Jump to content

Moto Zajednica

Cepovi za usi - predlozi, iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

da ažuriram temicu, nosim alpine musicsafe već 2.5 godine, preko 50k km. Mnogo više od onih deklarisanih 1000 stavljanja/skidanja, i dalje imaju oblik dobar, jedino što je silikon požuteo, ali to je očekivano. Pranje toplom vodom posle vožnje i ostavljanje na ubrusu da se sušnu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2030 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 22 sati, nafetS je napisao:

da ažuriram temicu, nosim alpine musicsafe već 2.5 godine, preko 50k km. Mnogo više od onih deklarisanih 1000 stavljanja/skidanja, i dalje imaju oblik dobar, jedino što je silikon požuteo, ali to je očekivano. Pranje toplom vodom posle vožnje i ostavljanje na ubrusu da se sušnu.

 

Gde mogu da se kupe i posto su?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Prvo jurite neke bučne izduvne lonce, posle vam trebaju čepići za uši... Ne valja nikako.

Kao žene ste. One što imaju prirodne lokne ubiše se peglajući kosu a ove sa ravnom uvijaju...  :D

Šalu na stranu, koliko je higijenski gurati to u uši? Inače se cela glava potpari pod kacigom i potkapom.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251
Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

Gde mogu da se kupe i posto su?

Ja sam kupio direkt sa njihovog sajta ovaj komplet, dva para

 

WWW.ALPINEHEARINGPROTECTION.COM

Alpine MotoSafe Pro consists of two complete sets of motorcycle earplugs: one set of MotoSafe Tour and one set of MotoSafe Race. MotoSafe Race: ideal earplugs for riding on...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2030 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 32 minuta, bajker71 je napisao:

Prvo jurite neke bučne izduvne lonce, posle vam trebaju čepići za uši... Ne valja nikako.

Kao žene ste. One što imaju prirodne lokne ubiše se peglajući kosu a ove sa ravnom uvijaju...  :D

Šalu na stranu, koliko je higijenski gurati to u uši? Inače se cela glava potpari pod kacigom i potkapom.

Cuti, ne razumes ti to, ti imas fabricki, ko fen za kosu...

Ja u zadnjih par meseci ne vozim vise uopste bez cepica, a evo i zasto...

Cujes ga i dalje, samo malo tise, a cuju te i drugi, a cujes i ti njih skoro pa isto...

i vise nemas sustanje vetra u kacigi i cujes lepo rad agregata...

Ja do sada nisam ni znao kako mi Nindza lepo zvizdi iz agregata, ubio ga Remus...Eto :P

 

 

@sale970 kolki su leptihebem, ko tampon...:confused0068:

Ja kupujem one Soft u apoteci, malo ih korigujem makazama i super, samo je problem sto ih jednom stavim, drugi put perem i stavim i treci put bacam...ne bih da rizikujem sa nekom infekcijom i sl...a cistim usi redovno mamemi...:rolleyes:

Promenio član BokyBoy
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Boky, rekle ti gore kolege.

Ja sam u Novom Sadu uzeo, al vidim ima radnja i u Bg: https://www.audiopro.rs/kontakt

@bajker71 higijenski je ako opereš čepiće posle vožnje i odložiš u kutijicu. Evo, na mom primeru, nikakav problem sa zapaljenjima i slično za svo ovo vreme. Sad, to je moje mišljenje i moje iskustvo.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Motorić mi je tih, ali van grada ubi buka od vetra koji udara posred kacige. Koristim obične sunđeraste čepiće iz apoteke i prezadovoljan sam, ne žulja ništa nakon celodnevne vožnje.

Zanimljiv efekat dobijam sa njima - bukvalo ugasi buku od vetra, čujem motor kako radi i čujem čisto muziku iz komunikacije kao i sagovornika tokom poziva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

Zanimljiv efekat dobijam sa njima - bukvalo ugasi buku od vetra, čujem motor kako radi i čujem čisto muziku iz komunikacije kao i sagovornika tokom poziva...

E ovo sam se pitao. Hvala na info.

 

Ja sam kacigu kupio u lidlu, generalno je ok, vec 5-ta godina. Ali je strasno bucna. To nisam primecivao dok nisam sa skut-a presao na motor. Koji je malo bucniji i ima manju zastitu od vetra.

 

Kacigu definitivno menjam, ali sledece god, jer je ova pri kraju. Mada nije to tema.

 

Posledica lose zvucne izolacije je da sam dobio zujanje u usima kao problem. 

 

E, uvek me interesovalo, a niko nije napomenu, da li se i kako cuje komunikacija. Dobio sam odgovor.

 

Definitvno cu da nabavim cepove za usi :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Slažem se sa @QmBGD isti utisak imam, lepo filtrirana buka koja inače smeta a i dalje učestvuješ u saobraćaju.

 

image.png.5100e204c7d5b9dbf91bc9f1d1893ed5.png

 

Uzeo sam ove u Lilly cena smešna i mogu lepo da se oblikuju, stave se i same se prilagode uhu, nešto kao memorijska pena.

Opereš, osušiš i koristiš ponovo, ja sam odmah uzeo 2 pakovanja, ovo drugo još nisam ni otvorio u ovoj sezoni pa cenim da je investicija smešna u odnosu na učinak :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ovi izgledaju kao viršle, s'oproštenjem.

Ne želim tako nešto da guram u telesne šupljine, bez obzira na užitak koji pominješ.  :lol2:

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2030 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 18 minuta, Dudico je napisao:

Slažem se sa @QmBGD isti utisak imam, lepo filtrirana buka koja inače smeta a i dalje učestvuješ u saobraćaju.

 

image.png.5100e204c7d5b9dbf91bc9f1d1893ed5.png

 

Uzeo sam ove u Lilly cena smešna i mogu lepo da se oblikuju, stave se i same se prilagode uhu, nešto kao memorijska pena.

Opereš, osušiš i koristiš ponovo, ja sam odmah uzeo 2 pakovanja, ovo drugo još nisam ni otvorio u ovoj sezoni pa cenim da je investicija smešna u odnosu na učinak :)

 

To su ti sto i ja koristim, ja ih malo skratim makazama sa ove tupe strane i onda legnu super.

A posle pranja mogu ponovo da se koriste ali nisu vise kao sto su bili, veruj mi, u principu su za jednokratnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Imaju i zašiljeni, u raznim bojama. Ja te koristim, 4 para u paketu, plastična kutijica.

Šalu na stranu, probao sam bio i neke silikonske"brendirane", ne mogu da priđu što se udobnosti tiče, naročito kada kaciga stegne...

 

Edit: Ovi: 

WWW.APOTEKASRBOTRADE.RS

-8 šarenih čepića za uši od penastog materijala -„cool“, trendovski i efikasni protiv buke Čepići za uši od mekanog, dermatološki ispitanog pen

 

 

Ali sam turao i ove viršlaste, isti đavo...

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2030 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja uvek nosim u torbici rezervnu varijantu, kombinacija vosak-vata, mirisljavi, malo ih izvrtis prstima i oblikujes, gurnes u uvo i teraj, kao da ih nemas uopste ali bas previse utisavaju, ne cujes bas nista, ni motor ni oko sebe, po meni nebezbedni, jedino su za stazu.

 

IMG-20231020-112556.jpg

IMG-20231020-112654.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ti su se meni iskrunili u uhu, pa im ne verujem više. Možda su bili bajati...

 

Ja sam čepiće otkrio jer je pored mene bilo ogromno gradilište koje je radilo 24/7, nije moglo da se spava, pa sam bio primoran da nađem rešenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251
Pre 9 sati, BokyBoy je napisao:

 

@sale970 kolki su leptihebem, ko tampon...:confused0068:

 

Haha ma nisu, čak naprotiv. Maltene ih ne možeš normalno staviti bez onog alata koji ide uz njih tzv. aplikatora

Promenio član sale970

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 20. 10. 2023. at 8:47, nafetS je napisao:

@bajker71 higijenski je ako opereš čepiće posle vožnje i odložiš u kutijicu. Evo, na mom primeru, nikakav problem sa zapaljenjima i slično

Isto kao sa protezom, ko je ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

To sto vi perete cepice to je lepo. Ali niko nije pomenuo da se time gura cerumen u uvo, pa ko ga luci malo vise moze sebi problem da napravi. Kao muzicar sam jedno vreme koristio, naravno... ali prvi put kad mi se zapusilo uvo od budjave prehladice cekao sam dva meseca da mi se vrati u normalu. Veca steta no korist. Nije to (pod kacigom) tolika buka da vam moze ostetiti sluh ako se neko brine. Koristio sam i vosak, i te iz lilija, i one nekadasnje iz "sniper-a" zute sa plavim kanapcetom. Svi dobro rade posao.

Po meni je najpametnije nista ne gurati u usni kanal, nego uzeti vosak i oblikovati ga tako da ga samo pokrije. Sasvim dovoljna zastita. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

A može i najobičnija vata, radi posao koliko može a ne pravi štetu i dokazano je jednokratna upotreba :) i da hoćeš ne možeš je koristiti dva puta :) 

Jedino loše kod vate je što te svi iz okruženja bezdušno cepaju kad provale da si "dobio" :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

I ja imam MotoSafe. Dobra stvar. Otkad sam presao sa skutera na motor, manje ih nosim. 

Na skuteru mi vizir isao tik preko kacige ali sam imao neki buffeting sa strane. Zavijao se vetar direkt u bokove kacige. Na motoru gledam preko vizira i sa deflektorom iako ima vetra, nije ona buka kao na skuteru. Mada posle duge voznje umeju nekako da mi se "zapuse" usi, kad uzmem da izduvam nos tek tad skontam, kad pocne da pucketa. :jee:

20230723_095612.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kupio i ja prošle godine u Luisu te turing i race.

Imam samo problem što naskočim na motor i gas i u toj brzini zaboravim da ih stavim.

Jednom probao sad na Alpima jedan dan i to je to.

Dobra stvar, moraću malo da se uozbiljim i da ih redovno stavljam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ja uzeo u Luisu,15 evra

On 19. 10. 2023. at 8:17, nafetS je napisao:

Mnogo više od onih deklarisanih 1000 stavljanja/skidanja,

ja mislim da sam procitao u uputstvu da je 100x a ne 1000x,tako da je dobro ako se nisu raspale ni posle toliko skidanja stavljanja:lol3:

Meni su ok,dobijes i futrolu i alat za stavljanje,ali i pored toga dok se oblacimo zaboravim da ih stavim,a kad se naviknes na njih bez njih ti je grozno, @ZEMZEM vidim da imas isti problem:lol3:

On 20. 10. 2023. at 11:31, BokyBoy je napisao:

Ja uvek nosim u torbici rezervnu varijantu, kombinacija vosak-vata, mirisljavi, malo ih izvrtis prstima i oblikujes, gurnes u uvo i teraj, kao da ih nemas uopste ali bas previse utisavaju, ne cujes bas nista, ni motor ni oko sebe, po meni nebezbedni, jedino su za stazu.

 

IMG-20231020-112556.jpg

IMG-20231020-112654.jpg

Ove koristim kad smo na putu svaku noc i najbolji su,posto svi hrčemo kao konji i ne mozes se odmoriti ako ne zaspis prvi:lol3:

20231025_115613.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav ljudi, ja pravim profesionalne čepove protiv buke, izradjuju se po meri uva, na osnovu otiska uva koji se uzima kod mene.  Postoje silikonski čepovi ili akrilni sa filterima koji propuštaju glas, a umanjuju štetnu visokofrekventnu buku. Cene su od 5 do 12 hiljada dinara. Bitno je napomenuti da su akrilni bukvalno doživotni, izradjuju se od akrila (prozirne plastike) i mogu da se peru i dezinfikuju po potrebi.

 

Takodje, izuzetno je bitno da čep po meri uva ne žulja i ne ispada, što je dobro jer je udoban i može se nositi tokom čitavog dana.

 

065/52-59-382 je moj broj telefona, pa me možete pozvati radi više informacija.

 

Nadam se da ne kršim pravila samoreklamom.  

 

Pozdrav svima!

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja