Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Onda mi je ler definitivno prenisko. Koji šraf reguliše ler na ovom Mikuni V12 karburatoru, ovaj sa oprugom?

Promenio i zadnju unutrašnju gumu, jedva skinuo staru, ova spoljna je tvrda kao da je od plastike.
Ovi gumeni blokovi ispod lančanika ne deluju baš dobro, kada budem menjao spoljašnje gume moraću i to da potražim.
Zadnji lančanik inače 43 zuba, užasno prljav, taman iskoristio priliku da ga operem i da otprašim doboše(mada je to bilo prilično čisto).
 

zadnji1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Лер регулише онај који вири са опругом која не дозвољава лако одвртање и завртање. И онај за смесу има опругу али се не види. Те гуме на задњем точку су џабе пара, рецимо неких 5€.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, astmario said:

Onda mi je ler definitivno prenisko. Koji šraf reguliše ler na ovom Mikuni V12 karburatoru, ovaj sa oprugom?

Promenio i zadnju unutrašnju gumu, jedva skinuo staru, ova spoljna je tvrda kao da je od plastike.
Ovi gumeni blokovi ispod lančanika ne deluju baš dobro, kada budem menjao spoljašnje gume moraću i to da potražim.
Zadnji lančanik inače 43 zuba, užasno prljav, taman iskoristio priliku da ga operem i da otprašim doboše(mada je to bilo prilično čisto).
 

zadnji1.jpg

Prijatelju, a kakav je taj ležaj u točku?

Nešto mi deluje pogrešne boje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

И задњи ланчаник као зачешљан мало, можда је неки ефекат угла сликања али провери то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Začešljan? Imao je ovaj crni obod ispod nivoa zubaca koji je bukvalno bio par mm debeo, prašine, dlaka, čega li, možda zbog toga deluje da su se zupčanici istanjili.
 

A za ležaj nemam pojma, šta gledam, kakve bi boje trebao da bude i šta deluje kao da nije ok, što se crveni kao da je zarđao? Rđa nije, možda više kao da je od trenja promenio boju, gladak je na dodir ako pričamo spolja, e sad da li radi posao kako treba to je već druga priča :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako ima aksijalni luft, menjaj. I ako se oseti da okretanje (prstom) nije glatko

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Proveravam za 2 nedelje kada stignu spoljne gume pa budem sve skidao.
Podešavanje ler gasa je najbolja stvar do sada, nisam morao da skidam nikakve plastike, žabice i gluposti, samo malo pipnuo šrafcigerom i instant rezultat, točak u prvoj se sada polako okreće i najbitnije svetla rade kako treba i na leru.
Danas ga teram na tehnički, pa polako čekanje na tablice i ostalo.

U totalu:

- nov akumulator
- zamena motornog ulja
- zamena kočionog ulja
- zamena svećice
- zamena unutrašnje gume
- čišćenje karburatora
- sijalice žmigavaca izmeštene u repni far

Sada sam što bi se reklo na nuli, motor pali, mirno radi i može da se vozi, ostalo već polako kada krenem da vozim i malo "osetim" ponašanje u vožnji.



 

visa.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Visa uspešno registrovana!

Gde je dizajner ovog motora zamislio da držim levu nogu??? Ili je pravljeno za nekog sa stopalom 38.
Petni deo smeta da mogu da stavim stopalo celom širinom na gumeni oslonac, zar nije logičnije da oslonac bude u paraleli sa centrom poluge menjača i da stopalo uvek stoji sigurno na njemu, i samo ide napred/nazad? Mada me buni druga slika koju sam video ovde na forumu, bela Visa 110, kolega @ficoman koji je išao za Solun, kod njega kao da je poluga osetno plića i drugačije pozicionirana?
poluga.thumb.jpg.aa5496da9ad592a346c9d4f388979786.jpg

menjac1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

На прву слику, држач ногу тотално исчашен, нешто је буџано 100%
Ја исто не користим пету па сам исеко задњи део и користим само прсте.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Прочитај тему од почетка, писао сам како је то могуће решити. 

Promenio član Наш
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Juće i danas sam se malo vozikao, polako se navikavam na menjač, a i na nožnu kočnicu :D

Očekivano, najveći problem je snaga, 49ccm je u mnogim situacijama malo i ne može se držati ritam sa saobraćajem, pogotovo kada vidi brdo, plus konstatno šaltanje 2/3/4. Mislim da ću ovih mesec-dva da ostanem na motoru kakav jeste, da se priviknem na ciklistiku i vožnju motora generalno na koji nisam seo odavno, ali na jesen definitivno ide prerada na 70/90/110 kako znam i umem.
@Krokodilo Polako bih naručivao sa alija/ebaya delove koje mogu da pribavim preko, da li je ovaj PZ 20 Aliexpress karburator odgovarajući za ovu mašinu?
Da li na aliju postoji odgovarajuće grlo koje si pominjao, dihtunzi, da polako poručim sve što mogu odatle od sitnica?
Ovo su one damper gume ispod lančanika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Та гуме наручи код увозника из Новог Сада, нису биле скупе. Мислим да се не исплати наручивати од преко. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Naravno, ono što mogu uzeću ovde, dokle god nije kao u Shimi motou set za nadogradnju 50/110 za suludih 350e, a siguran sam sa je bio ispod 150e pre 2 godine kada smo gledali za onaj Yamasaki Sky kross koji ima istu horizontalnu mašinu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Dampere, ublazivace udara, imas i u Beogradu i to na Cukarickoj Padini, servis Frenki. Prosle godine sam kupovao po ceni od 1500 dinara za orginal u kymco fabrickom pakovanju. Takodje postoje i zamenski za 800 dinara koji traju do 5000km po recima prodavca. Imas izbor pa biraj.

 

Takodje sve ostale delove za Kymco mozes tu kupiti i ne isplati se narucivati sitne delove iz Ns, em su cene iste, em dostava ubija. Narucivao sam nalepnicu iz Novog Sada od ovlascenog distributera, nalepnica 800 din, dostava 700 dinara.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Naravno, ono što mogu uzeću ovde, dokle god nije kao u Shimi motou set za nadogradnju 50/110 za suludih 350e, a siguran sam sa je bio ispod 150e pre 2 godine kada smo gledali za onaj Yamasaki Sky kross koji ima istu horizontalnu mašinu. 
Клип, карике са болцном и осигурачима, цилиндар(гусани), глава са вентилима, дихтузи: главе, под цилиндра, две гумице, два брезона за уздув и грло за карбуратор 22 не више од 120€

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

@astmario Po ovim cenama, dogovoriti sa Krokodilkom, vozis se ceo dan dodjes u Vranje, prespavas, ujutru imas do Skopja jos 100 km, dva sata voznje, odradi ti u u 14h, i mozes polako nazad jos i razradis masinu do Beograda. Em ce ti biti ekonomski isplativo, em radi neko ko poznaje taj tip masine, a glavno, ostace ti uspomena za ceo zivot.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Izvinte, da kažem nepozvan i svoje mišljenje. Ideja je simpatična, tj. putovanje, nova poznanstva, avantura koja će biti za pamćenje verovatno... ali nema baš neke ekonomske logike, pa da podsetim i na taj momenat.

Na PA recimo ima jedan polovan Visa R 50cc za 1100€, i jedan 110cc za 1200€. Oba su 2018.-o godište, drugi doduše dosta više prešao.

 

A da prodaš brate taj 50cc kad ga središ i lepo kupiš 110cc? Nema budženja đunte, ne brineš sutra da li će biti problema oko registracije i tako to?

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Za tehnicki mi nije problem, elektronska blokada je 25e, jedan prekidac limitira CDI tako da se to lako resava ako dodje do postravanja kontrole na tehnickim pregledima.

Problem sa zamenom je retkost, kao sto si i sam video eto jedan jedini 110 na oglasu, i taj presao 40.000. Plus prodati stari, isprati bas taj 50cc koji se prodaje, nece to skoro otici pogotovo po toj ceni, na KP vidjam neki na cukarici vec mesecima za 950e i nije otisao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Tesko je naci dobar primerak, oba sa oglasa su u losem i dosta losem vizuelnom stanju. Ako svoj primerak dovedes u pristojno stanje, a platio si ga mnogo manje nego ove sa oglasa, a zahtevas vise snage, jedina opcija je podizanje snage by Krokodilko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Retrovizori su užasni :D Tj nisu u smislu preglednosti, ali pozicija im je takva da uvek gledam svoju ruku umesto vozila iza/pored. Sa druge strane danas most na adi, skoro sam dostigao graviranih 80kmh :D dobro kažem skoro, i naravno da laže sat, ali na ravnom i uz dovoljno vremena je zapravo krajnja brzina ok, više od ovog i ne treba. Ono što treba je više snage na uzbrdici i duži prenosi, da ne mora svuda da bude odvrnut gas.


Sledeća tura guma stiže 18.07. i moram da menjam spoljašnje, oseti se da blago podrhtava volan, pogotovo ako pustim jednu ruku, ne da to radim inače nego zarad testa.
Mogu da biram između sledećeg:

1. Pomenuti Dunloop D104

2. Dunloop TT900

 

@ficoman Ti si uzeo D104, kako si zadovoljan?

dunlop-d104.jpg

dunlop-tt-900.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Gume su odlicne, presao sam sa njima skoro 7000km., ne klizaju nigde, jako malo se troše, baš sam zadovoljan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Dunlop TT900 je uzeo moj rodjeni brat, za suvo vreme su odlične a za zimu još nisu testirane, zbog toga što je kupio pre mesec dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja