Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, blackmore je napisao:

"Kad je uplaćeno ovo? Nije prošla uplata, dođi sutra". "- Da dođem sutra zbog vašeg propusta? 'oću, al' juče. Čekam nalepnicu, hvala." Lik vidno besan

Nije njegov licni propust nego softverski, sada imaju novi sistem i vide da li su prosle uplate, ako nisu on ne moze nastaviti da radi, bilo je slucajeva uplata da i posle 24h kod njih stoji da nije prosla.

Kod nas sto je naprednije to je sporije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 49 minuta, bdada je napisao:

Nije njegov licni propust nego softverski, sada imaju novi sistem i vide da li su prosle uplate, ako nisu on ne moze nastaviti da radi, bilo je slucajeva uplata da i posle 24h kod njih stoji da nije prosla.

Kod nas sto je naprednije to je sporije.

Kad kažem propust, mislim na činjenicu da su mi boju auta prekrstili iz crne u crvenu, ne mislim na uplatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NK650
Pre 11 sati, kockica55 je napisao:

@Četka
Naravno , Sajkovic u Kumodraskoj . posle autoperionce i Eskalere ako ides od kruznog toka 

Naravno, znam gde je tačno, ali nisam znao da rade motore. Ako ne tražim previše, zamolio bih te i za info pošto je sam pregled. Ima neki i kod Torlaka, video sam tablu, ali pojma nemam o detaljima. Svakako ću ići da se raspitam tokom avgusta, pa ako nekom znači, da ima neku info. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Poznajem tog momka iza Torlaka  i radi motore, vrlo je tolerantan i raspolozen za saradnju, ne drnda bzv, cilj mu je da uzme pare a ne da vraca ljude sa tehnickog za kojekakve gluposti, zavrsava kompletnu registraciju na licu mesta. Preporuka

Promenio član ske
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

@Četka
Msm da je 5200 tex , rekao mi je decko sto radi ali iskreno ovih dana imam paznju barske musice .... ako ne zapisem nesto ode mast u propast :) 
I prosle god sam kod njih registovao , tad sam svratio par dana ranije da zakazem i lepo pitao sta moze da ostane na motoru a sta ne . Lepo su mi rekli ja ih poslusao i bez problema prosao . Dobro je sto su mi maltene ispred kuce pa sve i da je malo skuplje nego negde drugde bar se ne cimam sa kraja grada na drugi kraj grada . 

Promenio član kockica55
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 89 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: XRV 750 RD-04 & KTM 625SXC

upravo mi javili sa tehnickog da moram da skinem crash barove i nosače kofera. Ne mogu nigde da nađem dopis od prošle godine gde su plakšali uslove tehničkog pregleda. Da li ima neko?

ili sam ja to sanjao

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 7 minuta, djiha je napisao:

upravo mi javili sa tehnickog da moram da skinem crash barove i nosače kofera. Ne mogu nigde da nađem dopis od prošle godine gde su plakšali uslove tehničkog pregleda. Da li ima neko?

ili sam ja to sanjao

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 

Kako? Svugde pustaju sa nosacem kofera i crash barovima. Jedino ako je nesto sto jako strci i ne uklapa se u izgled motora. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pise negde u tom dopisu da nosaci i barovi moraju da budu atestirani i da ih je montirao ovlasceni servis. Ne moraju da budu originalni  ili namenski. Sebini zvanicno ne prolaze ali mene su pustili. Jbg. Najbolje otici sa motorom do tehnickog i pitati, pa ako moze onda zakazati ili traziti drugog.

PS. I meni je na jednom tehnickom rekao da moram da skidam pa sam ja otisao do druog i prosao.

Promenio član Budimir
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Koliko vidim, za ljude iz BG-a je najbolja opcija Sunce, ja barem neću puno razmišljati kad se bude trebalo ići sledeće godine na tehnički. (sudeći po iskustvima drugih)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kocic na Vidikovcu mi je rekao da moze da prodje ali kad sam ja nasao vremena da odem ovaj otisao na godisnji. Uradio sam u Rakovici preko puta stadiona Rakovica, Schneider auto centar.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Danas svratih do AMSS, i pitah da mi daju jednu informaciju što se tiče izduva. Kažem da imam fabrikanu i da bih hteo da stavim neki kršteniji auspuh koji liči na original ali da je malo bučniji. Odgovor koji sam dobio bio je: Nema veze šta staviš, mi to ne gledamo :staa3: ja u čudu. Kako, a na tehničkom gledali?? :stabre: Ponovim ponovo pitanje, kaže on stavi šta hoćes. Kakva su vaša iskustva, neko mi je rekao na tehničkom da sve može ako ima db killer i da nije karbonac, posto se to na snimku vidi da nije fabrika. Umesto da rešim enigmu ja još u većoj. Mislim nabudzicu ja neku trubu na starog Banditosa da zvuči malo bolje, i ostaviti fabrički auspuh sebi. Ali brate mili, nemaju stav a kad dodjes na tehnički,aaaa pa ne moze to tako da prodje :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650

Ima li neko predlog za tehnicki u Novom Sadu da rade motore, a da su iole fer i korektni?

Promenio član Efendija Skalin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre 1 sat, Efendija Skalin je napisao:

Ima li neko predlog za tehnicki u Novom Sadu da rade motore, a da su iole fer i korektni?

trijumf u Sremskoj Kamenici.

Ja i kola i motor radim kod njih, nikad problema nisam imao, i uvek ih preporucujem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 489 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 26.7.2022. at 16:01, djiha je napisao:

upravo mi javili sa tehnickog da moram da skinem crash barove i nosače kofera. Ne mogu nigde da nađem dopis od prošle godine gde su plakšali uslove tehničkog pregleda. 

 Малопре ишао да закажем на техничком.  Напоменем да сам скинуо кофер, бисаге...  оставио ветробран, носаче бисага,  ролбар... 

- Што си се мучио, све може да остане . 

- ???           

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Produžih i ja registraciju.
Iznervirao sam se jer sam pre nedelju dana bio da pogledaju motor i da mi kažu šta da skinem/sredim.
Otišao juče, kad ono - lik sa kojim sam pričao morao da promeni smenu - i sad neki drugi kontrolor. Insistirao da moram da skinem štitnike za ruke jer navodno ne može da testira prednju kočnicu od njih ... Sad kao koriste neki uređaj koji meri silu pritiska i navodno ne može da ga postavi od štitnika , što nema veze sa životom, ali ajde objasni ti njemu.

Skidali poklopce rezervoara za kočionu tečnost, merili vlažnost u njoj itd. Okruglo pola sata su petljali i gledali - stvarno ne znam šta.

Kao šlag na tortu sam morao da promenim i saobraćajnu. Zbog neke birokratske greške broj kuće mi je uvek bio BB, a sad su to ispravili i upisali pravi broj kad sam menjao ličnu. Sad naravno menjaj sve. Saobraćajna je 1800 i čeka se dve nedelje.
Ne računajući to registracija i tehnički 25500, premijski stepen 2. Prošle godine bilo 24000 sa premijskim stepenom 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@antir3ality zaista se radi sa naprstkom koji meri silu pritiska na polugu pa ako je stitnik blizu i dodiruje ga meri silu, nesto malo ali se moze videti na dijagramu.

Ako su bocice zatvorene srafovima nisu morali otvarati, postoji clan na koji se mogu pozvati, jedino kada se cep odvrce mora.

Sto se tice cene uleteo si u poskupljenje polise od 20% koje ce najverovatnije vracati na redovnu cenu uskoro.

Sto si tice promene podataka u l.k. tu je promena saobracajne obavezna jer sistem ne prihvata, ne moze se "progurati" kao boja, broj osovina ...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@bdada Ma jasno, nego mene iznerviralo to što sam otišao ranije da se raspitam da ne bih došao u neprijatnu situaciju - i tada mi nisu ništa pomenuli. A juče osiono: "kako ti misliš da ti ja proverim kočnice sa ovim štitnicima ..." Nisam mnogo zagledao taj naprstak, ali mi se učinilo da ima mesta, dosta su veliki štitnici.
Bočice zatvorene šrafovima, ispade mu šraf pa ga je tražio po tehničkom.
Sve to ok, ali mislim da je taj nadmen stav ono što ljudima najviše smeta.

I nelogičnosti. Kad sam otišao to da se raspitam, rekli su mi da nema šanse da prođem sa Robertovim topom sa db kilerom koji je maltene neprimetno bučniji od originala. Ok, imam original - namestim ga. Par dana pre mog tehničkog drugar koji ima vrlo sličan model motora i isti Robertov top prolazi bez problema ?! Na tehničkom neki noviji Ducati koji bukvalno grmi prolazi bez problema. Koji je kriterijum što se toga tiče, šta se želi postići sa tom kontrolom topova ?
A nekog lika sa skuterom vratiše, jer navodno nije original vizir. Kaže kontrolor original je oko 5 cm niži, moraš da nabaviš. A to su oni ogromni viziri, i zapravo ništa čudno tu ne izgleda - ne bih ni pomislio da nije original .

I tako :)

edit: Hajde da ne bude da se samo žalim - ima i pozitivnih stvari: nosač tablice koji sam sam napravio i oko čega sam se cimao - nisu ni pomenuli :)

 

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@antir3ality prvo sta su trebali uraditi je edukacija kontrolora i ta licenca sto je spominju (ABS), vecina do juce nije videla vozila, motocikle da ne spominjem.

U pravilniku se na par mesta spominje vizir i da za L kategoriju ne mora biti homologovan znaci nema propisan standard, npr ... muka.

Za topove stoji da moraju biti homologovani, na kameri se ona ne vidi a nema ni tonski zapis pa ispadne kako koga zapadne, jebes takav posao. ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja