Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha NMAX 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
22 hours ago, boza_kg said:

Pričali smo više puta, meni je ta 300/350 klasa skutera prava mera. Dovoljno agilno za po gradu, a lepo služi i za poneki fin izlet, i tako to.

Ko što bi rekao Ivan Ivanović za šimike - idu fino uz odelo, ali pasuju i uz neku lepu trenerku ;)

Jel imas neku preporuku za tu klasu? Evo ovde sam postovao za pomoc: Link do posta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hvala @Ji4Tze, ta postava je stvarno super (sa AliExpress-a je), baš sam juče gledao da nema za Yamahine kofere :/ uglavnom za SHAD ima

ali sam pronašao takvu postavu za ceo gepek ispod sedišta za XMax :).

Evo ti linka gde sam pazario... Ako naletiš negde da ima za Yamahin kofer - javi mi ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 19 sati, Ji 4Tze je napisao:

Gde si našao tu Luj Viton postavu za kofer? :)

Evo ima ovde jos povoljnije Luj Viton, iz dva dela (dno i poklopac) :

 

€ 9,44  50%OFF | Back seat bag motorcycle bag compressible portable inner pad SHAD SH48 SH33 SH26 SH29 SH45 SH40 SH39 sandbag lining
https://a.aliexpress.com/_mLkkk8s

 

Ja isto imam sh39, pa razmisljam da porucim. 

 

@RobiNS kad smo vec kod ovog kofera, da li se secas kako si uradio presvlacenje sivom folijom (da li si nosio da neko to odradi)? Dopada mi se onaj carbon poklopac, originalni za ovaj kofer, ali mi suludo da ga platim 4300 din. Cenim da se isti efekat moze postici folijom imitacije carbona... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ima po nešto i za Givi (potraži) al za Yamahine kofere nema nikako...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
Pre 1 sat, cikamike je napisao:

@RobiNS kad smo vec kod ovog kofera, da li se secas kako si uradio presvlacenje sivom folijom (da li si nosio da neko to odradi)? Dopada mi se onaj carbon poklopac, originalni za ovaj kofer, ali mi suludo da ga platim 4300 din. Cenim da se isti efekat moze postici folijom imitacije carbona... 

Ja sam to (u NS) nosio kod prijatelja koji se time bavi, to treba znati - zagrevati da se lepo rasporedi po tom poklopcu, mora poklopac da bude od skroz glatke plastike, ne može mislim ako ima teksturu.

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Što se mene tiče ova tema je gotova, motor je prodat u subotu a danas je stigao novi XMax 125.

Koliko vidim, sutra će biti lepo vreme pa se verovatno provozam :jee1:, hvala vam svima na komentarima i razmeni iskustava.

 

Uskoro otvaram novi temu "XMax 125" čim bude fotografija i utisaka...

 

Živeli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 833 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Čestitke i na kupovini i na prodaji, da uživaš još više u vožnji sa novim nego u vožnji "starog".

 

Ako nije tajna, koliko si izgubio pri prodaji u odnosu na nabavnu cenu? Informativno pitam, jer deluje da je tržište poblesavilo skroz...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hvala puno,

ja sam ga prodao za iste novce koliko sam i platio ali sam dokupio vizir i kofer (znači 300-400e), prešao sam 8.000km.

Promenio član RobiNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Evo par slika mog Nmax-a 2018 godište.

 

Za ovaj model mogu reći samo reči hvale.

 

Veoma pouzdan agregat od 125ccm koji se po meni čuje kao da je veća kubikaža iako je na njemu sve fabrika. 
 

Živahan skuter dobre agilnosti i dobrog ubrzanja, a pritom zaista jako smešne potrošnje po meni, sa 6,6 litara G-drive goriva sa Gazproma kombinovane voznje (ujutru kad kasnim na posao malo brže vožnje, druga polovina dana laganija) predje 280km (verujem da može još al nisam imao muda da pokušavam da ne ostanem na putu bez goriva).


I mogu vam reći da mu je ABS možda i najveća prednost zaista znači i glavu čuva.

Kao i to što ima diskove i napred i pozadi.

 

Jedino sto sam mu promenio je umesto originalnih stavio sam brembo pločice i ful sintetičko ulje što mi se odlično pokazalo.

 

 Prešao sam 18 000 bez ikakvih problema i u planu mi je da mu u Platneru uradim veliki servis i stavim nove pločice i diskove i da bezbrižno vozim ostatak sezone.

 

Skuter za svaku preporuku zaista


258A8F32-5F7D-48D3-AC3E-1DCD4B5F64B2.thumb.jpeg.4d95c816619cc67770e9a799a5e21c31.jpeg999310B7-0E6C-4A03-B361-A1F8F42DC1EC.thumb.jpeg.f749bcaca96cec628f55f70abce1ea10.jpeg

53D11722-733D-4F9C-81F8-85484A5A27B2.thumb.jpeg.3301dfe017b35df73d618a662cb9ce0a.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
On 13.4.2022. at 23:19, Akisa je napisao:

Evo par slika mog Nmax-a 2018 godište.

 

Za ovaj model mogu reći samo reči hvale.

 

Veoma pouzdan agregat od 125ccm koji se po meni čuje kao da je veća kubikaža iako je na njemu sve fabrika. 
 

Živahan skuter dobre agilnosti i dobrog ubrzanja, a pritom zaista jako smešne potrošnje po meni, sa 6,6 litara G-drive goriva sa Gazproma kombinovane voznje (ujutru kad kasnim na posao malo brže vožnje, druga polovina dana laganija) predje 280km (verujem da može još al nisam imao muda da pokušavam da ne ostanem na putu bez goriva).


I mogu vam reći da mu je ABS možda i najveća prednost zaista znači i glavu čuva.

Kao i to što ima diskove i napred i pozadi.

 

Jedino sto sam mu promenio je umesto originalnih stavio sam brembo pločice i ful sintetičko ulje što mi se odlično pokazalo.

 

 Prešao sam 18 000 bez ikakvih problema i u planu mi je da mu u Platneru uradim veliki servis i stavim nove pločice i diskove i da bezbrižno vozim ostatak sezone.

 

Skuter za svaku preporuku zaista


258A8F32-5F7D-48D3-AC3E-1DCD4B5F64B2.thumb.jpeg.4d95c816619cc67770e9a799a5e21c31.jpeg999310B7-0E6C-4A03-B361-A1F8F42DC1EC.thumb.jpeg.f749bcaca96cec628f55f70abce1ea10.jpeg

53D11722-733D-4F9C-81F8-85484A5A27B2.thumb.jpeg.3301dfe017b35df73d618a662cb9ce0a.jpeg

U zdravlju da sluzi, isti plavac kao moj :D Motorce je cudo jedno, mnogo brzo ulazi pod kozu, po meni najbolji skuter na svetu od 125 kubika, a vozio sam svasta... Nego, kakvo crno menjanje diskova na 20-ak soma? Ti diskovi mogu da peglaju jos 40-50 soma bez problema...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre 2 sati, 6.5 Creedmoor je napisao:

U zdravlju da sluzi, isti plavac kao moj :D Motorce je cudo jedno, mnogo brzo ulazi pod kozu, po meni najbolji skuter na svetu od 125 kubika, a vozio sam svasta... Nego, kakvo crno menjanje diskova na 20-ak soma? Ti diskovi mogu da peglaju jos 40-50 soma bez problema...

Hvala drug, takodje ;)  Okasnio sam sa menjanjem pločica i usput se nakupila neka prljavština i pojavili su se blagi zazori. 

Mozda i nije za menjanje, al ja sam picajzla kad su dva točka u pitanju, mora sve po ps-u :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Imam problem :( Posle toliko godina castio sam sebe skuterom. Kupio sam Kymco Agility 16+ 2t. Bio sam presrecan. Jos uvek se razradjuje i po novom bepgradu sam zadovoljan dobijenim.
Medjutim, djavo ne spava, pa sam posle spartanja po Novom Beogradu (uzeo sam ga za do sa namerom da odem njime do prodavnice,banke) resio da malo vozim za svoju dusu.
Tu sam shvatio koje je ogranicenje 50cc. Ja imam 95kg i bilo koje penjanje ovim skuterom je problem.
Otisao do Ikee preko Avale, vozao se po Mostanicama...
Citam ovu temu i uzasno mi je zao sto se nisam iscimao i odradio A1.
Prvo sam mislio da odradim kit na svom skuteru, pa tjuning, ali kad se sve podvuce, 125cc je ipak 125cc.
Posle citanja putopisa Hondom pcx i ove teme o Yamahi nmax, 99% sam siguran da ce moj novi skuter sledece sezone biti jedan od ova dva.
Treba mi samo neko pametan i kaze mi da li ipak vredi uzeti u obzir i isti ovaj skuter koji vec imam, Kymco Agility 16+ ali sa 125cc?

Ako trrba da premestim post negde drugde, javnite mi, prebacicu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: 2024 Honda Forza 350

Po mom mišljenju, stvar je afiniteta i novčanika (mada u poslednje vreme nije ni prevelika novčana razlika), i jednostavno, do mene je, ali između kineza/tajvanđana i japanaca, ja nemam ni sekundu dileme na koju stranu bih nagnao…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
Pre 1 sat, Erorr je napisao:

Po mom mišljenju, stvar je afiniteta i novčanika (mada u poslednje vreme nije ni prevelika novčana razlika), i jednostavno, do mene je, ali između kineza/tajvanđana i japanaca, ja nemam ni sekundu dileme na koju stranu bih nagnao…

Zena moze biti i sa sela, al motor mora iz Japana :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3246 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 15.7.2022. at 17:03, VladoGrcic je napisao:

Citam ovu temu i uzasno mi je zao sto se nisam iscimao i odradio A1.

Pa nemoj praviti grešku ponovo, nego polaži bar za A2, trebaće ti za ubuduće, drugarski savet.

125ice se isto tako lako izgustiraju. Pratim dugo formum, i primećujem da velika većina novooduševljenih 125-icama, pa bili to i najsexy modeli, ubrzo pređe na nešto jače.

125cc po gradu dugo voze neki ljudi, koji su se siti već navozali raznih motora, pa su zaključili da im takav prevoz najviše vrši nuždu, a imaju druge dvotočkaše za putovanja i gušt. A ti mu nekako ne spadaš u takve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Pa sad bas gledam da nmax ima i 155 motor sto se uklapa u budzet, velicinu a polaganje A2 ne deluje kao neki bauk.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3246 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma to mu je slično po performansama, a mnogo se teže posle proda, jer prelazi A1 kategoriju. Ko je u A2 klasi, obično traži jače skutere, a ko je ograničen kategorijom, ne uzima ga u obzir.

 

Šta znam, pričam iz sopstvenog iskustva, ne mora da znači da sam u pravu.

 

Ja sam svojevremeno sa 50cc skutera prešao na Scarabeo 200, koji je imao solidnih ~20 konja.  Kupio sam ga na zimu, oduševljeno vozio neko vreme, pitajući se gde li mi je bila pamet da se uopšte bakćem sa 50-icom... Na pola sezone sam već zaključio da nije to to. Niti je dovoljno jak, niti je dovoljno udoban. Na otvorenom nema dovoljno snage da se komforno pretekne neki autobus ili kamion koji purnja od ispred i guši izduvnim gasovima, a i bole leđa&buljou...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Bozo, to stoji. Ali kad covek ne postavi neku granicu cene i kubikaze koje gledam kreću vrtoglavo da rastu.
Ja skuter 99.99% vozim po gradu sa retkim izletima van grada. Imam malo dete pa samim tim i ograničeno vreme. Ako igde idem van grada, ide se automobilom.
Zato sam razmisljao da se zadrzim na manjem skuteru. 125cc ili nesto sitno iznad da mogu do Ikee da dobacim.
Slobodno mi ubaci neki konkretan model uz savet, sta bi ti i sl...ja sam visok 190 i 90 i kusur kila...

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Vidiš, ja ne spadam u većinu koja je u fazonu "samo jako" ili "što jače", čak sam posle NMax-a kupio nešto sporiji XMax jer sam definisao koju brzinu i ubrzanje želim da imam na motoru.

Treba uživati dok vožnja traje, svi ćemo stići na cilj kad-tad, tako je i u životu, uživati dok traje a ne žuriti da stigneš do kraja...

 

Naravno, nisam pristao da vozam 45km/h ali sa 80 - 90 (a bez problema i 100) km/h svuda stignem :).

 

Kad motor ima više snage - prosto te vuče da ga zavrćeš, da obilaziš... - zato sam ja sebe ograničio.

 

Ti si 5cm viši od mene a koju kilu lakši, staćeš na NMax bez problema al će on spram tebe vizuelno delovati mali (ako ti je to bitno).

Inače jako praktičan motor, Honda PCX i NMax su mislim u vrhu al imu tu i drugih al ne znam koliko su pouzdani (ja sam se sa kymcom 50cc dobrano napatio).

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja