Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 2235 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, bdada je napisao:

I ja mislim da je tako, npr reagovao sam kod saobracajne policije po pitanju divljih ksenona, cele godine se vozaju bez da ih iko opomene i kada dodju na teh. ne prolazi, onda se ljudi uhvate toga da ih policija ne dira a da se mi izivljavamo.

Odgovor policije (pa i samog komandira saobracajaca) nemamo takvu naredbu a i ne znamo da li su fabricki ili ne.

Valjda ce i oni poceti pratiti pravilnik.

Jedini način za xenone je složićeš se homologacija koja se dobija kao dokumentacija. A zamisli onda koliko je potrebno papira da nosiš sa sobom ako te zaustavi polocija :D  Pa na jedom automobilu bi se patrola zadržala satima! A zamisli tek da se sve to tera na vanredni tehnički...

 

Folije, auspuh, migavci, svetla, kuka, gume, šasija, spojleri, retrovizori :lol3:

 

Generalno sve strane su bezobrazne...ovi koji propisuju bez adekvatnih rešenja i ovi koji ugrađuju pa se onda vade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2235 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Alexandra995 je napisao:

Pa ništa do sada toliko nije bio problem, sve više stežu... :besan:

Nije ali vidiš da se na svakih 12 meseci dopunjuju zakoni i pravilnici...prosto ide se na to da te nateraju da odeš u Akrapovič i da kupiš njihov izduvni sistem...što je ok ali cena nikako nije ok.

 

Prosto prave prostor za ''legalne tokove'' ali u isto vreme ne dozvoljavaju jako kvalitetnim manjim proizvodnjama da rade posao legalno. Što je apsurd! 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, mick je napisao:

Jedini način za xenone je složićeš se homologacija koja se dobija kao dokumentacija.

Ne moze se za ksenon dobiti homologacija, svaki far je homologovan za odredjenu sijalicu (i to pise na njemu) sta god drugo da stavis to je prepravka i ne postoji atestiranje za istu i to nije slucajno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam našao na internetu homologaciju za moj auspuh. Lepo piše da ne povećava snagu vec istu isporucuje pri manjem broju obrtaja. Vrednosti nivoa buke pri brzini od 50 km/h i mereno na postolju na pola gasa, sto bi mi rekli. 

Do sada mi nisu trazili, a kako ću registrovati na proleće sam Bog zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, doktor je napisao:

Retoričko pitanje:

-Zašto za automobilske auspuhe koji se prave u "auspuh servisima" ne treba homologacija?

I mene isto zanima to pitanje, nisam još našla odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

A ovo za farove - nije bitno sto su xenon ili led sijalice.

Bitno je kako su usmereni i da li rasipaju svetlo/zaslepljuju vozače iz suprotnog pravca.

 

Valjda ni glupom panduru nije potrebna papirologija da vidi kad neko zaslepljuje, i da ga otera na vanredni tehnički??

 

Pri tome, teza ne mogu sve da oteraju na vanredni tehnički jer ih je previše, ne pije vodu - samo neka jedan dan "naprave akciju" pa širom Srbije isključe iz saobraćaja 1,000 vozila, ošašave vozače kaznama, i "malo" pričaju o tome na Pinku, pa fa vidiš kako će da se vodi računa...

 

I ovde je finansijski momenat nebitan - obične halogene sijalice su najjeftinije, a štelovanje farova može da odradi svako ko zna da koristi metar, šrafciger i imbus ključ.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, zaludan je napisao:

Pri tome, teza ne mogu sve da oteraju na vanredni tehnički jer ih je previše, ne pije vodu - samo neka jedan dan "naprave akciju" pa širom Srbije isključe iz saobraćaja 1,000 vozila, ošašave vozače kaznama, i "malo" pričaju o tome na Pinku, pa fa vidiš kako će da se vodi računa...

Metoda dokazana sa folijama na staklima :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2193 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Došlo vreme da sedamo na električne trkalice. Pa pored policije, potenciometrom smanjiš jačinu virtuelnog auspuha.

:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 14 sati, Blaza je napisao:

Došlo vreme da sedamo na električne trkalice. Pa pored policije, potenciometrom smanjiš jačinu virtuelnog auspuha.

:)

Ne bi mi bilo žao da sam jurila, a nisam. Trebala sam da ga okrenem do 13-14 pošto kaže da je bučan na 3-4... :P Pa onda da se dopisujemo na sms poruke jer se ne bi čuli... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2481 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Pazi sad scenu. U petak na subotu sam putovao za Tivat. Od Subotice. Negde po prelasku granice mozda nekih pola sata od nje, zaustavlja me policija, iza mene 4 pijana lika koji su pre toga bili ispred mene, jedan far im ne radi, niko vezan, krivudali po putu, to sam sve video dok sam bio iza. Izlazimo iz tog nekog mesta, vozio sam mozda 60-65 plafon, nigde nisam ceo put od Subotice do Tivta jurcao jer vozim 7 maloletne dece u kombiju. Zaustavlja me policija na izlasku iz grada ako se to moze nazvati gradom, trazi mi dokumenta i govori da se pomerim u stranu i dodjem do auta, onog iza isto zaustavlja i uz djes rodjo pusta dalje. Dolazim do kola njihovih kaze znas zasto sam te zaustavio, reko ne. Kaze vozili ste brze nego sto je dozvoljeno, reko moguce malo da sam prekoracio al cisto sumnjam.
 

Frajer vadi radar a na radaru 74kmh. I to bez slike bez tablica, siva pozadina i zelenim i plavim ispisano 74. 
 

Ja se nasmejem i kazem to je nemoguce, on me drsko pogleda i kaze hoces da kazes da ja lazem. Reko necu to da kazem samo hocu da kazem da vam to izgleda ne radi dobro jer ja nisam od granice vozio nigde brze od 65 po mom satu. A da sam stvarno vozio 74 po radaru to bi znacilo 80kmh po mom satu. A i uostalom koliko je ovde dozvoljeno kad smo van grada, kaze 50 a eno ti tabla od tamo je 60. Znaci zaustavili me 20m pre table i ubedjuju me da sam prekoracio za 24kmh brzinu. Kontao ja hteli kes da izvuku iz mene. I jos im dodam, vidite ovako ako vi smatrate da sam prekoracio brzinu u redu, ali iskreno mislim da nisam jer mi je u kombiju sedmoro maloletne dece za koje odgovaram i nisam lud da jurcam, al ako vi mislite suprotno kaznite me. 
Samo mi predao dokumenta i kaze sretan put. 
 

Mislim se mamicu vam bezobraznu, nit obrazna nit stida. Djon, fuj. I to negde bilo 2-2:30 nocu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, drmilan_ je napisao:

Pazi sad scenu. U petak na subotu sam putovao za Tivat. Od Subotice. Negde po prelasku granice mozda nekih pola sata od nje, zaustavlja me policija, iza mene 4 pijana lika koji su pre toga bili ispred mene, jedan far im ne radi, niko vezan, krivudali po putu, to sam sve video dok sam bio iza. Izlazimo iz tog nekog mesta, vozio sam mozda 60-65 plafon, nigde nisam ceo put od Subotice do Tivta jurcao jer vozim 7 maloletne dece u kombiju. Zaustavlja me policija na izlasku iz grada ako se to moze nazvati gradom, trazi mi dokumenta i govori da se pomerim u stranu i dodjem do auta, onog iza isto zaustavlja i uz djes rodjo pusta dalje. Dolazim do kola njihovih kaze znas zasto sam te zaustavio, reko ne. Kaze vozili ste brze nego sto je dozvoljeno, reko moguce malo da sam prekoracio al cisto sumnjam.
 

Frajer vadi radar a na radaru 74kmh. I to bez slike bez tablica, siva pozadina i zelenim i plavim ispisano 74. 
 

Ja se nasmejem i kazem to je nemoguce, on me drsko pogleda i kaze hoces da kazes da ja lazem. Reko necu to da kazem samo hocu da kazem da vam to izgleda ne radi dobro jer ja nisam od granice vozio nigde brze od 65 po mom satu. A da sam stvarno vozio 74 po radaru to bi znacilo 80kmh po mom satu. A i uostalom koliko je ovde dozvoljeno kad smo van grada, kaze 50 a eno ti tabla od tamo je 60. Znaci zaustavili me 20m pre table i ubedjuju me da sam prekoracio za 24kmh brzinu. Kontao ja hteli kes da izvuku iz mene. I jos im dodam, vidite ovako ako vi smatrate da sam prekoracio brzinu u redu, ali iskreno mislim da nisam jer mi je u kombiju sedmoro maloletne dece za koje odgovaram i nisam lud da jurcam, al ako vi mislite suprotno kaznite me. 
Samo mi predao dokumenta i kaze sretan put. 
 

Mislim se mamicu vam bezobraznu, nit obrazna nit stida. Djon, fuj. I to negde bilo 2-2:30 nocu.

Pa oni naučili od kamiondžija da ih hrane, nema ništa bez 5e, nije ništa bolje ni kod nas. Što kaže jedan kolega, kad vide šleper da ide vide odmah pare... :lol3:

Al' dobra im fora, kog uplaše može lagano da im prođe priča. Najviše mrze kad im pokažeš da ih se ne plašiš. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
1 hour ago, Alexandra995 said:

Ne bi mi bilo žao da sam jurila, a nisam. Trebala sam da ga okrenem do 13-14 pošto kaže da je bučan na 3-4... :P Pa onda da se dopisujemo na sms poruke jer se ne bi čuli... :lol3:

samo te cima, njemu je to verovatno neka dnevna pobeda....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, Ji 4Tze je napisao:

samo te cima, njemu je to verovatno neka dnevna pobeda....

Evo sad pričala sa jednim policajcem koji isto vozi motore, kaže čovek stavi samo db killer i uživaj, ko će motor da ti oduzima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 8 sati, drmilan_ je napisao:

Pazi sad scenu. U petak na subotu sam putovao za Tivat. Od Subotice. Negde po prelasku granice mozda nekih pola sata od nje, zaustavlja me policija, iza mene 4 pijana lika koji su pre toga bili ispred mene, jedan far im ne radi, niko vezan, krivudali po putu, to sam sve video dok sam bio iza. Izlazimo iz tog nekog mesta, vozio sam mozda 60-65 plafon, nigde nisam ceo put od Subotice do Tivta jurcao jer vozim 7 maloletne dece u kombiju. Zaustavlja me policija na izlasku iz grada ako se to moze nazvati gradom, trazi mi dokumenta i govori da se pomerim u stranu i dodjem do auta, onog iza isto zaustavlja i uz djes rodjo pusta dalje. Dolazim do kola njihovih kaze znas zasto sam te zaustavio, reko ne. Kaze vozili ste brze nego sto je dozvoljeno, reko moguce malo da sam prekoracio al cisto sumnjam.
 

Frajer vadi radar a na radaru 74kmh. I to bez slike bez tablica, siva pozadina i zelenim i plavim ispisano 74. 
 

Ja se nasmejem i kazem to je nemoguce, on me drsko pogleda i kaze hoces da kazes da ja lazem. Reko necu to da kazem samo hocu da kazem da vam to izgleda ne radi dobro jer ja nisam od granice vozio nigde brze od 65 po mom satu. A da sam stvarno vozio 74 po radaru to bi znacilo 80kmh po mom satu. A i uostalom koliko je ovde dozvoljeno kad smo van grada, kaze 50 a eno ti tabla od tamo je 60. Znaci zaustavili me 20m pre table i ubedjuju me da sam prekoracio za 24kmh brzinu. Kontao ja hteli kes da izvuku iz mene. I jos im dodam, vidite ovako ako vi smatrate da sam prekoracio brzinu u redu, ali iskreno mislim da nisam jer mi je u kombiju sedmoro maloletne dece za koje odgovaram i nisam lud da jurcam, al ako vi mislite suprotno kaznite me. 
Samo mi predao dokumenta i kaze sretan put. 
 

Mislim se mamicu vam bezobraznu, nit obrazna nit stida. Djon, fuj. I to negde bilo 2-2:30 nocu.

Pretpostavljam po opisu da su te zaustavili u Bjelom Polju,

Pre par godina i mene tu zaustave, ja vozio skodu fabiu pikap, ima zadnja vrata ali samo dva sedista, na zadnjim vratima umesto stakla lim bele boje kao i auto.

Kaze gospodin: Ne znam kako kod vas ali kod nas ne smeju ovako zatamljena stakla.

Ja otvorim gepek i pokazujem mu da je pikap i da ni nemam stakla.

On opet istu pricu, njegov kolega skontao pa mi vraca dokumenta i kaze teraj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nisu nikada ni imali veto.
Slično mi se desilo 2001 pri povratku sa mora, na istom mestu. Magla, ne vidi se prst pred okom, ja vozim pod maglenkama, u jednom momentu bukvalno kao nožem isečena - prestaje magla i panduri odmah tu stoje.

Sa strane, 10 maraka za upaljene maglenke kad im vreme nije, a usput iz suprotnog pravca se pozdravljaju sa komšijom u Audiju 80 kom jedno 50% sijalica na kolima nije radilo. Uključujući oboreno svetlo na jednom faru.

 

Imao sam nešto slično i 2002, i posle toga više nikada nisam išao u CG na more.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja sam danas naisao na divnog policajca, za 500 dindzi mi nije pisao sto sam pricao telefonom.

Jeste pokusao ali nije ni mogao posto nikada ne nosim dokumenta da ih ne izgubim:)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja u Crnu Goru idem minimum jednom godišnje, i nikad, ama baš nikad me panduri nisu drndali.

Čak su mi jednom i oprostili mašala prekoračenje bez žute banke.

Zaustavljali su me isključivo u nekom prekršaju, a kaznu sam samo jednom platio dok je još bilo ono smešno, mislim 3 marke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2481 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Ja veceras krecem nazad, sad cu strogo po psu pa cemo da vidimo ako me budu cimali nesto. Dokoni ljudi, usred noci u vukojebini kao neki radar, ma hajd molim te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Nisu nikada ni imali veto.
Slično mi se desilo 2001 pri povratku sa mora, na istom mestu. Magla, ne vidi se prst


U to vreme pre odvajanja su najviše voleli da drndaju BG table. U Kotoru su mi brojali zihernadle u prvoj pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 21 sati, Mr_Wolf je napisao:

Nisu nikada ni imali veto.
Slično mi se desilo 2001 pri povratku sa mora, na istom mestu. ...

Био вето прошлог лета. 

 

А иначе, и мени се десило, можда чак на истом месту, било давно не сећам се. Деца спавају позади, ноћ нешто 1 - 2, пошли кући и пандури. Код нас се са таквим случајем нисам срео. Осим у Београду.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, boki.64 je napisao:

Био вето прошлог лета. 

 

А иначе, и мени се десило, можда чак на истом месту, било давно не сећам се. Деца спавају позади, ноћ нешто 1 - 2, пошли кући и пандури. Код нас се са таквим случајем нисам срео. Осим у Београду.

 

Hoćeš da kažeš da po ostatku Srbije nema policije noću??

Ja bukvalno nikad ne vozim noću osim po Beogradu i okolini, i do ovog momenta sam bio ubeđen da je murija u zlo doba normalna pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja