Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Aliekspres dostava funkcioniše nikad bolje, za 16 dana je stigao PZ20 karburator!

Na oko pristojan, odlivak nije kao fabrički i težina je nešto manja, ali u Krokodilkove preporuke nemam sumnje :)

pz20.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova
Da li je moguće "spustiti" nožnu kočnicu? Ne u smislu sa niže/više hvata, to sam podesio, i osetljivost prekidača za sveto, nego samu nožicu spustiti da bude recimo 2-3cm ispod nivoa fuzastera, da prsti imaju blagi pad ka dole, kao što stoji ručica menjača.
Ножна кочница има шраф са контром који је баш за штеловање висине педале.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova
Aliekspres dostava funkcioniše nikad bolje, za 16 dana je stigao PZ20 karburator!
Na oko pristojan, odlivak nije kao fabrički i težina je nešto manja, ali u Krokodilkove preporuke nemam sumnje
pz20.thumb.jpg.203a2797cd5b0897ced92dd25122b9f5.jpg
И грло да набавиш 20 или 22.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50
15 hours ago, Krokodilo said:

Ножна кочница има шраф са контром који је баш за штеловање висине педале.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Jer može pojašnjenje za ovo?

Sa prednje strane, kod same pedale nema ničega, pedala udara u fuzaster koji je gornji graničnik, ima oprugu koja povlači prekidač štop svetla i spojena je metalnom polugom sa zadnjim točkom.

Na strani zadnjeg točka se nalazi opruga koja vraća pedalu u normalni položaj nakon pritiskanja, kao i matica(br.1 na slici) kojom regulišem visinu na kojoj kočnica hvata, ali ona ne utiče na samu visinu poluge, samo da li će početi da koči na blagi pritisak ili je potrebno pritisnuti je dublje.
Na spoju sa dobošem je takođe matica koja bi omogućila da tu drugu polugu eventualno skinem i promenim joj ugao, ali ne vidim šta bih dobio time, opruga smeštena na polugu dole vraća pedalu u početni položaj pa je vraća?
Ili da popustim maticu br. 1 dobijem da hvata duboko, a na fuzaster da dodam neko parče gume koje bi normalni položaj poluge držalo niže?

20230817_125919_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova

Код вечине има шрафич на раму М6 на коме има контра мутер за регулисање висине. Можда код тебе нема фабрички.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Ne vidim ništa takvo:stabre:

Na prvoj slici poluga se zaustavlja kontaktom sa fuzasterom.
Na drugoj odozgo je vidljiva samo opruga prekidača štop svetla.

Na trećoj odozdo se vidi samo da je poluga pričvrćenja i zaključana osiguračem, nigde ne vidim nešto što bi nudilo mogućnost štelovanja.

20230817_145114.jpg

20230817_145124_HDR.jpg

20230817_145140_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Danas sretnem čoveka kod buvljaka, parkirao svoju Visu 110 do moje, lepo popričali, pazario je novu, nahvalio je Bionidi vizir koji je nabacio na motor i uživo izgleda sasvim pristojno.

Iskoristio priliku, meni se prednja viljuška kod mene činila premekanom, dosta tone na kočenje ili penjanje na ivice, uporedio sa njegovom i otpor pri pritiskanju je definitivno veći kod njega.

Da li neko ima informaciju o količini i gradaciji ulja koje ide u štapove?


EDIT: nadjoh u uputstvu, 50ml SAE8 ulja, takvo teško da ću naći ali kontam klasično 7.5W ulje za viljuške radi posao.

Promenio član astmario

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbgd
  • Motocikl: visa R

Motorče mi u zadnje vreme bolje vuče i manje troši. Da li je moguće da je cilindru i karikama trebalo 3-4000 km da legne sve na svoje mesto ?? cilindar je gusani kineski...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova

Моторче боље вуче на свежије време, зато имаш такав утисак и то је углавном због лошег горива које егзистира на овим просторима.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Stigli i produžni šrafovi za retrovizore(2XRR verzija ide na Vizu), visok sam 184-5cm, stalno se grbavim da vidim lepo retrovizor, ili moram da ga nategnem u krajnji položaj(iz koga ga vetar vremenom vrati). Ovim se taman dobije 2-3cm na visini retrovizora, preglednost dosta bolja!

https://www.aliexpress.com/item/1005005621730566.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.40.46e51802vskmVj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbgd
  • Motocikl: visa R

Skidao sam prednji točak da bi zamenio spoljnu gumu i sada čujem da mi disk na uvek istom mestu grebe o paknove ??

pre se ništa nije čulo, nisam ga ni udarao ni krivio za tih pola sata dok je promenjena guma ?

Nemam nikakvih promena ili problema prilikom kočenja.

Šta može da bude, neki savet ?

Promenio član Vlada50cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 377 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
34 minutes ago, Vlada50cc said:

Skidao sam prednji točak da bi zamenio spoljnu gumu i sada čujem da mi disk na uvek istom mestu grebe o paknove ??

pre se ništa nije čulo, nisam ga ni udarao ni krivio za tih pola sata dok je promenjena guma ?

Nemam nikakvih promena ili problema prilikom kočenja.

Šta može da bude, neki savet ?

Možda si trebao očistiti klipove kočnica pre nego si vratio točak. Možda se neka prljavština uvukla, pa se ne vraćaju klipovi lepo unazad. Ja ih malo isteram dalje kad skinem pločice, i sa WD40 lepo očistim klipove i njihove gumice. Takođe kad se vraćaju količine čeljusti, sve pomažem gde treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbgd
  • Motocikl: visa R

Sad si me podsetio da sam imao sličan problem na autu kada mi se jedne čeljusti nisu vraćale...samo je trebalo očistiti od zemlje i rdje.

Ma držala me neka prehlada prošlu nedelju, za nikakav posao nisam imao volju.

Moraće klešta da se skinu i pregledaju /očiste...

Jel si menjao nekad zaptivne gumice klipova ? ili samo čišćenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

19999.jpg

 

Kilometri se nižu, stanje kao i prvog dana, od poslenjeg većeg servisa presao sam 9000km, samo sam menjao, ulje, podmazivao i zatezao lanac. Mislim da lanac i lančanini nisu još za zamenu.

 

Dobio sam na poklon od brata RK set (lanac i lancanic 14-36) sa gumenim o-ring i dodatnim prednjim lancanikom od 15 zuba iz Grcke.  Bio sam na ivici da kupim i protocni auspuh takodje iz GR, ima mnogo izvedbi. Mozda bude dogodine.

 

Gume Dunlop sa minimalnim znakovima koriscenja i ako su prešle preko 9000km, tako da sam siguran da prednja sigurno prelazi 20000km,

a zadnja minimum 15000km.

 

Visa slabije vuce, ugojio sam se 10kg, a 70% vožnje sam sa ćerkom od 50kg :)

 

Idemo dalje !

 

 

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nbgd
  • Motocikl: visa R
On 28. 9. 2023. at 19:14, maza1 je napisao:

Možda si trebao očistiti klipove kočnica pre nego si vratio točak. Možda se neka prljavština uvukla, pa se ne vraćaju klipovi lepo unazad. Ja ih malo isteram dalje kad skinem pločice, i sa WD40 lepo očistim klipove i njihove gumice. Takođe kad se vraćaju količine čeljusti, sve pomažem gde treba.

Rešeno, očišćena 2 slider pin-a, stegla se stara tovatna mast, oprano i stavljena grafitna mast.

Za ilustraciju slika je sa neta od drugog motora jer nisam mogao sa onako umazanim rukama da hvatam telefon i pravim fotografije :)

 

 

Caliper_slide_pins_and_rubbers_front.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 377 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
On 9/28/2023 at 7:32 PM, Vlada50cc said:

Sad si me podsetio da sam imao sličan problem na autu kada mi se jedne čeljusti nisu vraćale...samo je trebalo očistiti od zemlje i rdje.

Ma držala me neka prehlada prošlu nedelju, za nikakav posao nisam imao volju.

Moraće klešta da se skinu i pregledaju /očiste...

Jel si menjao nekad zaptivne gumice klipova ? ili samo čišćenje

Menjao sam zaptivke klipova negda davno na drugim motociklima, ali na Kimiju imam tek 1000km...slabo vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Igra se kod mene nastavlja, pominjao sam treperenje fara na leru, i sa halogenom i sa led sijalicom, plus napon punjenja koji je na leru oko 12,5 a na punom gasu jedva stigne 14V.

Danas dovukao unimer sa posla i prekontrolisao, definitivno namotaji nisu ok, na leru 12,6V AC, pod gasom raste ali ni približno odgovarajućim vrednostima.

Kod nas cifra za namotaje nerealna, 110e tako da sad da pojurim negde preko.

PS

Da li je levi dekl sa namotajima pod uljem, potreban dihtung, ili je suvo i mogu da ga skidam bez istakanja ulja i zamene dihtunga?

Promenio član astmario

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova
Igra se kod mene nastavlja, pominjao sam treperenje fara na leru, i sa halogenom i sa led sijalicom, plus napon punjenja koji je na leru oko 12,5 a na punom gasu jedva stigne 14V.
Danas dovukao unimer sa posla i prekontrolisao, definitivno namotaji nisu ok, na leru 12,6V AC, pod gasom raste ali ni približno odgovarajućim vrednostima.
Kod nas cifra za namotaje nerealna, 110e tako da sad da pojurim negde preko.
PS
Da li je levi dekl sa namotajima pod uljem, potreban dihtung, ili je suvo i mogu da ga skidam bez istakanja ulja i zamene dihtunga?
Колко € ра

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Visa ima AC napajanje, regler koliko vidim napaja isključivo punjenje akumulatora.
Po savetu Arakisa za svaki slučaj sam i skinuo regler potpuno, ista situacija.
Po uputstvu za Honda Innovu koja koristi isti sistem, namotaji treba da daju na izlazu oko 17V na leru, ja imam 12.6V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja