Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, petar_lord je napisao:

pre par dana sam skinuo vizir i tako se vozio, upravljivost laksa i bolja to sigurno, skuter nekako dopadljiviji ali bre duva u pm!

Da, isti utisak sam imao na svom prošlom skuteru. Bez vizira, kao da sam go :)

 

Evo još par informacija, koje sam zaboravio da navedem u prošlom postu:

- mana je što ovaj agregat nema filter ulja, već samo ono sito koje se pere, tako da mali servis ide na svakih 3.000 km :( Ali menja se 1 litar ulja, pa bar ne ispadne skupoceno.

- dobro je što prenosni kaiš odgovara od starijih modela Xcitinga, nije nov model, pa cenim da će ga biti jednostavnije nabaviti na našem tržištu

- rolnica ima 6 kom, a ne 8, i to u dimenzijama 23x18, što takođe može da se nađe od alternativnih proizvođača (Malossi, Polini...) za slučaj da zafali original

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 7 minuta, boza_kg je napisao:

- mana je što ovaj agregat nema filter ulja, već samo ono sito koje se pere, tako da mali servis ide na svakih 3.000 km :( Ali menja se 1 litar ulja, pa bar ne ispadne skupoceno.

 

- dobro je što prenosni kaiš odgovara od starijih modela Xcitinga, nije nov model, pa cenim da će ga biti jednostavnije nabaviti na našem tržištu

 

- rolnica ima 6 kom, a ne 8, i to u dimenzijama 23x18, što takođe može da se nađe od alternativnih proizvođača (Malossi, Polini...) za slučaj da zafali original

Nisu ludi, predpostavljam da je zbog ovoga......

 

- Bice vise para jer je ser. interval kraci za 2k sto nije malo.

 

- Ovo je dobro ako je zaista tako jer za stariji model kais kosta skoro duplo manje (9k spram 16K) od kaisa novijeg modela + traje dosta duze.

 

- Malossi nikako, Polini tu i tamo, moze Bando al fabrika je mama.

 

U zdravlju te sluzilo motorce, sit da se navozas :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 18 sati, boza_kg je napisao:

Za sada troši možda nešto preko 3l/100 km, uglavnom van gradske vožnje

Sipao sam mu malopre gorivo. Prešao 333 km sa nepunih 11 litara. Dakle, nešto malko manje od 3,3 l/100 km, u razradi. Ja zadovoljan :)

Doduše, sipao sam mu NIS-ov G-drive 100. Ovaj skuter ima Euro5 normu, katalizator u auspuhu i tako te džidža bidže, pa se nadam da je ovo gorivo čistije sa aditivima koje će da mu prijaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Juce, oko 17h izlazim ja Suzanom iz kasarne a ti polako skreces u ulicu ispod! Odmah sam te spazio, jedini je koliko znam taj model u Kg.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 13.6.2021. at 11:06, francuz69 je napisao:

Prvi isprljati gume moz i na matorom sokocalu sa novim gumama.

Ali prvi prdnuti u sic… mmmm… nirvana….

Dragi Forume... Ja nisam nikada prdnuo u sic... Da li je sa mnom sve u redu? :neznam::lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aux, to je bas zabrinjavajuće. Al zato možeš da staviš u oglas, kad budeš prodavao - kao novo, nikad prdnuto;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako izgleda. I dalje najbolje komuniciraju telefonom ili uživo.

Al bar daju garantni list, user manual i servisnu knjižicu uz motorin. Od Honde ni toliko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, moram da primetim da se skuter, posle pređenih oko 600 km i prvog servisa, već poprilično živahnije ponaša.

Biće to baš agilan motorin kad se skroz razradi, opravdaće svoje ime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Danas sam primetio lepu baricu ispod skutera. Uplaših se da nije iscurelo ulje, ali srećom, antifriz je u pitanju.

Serviseri izgleda nisu dotegnuli kako treba ove šabnice zaokružene na slici prilikom montaže, pa crevo propustilo po ovoj vrućinštini i pritisku, pa počelo da curi.

 

ksajbnice.jpg.c10a1ffe270aa9230905128c5c27e09d.jpg

Ništa strašno, ali unosi dozu nelagode - Šta li su još propustili da dotegnu ako su već ovo?!

 

Ako dobro pamtim i @Jozza je ranije pisao da mu nisu kako treba pritegnuli auspuh na novom Kymco skuteru.

Naravoučenije, ne podrazumevajte da će neko radi svoj posao iako je novo, već sve lepo isproveravajte :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ukrasni poklopac na kraju auspuha je ostao da se drži na dva labava šrafa, treći ispao na putu. Šraf koji stoji na sred auspuha, ušrafljen normalno u auspuh, ispao, skuter se čuo kao da ima 500cc. Ali to nije najgore. Curelo mi je ulje iz diferencijala, jer nije stavljena bakarna podloška pod šraf za ispuštanje menjačkog ulja. Kad sam video, ispustio sam svo ulje iz diferencijala, i usuo tačnu količinu drugog menjačkog ulja. Nisam hteo da mešam. Na svu sreću nije falilo skoro ništa, tek toliko je iscurelo da umasti deklu. Od tada samostalno menjam ulje i filtere. Za komplikovanije zahvate ću da ga vozim u servis, jer mi je ovo prvi skuter, i nemam iskustva sa CVT-om.

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E grebiga, ja sam na svom prošlom skuteru sam čačkao oko CVT, jer su mi u jednom servisu uspeli da polome ventivar, a u drugom izgubili podlošku varijatora, pisao sam već ;)

Ali, generalno nisam komforan u  tome. Volim da znam ponešto sam da čačnem, ali najbolje je kad svako radi svoj posao, u kome je profi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Volim da vidim kako se radi, pa da uživam radeći sam. Nije mi žao da platim, već stvarno volim da majstorišem

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 6/30/2021 at 10:41 PM, boza_kg said:

Danas sam primetio lepu baricu ispod skutera. Uplaših se da nije iscurelo ulje, ali srećom, antifriz je u pitanju.

Serviseri izgleda nisu dotegnuli kako treba ove šabnice zaokružene na slici prilikom montaže, pa crevo propustilo po ovoj vrućinštini i pritisku, pa počelo da curi.

 

ksajbnice.jpg.c10a1ffe270aa9230905128c5c27e09d.jpg

Ništa strašno, ali unosi dozu nelagode - Šta li su još propustili da dotegnu ako su već ovo?!

 

Ako dobro pamtim i @Jozza je ranije pisao da mu nisu kako treba pritegnuli auspuh na novom Kymco skuteru.

Naravoučenije, ne podrazumevajte da će neko radi svoj posao iako je novo, već sve lepo isproveravajte :(

To nije shaJbna, nego shelna, verujem da si napravio samo lapsus.

Drugo, takve selne i nisu nekog kvaliteta, mada ih i ja sam sebi stavljam.

Imas one zicane selne, te su mnogo bolje.

Tja, jesi ti u pravu za proveru, al' meni to ne deluje realno/moguce.. mislim, ako cu proveravati svaku robu/uslugu koju sam dobio.. nicim drugim u zivotu se i necu baviti..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da, šelna, hvala. Lapsus. I da naravno, teško da može sve da se proveri. Malo sam bio iziritiran slučajem, pa njamke;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

I ja bih bio vrlo iziritiran, jer ipak si kupio nov skuter upravo da ne bi zagledao ispod motora, ima li barice, troši li ulja i antifriza.....

Prosto mi je neverovatno da Kymco ima tako loše predstavništvo u Srbiji. Ipak to nije neki kineski no name brand. Prosto se i dalje začudim nekim stvarima


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šta znam, skuteri inače valjda dolaze dobrim delom već slopljeni u kutiji. Kod nas se samo došrafe i isproveravaju.

Ovo su verovatno zeznuli još u Kini, gde se već sklapa, ali naši nisu isproveravali :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ko zna. Na šrafovima nije bilo onog lepka na navoju, čim su se olabavili

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

He, danas neki kolega parkirao novi Beverly 300 HPE pored mog skutera, pa sam mogao da ih uporedim, pošto isto imaju točkove 16"+14".

Iako ne izgleda velika razlika kad se čitaju specifikacije, Bev je poprično manji motorin. I kraći, i uži, i niži, i lakši. Mislim da su ga šrinkovali u ovom najnovijem izdanju, manji je od prethodnog.

Svakako nije za krakate, pa dugonje bolje da ga zaobiđu. Ali je 3 konja jači od Kymca...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja