Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Drug član, 1356 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 4 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Evo ideje 🤣

A sta da radimo mi sirotinja s jednim izduvom a on bude sa druge strane? :lol2:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja se vracao kuci i kod raskrsnice Milutina Milankovica i Omladinskih brigada chep naravno, i ja polako, nekih 10tak do 15kmh sa desne strane desne trake, imalo mesta i nailazim na auto, ker izbacio glavu kroz prozor. Brate, kad je poceo da laje, rekoh, sad ce da iskoci kroz prozor, i iskocio bi da je otvor bio veci. Posle me auto stigao kad sam prosao semafor, i dalje ker lajao ko sasav.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3620 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
6 minutes ago, BaneVuk58 said:

Kako bi im j.bo mater, al' ne bih da se zameram @zika56😂

Ma nemam ja problema sa životinjama, (a uglavnom ni sa ljudima).

Ne diram ja njih, ne diraju oni mene. 

Jedino ponekad (vrlo retko) bude problem sa nekom džukelom.😁

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
7 hours ago, yogibear said:

 

vec me je uhvatila panika od ovog videa. Molim boga da ne budem u ovakvoj situaciji jer imam fobiju od pasa od malih nogu, skoro su me jurili na avali 'lokalni' kerovi od kafane koji su se umiljavali sve dok nismo upalili motore i odlazili , molila boga da ne proklizam na sljunku po putu, jedan mi cak skocio na cizmu ali srecom su odustali posle 20tak metara i ja nisam panicno reagovala iako mi je srce bilo u grlu 

Promenio član PetraBG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: BGD

Kad krenu da laju ima fora....

 

Stavis motor na copavu, sidjes sa motora i glasno viknes: 

 

"KADA CETE DA MI VRATITE PARE?"

 

Da vidis kako beze...

Promenio član Pingvin37
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: BGD

Bez zezanja, samo stanes. Bar ja tako radim. Popricam malo sa njima, i onda ih zeznem na foru, kad se najmanje nadaju, dam gas...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3004 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Bez zezanja, samo stanes. Bar ja tako radim. Popricam malo sa njima, i onda ih zeznem na foru, kad se najmanje nadaju, dam gas...

Ja sam to radio sa nekim ljudima.....mislio sam da su psi pametniji.....moram da probam....mislim da popričam....teranje u qrac ne pali 🤣

  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2969 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
2 hours ago, Pingvin37 said:

Bez zezanja, samo stanes. Bar ja tako radim. Popricam malo sa njima, i onda ih zeznem na foru, kad se najmanje nadaju, dam gas...

Isto... Siti se ispričamo, čujem nove abere iz kraja, malo se pomazimo i onda žiška. 

 

@BaneVuk58

Ne vredi s ljudima pričati. Svi te slušaju, a niko ne čuje. Ostaje kod onog što je umislio na početku. Lep izraz... zajunio. :D :D:D Zapeo za nešto pa bog. A treba birati društvo. Ovi psići s ulce su sjajni. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

AJte dajte predloge. U selu sam, brdsko je to selo razbacano, pusto. Neko je ostavio dva stenca, ili vise, blizu moje kuce. Tu sam ih zatekao, kod jedne srusene garaze, pored glavnog puta. Znaju da se snalaze, ali su poludivlji.

Privukao nam se i jedan loveci pas, pa od jutra laju na njega. A on ih ne ferma. Napadaju ga da se pomeri, ne bi li dosli do njegove hrane.

Osim sto su divlji, malo su i poruzni. Jedan crn kao ugalj, drugi zut, kofrdzav 😀

Oterao sam ih jutros, da mi ne bude decu, al evo opet se vratili, ko gladni vukovi. Laju na ovog...

 

Ja stvarno nemam uslova da ih sacuvam ili zadrzim, a iskreno nisam neki ljubitelj zadrzavanja zivotinja.

Smatram da svaki pas ima svoju namenu. A ja nisam ni lovac, ni pastir, niti mi treba cuvarkuca.

Deca vole i igraju se sa ovim lovecim, on sigurno ima vlasnika. A danas se izvukao i za lov, jer nije otisao😀.

 

A ljudi, to ni stoka ne bi. Ostavljaju, bacaju i zivo i mrtvo. I treba da nestanu. Idioti.

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 23 sati, PetraBG je napisao:

vec me je uhvatila panika od ovog videa. Molim boga da ne budem u ovakvoj situaciji jer imam fobiju od pasa od malih nogu, skoro su me jurili na avali 'lokalni' kerovi od kafane koji su se umiljavali sve dok nismo upalili motore i odlazili , molila boga da ne proklizam na sljunku po putu, jedan mi cak skocio na cizmu ali srecom su odustali posle 20tak metara i ja nisam panicno reagovala iako mi je srce bilo u grlu 

Psi u principu laju na motor ne na vozaca(cicu) a hvataju za nogu jer je to staticni deo. Sto rece @Pingvin37 nabolje je da stanes i obratis im se ako se vec bojis. I mene su moji startovali desetak dana kad ulazim u dvoriste dok zvuk motora nisu povezali sa mnom. I dalje se zalecu na ogradu pogotovo kad prodje neki bucniji motor. Druzi se malo sa ljudima koji imaju pse i njihovim psima da malo prevazidjes strah.

Promenio član MatorKonj
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
2 hours ago, MatorKonj said:

Psi u principu laju na motor ne na vozaca(cicu) a hvataju za nogu jer je to staticni deo. Sto rece @Pingvin37 nabolje je da stanes i obratis im se ako se vec bojis. I mene su moji startovali desetak dana kad ulazim u dvoriste dok zvuk motora nisu povezali sa mnom. I dalje se zalecu na ogradu pogotovo kad prodje neki bucniji motor. Druzi se malo sa ljudima koji imaju pse i njihovim psima da malo prevazidjes strah.

Dzabe dodatno druzenje sa psima, imala sam ja psa i ne plasim se onih koje poznajem, cak prilazim psima koji su umiljati i mazim ih, jer u sustini volim pse i zivotinje, ali imam urezan strah od onih koji su pusteni na ulici (ne znam im narav), a pogotovo od tih koji laju i kidisu... Kao malu me je napao komsijski pas i da  nisam znala da se rvam sa velikim psima (zbog vucijaka koga sam tada imala koji je bio skoro duplo veci od mene) bi me preklao... Tako da ne verujem da bih mogla da stanem dok su ti psi u tom 'agresivnom' stanju dok jure za motorom... Moja strategija je izbegavati puteve i prolaze sa psima,  otici sto pre ako mora da se prodje, ne reagovati na njihovo prisustvo,  ali vidim da vole da istrce i da se podvuku pod prednji tocak,a to je veliki problem.. Mozda  koriscenje ovih pistavaca sto predlazu kolege , moracu da vidim to da nabavim za putovanja...Biber sprej mi je zao da koristim jer ne zelim da ih povredim 🥲 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 433 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Preporučio bih da ne koristiš biber sprej dok si na motoru, ne zbog pasa, nego zbog sebe.

Za efikasnu upotrebu je potrebna rutina, pogotovo dok voziš nešto što reaguje na same pokrete tvog tijela.

Dobre su šanse ili da padneš dok mlatiš tom bočicom okolo ili da ušpricaš samu sebe, što nije ni malo bolje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2151 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kerovi su me jurili I na trotinetu ,biciklu,a na motoru Sam brzi.Uglavnom svi trce pored I laju.Tek poneki pokusa da gricne.Treba voziti smireno ,gledati sta radi I Ako pokusa da ujede ,sto je retko,biti spreman da ga cusnes nogom u njusku.Osete gusto pa odustanu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, cezarpa said:

Kerovi su me jurili I na trotinetu ,biciklu,a na motoru Sam brzi.Uglavnom svi trce pored I laju.Tek poneki pokusa da gricne.Treba voziti smireno ,gledati sta radi I Ako pokusa da ujede ,sto je retko,biti spreman da ga cusnes nogom u njusku.Osete gusto pa odustanu.

Tako sam se dvaput odbranio. Prvi put je bilo davno, ni kaciga se nije nosila.

 

Kod bezanijske pijace se zaletela ogromna pas lutalica. Ko doga je bila gradjena. Posto je bilo  crveno na semaforu, a ja vec stao, nekako sam uspeo da se ritnem blago unazad i pogodim ga patikom u njusku. Nisam verovao da cu uspeti da se spasim ujedanja, ali pas je uz skicanje pobegao, iako to nije bio jak udarac.

 

Drugi put u vreme korone, takodje na Bezaniji. S tim sto sam bio u ful opremi i tvrdim cizmama. Doduse i pas je bio manji, osrednje velicine. Nalazio se ispred jednog lokala i cuo sam da je cesto kidisao na motocikle.

Zaskicao je posle udarca u glavu, i pobegao do svojih pulena ispred lokala, koji su vec bili razvukli bolesne kezove. Da ste im videli face posle.

Sve to sam uradio refleksno , prvi put iz velikog straha, drugi put manjeg.

 

Nadam se da sam spasio kolege od ta dva agresivca, jer su mozda pouceni iskustvom odustali od motorista.

 

Ljudi ne potcenjujte sebe i svoju vestinu i snagu. Odbranite se.

 

Sad kad vozim kvad, desavaju se slicne situacije sa napadima psa. Ali na kvadu je vozac malo zasticeniji od prilaza psa.

 

Nekad zaustavim kad sporo idem ili krecem, pa popricam s psima, pomilujem ih. Onda najcesce odustanu od napada.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Što samo i potvrđuje onu moje gore navedenu teoriju da ne jure čoveka da povrede nego da ga spasu od nemani koja ga odnosi…

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Jedan me ujeo u vožnji, doslovce je samo jednim zubom uspeo da probije farmerke i za toliko mi je napravio ožiljak, drugi mi je udario u prednji točak, ni sam ne znam kako tada nisam pao, a treći me je sa jasnom namerom da me ujede jurio oko skutera dok sam ga parkirao (voleo bih da me je neko snimio tada, znam da bih se sam sebi smejao, jurili smo se neko vreme 🤣).

 

Ovaj što je jurio sa jasnom namerom, niti je lajao, niti je režao, samo otvara vilicu i grabi ka nogama, dva, tri puta sam ga izbegao. Takvih se čuvajte.

 

Sve u svemu, niti imam strah, niti sam ga imao, vozim kao da nisu tu, samo ih kuliram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, bajker71 je napisao:

Da li u normalnim, uređenim društvima, ovakva tema postoji na moto forumima?

Kakva zemlja takvi psi...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 928 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Najopasnija životinja u Banatu je Pulin. Radi na komandu a zajeban... No što se tiče pasa lutalica nisam imao problem na motoru jer uglavnom beže od zvuka, al zato na biciklu mi jednom jazavičar papuču pokidao, posle sam ga jurio sa tom papučom, on podvio rep i tutavela a ja u punom besu bos za njim. Posle sam se smejao... Drugi put me je rotvajler na Trčanju pojurio, e to je bilo srce u guzicu. Sreca pa sam imao nekih 300 m fore za ubrzanje. Ja bio u vrhunskoj formi a on izgleda se hranio na hlebu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja