Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1647 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
Pre 21 sati, Krokodilo je napisao:

Никакав проблем, чак лакше иде и мање троши.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Mozda ,ali...ako je zadnja felna sira od prednje onda nece moci. Treba i taj detalj proveriti. 

 

P.S. Ima u Nemackoj. Odakle si? Dosta ljudi svera robu za Srb iz Nemacke. Mogu te povezati sa nekim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 23 minuta, DaliborBP je napisao:

Mozda ,ali...ako je zadnja felna sira od prednje onda nece moci. Treba i taj detalj proveriti. 

 

P.S. Ima u Nemackoj. Odakle si? Dosta ljudi svera robu za Srb iz Nemacke. Mogu te povezati sa nekim. 

 

Сачекаћу ако могу наши да набаве, није ми хитно јер сезона неће још.  Ако не будем ништа успео покушаћу од преко. Хвала на понуди и савету!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova
Da li je kod nas moguce naci kit za prebacivanje sa 49 na 110?
Ако је реални 49(кратки цилиндар) не може бити 110. Може бити највише 98 кубика. За 110 треба мењати радилицу. Иначе за код вас не знам, код нас у МК реални 110 је 100€.d5633c9ec46055a83116ea345ef2a0b2.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova

Овде од 50ку радим 110, мења се ккип, цилиндар, глава, радилица и комплет мењач са другим односима зубчаника.2f919a31b68a4d717535bbf8c7724f34.jpg81d8dcb819f9aff99a9a4d17c391f61a.jpg87e4dd87e6e008e2d80420dbbc107743.jpg9d11ca4251361f27ae4276df8a1d4106.jpg34b8390cba712f5177819ebb66f12716.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Znači samo folija od motora ostade :-D Koliko izađe to sve komplet? Odavno gledam ćaletu neku 50icu da uzmem i taj kymco mi uvek bio interesantan, uz ideju da se to malko nabudži, mada bi se ja zadržao na toj manjoj varijanti, čisto da ima snage uzbrdo, top speed me ne zanima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa

@Krokodilo

Baš tako nešto me i interesuje. Cena od oko 100e se odnosi na delove za 98cm3 ili na 110cm3 preradu? I kolika je realna razlika u odnosu na fabričkih 49 između te 2 prerade? Pretpostavljam da je veće i opterećenje na radilici kada je stavi klip na 98 naspram zamene svega? CDI ostaje isti?
Da li neko ima ideju za emulaciju fabrike blokade, zbog eventualnih valjaka i testiranja, jednostavan način da se snaga privremeno ograniči, bilo elektronski(CDI blokada koja se aktivira/deaktivira prekidačem) ili neko drugo rešenje?
Još da vidim da li sve to u Srbiji neko prodaje/radi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova
@Krokodilo
Baš tako nešto me i interesuje. Cena od oko 100e se odnosi na delove za 98cm3 ili na 110cm3 preradu? I kolika je realna razlika u odnosu na fabričkih 49 između te 2 prerade? Pretpostavljam da je veće i opterećenje na radilici kada je stavi klip na 98 naspram zamene svega? CDI ostaje isti?
Da li neko ima ideju za emulaciju fabrike blokade, zbog eventualnih valjaka i testiranja, jednostavan način da se snaga privremeno ograniči, bilo elektronski(CDI blokada koja se aktivira/deaktivira prekidačem) ili neko drugo rešenje?
Još da vidim da li sve to u Srbiji neko prodaje/radi.
Никакво оштечење нема, делови су савршено прилагоџени кубикажи. Радилица је иста по јачини од 50 до 110. Разлика је у ходу, 110 има вечи ход од 6мм. Постоје и цилиндри са клипом Ф54, онда си веч 125. Мењач са реалне 125тице је потпуно уградљив и на 50/110/125, само разлика у односу зуба је велика, постоји много комбинација, само треба човек знати шта да ради.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova

Ево шта буде кад се на 50 радилицу убаци 110 кит, ово је GMT. И ово се решава само нече бити 110 него 95/98 кубика што је веома жустро0de8b198292477721394b1a55dbb8166.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa

Bukvalno na jednom jedinom mestu kit za 50/110 u Srbiji, neki lik sto radi ATV/Dirt bike/Yamasaki Sky i slicne, sa suludom cenom od 350evra. Bice da ce se narucivati deo po deo sa Aliexpress-a, neki savet sta gledam za pretragu u toni kineskih delova tamo, da li imas neke oznake delova iz tih kitova koje ti ugradjujes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova
@Krokodilo
Baš tako nešto me i interesuje. Cena od oko 100e se odnosi na delove za 98cm3 ili na 110cm3 preradu? I kolika je realna razlika u odnosu na fabričkih 49 između te 2 prerade? Pretpostavljam da je veće i opterećenje na radilici kada je stavi klip na 98 naspram zamene svega? CDI ostaje isti?
Da li neko ima ideju za emulaciju fabrike blokade, zbog eventualnih valjaka i testiranja, jednostavan način da se snaga privremeno ograniči, bilo elektronski(CDI blokada koja se aktivira/deaktivira prekidačem) ili neko drugo rešenje?
Još da vidim da li sve to u Srbiji neko prodaje/radi.
Цена од 100€ је 110. Ако се овај 110 прилагоди(цилиндар скрати) за кратку радилицу добијаш 95/98, како добијам +3 је много за објашњавање али узми да је 95. Значи - 6мм која треба да се елиминишу. Радилицу да сјебеш можеш само без уља, CDI остаје ист ако је без блокаде, ако имаш блокаду мењаш. Има са 4 и са 5 пина, ако имаш са 4 онда нема много могучности за нешто спортско, а ако имаш са 5 пина онда има веома добрих спортских опција на А.Есу.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

@Krokodilo Iz kog si mesta, ja već vidim zainteresovane da olupaju par dana na putovanje do tebe sa 50ccm i da se vrate sa 98/110 :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova
@Krokodilo Iz kog si mesta, ja već vidim zainteresovane da olupaju par dana na putovanje do tebe sa 50ccm i da se vrate sa 98/110 :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Из Скопља

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa

Ti i ja iz BG-a da čoveku visimo dole ne ide, treba videti da li ima mogućnosti za slanje busom ili slično pa da se nekako naruči, ipak smo sada "otvoreni Balkan".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa

Nista, @Krokodilo pravi nam spisak sta je potrebno od delova da se realnih 49 pretvori u pravih 110(107), znaci cilindar sa glavom, klip, karike, radilica su jasne, e sad sta od delova menjaca, karburator, jer to postoji sve kao jedan kit gde se dobije sve potrebno? Ili smataras da je pametnije ici na 72/98 preradu u ovom slucaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova

Цео кит са мењачем има од 50 на 80, у њему иде: клип, цилиндар, глава(комплетна), брезони, мењач са бирачем и виљушке, радилица. Мењач за 110 је исти, за 125 је различит али потпуно паше као целина.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4729 postova

Питали сте око карбуратора, ја имам PZ19, 20, 21, 22, 26 све сам пробао и за 110 најбоље иде PZ20 и ту нема дискусије. Шта треба: цилиндар, клип, глава, брезони 200мм, дужи ланац брегасте, радилица, мењач, грло карбуратора Ф22, карбуратор PZ20, пренос 14 - 38 и добијате 110km/h. Уље 10 -40/50/60 и то 900ml. Препоручујем "наранџасту" бомбину, иридиум свечицу зазор 0,6 - 0,7 и то. Можете да убаците и "тихе клацкалице" које вам омогучују да смањите градацију са 10 на 5 - 40/50/60 а то су + 5км на сату.de3feaea49054fb592a22bf6a469d7dc.jpgd1d5272ea815df887ba6d3fdc8d0bb60.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja