Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

E sad malo o ciklistici. Imao sam torbu umesto kofera, na zadnjem sedistu i nosacu za kofer kao nastavak za torbu. Imao sam taman mesta za sedenje. Ali tokom visesatnje voznje, zbog polozaja nogu, zglobovi pocinju da se javljaju, i traze ispravljanje. Sediste je usko, i za cudo udobnije nego sto bi se ocekivalo. Kao sto sam i napisao, putna brzina na valovitom ali uglavnom ravnom putu je 70km/h. To je neki optimum koji sa fabrickim zupcanicima, najbolje radi. Vozio sam i 80 na sat, ali  joj je na duze vreme previse. Blage uzbrdice uz zalet sa 80 uspenje sa 70 na sat, dok duze zavrsava sa 60km/h, ako je nagib veci i duzi vec se na 60 se muci i potrebno joj je vracanje u III brzinu. U glavnom, sve savladava. Imao sem nekoliko kombinacija svojih fetusnih polozaja :), gde sam na uzbrdicama gde zelim da rasteretim motor ili pravcima gde zelim maksimalnu brzinu, prebacujem telo napred, spustam se u supljinu motora izmedju sedista i volana, a prsa naslanjam na brzinometar a glavu sjedinjujem sa farom. Izgleda sasavo, ali deluje :). Potrosnja je isla od minimalnih 1.77 do 2.00, sve zavisi od tempa i konfiguracije terena. Tokom puta najmanje smo prelazili u danu 274km, a najvise 348km. Posle treceg nada neprekidne voznje, vec je bilo cupavo, telo trazi, visednevni odmor.                Juce sam istimario VisuR, i odradio beauty tretman :). Promenio sam joj ulje, podmazao lanac, dobro oprao i vratio fabricki nosac, koji je lepsi od onog koji je do sada bio a sluzi za kofer (meni je sluzio kao nastavak sediste na koji je isla torba). Sada je smestena u garazu i bar jedan dan neka uziva bez voznje. Moja lepa Vizona :)

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
On 6/10/2022 at 3:47 PM, Наш said:

Јел био неки путопис?

Можда је био а нисам пронашао.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Lep ovaj novi model Visa R 110..

Zapravo nije 110 vec 125i..

Promenio član Loshmi82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Visa R 110 i VisaR 125i nemaju mnogo sličnosti, iako se slično zovu. Prvi je moped poluautomatik, a drugi klasičan motocikl manualac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Aha...nisam znao...

Ja sam mislio da je isti fazon menjaca sa malo jacim motorom...upakovan u drugaciju skoljku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco ZX50 Super Fever, Kymco VisaR 110

Metla

Kymco VisaR - moja iskustva.

(ovo je samo proba, jer sam prvi put na forumu)

 

image.jpeg.520a04f7d5235ab60135499141263220.jpeg

 

Uskoro sledi tekst.

 

Promenio član toma018
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco ZX50 Super Fever, Kymco VisaR 110

Kupio sam novi VisaR marta 2019.
Do danas sam prešao nešto preko 7k.
Vozim stalno i Kymco ZX 50(2012., 34k).
Za voznju po gradu i nabavku, zgodniji mi je ZX50. Za kraće izlete van grada tu je VisaR.
Meni je dovoljno 60km/h i to je to.
Napominjem da ja imam 65 godina i da me voznja na zadnjem točku i sl. više ne interesuje.
Odavno gledam i slušam te 110ccm motore po Grčkoj. Imaju zvuk kao  Barry White.
Najduža relacija mi je bila: Niš-Knjaževac-Soko Banja-Aleksinac-Niš. Potrošnja(retko merim jer je toliko niska da mi nije stavka u budžetu) je bila nešto malo manje od 2l.
Odmah sam kupio i kofer(GIVI), zbog kacige.
Šta mi se ne dopada:
- krivina nožne kočnice je mnogo nisko.
- mnogo su kratke brzine (sa 45 već traži četvrtu)
- prednji paknovi škripe
- grba na sedištu je mogla da bude malo više pozadi( ja imam 164cm - valjda)
- orginal akumulator je jedva izgurao dve sezone (ZX 50 - pet dobrih godina!)  
- kod prve zamene ulja na matici su ostali opiljci koje nisam očekivao tako da sam jedva nekako vratio šraf.

 

Do sada nije ništa otkazalo.
Što se tiče ulja, najbolje se pokazala gradacija 10W-40. Sa IPONE 15,5  kad je hladan motor i ubacim u prvu on zna da se ugasi.
Sada vozim sa MANNOL 4-Takt Plus 7202 i njega ću ponovo da sipam(a brate i jevtin je).
Menjač sve bolje radi valjda zbog razrade. Polugu menjača sam napred oborio za jedan zub.

Danas sam na 7k zamenio svećicu  Champion P-RZ9HC(mogla je još ali se povećao zazor) svećicom ngk CR7ΗSΑ. Malo bolje ide ali ništa posebno.


I konačno. Zbog čega sam se i javio.

 

Prednji lančanik je bio 14T(zadnji 36T). Prenosi kratki. Dok krenem ja sam u četvrtoj. Cima kod prebacivanja  i na gore i na dole. Kao da ne znam da menjam brzine. Već duže vreme tražim veći prednji lančanik i konačno sam našao i to u komšiluku 16T.
Oznaka tog zupčanika je JT JTF259,16-50-15001 (428)16.

image.png.0a29e8bde75ce004571710c0738eca35.png

DRUGI BOG!
Sasvim drugačija vožnja. Krajnju brzinu nisam ni testirao pošto me ne interesuje, ali je normalo veća. Sada na 60km/h samo prede bez visokih obrtaja.
Zašto ovaj zupčanik nije stavljen pri ugradnji nije mi jasno!?
Dosta za danas.

 image.thumb.png.a0e1dc527ad00bd336690d4b570a3b8e.png

Promenio član toma018
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Да ли је променом зупчаника изгубио на снази?

Занима ме како се понаша када се крене уз неки успон. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco ZX50 Super Fever, Kymco VisaR 110
WWW.KAWASAKIVERSYS.COM

I've used three different sizes now and I figured I'd report on my experiences. All of the below is with the stock rear sprocket size. Everybody is pretty familiar with the 15 tooth stock...

 

Prevedeno sa:

 

IMTRANSLATOR.NET

SET OF WEB-BASED MULTILINGUAL TOOLS DESIGNED TO REMOVE LANGUAGE BARRIERS ACROSS THE WORLD WIDE WEB

 

Сада сам користио три различите величине и мислио сам да ћу пријавити своја искуства. Све доле је са основном величином задњег ланчаника.
Сви су прилично упознати са ланчаником са 15 зубаца. То је добар баланс убрзања и максималне брзине.
Трчао сам 14 зуба неко време да бих брже убрзао. Било је веома забавно и учинило је да се Версис осећа лепо и обртно, али брзиномер је био ДАЉЕ. Нисам сигуран за све остале, али мој В је прилично срећан при 4к и 6к о/мин. Са предњим од 14Т, при 6к о/мин, радио бих око 72мпх (овде прилично просечна брзина на аутопуту) са брзином која је читала 82-83. Слетање са заустављања и излазак из кривина је било забавно, али највећа брзина је оставила *много* да се пожели. У основи, предњи део од 14Т чини да се Версис осећа веома трзавим, као да се веома брзо окреће, а ви мењате веома брзо.
Преко викенда сам заменио са 14Т на 16 зуб. Разлика између дана и ноћи. Брзина је сада мртва са мојим ГПС-ом. Бицикл се осећа много опуштеније, мењање се не дешава тако често, а гас је мање осетљив. Такође сам добио читав степен преноса - при истој брзини од 72мпх при 6крм, ја сам у 5. брзини уместо у 6..
Рекао бих да је мој слом био отприлике овакав:
14Т - покрените ово ако желите да возите агресивно, а да притом смањите максималну брзину. Бицикл је много забавнији када отворите ручицу за гас, а предњи точак брже постаје лакши.
15Т - покрените ово за леп баланс снаге, брзине и глаткоће. Кавасаки је ово изабрао са разлогом, а сада схватам зашто. То је права свеобухватна опрема.
16Т - покрените ово да ублажите свој В. То је одлична опрема за обилазак, опуштенију вожњу или ако вам је потребна већа максимална брзина.

 

Ja sam ovo proverio u praksi na VisaR 110ccm. Sasvim bolji, mekši doživljaj vožnje!

Što se tiče uspona: Isti uspon 14T 4.brzina, 16T 3.brzina i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Зна ли неко где има нових гума у оригиналним димензијама?

 

Извршио бих замену преко зиме па ме занимају и предлози од ког произвођача узети и где има купити.

 

Нешто нисам баш успео претрагом интернета да нађем нешто крштено. Има кинеских али не бих то узимао.

Видео сам да их праве Данлоп, Метзелер и Континентал па ме занима да ли неко има искуства са њиховим гумама у овим димензијама. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Pratim temu i skidam podatke i iskustva. Za mojih 800km pređenih, definitivno mogu da potvrdim da je nogara kočnice potpuno pogrešno postavljena, i nenormalno nisko. Verovatno će se to morati preraditi da bi bilo iole upotrebljivo.

Sedište takođe je moglo malo dalje od upravljača, ili višlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Кочницу пробај максимално да дотегнеш, тј. да има што мањи ход при притиску на њу. Тако ћеш бар мало решити тај проблем. Мораш пазити да не претераш, већ наћи праву меру.

 

Алтернатива ти је да је мало рецнеш, направиш бољи угао и завариш рез. 

 

Ја сам своју дотегао на максимум и много је боље него што је било фабрички. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 11.9.2022. at 15:00, Наш je napisao:

Зна ли неко где има нових гума у оригиналним димензијама?

 

Извршио бих замену преко зиме па ме занимају и предлози од ког произвођача узети и где има купити.

 

Нешто нисам баш успео претрагом интернета да нађем нешто крштено. Има кинеских али не бих то узимао.

Видео сам да их праве Данлоп, Метзелер и Континентал па ме занима да ли неко има искуства са њиховим гумама у овим димензијама. 

 

Како се нико није огласио у вези с набавком гума, поделићу  информације до којих сам дошао.

 

Гума НЕМА НИГДЕ у продаји.

Позвао сам пар радњи, што са огласа што овако, одговор је био да их нема.

Од једне радње сам добио информацију да их позовем другом половином јануара па ће ми рећи да ли могу да их поруче и која би била цена. 

Димензије гума су 2.50 17 и 2.75 17.

 

Уједно да поставим и једно питање:

Да ли би било неких проблема у вожњи и безбедности да су обе гуме нпр. 2.50 17?

 

До нових информација, поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
7 hours ago, Наш said:

Како се нико није огласио у вези с набавком гума, поделићу  информације до којих сам дошао.

 

Гума НЕМА НИГДЕ у продаји.

Позвао сам пар радњи, што са огласа што овако, одговор је био да их нема.

Од једне радње сам добио информацију да их позовем другом половином јануара па ће ми рећи да ли могу да их поруче и која би била цена. 

Димензије гума су 2.50 17 и 2.75 17.

 

Уједно да поставим и једно питање:

Да ли би било неких проблема у вожњи и безбедности да су обе гуме нпр. 2.50 17?

 

До нових информација, поздрав!

Jel moguće da nema? Zar ni uvoznik? Ja jesam pomislio da može biti problema sa delovima, ali nisam gume proveravao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Како се нико није огласио у вези с набавком гума, поделићу  информације до којих сам дошао.
 
Гума НЕМА НИГДЕ у продаји.
Позвао сам пар радњи, што са огласа што овако, одговор је био да их нема.
Од једне радње сам добио информацију да их позовем другом половином јануара па ће ми рећи да ли могу да их поруче и која би била цена. 
Димензије гума су 2.50 17 и 2.75 17.
 
Уједно да поставим и једно питање:
Да ли би било неких проблема у вожњи и безбедности да су обе гуме нпр. 2.50 17?
 
До нових информација, поздрав!
Никакав проблем, чак лакше иде и мање троши.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre 16 sati, maza1 je napisao:

Jel moguće da nema? Zar ni uvoznik? Ja jesam pomislio da može biti problema sa delovima, ali nisam gume proveravao.

Нисам звао увозника да их питам. Има да се нађе Трајал и неколико кинеских и тајванских произвођача. Пре сам за неке нама познатије брендове јер нисам сигуран у квалитет горе наведених. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja