sa zaustavljanjem motora zbog prekoračenja brzine?

 

Više puta mi se desilo da blago prekoračim pored radara motorom i da me ne zaustave, a i danas sam imao sličnu varijantu uz prekoračenje za koje bi definitivno sledilo zaustavljanje.

Međutim, kada sam prošao pored patrole koja je zaustavljala po dojavi - ništa. Ni da me pogledaju.

 

Da li izbegavaju da jure motore ili im je teže da naciljaju radarom ili sam jednostavno imao sreće, nemam pojma pa me zanimaju vaša iskustva.

 

image.thumb.png.54ed2393c0727148d9b8ad9bddbb6867.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Cini mi se da ne mogu da naciljaju. Skoro smo komentarisali da drugara nikad ne zaustavljaju, a prolazi pored njih na skuteru od 50cc. Nema sanse da ga ne bi resili, pogotovo kad su u skodi. 

 

Edit - evo i jedne stare teme 

 

 

Promenio član Tarmi636
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja