Jump to content

Moto Zajednica

Kako da zamenim auto-školu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 33 minuta, Alekre je napisao:

Ako se čoveku okrene želudac kad vidi Burgmana, onda džabe sve.

Ne mogu bas reci da kazem da mi se okrece zeludac, ali se ne osecam prijatno i komforno. Umesto da se koncentrisem na voznju, razmisljam da li cu izgubiti balans ili da li ce vetar da me istera sa pravca (sto se desilo jednom u toku casa, uhvatio me bocni vetar na obrenovackom i preterao u susednu traku). 

Takodje zaboravih da napomenem, posto vec imam AM, obuka traje 20 casova, od kojih je jedan bio uvodni (samo prica), efektivno 19 termina po 45min (ispravljeno nakon komentara ispod :) )

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

19 termina po 45 minuta, ako smem da te ispravim. Počinješ da učiš posle polaganja tek, realno, pogotovo ako nisi vozio 50cc koje si imao pravo.
Ima instruktora skraćuje časove ili ih upiše kao da su održani, obrati pažnju.
A na motoru moraš da se osećaš prijatno i komforno, sve osim toga je šuplja priča, zameni školu što pre nije neka zavrzlama velika, vozi nešto gde ćeš jedva čekati sledeći čas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Rano je jos za paniku, tek je 2 časa, ali meni lično mnogo je lakše da vozim klasican motocikl nego maksi skuter. Iako nisam nesto visok enduro mi nekako najlaksi za voznju. 

Verujem na tom burgmanu, na 1 casu bi se prilican broj iskusnih vozaca osecao nesigurno, posebno kada treba stati.

 

Nevezano za temu, meni bas i nema smisla da se neko obucava za A na motoru bez menjača. Relativno je lako voziti skuter kada naučiš da voziš motor sa brzinama, ali obrnuto verujem da je dosta teže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Trebao si da se raspitas na cemu se polaze.

 

Licno mislim da je to preveliki skut, ali takodje da ces lakse poloziti na skuteru nego motociklu. Po gotovu poligon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Jeste težak, ali praksa je čudo a u ovom slučaju je najveći problem što se prilika za privikavanje dobija na kašičicu, a ne par dana sa po par sati u kontinuitetu... Takođe verujem da je mnogo lakše na skuteru položiti. 

pre 45 minuta, djpesic je napisao:

Umesto da se koncentrisem na voznju, razmisljam da li cu izgubiti balans ili da li ce vetar da me istera sa pravca (sto se desilo jednom u toku casa, uhvatio me bocni vetar na obrenovackom i preterao u susednu traku). 

U ovoj situaciji veća masa motora je samo prednost, nikako mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Evo update iz autoskole: za celu A, imaju jos suzuku SV 650cc. Za A2 je beverly 500cc, a za A1 liberty 125cc. Misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam na dan upisa u auto školu tražila prvo da sednem na motor, da vidim da li mogu da spustim obe noge na zemlju, da li mogu da dohvatim komande, da li se generalno osećam prijatno. Pošto je sve prošlo ok, upisala sam se istog dana, u pitanju je Kawasaki ER6N - moja topla preporuka ukoliko planiraš da promeniš motor za obuku, okretan je dosta i baš mi je praštao greške, mislim da ne prelazi 200kg, mada se ta težina ne oseća toliko. Na slalomu i osmici sam samo na kvačilu kontrolisala brzinu (brže nije ni moglo), kad osetim da će da padne motor malo otpustim kvačilo i ispravi se. Ako se uplašiš u nekom trenutku samo kvačilo i stani, ništa neće posebno da se desi. Ako planiraš da voziš šaltača možda je bolje da na njemu i prođeš obuku. Ja kao žensko nisam ni jednom pala, a pričao mi instruktor da je skupljao muškarce po poligonu. :motopad: Drugi instruktor koji se tu našao slučajno kad sam vežbala poligonske radnje, rekao mi je da se stopalo na nogostopu pravilno drži odmah ispod prstiju, ne ispred peta, tako da sam još u startu stvorila naviku da čim promenim brzinu povučem stopalo nazad, isto važi i za zadnju kočnicu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 55 minuta, MaxiS je napisao:

Trebao si da se raspitas na cemu se polaze.

 

Licno mislim da je to preveliki skut, ali takodje da ces lakse poloziti na skuteru nego motociklu. Po gotovu poligon

nista licno @MaxiS...ali prosto ovo nije tačno !

ljudi se pla[e da je [altanje motora neki bauk...da je lakse samo Automatik....

 

Burgman je ogroman skuter koji je jakooo tezak za manevrisanje Pogotovo na poligonu....

Ja sam imao A2....i sa predjenih 20000 km na velikom enduro motoru... ( Šuma..seoski putevi...off road...i zilion malih puteva sa razlicitim krivinama)....na kraju te sezone polazem za Full A....i sednem na Burgmana 650 ...da probam poligon....JBT...ŠTA JE OVO ???

trebalo mi pola sata da se sastavim...a pritom sam ja jak...visok...sportista... imam sve predispozicije da dobro vladam...

iako sam bio iskusan vozac i redovan na tom istom poligonu sa enduro motorom....trebalo mi je  mnoooogo vremena da se naviknem na skuter...i rvao sam se sa nim kao ludak

prosto to nije motor namenjen za manevrisanje....pozicija sedenja gabariti ...sve je namenjeno drugoj svrsi...

 

 na kraju seo na er 6 ( meni kao decija bicikla) ...i ako je minijaturan.....vrteo sam ga u "metar"

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ja sam polagao za A2 sa 0 prethodnog iskustva (ni 500m na motorima i skuterima), na Hondi CB500 (ona sa kraja 90ih), kao bicikl se vozi. Neuporedivo lakše za poligon od npr. Atlantica 500 kog sam vozao posle, bez obzira na menjač. I ovako se poligon vozi u prvoj s kvačilom, sem ona dva kočenja.

 

@djpesic SV650 lagano. Beginner legenda u US :D 

Promenio član JunioR.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam polagao na gsxf 750. 2.000 god. Potpuni pocetnik. Jedva sam vozio osmicu njime. Jako tezak motor za manevrisanje. Kada sam posle toga seo na burgmana. Kao bicikl da vozim.

 

Sto se tice lakoce polaganja, mene su gledali kada i koliko stiskam kvacilo, da li i koliko kocim nogom, da na semaforu sme samo leva noga dole itd. Skuterom obe poluge gore... I ja sam potpuni amater, pretpostavljam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 2 sati, djpesic je napisao:

Evo update iz autoskole: za celu A, imaju jos suzuku SV 650cc. Za A2 je beverly 500cc, a za A1 liberty 125cc. Misljenja?

Da ne polazes u jednoj od autoskola u bloku 45?

Ja sam casove vozio na SV-u, dosao na polaganje, SV pokvaren. Terali me da probam na Burgmanu 650, pogledao, seo i samo im rekao da me prijave za sledece polaganje (svakako su oni placali). Vozio sam skutercice ranije, ali na onome sam imao osecaj kao da mi je neko stavio kuhinjsku stolicu na sred autobusa i rekao da teram. Taj SV je meni pojam agilnosti u odnosu na Burgmana.

 

Ne vidim zasto ne bi presao na SV jednostavno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 1 minut, MilanS je napisao:

Da ne polazes u jednoj od autoskola u bloku 45?

Ja sam casove vozio na SV-u, dosao na polaganje, SV pokvaren. Terali me da probam na Burgmanu 650, pogledao, seo i samo im rekao da me prijave za sledece polaganje (svakako su oni placali). Vozio sam skutercice ranije, ali na onome sam imao osecaj kao da mi je neko stavio kuhinjsku stolicu na sred autobusa i rekao da teram. Taj SV je meni pojam agilnosti u odnosu na Burgmana.

 

Ne vidim zasto ne bi presao na SV jednostavno... 

Nije blok 45, auto skola pigeon je u pitanju, ali posle malo guglanja sam video da se burgman koristi u podosta autoskola. Komentar instruktora na prelazak na SV je da ce mi biti jos teze...

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ne koristi se zato sto je ultra zgodan, nego zato sto nema bas veliki izbor povoljnih skutera koji ispunjavaju uslove za polaganje za A.

 

Ako nemas neki problem sa tim da koristis menjac, ne znam sto bi ti bilo teze na SV-u. Laksi je, uzi, lakse se dohvati zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, djpesic je napisao:

Evo update iz autoskole: za celu A, imaju jos suzuku SV 650cc. Za A2 je beverly 500cc, a za A1 liberty 125cc. Misljenja?

Ja sam polagao za A2 na Bev 500 svojevremeno. Meni je skroz odgovarao, vozi se ko biciklica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, djpesic je napisao:

Nije blok 45, auto skola pigeon je u pitanju, ali posle malo guglanja sam video da se burgman koristi u podosta autoskola. Komentar instruktora na prelazak na SV je da ce mi biti jos teze...

SV je lagan motor. Ne vidim kako bi  moglo da bude teže, pod uslovom da ti menjanje brzina nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Znam dvoje koji su učili na skuteru da voze. Jedan posle toga kupio F800 i odmah ga prvi dan ispustio jer nije naučio na menjač i kvačilo, a kasnije ga je još dodatno izveketao.

 

Drugi se još nije odvažio da kupi motor. Hoće sa menjačem, ali mu frka, jer ne zna da vozi. 

 

Prebaci se na maltene bilo šta što nije skuter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A preterujete. Za sve treba vreme za navikavanje, pogotovu ako si početnik. Koliko je samo početnika oštetilo\slupalo auto nakon položene vožnje...

 

Vožnja se tek uči nakon polaganja. A valjalo bi ipak da prvi motor ne bude tenk :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

Prebaci se na SV-a i preporodićeš se. Po povoznosti je pojam za svaki maxi skuter.

 

Ukoliko već voziš auto motocikl ti neće biti problem jer si vagu već savladao, a to je polovina posla.

 

Treba da savladas jedino to da ne možeš, kao na automobilu, da izbacis iz bilo koje brzine u ler već moras da planiraš unapred i spuštaš redom. Ukoliko se desi da neplanirano moraš da se zaustaviš a ostao si u nekoj od viših brzina pa menjač zaglavi, malo popustiš kvačilo, pa niža i tako redom. Videćes, sve se to savlada na prvom času a kasnije ulazi u rutinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 19 sati, Sharky - Alex je napisao:

Nedavno sam bez ikakvog iskustva kupio skuter od 240kg, imao sam isti problem kao ti, uz malo vezbe sam prestao da razmisljam o kilazi i sad je lagan kao perce, igram se sa njime kako ja hocu.

E sad mi pade na pamet, može li se tim triciklom uošte napraviti osmica na poligonu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Sve dok postoji strah i razmisljanje o tome kako ce vetar da te baci u suprotnu traku i kako mozes da padnes, od te voznje nema salameta.

 

Opusti se, uzivaj u voznji. Ako to ne mozes, mozda je sad trenutak za voznju neceg slabijeg.

 

Moj stav je da na obuci treba biti sto teze, sto gora krntija da se dooobro preznojis i preispitas da li je to ono sto zelis, jer je lako preci sa loseg motora na dobar. Lako je sa grdosije preci na bicikl. Moj predlog je stisni zube, istraj i muka ce se isplatiti.

 

Kao neko ko je vozio burgmana sa 168cm i 60kg, verujem da je samo potrebno da se opustis i "uvozas" sa burgmanom.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
6 hours ago, Nolanka said:

Sve dok postoji strah i razmisljanje o tome kako ce vetar da te baci u suprotnu traku i kako mozes da padnes, od te voznje nema salameta.

 

Opusti se, uzivaj u voznji. Ako to ne mozes, mozda je sad trenutak za voznju neceg slabijeg.

 

Moj stav je da na obuci treba biti sto teze, sto gora krntija da se dooobro preznojis i preispitas da li je to ono sto zelis, jer je lako preci sa loseg motora na dobar. Lako je sa grdosije preci na bicikl. Moj predlog je stisni zube, istraj i muka ce se isplatiti.

 

Kao neko ko je vozio burgmana sa 168cm i 60kg, verujem da je samo potrebno da se opustis i "uvozas" sa burgmanom.

Ova taktika me podseca na teoriju profesora mehanike Spasica na faksu: "ako budete znali uraditi naktezi zadatak, svaki sledeci ce vam pasti lakse" 

Prvi cas nam ispise zadatak od dve table da smo se svi pusili... Niko pametniji nije bio. 

Tezak motor na obuci je nezgodno imati, jer ne daj Boze da padne sa njega, imace strah da opet sedne na njega.... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 17 minuta, tibor je napisao:

Ova taktika me podseca na teoriju profesora mehanike Spasica na faksu: "ako budete znali uraditi naktezi zadatak, svaki sledeci ce vam pasti lakse" 

Prvi cas nam ispise zadatak od dve table da smo se svi pusili... Niko pametniji nije bio. 

Tezak motor na obuci je nezgodno imati, jer ne daj Boze da padne sa njega, imace strah da opet sedne na njega.... 

Vec sam jednom  pao, a drugi put zamalo da padnem na polukruznom okretu na ulici.

Videh juce u autoskoli Vir, u neposrednom komsiluku da imaju sv 650 i kavasaki ER6N. Sedoh bez paljenja na kavasakija, jedino sto sam ocenio je da lakse dohvatim zemlju, jer je uzi.

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sve mi se vise cini da je problem do instruktora a ne do motora.

Malo autoskola ima dobre instruktore za A kategoriju, cudi me da odmah nisi upisao u Vir-u.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja