Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

ni za njih nije pametno, @BataJova, jer mogu odmah da ga voze, nema ograničenja na snagu kao što ima za auto...
Znači odmah hayabusa, turbo da se uglavi i na zadnji točak :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: BMW 1250 RT

Probna dozvola te nece spreciti da budes debil. Davati probnu dozvolu ljudima koji imaju 15 godina iskustva u saobracaju kao ja npr. je najobicniji bezobrazluk jer neko ko je pisao zakon nije bio u stanju da napise prosto prosirenu recenicu a da ne napravi gresku.

 

I sad ce lepo nekom da useru naredne dve godine zivota, da ne moze da putuje nigde i da se juri sa murijom zbog P nalepnice i da gleda na sat da ne predje 11h uvece. Trebalo je to odavno nalupati.

 

Da ne pominjem sto u dozvoli imam AM upisano i sad mogu da vozim skuter kad hocu i kako hocu a motor ne smem.. Prolupao narod :D

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
pre 2 minuta, SriverFX je napisao:

Davati probnu dozvolu ljudima koji imaju 15 godina iskustva u saobracaju kao ja npr. je najobicniji bezobrazluk

To sam i kazao, ne slazem se sa tim uopste, ali to je zakon :neznam:

 

@nafetS Ali bi trebali kad vec daju i probnu, da stave i da mogu da voze samo tipa do 35kw ili nesto slicno... Jer gledam klinca, a verovatno i svi ostali kako imaju od juce dozvolu, bez ikakve opreme, samo kaciga na glavu i pun gas.. Mozda se neki ne slazu sa mnom, ali ja bi tu decu udario po dzepu, da im ne padne na pamet vise da daju gas preko pola :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 4 minuta, BataJova je napisao:

To sam i kazao, ne slazem se sa tim uopste, ali to je zakon :neznam:

 

@nafetS Ali bi trebali kad vec daju i probnu, da stave i da mogu da voze samo tipa do 35kw ili nesto slicno... Jer gledam klinca, a verovatno i svi ostali kako imaju od juce dozvolu, bez ikakve opreme, samo kaciga na glavu i pun gas.. Mozda se neki ne slazu sa mnom, ali ja bi tu decu udario po dzepu, da im ne padne na pamet vise da daju gas preko pola :D

A šta sa motorima koji su uveženi na 35kW (a realno su 80 i više) pa ih voze sa A2? :ph34r:

Promenio član Alexandra995
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, BataJova je napisao:

@Alexandra995 E pa sad :D Neka neko pametniji razmislja o tome, ali bi' bilo lepo da se nekako spreci divljanje po ulici..

Misliš da su sa ovakvim propisima pametniji od nas? :D :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
pre 2 minuta, Alexandra995 je napisao:

Misliš da su sa ovakvim propisima pametniji od nas? :D :lol:

Ufff tesko ces nekog balkanca spreciti zakonom, naci ce resenje :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
pre 56 minuta, BataJova je napisao:

Cista glupost za ljude koji imaju sve kategorije sem A i one koji su prerasli pubertet... A pametno za napaljene klince koji bi odma da uzmu neki R, pa nek' ide zivot... 

 

 

Sta sprecava klince da uzmu neki R sa probnom ? Nema ogranicenja  u snazi , kao kod automobila npr. 

 

 

Inace devojka mog druga je skoro polozila za auto i ima probnu . Sad razmislja da polaze za motor iako se ne snalazi najbolje ni sa kolima . Naravno za motor ce dobiti normalnu dozvolu jer probnu vec ima za auto ?  

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
pre 6 minuta, ziks je napisao:

Naravno za motor ce dobiti normalnu dozvolu jer probnu vec ima za auto ? 

Dobice probnu, ali ce vaziti koliko i ova za auto... Tako sam nesto razumeo, nemoj da mi verujes, ali mislim da dobija isto probnu jer za B kategoriju jos nije istekla..

 

pre 7 minuta, ziks je napisao:

Sta sprecava klince da uzmu neki R sa probnom ? Nema ogranicenja  u snazi , kao kod automobila npr.

To i je jeste problem, nista.. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ili uvesti kao u Sloveniji, imaš 2 godine da prođeš kurs bezbedne vožnje i onda dođeš da ti produže važnost dozvole.. A kad napraviš sranje, treba po džepu, a ne mamini i tatini sinovi da se izvlače, pa da vidiš kako može da se poštuje sve šta treba i da se ne divlja.

Jovo, i sa 35kw može da se fino voza i brzo, ne R brzo, ali brže od dosta automobila.. Prošli motor je imao 50ks, i još što kažu astmatična 4 redna cilindra koja su mrtva do 6k obrtaja, i ne da je išao, nego je iiiišao :) Džabe sva ograničenja kad motori i sa ograničenjima su opasno brzi.. Treba raditi na edukaciji tih klinaca, ali problem je što ta edukacija kreće od kuće prvo i od škole (stariji se sećaju takmičenja "šta znam o saobraćaju"), mnogo koraka je zakazalo dok se dođe do momenta da klinja zavrne neku zujalicu u crveno u centru grada da se pokaže pred curicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, BataJova je napisao:

Dobice probnu, ali ce vaziti koliko i ova za auto... Tako sam nesto razumeo, nemoj da mi verujes, ali mislim da dobija isto probnu jer za B kategoriju jos nije istekla..

 

To i je jeste problem, nista.. :/

Važi do isteka prve probne, dobro si rekao. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Moje iskustvo sa upisivanjem kategorija nakon polaganja za A je bilo da mi u probnoj pise samo da imam polozeno za A i nista vise.

 

A1 i A2 kategorija su dopisane datumom tek od dobijanja "punokrvne" A dozvole, dok je A kategorija upisana od datuma kada sam izvadio probnu dozvolu. Tumaceci to, znacilo je da za probni period nisam imao polozeno za A1 i A2 i mogao sam voziti samo jace motore, a slabije ne.

 

Ne znam, nisam pametan.

 

A sto se tice klinaca, ogranicenja ih nece nista spreciti ako uzmemo u obzir samo onu dvojica od skoro kod Uzica koji su udarili u bankinu (ispravite me ako gresim) sa CBR900... Ili imas u vugla ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
pre 33 minuta, estel je napisao:

A1 i A2 i mogao sam voziti samo jace motore, a slabije ne.

Boze svasta, naravno da ne. Apsolutno je nebitno koje su upisane, sa full A mozes da vozis sve sto ima dva tocka. Ne postoji minimalno ogranicenje vec samo maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 4 sati, BataJova je napisao:

Valjda ako je prva kategorija za probnu, onda je probna, ali ako si predhodno vec imao tipa  probnu B kategoriju, onda ne dobijas probnu..

Tačno, ali potpuno retardirano, jer ne vidim poentu. Kakve veze ima probna za A sa probnom za B i slično? Kretenska država.

Što neko već pomenu, neće nikoga probna dozvola sprečiti da bude mongoloid i da se tako u saobraćaju ponaša, izmišljotina čista. 

  

On 10.3.2022. at 0:25, TAZZ je napisao:

Može da se vozi sa potvrdom.

Netačno, lično sam pitao u MUP-u u više navrata prilikom podnošenja zahteva za novu vozačku dozvolu i upis nove kategorije. 

Sa potvrdom za saobraćajnu sme da se vozi, sa potvrdom za vozačku ne.

 

Poznanik je pitao saobraćajca na ulici da li sme, ovaj mu je rekao da "samo tera" i neće ga niko dirati. Ode sa tom potvrdom za vozačku u Bor, napipa ga saobraćajac u rutinskoj kontroli i napiše mu kaznu. Toliko o tome.

 

Dakle to što se položili u autoškoli za A i podneli zahtev, ne znači da smete da upravljate motorom sve dok vam ne stigne vozačka dozvola (bez obzira što postoji trag i zapis da ste položili za tu kategoriju, ne zanima ih).

 

EDIT: Takođe, za podnošenje zahteva za izdavanje vozačke dozvole morate da priložite i važeće lekarsko uverenje, ne starije od 6 meseci (čini mi se da je ovo novina, mislim da ranije nisu tražili, ili se ja ne sećam).

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: BMW 1250 RT

Ako neko ima iskustva sa polaganjem voznje u inostranstvu bio bih mu zahvalan da kaze.

Evropa, Amerika, nije vazno, samo da moze da se dobije normalna dozvola i da se eventualno prevede ovde kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
Pre 1 sat, blackmore je napisao:

Dakle to što se položili u autoškoli za A i podneli zahtev, ne znači da smete da upravljate motorom sve dok vam ne stigne vozačka dozvola (bez obzira što postoji trag i zapis da ste položili za tu kategoriju, ne zanima ih).

 

EDIT: Takođe, za podnošenje zahteva za izdavanje vozačke dozvole morate da priložite i važeće lekarsko uverenje, ne starije od 6 meseci (čini mi se da je ovo novina, mislim da ranije nisu tražili, ili se ja ne sećam).

Tako je, papir zahteva za izdavanje dozvole nije zamena za vozacku dozvolu. Isto sam pitao na salteru i napomenuli su mi da to nije vozacka dozvola. Ne mogu da kazem da me nije sprecilo da zadnji dan odem motorom do supa da uzmem dozvolu.

 

Takodje bih se nadovezao za ovo poslednje napisano u citiranom postu sto se tice lekarskog pregleda, za izradu probne sam morao da predam vazece lekarsko uverenje, dok za uzimanje punokrvne dozvole nisam. Dok sam cekao na salteru, nacuo sam da osobe koje imaju vise od 65 godina moraju da predaju vazece lekarsko uverenje, dok mladji ne moraju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
Pre 1 sat, blackmore je napisao:

Kakve veze ima probna za A sa probnom za B i slično?

Pa verovatno da se uzimaju pare za voznju posle 23h i za neistaknuto slovo P i mozda jos zbog necega.. Da upecaju njih 1000 godisnje pa se isplati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 9 minuta, estel je napisao:

Tako je, papir zahteva za izdavanje dozvole nije zamena za vozacku dozvolu. Isto sam pitao na salteru i napomenuli su mi da to nije vozacka dozvola. Ne mogu da kazem da me nije sprecilo da zadnji dan odem motorom do supa da uzmem dozvolu.

 

Takodje bih se nadovezao za ovo poslednje napisano u citiranom postu sto se tice lekarskog pregleda, za izradu probne sam morao da predam vazece lekarsko uverenje, dok za uzimanje punokrvne dozvole nisam. Dok sam cekao na salteru, nacuo sam da osobe koje imaju vise od 65 godina moraju da predaju vazece lekarsko uverenje, dok mladji ne moraju.

Verovatno ti nije isteklo ili su ovamo maksimalno neinformisani, jer sam ja vadio punokrvnu dozvolu a imam 27 godina, uredno su mi tražili u MUP-u važeće lekarsko odobrenje. (Opština Paraćin).

 

pre 8 minuta, BataJova je napisao:

Pa verovatno da se uzimaju pare za voznju posle 23h i za neistaknuto slovo P i mozda jos zbog necega.. Da upecaju njih 1000 godisnje pa se isplati :)

Potpuno normalno u ovoj nenormalnoj državi...

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
pre 1 minut, blackmore je napisao:

Verovatno ti nije isteklo, jer sam ja vadio punokrvnu dozvolu a imam 27 godina, uredno su mi tražili u MUP-u važeće lekarsko odobrenje. (Opština Paraćin).

Koliko znam, 6 meseci je vaznost lekarskog pregleda. (A znam, nazalost jer sam osetio tu neprijatnost iz prvog lica jer nisam predao zahtev odmah nakon polaganja, nego nekih 7 meseci kasnije - prvo nisam imao para da platim Autoskolu do kraja i da podignem papir da sam polozio, pa potom kada sam uspeo da ugrabim slobodnog vremena zbog posla da iz Novog Sada odem u Kikindu i podnesem zahtev, dodjem tacno na pocetak celokupnog ludila sa Covid-om i istekne lekarski)

 

A izmedju podnosenja zahteva za probnu i normalnu dozvolu je proslo vec 2 godine. To ti je najverovatnije do toga sto svako tumaci zakon kako on zeli i radi po svom nahodjenju i nista drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 11 minuta, estel je napisao:

Koliko znam, 6 meseci je vaznost lekarskog pregleda. (A znam, nazalost jer sam osetio tu neprijatnost iz prvog lica jer nisam predao zahtev odmah nakon polaganja, nego nekih 7 meseci kasnije - prvo nisam imao para da platim Autoskolu do kraja i da podignem papir da sam polozio, pa potom kada sam uspeo da ugrabim slobodnog vremena zbog posla da iz Novog Sada odem u Kikindu i podnesem zahtev, dodjem tacno na pocetak celokupnog ludila sa Covid-om i istekne lekarski)

 

A izmedju podnosenja zahteva za probnu i normalnu dozvolu je proslo vec 2 godine. To ti je najverovatnije do toga sto svako tumaci zakon kako on zeli i radi po svom nahodjenju i nista drugo.

A isto lekarsko odobrenje u autoškolama važi godinu dana :)
Ova država se zajebava sa nama kako stigne...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
Pre 13 sati, suncicaoblacic je napisao:

U probnoj mi je bila upisana samo A, u redovnoj sad sve A kategorije

Ok, onda sam dobar :)

Posto su meni upisali samo A (u probnu).

Promenio član nikaragva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja