Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha NMAX 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
pre 51 minuta, Loshmi82 je napisao:

Ako vec planiras da menjas za isti model novije generacije razmisli bar o jacoj verzji od 155ccm..

Ne isti model već Xmax 125, ne treba mi ništa jače (i ovaj nmax mi je previše žustar) već bih nešto konforniji, moderniji i malo sporiji, ne ložim se na brzinu a i imam A1 kategoriju - tako da 125cc.

 

Jeste, taj vizir deluje nešto veći al ne mnogo, za nekog do 170cm je sigurno ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Jedno pitanje...

Da li na cajgeru pokazuje temperaturu rashladne tecnosti...i kako se ponasa kada na visokim temperaturama zaglavis u saobracajnu guzvu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ne pokazuje, nisam imao problema po vrućini - mada nema šanse sa njim da se zaglaviš u saobraćajnoj gužvi, provuče se svuda - nema stajanja... Možda u BG.

Sad vidim da ima lampicu za visoku temperaturu, sve u svemu nisam imao s tim problema.

screen_protector_for_yamaha_nmax_155_1546967503_4791ec35_progressive.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 5.11.2021. at 18:16, Loshmi82 je napisao:

 S obzirom na vremenske prilike kod nas poslednjih godina uz Termoscud i muffove sezona traje gotovo cele god..tako da mozes da uzivas u makini non stop uz jos malo ulaganje..

Koliko tesko (brzo ) se stavlja termoscud ? Ukoliko bi motor morao da se cuva oko zgrade, da li je pametnije skidati ga svako vece ili ga ostaviti pod ceradom npr ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 9 sati, RobiNS je napisao:

Ne pokazuje, nisam imao problema po vrućini - mada nema šanse sa njim da se zaglaviš u saobraćajnoj gužvi, provuče se svuda - nema stajanja... Možda u BG.

Sad vidim da ima lampicu za visoku temperaturu, sve u svemu nisam imao s tim problema.

screen_protector_for_yamaha_nmax_155_1546967503_4791ec35_progressive.jpg

Pomislio sam da ove kockice sa desne strane ekrana sluze za temp. ali to ipak nije to...

Tu foru samo sa lampicom primenjuju i kod nekih automobila...po meni velika mana..

Znam da mi leti po gradu Bev non stop pali ventilator...kad su visoke spoljne temperature..

Ima li Nmax uopste ventilator s obzirom na polozaj hladnjaka?

Vidim da su na novom modelu ubacili temperaturu na displej..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 28 minuta, Tarmi636 je napisao:

Koliko tesko (brzo ) se stavlja termoscud ? Ukoliko bi motor morao da se cuva oko zgrade, da li je pametnije skidati ga svako vece ili ga ostaviti pod ceradom npr ? 

Pa zavisi kako na kom skuteru...u principu je namenjen da se montira i da ostaje na njemu...

Ali recimo da treba desetak min da se namesti...onako solodno...mada ja kad montiram naredna 2 -3 dana uvek po malo dotezem...:)

Ima onih univerzalnih koji se kace na kukicu za vrecice i samo jednim kaisem zakace za podnicu..njih montiras za 30sek.

Jedino sto nisu dobri za skutere poput Nmax-a koji imaju visoki centralni greben..

20211107_100117.jpg

Promenio član Loshmi82
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
pre 54 minuta, Loshmi82 je napisao:

Pomislio sam da ove kockice sa desne strane ekrana sluze za temp. ali to ipak nije to...

Tu foru samo sa lampicom primenjuju i kod nekih automobila...po meni velika mana..

Znam da mi leti po gradu Bev non stop pali ventilator...kad su visoke spoljne temperature..

Ima li Nmax uopste ventilator s obzirom na polozaj hladnjaka?

Vidim da su na novom modelu ubacili temperaturu na displej..

Mislim da to (kao i kod automobila) jeste bitna stvar - kada je vozilo u nekim godinama :oda2: , moj prvi (novi) auto je imao samo lampicu, al ja menjam auto na 80.000 pa nikada nisam imao problema - retko kada i pogledam temperaturu... Kad vozilo pređe 100.000 km možda je onda bitno kontrolisati to.

Kao momak sam vozio Golfa 1 - to je bila onda vrlo bitna stvar jer je bio već dosta star...

 

Al ja sam laik za to - možda lupetam gluposti, oprosti. :D

 

p.s. Da, Nmax nema ventilator.

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 4 minuta, RobiNS je napisao:

Mislim da to (kao i kod automobila) jeste bitna stvar - kada je vozilo u nekim godinama :oda2: , moj prvi (novi) auto je imao samo lampicu, al ja menjam auto na 80.000 pa nikada nisam imao problema - retko kada i pogledam temperaturu... Kad vozilo pređe 100.000 km možda je onda bitno kontrolisati to.

Kao momak sam vozio Golfa 1 - to je bila onda vrlo bitna stvar jer je bio već dosta star...

 

Al ja sam laik za to - možda lupetam gluposti, oprosti. :D

 

p.s. Da, Nmax nema ventilator.

Ne znam...ja sam vozio 2 nova auta samo sa lampicom...ali su bili sluzbeni tako da mi nije predstavljalo opterecenje...:)

Ja sam vise za old school varijantu...kad moze da se prati temp..

Kako li su resili to bez ventilatora?

Nisam nikad do sada naisao na vozilo sa vodenim hladjenjem bez ventilatora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 10 minuta, RobiNS je napisao:

...al ja menjam auto na 80.000 pa nikada nisam imao problema - retko kada i pogledam temperaturu... 

Od tebe se isplati kupiti vozilo.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Što se toga (hlađenja) tiče, nisam ti ja dobar sagovornik...

 

Jes, kad prodajem kola ne stignu do oglasa, imam spisak (prijavljenih) prijatelja kojima prvo javim...

A nadam se i kad motor budem prodavao da neće biti problem, vozim samo po lepom vremenu a kad se ne vozi stoji na tepihu u zatvorenoj prostoriji ( i redovno ga glancam).

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 1.3.2021. at 8:59, Ji 4Tze je napisao:

Lep skuter, sjajne fotke.
Nego, zar ne treba šara od gume, špic šare da je u pravcu okretanja točka?

Svi se tu bune ali guma je tako uranjena da bi bacala vodu sa strane  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 5.11.2021. at 22:00, RobiNS je napisao:

Hvala @Loshmi82, jeste ta mat siva boja interesantna, što se vizira tiče istina je da ne štiti glavu već samo telo - možda kod nekog nižeg vozača štiti i glavu :oda2:, nisam video veći - ovo je original neću ga menjati (možda pre promenim motor-uzmem malo veći).

Mogu dobro da se obučem i vozim već od 3-4 stepena al ne volim baš po kiši (ova zadnja dva dana nisam vozio).

 

Od nedelje ću u servis... i malo da se raspitam o novom xmax125 ;) zapalio sam se - uživam da se vozim...

Pozdrav iz Valjeva!

Vozim x max 125 vec pune 3 god i nemam ni jednu zamerku.Motor je 2011god kupljen sa 27 000 na satu,a sad ima 42 000.Potrosnja smesna!Kad sam sam otvoren put 2,5 -2,6. Grad 3 ne moze da predje nema sanse.Zena i ja smo pre dve godine isli u Sarajevo sa lepim tovarom,kofer + bisage i potrosnja je bila 2,8l...Sve je mereno do cepa do cepa inace rezeorvar je 11,5l tako da prelazi 400km lagano.Maksimalna mu je brzina 120 mada za tim nema potrebe jer glisira na 90-100km/h.Evo par slika.

IMG-ec42bd4f0f79a7ff743d2242a6b9e541-V.jpg

IMG_20200912_172710.jpg

IMG_20200508_131330.jpg

IMG_20200508_142341.jpg

IMG_20200908_183324.jpg

IMG_20200909_085354.jpg

IMG_20200909_114858.jpg

IMG_20200911_132452.jpg

IMG_20200912_145507.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve je to lepo, ali nov XMax 125 košta 4.990€, a Tech verzija čak 5.340€. Ako je normalno da toliko košta 125-ica, isecite me na tri polovine!

  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
pre 7 minuta, boza_kg je napisao:

Sve je to lepo, ali nov XMax 125 košta 4.990€, a Tech verzija čak 5.340€. Ako je normalno da toliko košta 125-ica, isecite me na tri polovine!

Pa uvek je manje bilo skuplje!Za vecinu nas to je mnogo u kakvom vremenu zivimo...Novo je novo i sa pravom toliko i skupo..Sta da se radi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih pre za te pare kupio novu Hondu PCX plus jedan Sym Symhony pride, u različitim bojama, pa da ih menjam u zavisnosti šta obujem ;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pozdrav "Djaja", jako mi je drago da si se javio.

Vidim da lepo održavaš i čuvaš motot - svaka čast. Puno mi znače informacije koje si napisao i lepo je videti kako neko ispunjava život lepim vožnjama (a ne jurcanjem...) mislim da vrlo slično razmišljamo.

Ja ću u januaru odlučiti u vezi X-Maxa čekam da vidim ponudu (boje) i naravno da finansijski to isplaniram.

 

Lep mi je i taj model što ti voziš, možda u nekim detaljima i lepši od novog.

 

"boza_kg" - nije valjda da se motor vrednuje samo po snazi? Svako sebi bira po volji tako da razumem da bi svi drugačije potrošili taj novac al nikada ne bih nekome preporučivao da kupi ono što meni odgovara - jer to je individualna stvar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Meni je 90kmh puno za malu Hondu... Bar se meni čini da već vrišti...

Ili Yamaha ima drugačije podešen varijator. Voleo bi da probam.

PCX meni troši 2.1-2.2, grad, van grada, isto. Mada ga ne deljem, 75-80 putna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pa meni se ne čini (nisam expert) da je NMax-u puno 90 a ni 100kmh, nisam osluškivaio motor ali lakoća kojom dođe do te kilometraže i bez nekih vibracija - samo šum vetra odaje veću brzinu.

Ja sam ga na duže staze vozao 80-90 ali ako ne pazim na sat ode on preko 100 a da ne primetim.

Ako ne krećem pun gas i ne preko 90kmh - onda i on manje troši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Robi, Aj na proleće se nađemo, provozamo djir, zamenimo se skutera, odemo negde popijemo kafu, živo me interesuje da uporedimo ljute konkurente, tvoj utisak i moj utisak, obojica imamo nove motore i po jednu sezonu 8)

(Mene kopa dal sam se zajebo :P)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
Pre 3 sati, RobiNS je napisao:

Pozdrav "Djaja", jako mi je drago da si se javio.

Vidim da lepo održavaš i čuvaš motot - svaka čast. Puno mi znače informacije koje si napisao i lepo je videti kako neko ispunjava život lepim vožnjama (a ne jurcanjem...) mislim da vrlo slično razmišljamo.

Ja ću u januaru odlučiti u vezi X-Maxa čekam da vidim ponudu (boje) i naravno da finansijski to isplaniram.

 

Lep mi je i taj model što ti voziš, možda u nekim detaljima i lepši od novog.

 

"boza_kg" - nije valjda da se motor vrednuje samo po snazi? Svako sebi bira po volji tako da razumem da bi svi drugačije potrošili taj novac al nikada ne bih nekome preporučivao da kupi ono što meni odgovara - jer to je individualna stvar.

 

Hvala Robi!

Sl godine planiram na more sa njim.Inace to su jako kvalitetne masine koje samo trebaju pravilno da se odrzavaju i na vreme da se mena antifriz jer zna da mulj povuce.Ja menjam ulje i filter na 2500km,a antifriz i ulje u prenosu svaki drugu godinu jer je to jeftina stavka,a cuva masinu.Koristio sam Yamalube pa sam sad presao malo na Bardahl.Sad je Yamahica u sobi na centralnom prekrivena sa ciradom do lepsih dana !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 18.8.2021. at 22:19, RobiNS je napisao:

:D Pa sledeći put se javi, možemo malo popričati - razmeniti iskustva, ja i tako baš nemam sagovornika o motorima u mom društvu.

 

Što se menjanja ulja tiče, u Platneru su sa 5.000 (na koliko javlja board - ili 6.000 pošto je prvi bio na 1.000) skratili na 4.000 iz nekih njima poznatih razloga. Nije ulje skupo al u ovlašćenom servis baš i nije jeftin, ne marim, samo nek me služi ovako kao do sada.

 

U poslednje vreme sam pravio duže rute, sa drugarima do Rume i sa dragom do Pivnica, ide motorče - prva liga, jedino ne vole baš kad je loš put. Pazario jaknu u Rumi - kao, glumim pravog motoraša :D.

Evo slike sa pauze kod Zmajevca....

 

zmjevac.jpg

 

IMG_20210625_130944.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Robi, Aj na proleće se nađemo, provozamo djir, zamenimo se skutera, odemo negde popijemo kafu, živo me interesuje da uporedimo ljute konkurente, tvoj utisak i moj utisak, obojica imamo nove motore i po jednu sezonu 8)

(Mene kopa dal sam se zajebo :P)

Ne verujem nikako da si se zajebo, gledao sam puno testova poređenja NMax-PCX na You Tube, za svaki ima ne što za i protiv.... al slažem se za predlog, čujemo se na proleće .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja