Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
23 minutes ago, sabarth said:

Pozdrav druže, 

 

Da li možeš reći da li si nakon zamene komplet grane, bez katalizatora morao da uradiš remap, pošto vidim na sajtu da je preporučljivo? 

 

 

Ne , ja sam  citao na stranim forumima a ko ih ima da ne treba i te performanse koje akrap deklariše su bez remapa  a i akrap tako kaze, nema nikakve anomalije,osetno bolje ubrzava kome god sam dao da proba istog su mišljenja, niti puca pri oduzimanju gasa....... jedino malo žena zvoca njoj je to bučno a većinom se sa njom vozam, pri ubrzavanju se bas čuje a kad se ustali gas 120-130 km/h tišina kao na seriskom sto je jako dobro.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
Pre 3 sati, vladmoll je napisao:

top protočni ne sme biti fi veći od 45mm, tada ne gubi snagu, ako se stavi fi 50mm kao za 1000cc onda će da gubi snagu, a da bi nadomestio snagu onda navrćeš gas i onda i potrošnja ide gore. da bi se stromić dobro čuo mora se izvaditi i katalizator, zato je bolje menjati celu granu ....sutra zbog tehničkog i td...

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Planiram da udjem u tu investiciju ali mi je 1000e bas cifra. Ima nesto na Luisu cela grana Hurric,bilo bi do 500e do ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
Pre 2 sati, medadetelinara je napisao:

Ne , ja sam  citao na stranim forumima a ko ih ima da ne treba i te performanse koje akrap deklariše su bez remapa  a i akrap tako kaze, nema nikakve anomalije,osetno bolje ubrzava kome god sam dao da proba istog su mišljenja, niti puca pri oduzimanju gasa....... jedino malo žena zvoca njoj je to bučno a većinom se sa njom vozam, pri ubrzavanju se bas čuje a kad se ustali gas 120-130 km/h tišina kao na seriskom sto je jako dobro.

A kako je sa registracijom kada se stavi ovakav Akrapovic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
5 minutes ago, dl minak said:

Planiram da udjem u tu investiciju ali mi je 1000e bas cifra. Ima nesto na Luisu cela grana Hurric,bilo bi do 500e do ovde

Ja bi možda i prodao nzm ni sam sta da radim ... malo mislim ovako malo onako, planiram malo da se više vozam sa ženom pa i njoj da udovoljim kad već sad možemo deca izrasla pa se ima vremena al ja svoj ispod 650 e nebi dao prešao je nešto manje od 2.000 km, nov nov  bezi jedne tačkice sa kutijom i papirima, a sad je kako je ova gvožđušina poskupela sigurno i skuplji bio je 118.000 rsd

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
2 minutes ago, dl minak said:

A kako je sa registracijom kada se stavi ovakav Akrapovic?

Niko me ništa nije ni pitao , rekli su mi samo maglenke ne mogu, još ja pitao treba li vam knjižica od akrapa , reče čovek ma jok, samo ovi divlji auspusi ne mogu da prođu, leo vinci, akrap, remus itd tako mi nabroja čovek

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 6 sati, medadetelinara je napisao:

Ja bi možda i prodao nzm ni sam sta da radim ... malo mislim ovako malo onako, planiram malo da se više vozam sa ženom pa i njoj da udovoljim kad već sad možemo deca izrasla pa se ima vremena al ja svoj ispod 650 e nebi dao prešao je nešto manje od 2.000 km, nov nov  bezi jedne tačkice sa kutijom i papirima, a sad je kako je ova gvožđušina poskupela sigurno i skuplji bio je 118.000 rsd

Taj Akrep nema dB killer? 

Hteo sam i ja da ga uzmem ali mi je Sale iz Plattnera rekao da nema homologaciju za Stroma bez obzira što ide sa granama i da može biti problem na registraciji ako baš zašilje kitu. Jbg kad nema ukucan broj na sebi koji u katalogu označava da je napravljen baš za taj model, pa onda isto ko da si stavio Ada race. Naravno zvuk i performanse su sasvim druga priča od aftermarket auspuha, ali za te pare morao bi biti homologovan. 

Promenio član TngCngShop
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
13 hours ago, TngCngShop said:

Taj Akrep nema dB killer? 

Hteo sam i ja da ga uzmem ali mi je Sale iz Plattnera rekao da nema homologaciju za Stroma bez obzira što ide sa granama i da može biti problem na registraciji ako baš zašilje kitu. Jbg kad nema ukucan broj na sebi koji u katalogu označava da je napravljen baš za taj model, pa onda isto ko da si stavio Ada race. Naravno zvuk i performanse su sasvim druga priča od aftermarket auspuha, ali za te pare morao bi biti homologovan. 

Ima DB kiler naravno ja ga vozim sa njim obrati pažnju na slici, e sad oni mogu da oštre kitu na sve , dodjem na tehnički i pre nego što mi rade pitam čoveka jel ovde sve ok da ne plaćam džaba on pogleda sve ok i može radite i to je to.

 

Ovo je racing varijanta Akrapa i evo ti podatci i test u svim poljim je jako bolji nego obican i u ortnom momentu, snazi i naravno težini

Akrap data.jpg

Akrap.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 7 sati, medadetelinara je napisao:

Ima DB kiler naravno ja ga vozim sa njim obrati pažnju na slici, e sad oni mogu da oštre kitu na sve , dodjem na tehnički i pre nego što mi rade pitam čoveka jel ovde sve ok da ne plaćam džaba on pogleda sve ok i može radite i to je to.

 

Ovo je racing varijanta Akrapa i evo ti podatci i test u svim poljim je jako bolji nego obican i u ortnom momentu, snazi i naravno težini

Akrap data.jpg

Akrap.jpg

Ma znam gledao sam ga i oblizivao se ko mače na slaninu. Al me iznervira njihova neozbiljnosti i odustah. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
2 hours ago, TngCngShop said:

Ma znam gledao sam ga i oblizivao se ko mače na slaninu. Al me iznervira njihova neozbiljnosti i odustah. 

Jbg tako je svi su kod nas neozbiljni dileri ne znaju ni sta prodaju, ima db kiler ja vozim sa njim , glasan mi je bez njega a ovako taman zvuk ako budes zainteresovan javi se mozes doci i probati, videti neobavezno i naravno kupiti, odma ga namontiramo kazem ti vozim stalno zenu sad pa pizdeće a mami auspuh da se da gas , opasno iritira desnu ruku

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 2 sati, medadetelinara je napisao:

Jbg tako je svi su kod nas neozbiljni dileri ne znaju ni sta prodaju, ima db kiler ja vozim sa njim , glasan mi je bez njega a ovako taman zvuk ako budes zainteresovan javi se mozes doci i probati, videti neobavezno i naravno kupiti, odma ga namontiramo kazem ti vozim stalno zenu sad pa pizdeće a mami auspuh da se da gas , opasno iritira desnu ruku

Ajde nek ostane otvoreno jedno mesec dana da završim neke obaveze, mislim da će biti moj ;)

I ja vozim se sa ženom postao sam vikend biker. Nedeljom smo obično po ceo dan na motoru od 400 do 700 km u danu. Kada dobro utrnemo ne pada nam napamet do sledeće nedelje da i pomislimo na motor. Prošla nedelja je bila baš lepa tura :Pančevo-Ivanjica-Sjenica-Novi Pazar-Kraljevo-Gružansko jezero-Kragujevac-Smederevo-Pančevo lepih 600 i neki km. Sredinom nedelje jedan dan pranje, poliranje i čekanje na sledeću nedelju. Sad ako ne bude baš nekog kijameta a u najavi je kiša,biće dunavska magistrala sa naše i Rumunske strane nazad. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Bas su idioti kada nisu uradili homologaciju za Srbiju.Ako se nekom digne moze da te natera da celu granu menjas a to uopste nije mali posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: Vstrom T-Max 500
1 hour ago, dl minak said:

Bas su idioti kada nisu uradili homologaciju za Srbiju.Ako se nekom digne moze da te natera da celu granu menjas a to uopste nije mali posao.

Neće znaju sad i oni šta je Akrapovič a auspuh se promeni za pola sata , lako se montira ,  ima 5 šrafova da se odvrne a na Akrapu je sve na  opruge 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav svima. Danas kada sam obišao motor primjetio sam "barice" ispod kod centralne nogare i duž linije koja prati lanac. 

 

Moja pretpostavka je da vlaži i pušta na semeringu mjenjača. Šta vi mislite da li je to realno i da li se ko susretao sa sličnim ili istim kvarom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 7 sati, Nenadbg88 je napisao:

Da ga nisi ti malo jače podmazao?

Još bolje, ako imaš podmazivač, da se nije malo "uživeo" emoji16.png


 

Ne bi trebalo da je to. Do sada nisam imao problema sa podmazivanjem i to radim rucno :)

 

U ponedeljak ću biti u situaciji da detaljno pregledam stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,

 

Vlasnik sam V Stroma 650xt starog nedelju dana, uzeo sam ga novog u eurosumaru, imam pitanje, motor neverovatno vibrira na 5k obrtaja, ne bitno jel u vožnji ili u leru, roll barove nisam stavio, ali čitam na netu da će samo da pogorša vibracije, nije mi jasno jel to normalno za ovaj motor? Na Eurosumar sajtu kažu da je skoro bez ikakvih vibracija, ovaj moj kao traktor da vozim, čitam na forumima stormtroper i gledam na YT, ispade ja sad moram da tražim kvar na apsolutno novoj mašini, jer to nije kako treba, mislim kako je moguće da ovakve stvari promiču u fabrici? A u servisu su mi rekli sve je to ok, tako on radi bez brige, ja samo čekam dan kad ću da jurim šrafove po putu.. izvinjavam se što ulećem u sred teme, ali ovo me puno muči, pukao sam ogromne pare računajući da ću imati pouzdanu mašinu, a bojim se da ću naredih mesec dana da se jurim sa servisom za novu mašinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Koliko je to "mnogo"?
Šta si vozio pre njega?
Ja sam sa male 4 redna cilindra došao na stroma, i ima više vibracija, strom i kad je ugašen više vibrira :D Ali npr. kroz ceo opseg obrtaja nema da je nešto baš neprijatno ili da mi retrovizor onako vibrira d ase ne vidi na njemu nešto.
Najbolje da neko ko ti je u blizini i da ima iskustva sa stromom, da ga malo provoza, ako ima većih vibracija moraju da ti srede to u servisu.
A što se tiče novog motora, pitanje da li su ga dobro u servisu sastavili, možda jednostavno nešto nisu zašrafili ko svet... Kad se to sredi, ne sumnjam da ćeš imati bezbrižne kilometre :)


Sent from my M2002J9G using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Onaj što živi u istom gradu kao i špekulant koji nas je zavrnuo za šećer, i što je napravio klip za Benelli od milijardu pregleda, isti takav za Suzuki da napravi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Pozdrav svima,
 
Vlasnik sam V Stroma 650xt starog nedelju dana, uzeo sam ga novog u eurosumaru, imam pitanje, motor neverovatno vibrira na 5k obrtaja, ne bitno jel u vožnji ili u leru, roll barove nisam stavio, ali čitam na netu da će samo da pogorša vibracije, nije mi jasno jel to normalno za ovaj motor? Na Eurosumar sajtu kažu da je skoro bez ikakvih vibracija, ovaj moj kao traktor da vozim, čitam na forumima stormtroper i gledam na YT, ispade ja sad moram da tražim kvar na apsolutno novoj mašini, jer to nije kako treba, mislim kako je moguće da ovakve stvari promiču u fabrici? A u servisu su mi rekli sve je to ok, tako on radi bez brige, ja samo čekam dan kad ću da jurim šrafove po putu.. izvinjavam se što ulećem u sred teme, ali ovo me puno muči, pukao sam ogromne pare računajući da ću imati pouzdanu mašinu, a bojim se da ću naredih mesec dana da se jurim sa servisom za novu mašinu...
Strom i proizvodi veće vibracije preko 5k i to je za njega normalno.
Ako si iz bg možemo da se nađemo pa da uporedimo, moj ima 6k na satu, takođe vibrira posle 5k. Takva mašina.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt
Pre 8 sati, Nenadbg88 je napisao:

Strom i proizvodi veće vibracije preko 5k i to je za njega normalno.
Ako si iz bg možemo da se nađemo pa da uporedimo, moj ima 6k na satu, takođe vibrira posle 5k. Takva mašina.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ja sam mog terao u Japan ugradili su mi kontra tegove i sad miran ko šestak :jee:

 

Šalu na stranu ima vibracija to stoji ali mislim da te vibracije ne dolaze direkt sa radilice već sa samog kvačila mislim da odatle prenese poigravanje na sam ram. 2cil u V pod 90 stepeni i nije to tako strašno. Ko nije probao DR big-a taj nezna šta su vibracije. Jedino je sigurno skida kamenac sa zuba i male su šanse za kamen u bubregu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
11 hours ago, Milanco89 said:

Pozdrav svima,

 

Vlasnik sam V Stroma 650xt starog nedelju dana, uzeo sam ga novog u eurosumaru, imam pitanje, motor neverovatno vibrira na 5k obrtaja, ne bitno jel u vožnji ili u leru, roll barove nisam stavio, ali čitam na netu da će samo da pogorša vibracije, nije mi jasno jel to normalno za ovaj motor? Na Eurosumar sajtu kažu da je skoro bez ikakvih vibracija, ovaj moj kao traktor da vozim, čitam na forumima stormtroper i gledam na YT, ispade ja sad moram da tražim kvar na apsolutno novoj mašini, jer to nije kako treba, mislim kako je moguće da ovakve stvari promiču u fabrici? A u servisu su mi rekli sve je to ok, tako on radi bez brige, ja samo čekam dan kad ću da jurim šrafove po putu.. izvinjavam se što ulećem u sred teme, ali ovo me puno muči, pukao sam ogromne pare računajući da ću imati pouzdanu mašinu, a bojim se da ću naredih mesec dana da se jurim sa servisom za novu mašinu...

Ako si presao sa redne cetvorke na Stroma sledi ti prilagodjavanje na masinu. Ako ti je prvi veliki motor tek onda ti sledi prilagodjavanje. 

Ne znam sta mislis pod ovim "motor neverovatno vibrira na 5k obrtaja" jer ta masina tek od 5k krece lepo da radi (da vuce, zvuk itd.). 

Ako si u juzno backom okrugu ili Sremu evo ja sam voljan da uporedimo masine.

Ovo za rollbarove bas i ne stoji. Moj motor ima na satu 17.000km a od toga 3.000km je sa rollbarovima i nema neke razlike. Blage vibracije mozda osetis tek preko 150kmh a i to je upitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 xt

Moj ima 7000 km na satu ima givi rol barove i ja sam rad da uporediš sa mojim kako se ponaša ako ti odgovara Pančevo 

 

Ako nekog zanima prodao bih kofer jer sam dobio dobru ponudu za 3 komada pa mi ovaj alu ne pije vodu vise .

kupljen je jesenas u  plattneru nema tackicu na sebi ,bukvalno kao da nije upotrebljavan jer je malo na motoru .

Shad Terra 48 + alu ploca + naslon komplet placen preko 550 e

Na slikama su cene kofera ,nosaca +naslon koi ide posebno i on je preko 50 e .

oba kljuca,racun

Ako ima zainteresovanih dogovoricemo se oko cene .

 

Screenshot_20220529_132829_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220529_132712_com.android.chrome.jpg

IMG_20220524_164706.jpg

IMG_20220212_153322.jpg

IMG_20210928_152445.jpg

Promenio član TngCngShop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja jurim topcase ali Monokey varijantu. Jer sam meto sve novo, samo kofere da nakačim.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 964 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Zašto su motori na tepihu i kartoni ispod točkova??

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja