Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
1 hour ago, Krokodilo said:

Свечица указује да је "више пио него што му треба".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

To sam napisao u teksu, mene zanima gde da cacnem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
35 minutes ago, Krokodilo said:

Да објашњам или возаш тако до Солуна?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Sad ozbiljno, može li tu bilo šta dobiti štelovanjem? Ili mora menjati glavnu diznu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Valjda ima dva šrafa, jedan za ler i niže obrtaje, drugi za više obrtaje? Oba bi trebalo da se šteluju, al' to je stvar iskustva i testiranja. Za VisaR ne bih znao napamet šta i kako, ali bih svakako probao da zavrnem po malo i jedan i drugi, pa u vožnju. Ako je svećica bela ali sa znacima pregrevanja, i ako motor "pinga" kad se ugreje na radnu temperaturu, onda je smesa siromašna ili je svećica pretopla (kod tebe je toplotna vrednost fabrička). Imaš i drugu varijantu, da ostaviš karburator i probaš sa malo toplijom svećicom , Denso 20, ili NGK/Bosch 6. (Sada si na Denso 22 tj NGK/Bosch 7), pa onda štelaš karburator. Ako krene da širi zazor, vrati "hladniju" svećicu. Ja bih eksperimentisao, pa šta se pokaže da radi najbolje, tako bih ostavio. Ništa lepše nego kad namunjiš mašinu da radi bolje nego fabrički.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Na motorima na kojima sam ja do sada radio, jedan šaraf je za ler gas, a drugi za smešu, ali na leru. Smeša u drugim režimima se ne podešava tim šarafima. Opet kažem, ne znam kako je kod ovog motora, zato i pitam majstora @Krokodilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
1 hour ago, Krokodilo said:

Да објашњам или возаш тако до Солуна?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Pisi Proko Krokodilko, pa da probam. Vozim ga ovako od 2020. Godine, kad sam ga kupio sa 4800 km, sto znaci da je od pocetka ovako. Jedino sto sam malo pojacao ler gas pred ziimu, ali vrlo malo. Prosle godine sam ga vozio po Vojvodini bar 3-4 puta po 200km dnevno i isao sam u Jagodinu 2020. Godine, lokalnim putevima 300km u danu, tako da nije bez iskustva.  Ako moze ovako da se vozi, sta da se radi, vozicu, ukoliko moze bolje, ja cu da zavrcem i odvrcem dok ne bude braon. 

3 hours ago, Krokodilo said:


 

 

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4398 postova

Овако, поставиш на централни штендер, ваздух зашрафиш до краја и подигнеш лер да некако ради. Док некако ради почнеш полако да одшрафљујеш шраф за ваздух. Агрегат почиње да подиже обртај до одреџеног момента где даљње одштрафљивање нема поенту. Вратиш лер на нормалу и поставиш руку на 10см од излаза ауспуха. Корегираш шраф за ваздух док издувни гас не постане млак према хладан. То је идеални штел (ово се ради на радну температуру). Кад добијеш ово играш само положајем иглице у карбуратору(ако хочеш). Тачније: лети на средину а зими један зарез више.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
5 hours ago, Krokodilo said:

То је шраф заокружен црвено(да нема забуне).a1a0f30da7687e4d8fa80b358d66147a.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Hvala Krokodilko, sto delis znanje, probacu u ponedeljak.  Sa iglicom se ne bi igrao, ne znam kako do nje da dodjem. 

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4398 postova

Одврнеш овај поклопац и заједно са њима излази опруга, шибер и иглица прикачена на шиберу. Кад скинеш иглицу и разгледаш биче ти све јасно.591719c4edc808eeffaf80bb83fe34b5.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Prčkao sam nešto, pa ću pogledati svećicu  posle odrednjene kilometraže. Koje?

Kada sad dizao obrtaje za srafu za vazduh motor ide do maksimalnih obrtaja i dalje neće, tada sam smanjio ler na normalu, i pokusao da nadjem vazduh iz auspuha koji je najmanje topao.

Probao sam motor, cini mi se da malo slabije ide. Videcu, verovatno nisam dovoljno vičan.

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4398 postova
Prčkao sam nešto, pa ću pogledati svećicu  posle odrednjene kilometraže. Koje?
Kada sad dizao obrtaje za srafu za vazduh motor ide do maksimalnih obrtaja i dalje neće, tada sam smanjio ler na normalu, i pokusao da nadjem vazduh iz auspuha koji je najmanje topao.
Probao sam motor, cini mi se da malo slabije ide. Videcu, verovatno nisam dovoljno vičan.
Нормално да за нијансу слабије иде јер је досад био на веома богату смесу, сада је у нормалном режиму и брзо чеш осетити да је стабилнији у сваком режиму. А и треба мало времена да агрегат прихвати нову штелку.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Sutra odo na Avalu, pa cu i da promenim ulje, ako budem imao vremena da napravim kraci put i vidim gde sam. Hvala na pomoci. Ako ne bude dobro, dolazim kad budem isao Grcku :) Do sad sam sipao 15w50, lepo mi radi menjac sa njim, da li da menjam ili da ostanem na istom? 

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Evo svecice posle 30km, od toga 10km autoput, 15km magistrala i 5km grad. Nista nisam uradio. Moje znanje je na nivou zamene ulja sto sam i uradio. 

IMG_20220427_131134273~2.jpg

IMG_20220427_131107405~2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja bih probao sa za jedan broj toplijom svećicom, tj za jedan broj manje kod Bosch/NGK ili dva broja manje u oznaci kod Denso. Elektrode su ti sad odlične, samo me malko buni to crno na obodu. Da se odmah ogradim, nisam imao taj Kymco nikad, ovaj što imam je EFI, nema karburator, a ono što sam imao na karburator sam ganja u siromašnoj smeši koliko može da ide, pod uslovom da se ne pregreva i da nema pre-ignition, tj pinganja. Ako ćeš da se igraš sa toplotnom vrednošću svećice i siromašnom smesom, svakako prati temperature i izgled svećice i čela klipa, da ne bi progoreo klip

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
8 minutes ago, Jozza said:

Ja bih probao sa za jedan broj toplijom svećicom, tj za jedan broj manje kod Bosch/NGK ili dva broja manje u oznaci kod Denso. Elektrode su ti sad odlične, samo me malko buni to crno na obodu. Da se odmah ogradim, nisam imao taj Kymco nikad, ovaj što imam je EFI, nema karburator, a ono što sam imao na karburator sam ganja u siromašnoj smeši koliko može da ide, pod uslovom da se ne pregreva i da nema pre-ignition, tj pinganja. Ako ćeš da se igraš sa toplotnom vrednošću svećice i siromašnom smesom, svakako prati temperature i izgled svećice i čela klipa, da ne bi progoreo klip

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Mozda je dobra elektroda, zbog toga sto je svecica nova. Kad predjem 100 narednih kilometara, opet cu pregledati svecicu, do puta bice spreman ili mu ne gine servis u Makedoniji. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4398 postova
Evo svecice posle 30km, od toga 10km autoput, 15km magistrala i 5km grad. Nista nisam uradio. Moje znanje je na nivou zamene ulja sto sam i uradio. 
2090014085_IMG_20220427_1311342732.thumb.jpg.9e43c9fa1f197383f72a715286ece3ba.jpg
270456124_IMG_20220427_1311074052.thumb.jpg.09f7a7a1a3c84f4be3d2929e9a604b0c.jpg
Е сад га части један IRIDIUM и има да пева.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4398 postova
Evo svecice posle 30km, od toga 10km autoput, 15km magistrala i 5km grad. Nista nisam uradio. Moje znanje je na nivou zamene ulja sto sam i uradio. 
2090014085_IMG_20220427_1311342732.thumb.jpg.9e43c9fa1f197383f72a715286ece3ba.jpg
270456124_IMG_20220427_1311074052.thumb.jpg.09f7a7a1a3c84f4be3d2929e9a604b0c.jpg
Зазор не више од 0,7/0,8

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
34 minutes ago, Krokodilo said:

Не контамemoji848.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Jedan spijun 6.35+ jos jedan spijun 0.8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja