Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha NMAX 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Pozz svima. Pratim ponekad forum, ali sam se tek sada registrovao. Ja sam sa svojim Nmaxom 125 prezadovoljan. Kupio sam ga novog prosle godine u ovo neko vreme, i evo nakucao sam skoro 15 soma na satu. Bukvalno sam obisao pola balkana sa njim, ne skidam se sa njega. Nadam se da cu ove godine da dodjem do bilo koje vozacke kategorije, jer je sramota da sam nakucao skoro 30, a nemam nista.  Kod mene je potrosnja uvek izmedju 3.2 i 3.5 litara, jer ja to bas odvrcem. Na semaforu iz starta neretko imam bolji start od jacih i tezih skutera. Kada se drzi zadnja kocnica i odvrne gas na semaforu, zna malo i na tocak da ode. Ko prati Instagram stranice, moze da vidi sta tamo ljudi rade sa ovim zvrkom. Drugar mi radi dostavu sa novim PCX i mogu reci da je ovaj primetno zivahniji, da ima vecu potrosnju i da se cuje milion puta bolje, kao skuter od 300 kubika se cuje, neverovatan fabricki zvuk. U Beogradu sam vise puta zavrnuo gas i pustio ga tek u Cacku kada sam napustio auto put i kada sam isao na Zlatibor. Nizbrdo ide 127, po ravnom oko 110-115 na sat. Sa devojkom od 60kg ove cifre su manje za oko 8-10km/h. Garanciju imam tri godine, tako da se nadam da nece nista riknuti i da ce ovaj agregat da gura 50 somica. Ulje menjam na 3500km, tako su mi rekli u ovlascenom servisu, mada u fabrickoj knjizici pise na 5000, na koliko mi se i pali upozorenje na tabli. 

nmax.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Taj plavi fantasticno izgleda, bas sam ga gledao skoro u salonu.

Ti ga bas dobro gazis, moj tricity 300cc trosi 3,5 litara.

Sto se servisa tice i meni pise u knjizici prvi na 1000km pa svaki sledece na 5k, ja uradio prvi na 1000 oni rekose da dodjem za 3000km

 

@RobiNS fotografije i skuter su ti odlicni, ali odusevio si me sa uloskom za kofer, imam isti taj SH39 i odmah sam narucio.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Drago mi je da čujem još nekog zadovoljnog vlasnika NMax-a i Yamahe :)

ali moram reći da smo mi jako različiti @6.5 Creedmoor, dovoljno je da kažem da je meni trenutna potrošnja 2,1 pa će ti biti jasno :oda2:. (bila je obično oko 2,5)

To je vožnja manje više kuća-posao (selo-grad) bez "gaženja" i sa poštovanjem ograničenja, znači do 80-90 na sat.

Slažem se što se zvuka tiče - neko me je baš pitao dal je to od 300 kubika (kada sam ulazio na parking između zgrada pa se zvuk odbijao...)

Sa semafora krećem prvi i sa pola gasa.

Kasno su mi rekli za ulje (da se menja na 4000) ja došao kada mi je komp. javio (fabrika kaže 5000).

@Sharky - Alex tricity 300cc izgleda "opasno", kada ti stigne uložak za kofer videćeš kako je dobra stvar.

 

Pozdrav i evo jednog snimka koji sam napravio nedavo - vožnja po NS :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Pozdrav drustvo. Ja sam zapravo pogresio. U ovlascenom servisu su mi rekli da menjam ulje kod njih na 3000, a u fabrickom uputstvu pise na 6000 na koliko se i pali indikator na tabli. Jednom sam izvadio onaj stapic da pogledam kakvo je bas ulje na 3000 kilometara i bilo je zuto kao zejtin, cisto i bistro, mogao je covek da se ogleda u njemu... Pametnom dovoljno da zakljuci koliko ima sati i da ovde NIKADA, pa ni tada 2 i 2 nece biti cetiri... Ali eto, moram da menjam kako su mi rekli zbog garancije... 

 

Sa druge strane, direktan konkurent je PCX, a u Delti menjaju opusteno ulje na 7-8 soma kilometara...

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Mani to, ako se ne varam u taj skuter ide 1L ulja ili nešto manje, i nema filter samo mrežicu (tako je bar kod mene na PCX).

Ako bi ti rekao da je mene čovek u servisu ubeđivao da je servisni interval 10.000km dal bi mi verovao??

Samo menjaj to na 3000km i ne žali, to ulje ima poprilično puno posla.

Robi, video sam te par puta u NSu, skontam da si ti ali mi glupo da te smaram ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
pre 10 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Robi, video sam te par puta u NSu, skontam da si ti ali mi glupo da te smaram ;)

:D Pa sledeći put se javi, možemo malo popričati - razmeniti iskustva, ja i tako baš nemam sagovornika o motorima u mom društvu.

 

Što se menjanja ulja tiče, u Platneru su sa 5.000 (na koliko javlja board - ili 6.000 pošto je prvi bio na 1.000) skratili na 4.000 iz nekih njima poznatih razloga. Nije ulje skupo al u ovlašćenom servis baš i nije jeftin, ne marim, samo nek me služi ovako kao do sada.

 

U poslednje vreme sam pravio duže rute, sa drugarima do Rume i sa dragom do Pivnica, ide motorče - prva liga, jedino ne vole baš kad je loš put. Pazario jaknu u Rumi - kao, glumim pravog motoraša :D.

Evo slike sa pauze kod Zmajevca....

 

zmjevac.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Verujem što da ne, meni su to "duže rute" jer sam do sada motorom išao samo na posao (12km) - sada se malo stvari menjaju ali i dalje je to meni za prevoz do posla i nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Nije problem u ulju, koje je doduse poskupelo sa 800 na 1200 dinara za litar, vec je problem u tome sto mi uzimaju 5 soma(radni sat ovlascenog servisera) za 3min posla, da uzmu kljuc i odvrnu jedan vijak. Posteno bi bilo da za tih 5 soma moze da se promeni ulje nekoliko puta kod njih. Ja pitam servisera u Platneru, on zuri juri ko muva bez glave, nema ni vremena na jedno pitanje da mi odgovori, a kao sto sam napisao platio sam ga sat vremena i pritom radim tri dana za taj novac. A sada da krenem da vam pricam koliko zaista kosta ovaj motor na Istoku, kao i Xmax mnogi bi zaplakali od muke.... Moze makar da odvoji 5min da poprica o nekim stvarima koje me zanimaju u vezi motora i servisiranja. 

 

Robi, motor ti je bombonica!!! Puno bezbednih kilometara ti zelim!!

236427521_811816959706516_8438092134176016140_n.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Ali nekako uvek stignu pare da mi uzmu, to mi je fenomen. Kad dodjem tamo, posvete mi se samo kada pridjem za pult da platim, za ostalo nemaju vremena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...na žalost, saosećam se sa tobom.

Mene je prvi servis izašao 3500din. 

Što je ajde, ok, litar ulja je 1750din, i ruke.

Cela poenta zarade na skuterima je post prodaja. Prodaj što više i uzimaj na servisu.  A realno, da dođe do kvara pitanje šta bi oni znali da reše.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Ne bi nista popravili, vec samo izbacili taj deo i zamenili sa novim, ako se garancija uvazi. To isto vazi i za kompove, hardver i telefone, posto godinama radim sa tim. Vremena su takva dosla, da se retko sta vise popravlja, vec samo menja za novi deo. Takva su kapitalisticka vremena dosla i generalno tako funkcionise cela ekonomija i potrosacko drustvo. Ko napravi nesto mnogo kvalitetno i dugotrajno, sece granu na kojoj sedi. Sve te industrije mnogo vise zaradjuju na delovima, nego na kompletnim proizvodima. Uzmite da sastavljate neki motor deo po deo sa originalnim delovima, i on ce ispasti na kraju pet puta skuplje. Avirex je bila americka firma za kozne jakne koja se proslavila u filmu TopGun, koja je zbog toga propala. Pravili ljudi neunistive jakne, koje su tri cetiri generacije nosile i jednostavno firma propala, jer se taj tocak nije okretao, niti je iko vise kupovao te jakne, jer nisu imali potrebe... 

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo da napišem koju posle nekog vremena... i dalje kradem dane od jeseni za vožnju motorom, danas je baš divan dan - biće toga do god smo u plusu i ne pada kiša... (nabavio sam grejače za obe noge na čičak traku).

- I dalje mislim da bi bilo dobro da se čuje žmigavac (desi mi se s vremena na vreme da ga zaboravim).

- Što se naslona na kaoferu tiče - mnogo ja tvrd (i bezkoristan) čim je neravnina na putu udara suvozača u leđa pa ovaj mora da beži od njega - razmišljam da ga prepravim da bude puno tanji i mekši. Mislio sam da to trese jer je mali skuter (točkovi) al pričao sam sa drugarom (on vozi Tracer 700) kaže da i kod njega isto suvozač mora da beži od kofera.

- Radi motorić odlično, sad mi je potrošnja na 2.5, uskoro će drugi (treći) servis, prešao sam 3500km od prošlog-kažu na 4000 moram, ok.

Neki dan pitam drugara zašto neki motoraši koji mi idu u susret spoštaju levu ruku... pa mi objasnio... sad i to znam.

Lep pozdrav, uživajte u vožnji.

SH39_backrest_large.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

To spuštanje ruke je neki pozdrav?

 

Kada sam se odlučio za skuter, prvobitno sam bio prelomio na ovu klasu od 125ccm, jer mi treba pre svega za grad - svi su uski i izuzetno pokretni, laki za manevrisanje kroz gužve, mala potrošnja... Iz nehata uzeh MP3, sa kojim dosta uživam, ali mi često smetaju njegovi gabariti jer su mi relacije 90% po starom delu BG.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 59 minuta, RobiNS je napisao:

Što se naslona na kaoferu tiče - mnogo ja tvrd (i bezkoristan) čim je neravnina na putu udara suvozača u leđa pa ovaj mora da beži od njega

Xm, to baš nema neke logike. Kofer na mom starom skuteru nije ni imao naslon, što znači da je još tvrđi, al nikog nije udarao :)  vidi sliku

 

46476_0_1_2_people%20gt%20300i_Image%20c

Biće da se suvozač(ica) ne naslanja na njega u vožnji, ili je previše odvojen od sedišta. Nešto ne odgovaraju gabariti.

Sad isto imam SHAD na novom skuteru, kao ti, sa naslonom. Sve je OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Sto se tice naslona.. ja sam ovako resio, tj , domaca radinost i cirka 1000,oo . Supruga kao suvozacica je redovno navaljena na naslon i super joj je, bukvalno je kao u fotelji..udobno. 
Verovatno je razlog sto sam sundjer stavio od 5cm i nema sanse da zulja ili

“grebe” …

 

Potrosnja 2,5l/100 !!

respekt!!

9C2E698A-8A7F-44FA-9624-2FE9AC0B456F.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
35 minutes ago, petar_lord said:

 

Potrosnja 2,5l/100 !!

respekt!!

 

Mnogo... ;)

Kaže program u koji upisujem potrošnju za svako svoje vozilo PCX:

AVG: 2.104 L/100km

20 sipanja, nešto preko 5200km u satu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
Pre 18 sati, QmBGD je napisao:

To spuštanje ruke je neki pozdrav?

Jes, samo za dvotočkaše (može i za tebe sa tri točka :-D) - dole leva ruka i dva prsta (tako sam nešto načuo) lep gest u svakom slučaju.

Super ti je mašina QuBGD - uliva poverenje i po klizavom al jes malo širi.

 

Što se naslona tiče - i ja ću prepraviti (da bude mekši i manji) ali je ustvari problem kada je put sa rupama, super ako se vama kofer u tim situacijama ne drma al eto kod mene se drma, inače na ravnom putu je uživancija :-)

 

Što se potrošnje tiče ona se kod mene kretala od 2.1 do 2.5, ja zadovoljan. Primetio sam jednom - kada sam doduvao gume da je pala potrošnja.

 

Gume naduvam (kako piše) prednja 1,5 a zadnja 2,5 deluje mi preterano, ko kamen.

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja