Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Superheroj Deda Mraz u Parizu

 

Jedan od boljih video klipova koje sam video gde, zamislite, Deda Mraz juri kroz Pariz za devojkom koja je pokupila automobilom osobu na pesackom prelazu. Nakon pokusaja zaustavljanja agresivnim pristupom, promenio je nastup i naisao na policiju koja uspeva da mu pomogne.

 

:takoje:

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Šta li se ovo događa u saobraćaju meni nije jasno ... Kratka vožnjica van grada i dve vrlo neprijatne situacije.


Prvo pregledna raskrsnica ispred nekog sela, krećem se putem sa prvenstvom a u susret mi dolazi tamić. Ja skrećem desno , njemu radi takođe desni žmigavac. U milisekundi mi je nešto sumnjivo (vidim da deda za volanom razgovara sa saputnikom kao da je na slavi) i već sam na kočnici i u tom trenutku deda mota levo dok mu radi desni žmigavac i prolazi na pola metra od mog točka kao da je sam na svetu ... Još gore je to što i da je dao levi žmigavac - opet ja imam prvenstvo prolaza ...

 

Ulazim kasnije u grad Somborskim bulevarom (3 trake) i primetim da pikap ispred mene ide levo desno po srednjoj. Dok ga obilazim gledam klinca od 20 - 25 godina kako sa obe ruke drži telefon ispred lica (kuca poruku) i vozi laktovima, naslonjen na volan. Sledeća scena - uljučuje se neko na raskrsnici u levu traku, i ja se vraćam u srednju na 50ak m ispred pikapa. U tom trenutku grupa dece koja stoji nezainteresovano pored pešačkog odlučuje da pretrči... Nemam gde da izbegnem, kočim naglo i sav u grču čekam da me lupi ovaj od pozadi... Srećom uspeva da stane. Kroz glavu mi prolazi Prokin udes koji sam video pre neki dan :(

 

I šta mogu ? Samo da se smirim i požalim se ovde ljudima da izbacim to iz sebe da mi bude malo lakše :)

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 26 minuta, antir3ality je napisao:

Šta li se ovo događa u saobraćaju meni nije jasno ... Kratka vožnjica van grada i dve vrlo neprijatne situacije.


Prvo pregledna raskrsnica ispred nekog sela, krećem se putem sa prvenstvom a u susret mi dolazi tamić. Ja skrećem desno , njemu radi takođe desni žmigavac. U milisekundi mi je nešto sumnjivo (vidim da deda za volanom razgovara sa saputnikom kao da je na slavi) i već sam na kočnici i u tom trenutku deda mota levo dok mu radi desni žmigavac i prolazi na pola metra od mog točka kao da je sam na svetu ... Još gore je to što i da je dao levi žmigavac - opet ja imam prvenstvo prolaza ...

 

Ulazim kasnije u grad Somborskim bulevarom (3 trake) i primetim da pikap ispred mene ide levo desno po srednjoj. Dok ga obilazim gledam klinca od 20 - 25 godina kako sa obe ruke drži telefon ispred lica (kuca poruku) i vozi laktovima, naslonjen na volan. Sledeća scena - uljučuje se neko na raskrsnici u levu traku, i ja se vraćam u srednju na 50ak m ispred pikapa. U tom trenutku grupa dece koja stoji nezainteresovano pored pešačkog odlučuje da pretrči... Nemam gde da izbegnem, kočim naglo i sav u grču čekam da me lupi ovaj od pozadi... Srećom uspeva da stane. Kroz glavu mi prolazi Prokin udes koji sam video pre neki dan :(

 

I šta mogu ? Samo da se smirim i požalim se ovde ljudima da izbacim to iz sebe da mi bude malo lakše :)

Bez nervoze, navići ćeš se. :D

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1596 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I ja mislim da je stanje u saobraćaju u poslednjih dve godine gore nego ikad.

S tim što ja to povezujem sa kvalitetom rada policije - bukvalno ne rade ništa, osim što na šablon pišu prijave da ispune kvotu.

Ja ne pamtim da sam čuo da je nekom policija napisala kaznu za korišćenje telefona, nevezivanje pojasa, neispravna svetla...

Sve ono što je "na sitno" odavalo utisak da saobraćajna policija radi nešto. Sad im se sve svodi na šablonske fore - znaju da će gomila ljudi da vozi preko 50 niz Čukaričku padinu ili ispod mosta na Adi, i tu montiraju radar. Nema veze što niko ne pamti da se tu ikad desio udes.

Nema veze što na svakoj raskrsnici svakog dana jedan saobraćajac može ceo dan da piše kazne za korišćenje telefona dok je vozilo u pokretu - jbg, osim ako se nešto ne desi baš pred kamerama pod uglom koji hvata vozača s telefonom u rukama, nemoguće je dokazati da je drndanje telefona uzrok nečega. Samim tim, toga nema u statistici, i njih baš zabole što svi vidimo da pola ljudi drnda telefon dok vozi.

Idu na "siguricu" - pijani i drogirani se lako dokažu, za ovo se treba cimati ako vozač ospori pa se ide na sud.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Drugar je dobio 2 kazne za telefon. U razmaku od par nedelja. Posle druge je kupio i slusalicu.

 

Prvu je dobio prosle godine u septembru, sledecu da l krajem sept ili u novembru. 

2x 5.000din, nakon toga je uzeo slusalicu za 2000 i sad je miran. 

 

Dakle treba samo lupati po dzepu i svi cemo se dovesti ured.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8470 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mehanicar Becekija!

Menja zadnji tocak u Q1, izvuce covek osivnu i baci je o beton! Pravo na navoj, skakuce, zvoni...

Bahati mamlaz :P

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6839 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To kod nas telefonima je epidemija. Mnogo viđam i da se deca voze bez sedišta. Okače se na prozor ili između prednjih sedišta. 

 

Još nešto bih podelio ali ovo je više moj lični utisak. U poslednje vreme kada imam neku situaciju u saobraćaju vidim da ljudi sa namerom oduzimaju prednost, uleću u makaze i sl. 

 

Ja razumem i vozim sa predpostavkom da će neko pogrešiti pa držim odstojanje ili kočim kad vidim nešto čudno. Desi se svakome, ali namerno... Možda psiholog da objasni, ja ne mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4810 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 45 minuta, zaludan je napisao:

S tim što ja to povezujem sa kvalitetom rada policije - bukvalno ne rade ništa, osim što na šablon pišu prijave da ispune kvotu.

Dokazano!

Setimo se kada je pocelo vezivanje pojasa, folije na stakla su lepili kako stignu - kada je pocela policija pisati kazne i skidati tablice dovelo se malo u red, isto treba sa rastelovanim svetlima i ksenoncinama ALI rezervne sijalice su izbacene iz obavezne opreme i sada verovatno zakonski ne mogu sankcionisati ni ono djubre od led/ksenona.

Ubedjen sam da niti jedan saobracajac u karijeri nije napisao kaznu za oduzimanje prednosti ... i onda pitanje sto bi vodili racuna u saobracaju.

Ili ce opet baciti kosku da jedni druge prijavljujemo, ne bi me cudilo, vec vidjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1596 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Tarmi636 je napisao:

Drugar je dobio 2 kazne za telefon. U razmaku od par nedelja. Posle druge je kupio i slusalicu.

 

Prvu je dobio prosle godine u septembru, sledecu da l krajem sept ili u novembru. 

2x 5.000din, nakon toga je uzeo slusalicu za 2000 i sad je miran. 

 

Dakle treba samo lupati po dzepu i svi cemo se dovesti ured.

 

Gde živi drugar leba ti??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

I moja žena prošle sedmice za mobilni dobila. Kumu jesenas pokucao policajac na motoru na prozor dok je sa mnom pričao - pita ga ko ti duguje 10.000? :jee:

Motoristu viđam redovno kad je gužva od aerodroma ka gradu, ide zaustavnom i snima ko priča na mobilni i odvaja, verovatno i za pojas gleda...

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 15.4.2022. at 10:38, Satelis je napisao:

Drugar ma dva polovna vozila, jedno vozilo košta 2.000€, drugo 20.000€.

Lošu naviku ima da cacka telefon cim stane na semafor i onda ja moram da ga opomenem da je zeleno, često se zakacimo oko toga jer me nervira.

Losa navika dosla na naplatu!

Pre neki dan pomenuti drugar izazvao je manji lancani udes na autoputu. Pored njegovog vozila stradala su jos dva automobila. Drugar je dobro, iscasenje stopala ima jer je upiro ko mazga o papucu kocnice ali kasno.

Kaze.... nece vise da vidi telefon dok vozi.... ahaaa mislim s ekako da ne, mozda nece prvih metar dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1596 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Drago mi je da čujem da se ipak dešava da kažnjavaju za telefon. Nadam se da će postati toliko redovno da ima efekta

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Neverovatno da 90% ljudi koji koriste telefon voze novije i skuplje automobile koji imaju bluetooth konekciju. To je neko ovde u temi vec primetio ali i dalje je neshvatljivo ZASTO?

 Ili takodje vec pomenuto, krece sa parkinga sav iskrivljen jer ramenom drzi telefon. ZASTO POBOGU? Takvog bi izmlatio a ne kaznio novcano.

 U stvari izmlatio i kaznio novcano

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2330 postova
  • Motocikl: Motora bez

Šabanerija. Ili nesposobno da poveže bluetooth konekciju(nije žvaka za seljaka) ili je fora da bude vidjeno kako je zauzeto vazda, priča na tel, završava to neku kombinaciju. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1027 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Dostupnost neta, odnosno mogućnost "besplatnih" poruka i poziva preko raznih aplikacija, je otvorilo pandorinu kutiju komunikacije..Prije si morao nešto konkretno da imaš da kažeš ili napišeš da bi se nakanio da pošalješ sms ili obaviš poziv..sad za svaku glupost koja ti padne na pamet, ding ding ding ding viber...trrr trrr trr messenger call..bla bla bla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Juče na silasku sa Brankovog mosta kod Ušća vozim srednjom trakom po sredini, proleće mi sa leve strane na ostatku trake kolega sa X ADV, imam osećaj da su centimetri bili u pitanju. Nije ni čudo to što su ljudi generalizovali vozače pojedinih motocikala, isto kao vozače nekih modela automobila i dodelili im epitet šabana. Redovno viđam ljude na adv, t-max, mp3 kako čukaju poruke u toku vožnje, od opreme sem kacige brendirana garderoba i onda se čudim zbog čega toliko mržnje prema skuterašima pre svega, a onda i prema ostalim kolegama dvo/trotočkašima. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ahahahaa ova prica nema veze sa nama bajkerima ali pokazuje gde moze bahatost da te odvede u zivotu.

 U Julu idem u Grcku sa zenom motorom a cerka i zet kolima u isto mesto i isto vreme. 

  Zet, klinac od 25 god. pre pola godine popije pivo i zaustavi ga policija. Na alkotestu pokaze neki delic promila a dovoljno za kaznu. Zet nije hteo da potpise zapisnik nego zguzva i baci policajcima pred noge, da gas i ode.

 Pola godine on meni prica kako moze on da se izvuce i da zajebe sistem na neku foru a ja mu govorim da je najebo i da nema sta da se nateze sa sistemom kad je kriv.

 Pre dva dana, po pozivu, ode kod sudije i kazu mu da ce dobiti kaznu 20.000 din i 30 dana zabrane upravljanja vozilom. 

  Sad mu moja cerka kljuca i cantra po ceo dan jer ako mu stigne resenje uskoro zajebace put u Grcku. Moracemo zena i ja da idemo sa njima kolima da ja vozim. 

  E blento bahata, ne prejebava se sistem tako. Treba mnogo velika zverka da budes da bi to uspeo.

 Uspeo je da zajebe mene.

  

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

i on je nekome zet... :)

i znam da ne ide tako, ali Salem, odeš sa ženom motorom, a on da snosi sve posledice svojih postupaka... To što ga je sud osudio je ništa što devojka/žena može da mu zagorča :D

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Spakujes ih oboje u bus, kad provede em u busu 10-14h, em sto ce po obicaju zensko da se opruzi kako joj odgovara preko njega, a on jadan da cuti i pati ( bio i prosao kroz to, 3 dana me otkocivali u vodi :neznam:). Nece hteti da lizne alkohol opet u takvoj situaciji, ili nece hteti vise na more. Sve je moguce :lol2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Uhhh, dela zeta kojim se mozes ponositi...

 

Nema sta zena i ti da pravite kompromis zbog njegovog bahacenja, ovo sto kaze @nafetS i caozdravo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja