Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Macedonia, Kumanovo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso Strada '06
Pre 21 sati, Krokodilo je napisao:

Питали сте око карбуратора, ја имам PZ19, 20, 21, 22, 26 све сам пробао и за 110 најбоље иде PZ20 и ту нема дискусије. Шта треба: цилиндар, клип, глава, брезони 200мм, дужи ланац брегасте, радилица, мењач, грло карбуратора Ф22, карбуратор PZ20, пренос 14 - 38 и добијате 110km/h. Уље 10 -40/50/60 и то 900ml. Препоручујем "наранџасту" бомбину, иридиум свечицу зазор 0,6 - 0,7 и то. Можете да убаците и "тихе клацкалице" које вам омогучују да смањите градацију са 10 на 5 - 40/50/60 а то су + 5км на сату.de3feaea49054fb592a22bf6a469d7dc.jpgd1d5272ea815df887ba6d3fdc8d0bb60.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Све је у реду занима ме само филтер ваздуха са овом комбинацијом. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Све је у реду занима ме само филтер ваздуха са овом комбинацијом. :D
Оригинални.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Koliko se sa tim 14/38 prenosom gubi na startnosti, i da li ta preporuka vazi za pretezno gradsku voznju?

Kako stoji potrosnja nakon svih modifikacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Као педесет иде са преносом 12 - 42, ако после преправке оставиш исти пренос има да скаче као кросарица. Нормално је да се пренос прилагоди за нову кубикажу. Потрошња је нешто небитно промењена од 50ке.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Da li je prenos duzi u toj varijanti, u smislu gradskog starta, manje saltanja?
Јесте дужи и идеални за град и рецимо кратке правце од 4 - 5 км ако желиш да га пржиш. Идеална вожња 60/70 km/h а нормална без пржења 80. Све до 105, 110 је "црвено" За дуже отворене путеве 14 - 36. Имаш и варијанту 12 - 36 за град(де факто исто што и 14 - 38) и 14 - 36 за отворено.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Baš to je cela ideja, da u gradu ima dovoljno snage da pobegneš i ne smetaš u saobraćaju pri startu a da ne šaltaš brzine na svakih 10km ubrzanja, plus da recimo smeš ds kročiš na most na Adi gde uprkos ograničenju od 50kmh svi voze 100. Naravno i ne mislim da skuter treba voziti 100 na sat, suviše malo i rizično za moj ukus, ali tih nekih 70/80 na pravcu bez ekstremnog mučenja mašine zvuči idealno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Kymco stize u toku sledece nedelje, sa oko 6.000 na satu, prvo me ceka stavljanje u vozno stanje, nije startovan 3 godine koliko se vec ne vozi. Za pocetak je u planu dobro pranje, nov akumulator, zamena ulja, pranje filtera za vazduh pa cemo videti dalje da li je potrebno skidanje i ciscenje karburatora.

Iskopao sam i servisno uputstvo, evo ga u prilogu, mislim da ce pomoci oko osnovnih stvari da motor "stavim na noge" da moze na tehnicki/registraciju, nakon ovoga cimam @Krokodilo-a za Ali ekspres, detaljne linkove sta naruciti odatle kada bude video sta je na masini, i naravno pominjana prepravka 50 na 110cc koja je u planu.

active_50.pdf

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Naručujem gume jer ne bih da se vozim na 10 godina staroj plastici, osim Tryal-a koji bih izbegao, dobavljivo uz čekanje je Dunloop D104 za koji ne mogu naći bukvalno nijedan review, i Mitas MC51 Mediterra, da li neko ima preporuku?

d104.png

mc51.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Dunlop ima šaru za gradsku vožnju, dok sa Mitas gumom možeš i da siđeš sa puta

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

95% gradska voznja, eventualno neka precica preko tramvajske bastice, zemljane staze u slucaju kolona i guzvi, onda Dunloop reklo bi se, samo ako nije neka plastika koja ce da prokliza pri prvoj kisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

To koliko ćeš da siđeš sa puta bilo koja guma će ti raditi. Nemoj imati predrasude prema trajalu, suština tog motora je "ekonomičnost" a ne performanse. Koja je razlika u ceni?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Cena tu negde, Dunlop je tipa 500-600din skuplji za set, a od Mitasa izgleda nema vajde, prednje gume ima na lageru, zadnja ko zna kad stize. Tryal je osetno jeftiniji, tipa 2000din komad naspram dunlopa koji je 3500-4000din ali se nekako drzim da su gume i kočnice stvar na kojima se ne štedi ukoliko nije baš drastična razlika. Plus sara na trajalu ne uliva poverenje:

trayal_d-64_47696.jpg

Promenio član astmario

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Pravljeno verovatno za Tomos automatik, bez vredjanja istog :D

Dunloop nema takodje na lageru, ali je dobavljiv, za 15-ak dana stize druga tura. Pitanje kada sam kod toga, servisno uputstvo kaze skidanje lanca i lancanika pri skidanju zadnjeg tocka, zaista je tako ili ima fazon na kao na starim Hondama da se zadnji tocak skine bez tolikog zezanja?

Kao u videu:

Honda C90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Visa je stigla, sad mi je jasniji deo oko skidanja tocka :D

Inače 2018god, prešla 6.000, nije vožena poslednjih godinu i po dana.
-Ubacio novi akumulator

-zamenio kočiono ulje

-izlepio zadnje migavce koji su se oklembesili, mada verovatno ubacujem neke T10 narandžaste LED sijalice u repno mesto i ove "eksterne" žmigavce neću ni vraćati

 

Sutra zamena ulja i svećice.
Motor za sada vergla ali očekivano ne pali, za početak da istočim gorivo koje ko zna od kada stoji, proverim svećicu i struju, pa da vidim kako stoji dalje.
Na prvu loptu mi se jedino ne dopada sedište, čini mi se da će da klizi ka volanu pa će to morati da se rešava.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
17 hours ago, astmario said:

Na prvu loptu mi se jedino ne dopada sedište, čini mi se da će da klizi ka volanu pa će to morati da se rešava.

Da, užas sedište. Kao da je za jako niske vozače.

Ubrzo ćeš primetiti i kako je nisko poluga kočnice kad kočiš. Svaku desnu krivinu ima da guliš po putu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Za sedište ima leka a za krivinu kočnice tu već nema pomoći, nema ležanja po putu :D

Dobio ponudu i za ContiStreet gume, 4800 prednja + 5100 zadnja, jača cena od Dunloop-a, tubeless mada mi to ništa ne znači na ovoj felni. Navodno ojačana protiv bušenja, ali kome tu verovati.

conti.jpg

Promenio član astmario

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Nastavak radova:

-istočeno staro gorivo, zamenjeno novim
-zamenjena svećica
-opran i nauljen filter vazduha

Motor ni da bekne. Struje na svećici ima, međutim uzevši u obzir 6000km i stanje na poslednjoj slici odmah sam je zamenio novom. Gorivo stiže do slavine, odatle sam ga skidao crevo pri istakanju starog, dalje već nisam merodavan :D Slavina takođe u čudnom položaju, pretpostavljam da je skroz na dole otvorena? Ovde stoji na recimo 3/4 što se vidi na prvoj slici, mada se motor identično ponaša kako god je postavio, tj. ne startuje.
Karburator uslikah, da li postoji neki dobar video da ispratim skidanje i čišćenje dizne? Da li je za tu proceduru potrebno da unapred spremim neke dihtunge?
Takođe pitanje, čemu služi ovo crevce na drugoj slici, izlazi iz kutije filtera vazduha i  ima čep na dnu?

20230704_182847_HDR.jpg

20230704_182836_HDR.jpg

20230704_190226.jpg

20230704_191928.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Slavinica treba da bude skoz na gore, zato i nece da upali. Kada je zatvaras ona ide u levo do ugla od 90 stepeni, neko je akao tu slavinicu posto a ne treba da bude u ovom polozaju.

 

Gumu skidas kao na bicikli, nije tesko samo , treba otkaciti zadnju kocnicu, zapamti raspored kako ne bi posle imao problema. 

viber_image_2023-07-04_21-57-57-509.jpg

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Sada gledam, posto je tebi postavljena slavinica drugacije, nego kao na ove dve slike, tebi je onda otvoren polozaj sroz levo, a zatvoreno na dole. Tebi je polu otvoren dovod goriva. Imas problem sa dovodom goriva na toj slavini, resi to pa ces sigurno upaliti. Naravno povuci sauh pre prvog paljenja.

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Da deluje kao da je naopako slavina u odnosu na vaše, mada nije ni pod istim uglom, kod vas su šrafovi sa 45 stepeni, ovde na 90, ali probao sam je skroz na dole, probao sam je i za 90 stepeni skroz na levo, naravno i sauh, ista priča. Kada uz sauh dodam gas oseti se promena u zvuku motora, ali ništa nisam dobio pa zato sumljam na karburator. Videću da po danu skinem slavinu i vidim šta se dešava u tom delu.

slavina.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja