Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 470 postova

Trazili su u samom pocetku kad se nije znalo ko koga... da se skidaju cak i sa automobila koji su imali fabricki(secam se slucaja sa bordo puntom, citao negde), al svakog cuda 3 dana dosta, sad ako si tehnicki ispravan i vizuelno koliko toliko fabrika... sve prolazi. A oko takvih gluposti se vise ne prave problemi, bar iz mog iskustva.

Promenio član MarkoMoto
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, Alex74 je napisao:

I ako naknadno postavim?

Prosle godine registrovan auto nije imao sada stavim i prolazi tehnicki?

Slobodno stavi, niko ne poredi sta je bilo prosle godine niti znaci ako je neko nesti pustio da ove nece biti problem i obratno, sto kaze kolega Marko to dok nisu znali gde udaraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Sa prethodnim autom su me nekada pustali a nekada trazili da skidam (isti tehnicki pregled)sada za ovaj auto bih kupio deflektore ali nisam siguran da li bi presao zbog njih pa rekoh da ne bacam pare za dzabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Имам питање, ако неко зна одговор. Да ли може да се атестира (легализује) кука која је била купљена и монтирана пре доношења новог правилника? Ради се о Лади Њиви 2004. год.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@boki.64 moze ukoliko ima na sebi plocicu/nalepnicu i pratece papire, ukoliko ne posedujes papire mogu se odstampati sa sajta proizvodjaca kuke.

Od papira (ako nema original) treba strana gde se po homologaciji vidi za koji model vozila je namenjena i smernice za montazu sa preporucenom cvrstocom srafova. 

 

Isto vazi za bilo koju kuku i vozilo. 

 

edit: mora biti montazno/demontazna, fiksne se ne mogu atestirati. 

Promenio član bdada
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Mozda nije za ovu temu,cesto vidjam auta sa kukama u saobracaju zar nije to zabranjeno ili su to mozda kuke koje su fixne pa one smeju da se voze i ako ne vuku prikolicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Da li se racuna uopsteno prva registracija ili prva kod nas?

Ja sam 2022 -ge kupio auto 2008 godiste ,auto je uvezen iz Francuske i ima upisanu kuku montazno/demontazna,da li smem da vozim sa namontiranom ili samo kada vucem prikolicu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
On 16. 2. 2023. at 20:09, Alex74 je napisao:

Da li se racuna uopsteno prva registracija ili prva kod nas?

Ja sam 2022 -ge kupio auto 2008 godiste ,auto je uvezen iz Francuske i ima upisanu kuku montazno/demontazna,da li smem da vozim sa namontiranom ili samo kada vucem prikolicu?

 

Gleda se prva reg. u Republici Srbiji.

Kada ne vuces prikolicu mozes koristiti kuku, jer i u pravilniku nije jasno desinisano da mora da se skine.

Promenio član Kawazzr500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

U pravilniku ovo pise.

 

Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila

Član 83

Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila mora biti homologovan i ugrađen prema jednoobraznim tehničkim uslovima.

Uređaji za spajanje vučnog i priključnog vozila, osim kod motocikla sa bočnom prikolicom, moraju biti postavljeni u uzdužnoj vertikalnoj ravni simetrije vozila.

Osovinica vučne spojnice za spajanje vučnog vozila sa priključnim vozilom pomoću vučnog oka mora imati osigurač koji onemogućava, pri normalnoj upotrebi, razdvajanje spojenih vozila.

Uređaji za spajanje vučnog i priključnog vozila moraju biti pričvršćeni za na to predviđen deo vozila.

Vertikalna simetrala kugle uređaja za spajanje putničkog vozila (vrsta M1) do 3,5 t najveće dozvoljene mase i priključnih vozila ne sme biti postavljena na udaljenost manju od 70 mm od zadnjeg dela vozila.

Horizontalna simetrala kugle uređaja za spajanje priključnog vozila i putničkog vozila i vuču priključnih vozila do 3,5 t najveće dozvoljene mase ne sme biti postavljena bliže od 350 mm od horizontalne podloge posmatrajući vozilo opterećeno do svoje najveće dozvoljene mase.

Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila, ne sme da ometa vidljivost registarske tablice vučnog vozila, definisanu članom 92. ovog pravilnika, kada ne vuče priključno vozilo.

Uređaj za spajanje, vučnog i priključnog vozila vrsta N2, N3, O3 i O4, promenljive geometrije, mora biti homologovan i ugrađen prema jednoobraznim tehničkim uslovima. Uređaj za spajanje, vučnog i priključnog vozila, promenljive geometrije mora obezbediti sigurno spajanje vučnog i priključnog vozila s tim da u slučaju gubitka napajanja ovog uređaja on automatski zauzme položaj najvećeg rastojanja između vučnog i priključnog vozila.

Odredbe ovog člana ne odnose se na vozila koja imaju ugrađene uređaje za spajanje vučnog i priključnog vozila, a koji su ugrađeni pre 31. decembra 1989. godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

U pravilniku mozete sve naci sto vas iteresuje. Samo polako pretrazivati po clanovima i sve je jasno.

 

Pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila

 

Sve u svemu bice veselo od 5. jula.

Gledace se ovalnost kocnica i uticace na ocenu ispravnosti.

Budi Bog  s' nama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Da li moze da se promeni adresa u saobraćajnoj pri reg.na tehničkom?

Ili mora lično da se ide u sup?

Promenio član Dejan88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
Upravo sada, Dejan88 je napisao:

Da li moze da se promeni adresa u saobraćajnom pri reg.na tehničkom?

Ili mora lično da se ide u sup?

Mora da se kaze pre tehnickog pregleda da se vrsi promena adrese. Kako bi kontrolori to naveli u napomeni. Sa registracionim listom koji dobijes, ako je vozilo ispravno, sledi registracija vozila, tj osiguranje, takse, itd. Kada ti to sve zavrse ides u SUP i oni vide da dolazi do promene u saobracajnoj dozvoli i naravno izradjuje se druga saob. dozvola. Sacekati par dana i sa potvrdom koja menja saobracajnu, ides u mup i dobijes novu saobracajnu. Adresa u licnoj karti treba da bude ista na koju se vrsi promena saobracajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
pre 6 minuta, Kawazzr500 je napisao:

Mora da se kaze pre tehnickog pregleda da se vrsi promena adrese. Kako bi kontrolori to naveli u napomeni. Sa registracionim listom koji dobijes, ako je vozilo ispravno, sledi registracija vozila, tj osiguranje, takse, itd. Kada ti to sve zavrse ides u SUP i oni vide da dolazi do promene u saobracajnoj dozvoli i naravno izradjuje se druga saob. dozvola. Sacekati par dana i sa potvrdom koja menja saobracajnu, ides u mup i dobijes novu saobracajnu. Adresa u licnoj karti treba da bude ista na koju se vrsi promena saobracajne.

E, hvala na info kolega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drugari da li može da se prođe tehnički sa tamnim vizirom i to onim koji nije providan? Negde sam pročitao da ne može, a opet gledam da kupim neki motor i par njih ima takve vizire i uredno su registrovani? Da znam da li da brinem oko toga ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 39 minuta, max80 je napisao:

Drugari da li može da se prođe tehnički sa tamnim vizirom i to onim koji nije providan? Negde sam pročitao da ne može, a opet gledam da kupim neki motor i par njih ima takve vizire i uredno su registrovani? Da znam da li da brinem oko toga ili ne?

Ja sam prolazila, nisu ga ni pogledali. A čak nije ni homologovan. Isto tako imam drugara (nije iz Le) koji čuva fabrički vizir za takve prilike.

Najbolje pitaj na tehničkom pre odlaska, neko će sigurno da pusti. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Informacija za Beograđane:

 

Renovira se zgrada MUP-a u Ljermontovljevoj, po uverenja od 13. marta u SIV 3

Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava građane da će zbog renoviranja objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu, od 13. marta ove godine Uprava za upravne poslove biti privremeno premeštena u zgradu SIV 3 u Ulici omladinskih brigada 1.

Građani će u zgradi SIV 3 moći da izvrše poslove isključivo iz nadležnosti Uprave za upravne poslove, kao što su izdavanje uverenja o kretanju prebivališta i boravišta građana, izdavanje probnih vozačkih dozvola, zamena i duplikat probne vozačke dozvole, prva registracija priključnih vozila, motocikala, teških tricikala i vozila van gabarita, registracija vozila diplomatsko-konzularnih predstavništava, izdavanje tablica za privremeno označavanje vozila – PROBA i sl.

Redovne zahteve za prijavu prebivališta, izdavanje ličnih dokumenata, registraciju motornih vozila, kao i zamenu izdatih vozačkih dozvola, građani mogu da podnesu u bilo kojoj policijskoj stanici na teritoriji Beograda, bez obzira na kojoj su opštini prijavljeni, saopštio je MUP.

Izvor

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Pitanje, da li je neophodno na zadnjem delu vozila da se ima " prsten" tj. kuka za šlepanje drugog auta, pošto kod mene je izgleda taj deo skinut kada je stavljana kuka za prikolicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sledeće nedelje mi ističe rega pa da vas nešto pitam: prošle godine su mi, na tehničkom, malo pravili problem zato što nemam katadioper ispod reg. tablice, kao što je na "fabrici". Uz malo ubeđivanja prošlo je tako kako je ali se pitam da li će mi ponovo praviti problem. Neko imao slično iskustvo?  Btw. nabavio sam mali pravougaoni katadioper sa Alija, ali još nisam smislio kako da ga namontiram - da li da bušim blatobran ili da skarabudžim neki nosač ispod tablice (ne volim budžotine).

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 9 minuta, DraganNS je napisao:

Sledeće nedelje mi ističe rega pa da vas nešto pitam: prošle godine su mi, na tehničkom, malo pravili problem zato što nemam katadioper ispod reg. tablice, kao što je na "fabrici". Uz malo ubeđivanja prošlo je tako kako je ali se pitam da li će mi ponovo praviti problem. Neko imao slično iskustvo?  Btw. nabavio sam mali pravougaoni katadioper sa Alija, ali još nisam smislio kako da ga namontiram - da li da bušim blatobran ili da skarabudžim neki nosač ispod tablice (ne volim budžotine).

Pazi,dvostruko lepljiva traka,pljusneš ga pred tehnički,kada završiš lepo kući odlepiš i čuvaš za sledeću godinu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja