Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
pre 8 minuta, Krmco je napisao:

Zašto su motori na tepihu i kartoni ispod točkova??

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Kakva moc zapazanja ,bravo momce :jee:

ispod kartona je meki stiropor dvojka jel je nestalo stirodura pa da se ne kruni stiropor a stiropor je ispod tocka da se ne deformise guma od stajanja mada se svremena na vreme okrece 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
pre 47 minuta, X8 Vračar je napisao:

Točak je obično konstruisan da se okreće tokom vožnje...

Da slazem se narocito u decembru,januaru,februaru ......

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Каква је веза између та 3 месеца и (не)окретања точка? 

 

Добро је што нисам купио Строма од @Astral, тачно бих се сморио што не може да се вози! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 964 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Tad spava zimskim snom, u garaži, priključen na aparate

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
On 9.5.2022. at 20:12, TngCngShop je napisao:

Kako si zadovoljan sa vizirom? 

Ja ne mogu da se pohvatam više sa zvucima i šumovima ispod kacige, kao i užas kada ima vetra.... Imam osećaj da je sa originalom mnogo manje buke u kacigi a i manje me baca bočni vetar (lakše se borim sa njim). Oko šumova u shark u i sviranja sam juče došao do zaključka da sam imao manje sa originalom. Ustanem na 120 km/h kaciga nečuje se ništa, vratim se na sedište buka. Dođem kući stavim org mnogo manje buke naravno vazduh tuče u nju al kud i kamo tiše. Slažem se da sa puig-om mi je čista kaciga, jakna ali koji je fazom sa kovitlanjem vazduha? 

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Ukoliko ze zanima ovaj Givi štelujući vizir ili Givi povišeni javi se. Prodajem Givi dodatnu opremu. Sa štelujućim vizirom  su utisci više nego pozitivni. 

IMG_20220521_120704.jpg

IMG_20220521_120726.jpg

IMG_20220521_120832.jpg

IMG_20220521_120657.jpg

IMG_20220521_120636.jpg

Promenio član Baniša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 9 sati, Zuba87 je napisao:

Каква је веза између та 3 месеца и (не)окретања точка? 

 

Добро је што нисам купио Строма од @Astral, тачно бих се сморио што не може да се вози! 

Probaj ti da ležiš 3 meseca da se ne pomeraš deformisaćeš se gore od pneumatika... Pa dekubiti, pa atrofije jujuju. Čekajte braćo mene ste našli da je... ? Auuuu :jee1: nedelja kiša i odma svi u akciju. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

na suzukiju ima SAWD sistem (suzuki anti wheel deformation), radi tako što ne prestaješ da ga vozaš cele godine i rešena stvar :D Za TDM nisam siguran, al eto nas na njihovoj temi da zezamo Alekrea :jee3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
pre 33 minuta, nafetS je napisao:

na suzukiju ima SAWD sistem (suzuki anti wheel deformation), radi tako što ne prestaješ da ga vozaš cele godine i rešena stvar :D Za TDM nisam siguran, al eto nas na njihovoj temi da zezamo Alekrea :jee3:

Brate a gde se SAWD aktivira peti put prelistava korisničko uputstvo i ne nađoh. Ako je preko table najebao sam ja ni sat neznam da naštelujem :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

malo je duža procedura.
Ključ u bravu, okreneš, sačekaš da pumpa odradi, izbaciš u ler, jednom klik sa desne strane, ništa.. setiš se kill switch-a (ako ga koristiš), uključiš ga, opet dugme za verglanje... kad upali, dok ti navučeš kacigu i zakopčaš jaknu malo da odradi i kreneš u vožnju lagano... kad se vratiš velika verovatnoća da neće biti na istom mestu oslonjena guma :D 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

malo je duža procedura.
Ključ u bravu, okreneš, sačekaš da pumpa odradi, izbaciš u ler, jednom klik sa desne strane, ništa.. setiš se kill switch-a (ako ga koristiš), uključiš ga, opet dugme za verglanje... kad upali, dok ti navučeš kacigu i zakopčaš jaknu malo da odradi i kreneš u vožnju lagano... kad se vratiš velika verovatnoća da neće biti na istom mestu oslonjena guma :D 

Sve se bojim da ga vozite 365 dana u godini. :D

Odakle vam vrijeme za to, pare, i na kraju odakle volja da se radi "par minuta" zadovoljstva smrzneš :D

 

Meni je vazda bila šuplja priča ta osim u slučaju da je motocikl jedino prevozno sredstvo :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne mora da ga voza svaki dan, ni auto ne voziš 365 dana, al isto tako kad ga parkiraš ne dižeš ga na 4 dizalice da se ne bi oslanjao na točkove, ako se to već prati, onda poslednja vožnja, malo preduvati gume, i s' vremena na vreme ga pregurati po garaži, da kad ga vratiš na mesto ne bude oslonjen na istom delu točka i eto ga.

A što se mene lično tiče, auto mi je u Bg kod sestre, ne znam kad sam ga vozio poslednji put.
Sve dok je vreme bar kao što je bilo za dedamrazijadu 2021, ili suvo i malo hladnije od tada, očekuj me na 2 točka :)
A odakle pare... da ti odgovorim pa da me uhapse :D Šalim se, svakako posao mi je na pešaka 10 min, nabavka u lokalnoj samousluzi, većinu što se vozam zimi, vozam se iz ćeifa i ponekad da završim obaveze, tako da kad su mi ekstremne temperature, preskočim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
2 hours ago, nafetS said:

Sve dok je vreme bar kao što je bilo za dedamrazijadu 2021, ili suvo i malo hladnije od tada, očekuj me na 2 točka :)

Kad vozis nis ekspres autobus sa svim ikada grejacima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 3 sati, nafetS je napisao:

Ne mora da ga voza svaki dan, ni auto ne voziš 365 dana, al isto tako kad ga parkiraš ne dižeš ga na 4 dizalice da se ne bi oslanjao na točkove, ako se to već prati, onda poslednja vožnja, malo preduvati gume, i s' vremena na vreme ga pregurati po garaži, da kad ga vratiš na mesto ne bude oslonjen na istom delu točka i eto ga.

A što se mene lično tiče, auto mi je u Bg kod sestre, ne znam kad sam ga vozio poslednji put.
Sve dok je vreme bar kao što je bilo za dedamrazijadu 2021, ili suvo i malo hladnije od tada, očekuj me na 2 točka :)
A odakle pare... da ti odgovorim pa da me uhapse :D Šalim se, svakako posao mi je na pešaka 10 min, nabavka u lokalnoj samousluzi, većinu što se vozam zimi, vozam se iz ćeifa i ponekad da završim obaveze, tako da kad su mi ekstremne temperature, preskočim.

Nisi ženjen , to si zaboravio da kažeš :D

 

Ja pošto imam centralnu nogaru zadnja guma nije na podu a prednju pomjeram svako malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisi ženjen , to si zaboravio da kažeš
 
Ja pošto imam centralnu nogaru zadnja guma nije na podu a prednju pomjeram svako malo
Sad će da ti se razvuče opruga od amortizera jer je točak u vazduhu .

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 13 sati, vidakn je napisao:

Sad će da ti se razvuče opruga od amortizera jer je točak u vazduhu emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ne mozes ugodit ni narodu ni motoru :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt

Iskren da budem nisam baš pomno pratio od početka ovu temu pa me zanima dal ste diskutovali negde o promeni prenosnog odnosa. Kod Stromera sam našao kalkulator I malo pratio njihova uputstva. 

Fabrikacija je 15 zuba prednji 47 zuba zadnji lančanik na lancu 525 sa 118 linkova. 

Ideja mi je da malo podignem putnu brzinu tj. Da na 130 km/h smanjim obrtaje u 6 brzini. Ima li ko kakvih iskustava sa ovim? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Na 130 km/h on je na 6000 obr/min u 6-oj brzini, to su neki optimalni obrtaji, nisu opterećenje za agregat ako se zbog toga razmišljaš.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 3 sati, Milanezi je napisao:

Na 130 km/h on je na 6000 obr/min u 6-oj brzini, to su neki optimalni obrtaji, nisu opterećenje za agregat ako se zbog toga razmišljaš.

 

 

Ne znam dali ćeš se složiti samnom mnogo auto puta i brzih puteva nosi i više goriva ako prenosnim odnosom oboriš 500 obrtaja na 130 km/h smanjićeš  potrošnju. Naravno bitno je ubosti ga da se ne izgubi snaga jer je i sa ovim odnosom prenosa već za planinarenje slabiji. Pre dva vikenda sa dvoje muka do babinog zuba. Nisam se ja još navikao na 2 cil i nejakih 70 ks. Uvek je cifra bila preko 100 ks. Naravno sad će off road braća početi sa pljuvanjem što sam kupio enduro ako ga koristim po auto putu ali odgovor je jednostavan jako. 

1.Nov motocikl za normalne pare 

2.Dosta mesta sa dvoje i svari 3 kofera, tank torba 

3.Vozan motor i po gradu 

4.Moje godine ;)

 

 

Promenio član TngCngShop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Promenom prenosa ćeš dobiti na jednoj strani, a na drugoj izgubiti.

Preračunaj se oko goriva, mislim da se ne isplati menjati prenos zarad toga, ti najbolje znaš koliko je to auto puteva u ukupnoj kilometraži i koliko ćeš uštedeti na gorivu.

Tvoj motor, koristi ga kako hoćeš, pljuvače ignoriši :) :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja