Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Ne znam sto dizete toliku frku oko ovakvih stvari? Svako ko je vozac u Beogradu zna da na nekim skretanjima ako cekas da svi prodju ostajes do 11 uvece na tom mestu. 

  U Beogradu u ovakvim uslovima nemoguce je ispostovati sve propise. 

  Na nama je da budemo max koncentrisani i dobrim delom tolerantni.

  Nikako ne odobravam takvo uguravanje a kolega je lepo objasnio da je bio oprezan i procenio da ima mesta za manevar.

  Ja kada sam zadnji u koloni ne pustam nikoga a ako imam kolonu iza sebe onda procenjujem da li je bezbedno da zaustavim kolonu i pustim nekog da skrene ili izadje sa parkinga.

  Ovakve stvari ipak treba postavljati na javnu raspravu da bi mladi i neiskusni naucili nesto.

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Beograd je džungla jer ima previše vozila za ovakve ulice.

Samo jedan primer na ovu temu, kod mene u Zemunu, semafor na kraju Bežanijske ulice. Dolazite iz pravca Tošinog bunara i skrećete levo ka Ugrinovačkoj.

Kad se upali zeleno vozačima, oni koji skreću levo, kreću oni iz Bežanijske i pešaci koji vam seku put. Ako uspe jedno vozilo da se provuče - premija, a onda brzo se pali crveno i kraj. Dostaputa mi se desilo da nas ima u koloni 5-6 a prođem iz trećeg puta.

Sad mi se čini da su tu i na onaj semafor u Tošinom bunaru ubacili malu pauzu pre nego što puste ove što idu pravo da ovi što skreću levo imaju vremena bar 2-3 da prođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 38 minuta, ZEMZEM je napisao:

Beograd je džungla jer ima previše vozila za ovakve ulice.

Samo jedan primer na ovu temu, kod mene u Zemunu, semafor na kraju Bežanijske ulice. Dolazite iz pravca Tošinog bunara i skrećete levo ka Ugrinovačkoj.

Kad se upali zeleno vozačima, oni koji skreću levo, kreću oni iz Bežanijske i pešaci koji vam seku put. Ako uspe jedno vozilo da se provuče - premija, a onda brzo se pali crveno i kraj. Dostaputa mi se desilo da nas ima u koloni 5-6 a prođem iz trećeg puta.

Sad mi se čini da su tu i na onaj semafor u Tošinom bunaru ubacili malu pauzu pre nego što puste ove što idu pravo da ovi što skreću levo imaju vremena bar 2-3 da prođu.

Ja kad idem iz Tosinog skrecem u Prilaz. Tu znam da ima pauza za ove sto iz Iviceve idu u Tosin ali ima po gradu vise raskrsnica sa tim problemom

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Jutros vrhunac bahatosti...Vozim malu u školu pošto pljuštalo ko iz kabla i na 500-600m od škole kolona sve stoji,skrenem i sporednim uličicama stignem do zadnjeg ulaza u školu i izbacim malu. Kolina se polako razilazi na glavnom putu pa idem u pekaru porad škole da uzmem nešto za doručak i pitam prodavačicu zašto je bio zastoj dali se neko čuknuo...kaže ma jok kreten stao na putu i došao u pekaru da kupi burek a bar 50 vozila čeka u koloni jer je bilo nemoguće obići i sve to blizu škole 1. Septembra i pada kiša svi voze decu. Put nije sporedni već glavni kroz mesto i uvek ima puno vozila ali eto čovek bio gladan a inače parking 20m dalje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 2 minuta, Interceptor BP je napisao:

Jutros vrhunac bahatosti...Vozim malu u školu pošto pljuštalo ko iz kabla i na 500-600m od škole kolona sve stoji,skrenem i sporednim uličicama stignem do zadnjeg ulaza u školu i izbacim malu. Kolina se polako razilazi na glavnom putu pa idem u pekaru porad škole da uzmem nešto za doručak i pitam prodavačicu zašto je bio zastoj dali se neko čuknuo...kaže ma jok kreten stao na putu i došao u pekaru da kupi burek a bar 50 vozila čeka u koloni jer je bilo nemoguće obići i sve to blizu škole 1. Septembra i pada kiša svi voze decu. Put nije sporedni već glavni kroz mesto i uvek ima puno vozila ali eto čovek bio gladan a inače parking 20m dalje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Kad si gladan nisi sav svoj

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nažalost prečesta pojava.

 

Kada su blokovi pravljeni, ulice koje ih povezuju sa unutrašnje strane su imale po 3 trake.

Skroz desna se uvek koristila za parkiranje, pa su na kraju i zvanično obeležena parking mesta. Dakle - ostale dve trake.

Nešto kasnije su napravljena odvojena parking mesta sa leve strane ulice. Malo iznuđeno i relativno nebezbedno rešenje, ali dobro.

 

A onda su krenuli tržni centrići, pekarice, trafikice...

I nema više ni jedne trake (autobus ne može da prođe)

FbbQmzfXEAYMguX?format=jpg&name=4096x409

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ulica vojvode Stepe na Voždovcu, pre nego što je rekonstruisana, svetlela je od migavaca na sve strane, pa je zbog toga brzo dobila ime "Bulevar 4 žmigavca."

 

ZOBS

Član 61

Vozač vozila je dužan da na javnom putu uključi sve pokazivače pravca na vozilu, ukoliko je propisana obaveza postojanja takvog uređaja za to vozilo:

...

6) ako se zaustavi na kolovozu, osim prilikom parkiranja na obeleženom parkingu, odnosno zbog postupanja po saobraćajnom znaku ili pravilu saobraćaja.

Policija će, kada zatekne vozilo na nepropisnom mestu a nisu uključena sva 4 pokazivača pravca, napisati kaznu, za nepropisno parkiranje i što nisu uključeni migavci.

 

Ako se oni uključe, biće napisana samo kazna za nepropisno parkiranje.

 

Tako da, ako se neko parkira ispred pekare i ne uključi migavce dobiće dve kazne, a ako ih uključi onda samo za nepropisno parkiranje.

 

Lepa je ova zemlja, meni najdraža...:lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1721 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 55 minuta, feniks je napisao:

6) ako se zaustavi na kolovozu, osim prilikom parkiranja na obeleženom parkingu, odnosno zbog postupanja po saobraćajnom znaku ili pravilu saobraćaja.

Policija će, kada zatekne vozilo na nepropisnom mestu a nisu uključena sva 4 pokazivača pravca, napisati kaznu, za nepropisno parkiranje i što nisu uključeni migavci.

 

Bonus pitanje - Koja je kazna za neuključene migavce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Pigrešno parkiranje 5000

Neuključeni migavci + 3000

 

Uključiš sva 4 i dobiješ manju kaznu.

:lol:

U uslovima smanjene vidljivosti

može da izađe i do 20.000.

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
7 hours ago, salem said:

 Ne znam sto dizete toliku frku oko ovakvih stvari? Svako ko je vozac u Beogradu zna da na nekim skretanjima ako cekas da svi prodju ostajes do 11 uvece na tom mestu. 

  U Beogradu u ovakvim uslovima nemoguce je ispostovati sve propise. 

 

Da ali ono sa snimka nije takvo skretanje. Naprotiv, verovatno jedno od boljih levih skretanja iz Bulevara, regulisan je i pešački za to. Levo skretanje u Zorkinu je verovatno najgore, ono u Zemunu što je kolega opisao još gore, a levo skretanje u Resavsku je tek od skora neki naučnik smislio da treba da bude dozvoljeno. Zato u većini gradova u centralnim delovima uopšte ne postoje leva skretanja nego ideš 3 puta desno. 

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova

S tim sto, ukoliko je vozac u vozilu i upaljena su sva 4 nije kaznjivo zaustavljanje do 3min. Pa se onda uglavnom i ne praktikuje kaznjavanje jer niko nece stopovati vreme. Dakle stanes ispred pekare, upalis sva 4 i posaljes zenu po burek- nije kaznjivo. Ostavis zenu na mestu suvozaca i ti odes po burek- 5000 :)

Mada, meni se desilo da sam tako stao preko puta patrole racunajuci na svojih 3min i to na trotoaru vecim delom da mogu komotno da prodju i pesaci i automobili, upalio sva 4 da devojka skokne do trafike. Cika policajac je presao ulicu, kucnuo na prozor dok sam ja cackao telefon i ljubazno me zamolio samo da pomerim auto :)

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Moja doza bahatosti.

Pre 3 godine, treba indeks da odnesem na faks. Rutinska stvar, udjem i izadjem za manje od 5 minuta. Kod faksa krcato u 10 ujutru zbog bolnice u blizni. 

Ja prodjem autobusko stajaliste, odem par metara dalje i ostavim auto naspram drveta. Upalim sva 4 i odem.

 

Medjutim ispadne problem oko predaje i ostanem unutra 15-20mimuta. 

Izlazim posle i krecem ka autu, kad dva momka u plavom, kulturno cekaju pored auta. 

Ja sta cu, kontam u sebi da sam naderao. Odose pare, nema izlazaka ovaj mesec, racunam koliko sam zaradio na poslu. 

Prilazim, nabacujem osmeh, crpim svu mogucu simpaticnost koju imam u sebi. 

"Dobar dan gospodine, da li je vas auto?"

"Jeste, izvinjavam se na ovome. Nisam znao da cu ostati toliko dugo."

"Kako niste znali ? Sad bi trebali da vam pisemo kaznu."

"Znam, izvinjavam se jos jednom, samo sto sam polozio ispit, studiram ovde. Nikako da naidje profesor. Trebalo je da traje 5min samo."

"Pusticemo vas sa upozorenjem, nemojte opet. Cestitamo na polozenom ispitu."

I odose, a ja od tad idem ili bajsom ili parkiram 500-600m dalje na besplatnom parkingu. Doslo iz dupeta u glavu. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1698 postova
  • Motocikl: /

Pa ne znam sta radi ona kod Bolecice... 

Gde ides na tehnicki?

Onu kod Bolecice sam zagledao pre neki dan, aktivna je sto posto, upaljen strujomer onde pored na banderi, radi i gore ona kocka pored kamera, ima neki displejcic i bas se vidi da je upaljen. Stoje neki znakovi ili slova, nisam mogao lepo da vidim.

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Možda je za brzinu ako ima znak. 

Gledao sam spisak sad tih kamera za očitavanje registracije, kaže ima 127 kamera i nema van Bg. Barem po spisku. A ovu ću da otkrijem dal je, jer sam danas tuda prošao. 

@seridem kod Ružice. Ispravan je auto 100%.

Valjda će i biti do subote

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
Pre sat vremena, Bojan82 je napisao:

Koliko dana sme da se vozi sa isteklom regom? Ima li neka tolerancija? 

Nema tolerancije, ali za isteklu nalepnicu do 30 dana ti je kazna 5000din, nema poena, nema zabrane. Do 60 dana mislim 10.000 a preko 60 poeni, zabrana mislim 30 dana ili 3meseca, tako nesto, i kazna 10-20.000din. Plus ti se skidaju i tablice.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Inače u takvim situacijama, ako nemaš za punu registraciju, tehnički ti važi 30 dana pa možeš da ga uradiš dok ti važi registracija, a naknadno da uradiš i ostalu papirologiju i plaćanja.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova

Ne mora uopste samo tehnicki, sve moze da zavrsi 30 dana ranije a pisu mu datum isteka registracije. To je oduvek tako bilo.

 

EDIT: aha, prevideo sam "ako nemas za punu registraciju"

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja