Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 11. 10. 2023. at 19:01, slowandsteady je napisao:

Evo da se javim :) Proveo sam više od dva meseca obilazeći Južnu Evropu, 8 zemalja, bez ikakvih problema. Bilo je ekstra, sledeće godine ponavljam. Što se tiče ( probne ) dozvole niko nije ni pitao za nju. 

E sad, interesuje me da li je neko uspeo da zameni probnu dozvolu ( pre isteka ) za redovnu dozvolu nakon usvajanja novog zakona?

20ak godina putujem u proseku 1,5 puta za hrvatsku, nikad mi nisu tražili "prometnu" do ovog vikenda i to na izlasku. Vozačku dozvolu, jednom redovna kontrola pre 15 godina. Šta to znači? Ništa. Drago mi je da si se lepo proveo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zontes zt125c

Dobar dan želim. Da li bi bio problem da zamolim za objašnjenje,kao vozač sa probnom,da li imam pravo voziti nekoga na motoru pre isteka probne? Taj deo mi je potpuno nejasan. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 22 sati, Dex_the_Berserker je napisao:

Dobar dan želim. Da li bi bio problem da zamolim za objašnjenje,kao vozač sa probnom,da li imam pravo voziti nekoga na motoru pre isteka probne? Taj deo mi je potpuno nejasan. Hvala

Što se probne a tiče imaš ograničenje da ne mozes da voziš od 23 do 06 i možeš da voziš max 90% od dozvoljene brzine i nista vise pričam za punu A, a ako imaš neku pod kategoriju moraš da obratis pažnju na kw i kubikazu

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 3/4/2024 at 12:42 PM, Alexandra995 said:

@Dex_the_Berserker Što se saputnika tiče, to može samo saobraćajna da ti uskrati - vidi šta piše na poleđini.

Ili ako nemas nekog da ti bude saputnik:lol:

Promenio član Drinkero
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 19 minuta, Drinkero je napisao:

Ili ako nemas nikog da ti bude saputnik:lol:

Da, da... :D Iskreno, meni je najlepše kad se đira solo... Na njenih 250 kila mi samo saputnik fali. :rolleyes:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zontes zt125c
On 7. 3. 2024. at 16:53, Alexandra995 je napisao:

Da, da... :D Iskreno, meni je najlepše kad se đira solo... Na njenih 250 kila mi samo saputnik fali. :rolleyes:

Moja je 170kg ali sa mojih 100,tu sam negde 🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Evo, 4 meseca razlike, i ja sada u avgustu moram opet da vadim da bi produžio ostale kategorije. Da li je neko našao rešenje za ovaj "glitch u matrixu" ili još uvek nema? Pisao sam i ministarstvu i na sve mejlove gde sam našao da ima veze sa saobraćajem upravo sada, pa se nadam da će neko videti i odgovoriti. Mora se biti uporan i da se ovo nekako ubaci kroz medije, inače dok se "ne pročuje" teško da će se nešto promeniti, tako to ide sa državnim sektorom. Ako neko zna kako da rešim ovo da se poravna neka napiše, razlika samo 4 meseca, 3 ako se računa da može mesec dana ranije i eto...

IMG_1675.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
2 minutes ago, suncicaoblacic said:

IMG_20240414_163720_edit_105706961919257.thumb.jpg.d07fa8291186e544bd96798a4d804205.jpg

Evo kakvu sam dozvolu dobila u petak. Kako Vam se čine datumi...? 

Čine se mnogi bolje nego moji, naravno u korist države 😂 Treba cimati i ministarstvo i medije i sve, prosto mora da se forsira i da se pročuje, tako sve ide... Ja ću se potruditi i dati moj doprinos, po tom pitanju, ali definitivno se mora forsirati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ja sam prosle godine par dana posle uvodjenja novog zakona upisivao A i produzili sve. Niti sam pitao niti imao vezu, SIV3 (ljermontova)

Izbegao sam probnu bukvalno za dva dana

IMG_3789.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
6 minutes ago, Sharky - Alex said:

Ja sam prosle godine par dana posle uvodjenja novog zakona upisivao A i produzili sve. Niti sam pitao niti imao vezu, SIV3 (ljermontova)

Izbegao sam probnu bukvalno za dva dana

IMG_3789.jpeg

ne znam kako, evo meeni je malo jače razlika od tebe, za mesec dana i nisu mi upisali da mi poravnaju. A pitao sam i sve, kaže da je 30 dana onda bi vam poravnali, ovako ne možemo 😳

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada sam upisivao A jos ni oni sami nisu znali kako ide posto je tek uveden taj zakon da ne mora probna, pa je ova sluzbenica pitala koleginicu da li se produzavaju i ostale kategorije, nije ni koleginica znala, pogleda u mene, ja blazeni osmeh i izvadim par sluzbenih hemijski, kaze ona: to nam najvise treba i produzi mi sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Samo neko nek mi pogleda dozvolu i da mi kaže da sve to ima smisla. Pene o ekologiji, brinu o budžetu građana, rasterećuju sistem novom tehnologijom... I sad dozvolu pravim tri puta u deset godina. Sve stručnjak do stručnjaka. Muka mi je od njih! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
12 hours ago, suncicaoblacic said:

Samo neko nek mi pogleda dozvolu i da mi kaže da sve to ima smisla. Pene o ekologiji, brinu o budžetu građana, rasterećuju sistem novom tehnologijom... I sad dozvolu pravim tri puta u deset godina. Sve stručnjak do stručnjaka. Muka mi je od njih! 

Pisao sam im, dali mi mejl adresu, ja pošaljem ono mi kaže da nije moguće dostaviti na tu adresu... 😳 Al biću uporan, a ovo za ekologiju i sve, lepo si rekla.

IMG_1684.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r

Pozdrav, zbog izmene zakona za probnu, da li je bilo neke dopune za ljude koji su polozili pre septembra? Ili mora da se ceka da istekne probna , posto sam ja imala ‘nesrecu’ da polozim oko mesec ipo pre promene 🥲

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
39 minutes ago, RankoBg87 said:

Par strana pre. 

Mora da se ceka da istekne probna. 

Ponadala sam da se mozda nesto promenilo posto je proslo pola godine al ok ako je isto stanje 🥲

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 14. 4. 2024. at 16:49, suncicaoblacic je napisao:

IMG_20240414_163720_edit_105706961919257.thumb.jpg.d07fa8291186e544bd96798a4d804205.jpg

Evo kakvu sam dozvolu dobila u petak. Kako Vam se čine datumi...? 

C se izdaje na 5 godina,AM,B,F,M su ok, a kako si upisala A 21-e ako si polozila 2019?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 54 minuta, suncicaoblacic je napisao:

2 godine probne me kačilo

Onda ces 29-e dobiti sve na 10 osim opet C na 5 godina,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Pa, da. Al ako se nešto u zakonu ne promeni, 29. će mi produžiti A, a B ostaje do 34.

Dodaje se 10 godina na postojeće datume. Ne objedinjuju ih. 

I C na pet godina je besmisleno. Svaki profesionalac ima licencu i redovne lekarske preglede, šta se tačno postiže izdavanjem dozvole na 5 godina? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja