Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Pa da, plaše se potencijalne opasnosti, a onu realnu pusti da divlja kao i do sada i na kraju eto kako se završilo.

 

Da je deda u najgorem slučaju pobio pse, danas bi nečiji muž, otac, brat bio živ.

Pandurska posla, da prime platu i ogrebu se negde ako može.

Bratu pre par godina oduzeli pištolj, imao neku tužbu bez osnove, ali tako iz predostrožnosti mu oduzeli legalno oružje (cz 99). Kad mu vratili po okončanju postupka, korice zamenjene, umesto novih drvenih, stavljene neke sve izguljene i propale, a da i umesto novog šaržera, uvalili mu neki raspali koji i ne funkcioniše. Srpska pandurska posla. Iz moje osnovne, svi ponavljači danas rade u mupu.

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125
On 7.11.2022. at 21:13, MatorKonj je napisao:

Psi laju na tockove od motora,bicikla,traktora,auta i nece vam napasti nogu ako istom ne kreneta na njih.Trenutno sam na obuci i par puta su krenuli ka motoru i jednostavno ne obracam paznju niti imam strah.E sad provozao sam se u okviru obuke i po Soptskim selima pa sam naleteo na manje stado ovaca e tu sam se oladio jer me startovao ovan al sam uspe da ga izbegnem.Bolje se cuvajte domacih zivotinja neko pasa.

Ne slazem se sa ovom izjavom da nece napasti ako mi ne krenemo na njih...Mene su napale 3 lutalice,2 sa leve i 1 sa desne strane.Stala sam i nisam se ni mm pomerala da ih prodje to ludilo od laveza,i sta se desilo...lutalica sa desne strane mene za patiku(u predelu pete uhvatila zubima i pocela da vuce).jedva sam se zadrzala da ostanem na motoru.I ja po gasu u jednoj sekundi i jurili su me mozda 200-300m..Niti sam imala strah od njih niti sam krenula na njih.samo sam stala kao skamenjena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 295 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
On 6.1.2023. at 22:27, Tamy je napisao:

Ne slazem se sa ovom izjavom da nece napasti ako mi ne krenemo na njih...Mene su napale 3 lutalice,2 sa leve i 1 sa desne strane.Stala sam i nisam se ni mm pomerala da ih prodje to ludilo od laveza,i sta se desilo...lutalica sa desne strane mene za patiku(u predelu pete uhvatila zubima i pocela da vuce).jedva sam se zadrzala da ostanem na motoru.I ja po gasu u jednoj sekundi i jurili su me mozda 200-300m..Niti sam imala strah od njih niti sam krenula na njih.samo sam stala kao skamenjena

Desava se,al generalno nisu  krivi psi nego ljudi,nisu se sami napustili

Promenio član MatorKonj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2956 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovi kerovi poludeli totalno. Đaba što su vlasnika priveli, đaba 30 dana pritvor. Definitivno treba naći način kako sprečiti. 

WWW.BLIC.RS

Muškarac N. S. (36) uhapšen je juče u Mladenovcu zbog sumnje da je njegov pas, rase šarplaninac izašao iz dvorišta i na ulici ugrizao M. T. (73) za nogu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Odlican primjer kako psi nece ujesti, sta je to uradio ovaj covjek pa ga je izritirao? Samo ja mogu navesti par primjera gdje me je capio za cizmu, a i poznajem jos kolega koji su ovde na forumu i dozivjeli napad pasa, samo sto nisu puno aktivni. Sta da je napao ono dijete, ne bi ga niko spasao?! Zakon mora dobro da se poostri prema vlasnicima.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2956 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Zakon je jasan. Povodac i korpa i rigorozno kažnjavanje. Ranije se znalo, šinteri, kafilerija i ako ga niko ne potražuje ......ide u sapun. Kerovima nije mesto na javnim površinama. Imaju svoje dvorište /stan i stalno pod kontrolom na javnim površinama. Ovi iz Pet Centra Rakovica opet i pored e-mail-a puštaju džukele da im spavaju i motaju se po radnji.....prosto ne shvatljivo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zakon jeste jasan ali nedovoljno strog, a osim toga nikada se ne daju u javnost kolike su te kazne i koliko stroge da bi vlasnici znali sta ih ceka ako se sta desi. Gledam po Zemunu ljudi vode po par pas i to bez povodca, a oni koliki su mene bi mogli poderati i to bez da se zadisu. Zar to isto sto ja vodim ne vide komunalci ili regilarna policija ali vide sve drugo sto nema veze s mozgom. Ipak riba smrdi od glave i glavni krivac opet neko iz vlasti. Ili zakonodavstva.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1704 postova
  • Motocikl: /
pre 22 minuta, slave74 je napisao:

Kako ga podlo capio. I onda velicaju karakter sarplaninca.

Po tome sudeci, ovaj pas je izrod svoje rase.

Capio ga preventivno...

Mislio da se deda nameracio na zenu ispred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
23 minutes ago, ser said:

Capio ga preventivno...

Mislio da se deda nameracio na zenu ispred

Ne kaze se uzalud, ljubomoran kao pas.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 1/9/2023 at 5:12 PM, Bigor said:

Zakon jeste jasan ali nedovoljno strog, a osim toga nikada se ne daju u javnost kolike su te kazne i koliko stroge da bi vlasnici znali sta ih ceka ako se sta desi. Gledam po Zemunu ljudi vode po par pas i to bez povodca, a oni koliki su mene bi mogli poderati i to bez da se zadisu. Zar to isto sto ja vodim ne vide komunalci ili regilarna policija ali vide sve drugo sto nema veze s mozgom. Ipak riba smrdi od glave i glavni krivac opet neko iz vlasti. Ili zakonodavstva.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Zakon je strog prema psima, a prema vlasnicime je i previse popustljiv, a odgovornost je iskljucivo na njima.

 

Sad ide onaj deo, sta bih ja ili kako bih voleo :D
Najstroze kazne za nelegalne/neuknjizene odgajivacnice, cipovanje u najranijem mogucem periodu posle okota. Jasna i transparentna kontrola odgajivaca i prodaje, necipovani psi ne bi smeli da se prodaju, nikad. Drakonske kazne za neprijavljene pse, ukljucujuci i seoska domacinstva, jos drakonskije za veterinare/inspekcije koje ne rade posao kako treba. Kod kupovine pasa bih buduce vlasnike slao na savetovanje/obuku kod nadleznih veterinarskih sluzbi da se vidi koju rasu i za sta zele, kao i procena vlasnika. Uvodjenje neke vrste opismenjavanja stanovnistva u pogledu odnosa sa i prema psima (zena panicno bezi od mene koji setam STENE maltezera od 3 meseca) Iskorenjavanje mita o opasnim rasama, da pit i staford mogu da nanesu daleko vece povrede nego pudla, ali jako slicne onome sto moze recimo labrador, iz licnog primera sa "opasnim" rasama sam nikad imao problema, osim sto hoce da se maze (iz nekog razloga ne moram ni da vabim pse i macke, samiidu za mnom, a sad i za klincem, ne znam zasto) :D I da ne gnjavim dalje ima tu dosta koraka do neke uredjenosti, ukljucujuci zestoke kazne za zloupotrebu kao u primerima kuvanja glave psa i nanosenja povreda samom sebi u cilju naplate stete, sto se desava. Sve u svemu psi su tu najmanje krivi (ovo tvrdim i pored 6 napada sa ugrizom koje sam dobio za zivota). Dakle obuka i odgovornost. Korpe pomazu ali su i odraz lenjosti u pristupu problemu.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Mene je jednom kod tempa na kvantasu snimao jedan dzukac lutalica, gleda on mene, gledam ja njega. Kako sam seo na skuter, on za mnom. Tad sam vozio elektricara, dao sam gas, i on batalio kad sam izasao na glavnu ulicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Тачно ћу да купим мачету или неко секирче, што због ових дивљака што због ових власничких. Какви спрејеви и растеривачи...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

Zbog tih lutalica umalo da nastradamo ja i biciklista.

Razvuko sam ga ja 100 i nesto....pravac.... U daljini biciklista na putu...čistina nigde niko.

U tom trenutku na nekih 100-tinak metara isprad mene, gledam počinje borba psa lutalice i bicikliste, on ce njega za levu nogu ona jadan vise ne drzi pravac nego  otima se....

Brate.... sreca samo sto nikoga vise nije bilo na putu, priblizavam se velikom brzinom, polako kocim ne smem naglo...sreca pa je pas vec odustao od bicikliste pa su se i razdvojili jedan od drugog, pa sam tom prilikom prosao izmedju njih dvojice . Da nisu.... Jo..jo...joj meni, pa ne smem ni da mislim sta bi onda bilo....

Velika greska ta brzina....ponekad i pomislim da'l da ga nagazim. Ne nadano moze da izleti neka dzukela i ode mast u propast.

Jos mi se zivi....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S
On 9.1.2023. at 16:49, BaneVuk58 je napisao:

 Ovi iz Pet Centra Rakovica opet i pored e-mail-a puštaju džukele da im spavaju i motaju se po radnji.....prosto ne shvatljivo

Samo radikalno! U moru svakodnevnih lepih desavanja u ovoj bezbriznoj zemlji , jedan tako zlocudan gest treba momentalno sankcionisati! Sram ih bilo, oni da pustaju dzukele na jednog bespomocnog i nejakog motoristu.

 

Pa druze gde ce ti dusa, ako ti je vec frka parkiraj se malo dalje od radnje. Nije kao da u svakom naseljenom mestu u Srbiji nema po copor lutalica na svakih 200m. Nego mora i taj jedan tracak ljudskosti u ovom crnilu da se ugasi.

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2956 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, peconi je napisao:

Samo radikalno! U moru svakodnevnih lepih desavanja u ovoj bezbriznoj zemlji , jedan tako zlocudan gest treba momentalno sankcionisati! Sram ih bilo, oni da pustaju dzukele na jednog bespomocnog i nejakog motoristu.

 

Pa druze gde ce ti dusa, ako ti je vec frka parkiraj se malo dalje od radnje. Nije kao da u svakom naseljenom mestu u Srbiji nema po copor lutalica na svakih 200m. Nego mora i taj jedan tracak ljudskosti u ovom crnilu da se ugasi.

Evo podje mi suza. Uostalom sve sam rekao do sad pa da se ne ponavljam.Nadam se da si pročitao temu i poštujem da imaš svoj stav. Ima nas raznih. Inače sam si rekao "Ima čopor lutalica na svakih 200 metara"....pa oni nisu došli iz šume nego neodgovornih LJUDI kao i ovi iz PET Centra koji ih iz dobrote svog srca preko dana puštaju da se zgreju i okrepe preko dana (od 10-22 h) a onda ih izbace na ulicu na minus temperaturu ...pa do sutra. Pa druže....vodi ih kući, briga, nega, vaspitanje,socijalizacija.....ali ovako je lakše, nahrani, napoji, nemam obavezu, nemam brigu, ne kupujem hranu, ne vodim kod veterinara.....uuuuuu vidi danas nema Džekija gde li je , ko zna šta mu se desilo itd. 

Puno podrava i bezbednih kilometara.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
14 hours ago, SurdaBg said:

Тачно ћу да купим мачету или неко секирче, што због ових дивљака што због ових власничких. Какви спрејеви и растеривачи...

 

Mene su dosad vijali psi dok sam vozio motocikli ili kvad.Tri puta su se priblizili nozi, i dobili povratnu. Bilo je skicanja,  a mislim i da sam ih bar na neko vreme odvikao od zaletanje na motoriste. I zbog kolega, a i zbog njih samih.

Trebalo bi ozbiljno resiti problem lutalica na fin i human nacin, ali ja ne znam da li ekonomski tigar ima snage za to. Jer pameti nema.

Dotle ne ispustajte volan i drzite pravac,  opasno je vrdati dok se motor vozi. A noga nek ne ceka da je cape.:)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2956 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja to sve vreme pokušavam da ukažem ali eto neke dušubrižne kolege nemaju sluha. Izgleda ne shvataju da smo mi napadnuta strana a ničim izazvani. Onaj mučenik nije trebao da se šeta po Kosmaju, deda iz Barajeva je trebao da ide tim putem, parkiraj motor 200 metara dalje, a ti što se uopšte voziš kvadom itd

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 370 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pas je nekad bila divlja  zivotinja koju je covek pripitomio da bi bi ga ovaj cuvao, pomagao, sluzio, a sad mu kupuje dzemperice, vodi ga da mu napravi frizuricu i da mu lakira noktice...

Neko je tu nesto gadno zajebo:stabre:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, ske je napisao:

Pas je nekad bila divlja  zivotinja koju je covek pripitomio da bi bi ga ovaj cuvao, pomagao, sluzio, a sad mu kupuje dzemperice, vodi ga da mu napravi frizuricu i da mu lakira noktice...

Neko je tu nesto gadno zajebo:stabre:


:takoje:

 

nije NEKO nego se ker zajebo sto se sprijateljio sa covekom pa ovaj sad svoje komplekse leči na njemu.

 

Ali ker u dzemperiću :care:

 

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zivimo u neuredjenoj drzavi, gde sve losije funkcionise nego ranije.

Ranije su se lutalice odstranjivale, cak se dobijala nagrada za to.

Odmah da napomenem da se ne slazem sa tom metodom. Osim za dokazano opasne pse, sa istorijom pokusaja napada na ljude i druge zivotinje:), poznato agresivne. One se trebaju ukloniti iz okruzenja.

 

Kada su prihvacene neke zapadnoevropske norme glede toga, nisu prihvacene sve. Tako  da su zivotinje, uglavnom psi, koji su niciji, ostavljeni u ljudskom okruzenju, zasticeni ko beli medvedi, a nisu primenjene  ostale mere i akti u resavanju tog problema.

Slicno je u mnogim oblastima ove drzave, nered, nemar, nebriga i neodgovornost.

 

Nekaznjavanje neodgovornih vlasnika, izuzev kad njegovi ljubimci ubiju ljudsku osobu.

 

Iako se vecina gradjana slaze po pitanjima kazni i uredjenja u ovoj oblasti, nije poznat razlog zbog cega se to ne cini u razumnoj meri. Osim gore navedenih razloga, ostalih iz doba komunizma - ne talasaj dok sef ne naredi.

I ne radi svoj posao dok primas uredno platu za isti.

 

Nesto mislim da dok nas sef ne dobije naredbu od njegovog sefa, nijedan problem se nece resiti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 20 minuta, slave74 je napisao:

Zivimo u neuredjenoj drzavi, gde sve losije funkcionise nego ranije.

Kakvo pučanstvo takva i drzava, na svakom koraku se vode abrovi kako se deca leče SMSom a pet frendli gde god se okrenes.

 

Kad vidim kengur torbu oko vrata a u njoj neka zivotinja umesto deteta, zeludac mi se okrene.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja