Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 9. 10. 2023. at 16:34, zaludan je napisao:

 

Je li platio neko s foruma?
Da li neko sa foruma zna nekog ko je platio?

 

Mislim, ja bukvalno ne verujem u njihove brojeve.

Neverovatno mi je da 38,000 ljudi plati kaznu za to, a da se o tome ne priča. Sećam se kad su počeli da kažnjavaju za pojas - malo, malo, pa je neko koga znam platio, a za mobilni još nisam čuo nikog da se žali.

 

Evo, recimo, pre nekoliko dana sam čuo i da presretači zaustavljaju i pišu kazne za prekoračenje od 12 km/h - duple trake posle Orlovače, 80 ograničenje, komšija vozio 92...

 

Ali kaznu za mobilni...još ne čuh ni od koga.

2 puta i to jednom stojim na semaforu i uzeo da pogledam mape neku adresu da vidim jel idem u dobrom pravcu,samo kucnuo na prozor sa motora i iskljucio me,drugi put vozim kombi i ne cujem dobro preko onog blututa pa prebacim na zvucnik i drzim telefon ispred grudi(kao da ne bude na uvetu),snimio me iz sporedne ulice i krenuo sa svim svetlima u poteru,ja stao i sta cu kriv sam,prvi put za mape sam bio besan jer sta ugrozavam dok stojim na crvenom u Ns i da pogledam mape za 15 sekundi,drugi put kriv 100 posto,oba puta platio.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pre x godina ulazak u HR iz SLO, kolaps, 10-15 automobila ispred mene, javim sa na telefon. Posle xx minuta na pasoškoj kontroli - dajte mi dokumenta i parkirajte sa strane, pričali ste na telefon :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@piki čoveče, ja ne verujem koliki si ti baksuz :D 

 

Znači ovo: 

 

Pre sat vremena, piki je napisao:

snimio me iz sporedne ulice i krenuo sa svim svetlima u poteru

 

sam viđao samo na televiziji. 

 

"Na moje oči" pandur na raskrsnici samo slegne ramenima na lika koji prolazi na crveno (zamalo da ga udarim), a tebe jure iz sporedne... :grr:

 

Pre nekoliko dana lik sa pikapom kod Metroa na Ibarskoj pre semafora pretiče kolonu preko pune (nasilnička vožnja po ZOBS-u), bukvalno nekoliko sekundi posle njega saobraćajci u Škodi (ekipa koja redovno stoji sa tronošcem na potezu oko Orlovače), i ja pomislim "evo ga instant karma k'o sa smešnih klipova", a oni ništa - lik skrenu, oni produžiše...

 

Meni je to očekivano od pandura, a ovo što si ti doživeo...samo na TV...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ne znam sta je ovo danas. Gde kod sam krenuo, nenormalna guzva. Za 2h voznje me je iseklo xy vozila... Covek se ukljucuje iz sporedne ulice, u levoj ruci telefon, pusi cigaru, gleda samo u desnu stranu i 'ladno izlece ispred mene... Sviram mu, a on se smeje onako odvratno s cigarom u ustima. Doslo mi da se okrenem da mu glavu olupam od volan... 

Nikad losija voznja...

A sta tek reci za kretene koji se pribiju tik uz zadnji tocak i tako voze i to na magistralnom putu... Koliko nam je losa saobracajna kultura, JEZIVO. Previse bahatih ljudi, previse...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: FZS 1000
pre 22 minuta, Rider000 je napisao:

Ne znam sta je ovo danas. Gde kod sam krenuo, nenormalna guzva. Za 2h voznje me je iseklo xy vozila... Covek se ukljucuje iz sporedne ulice, u levoj ruci telefon, pusi cigaru, gleda samo u desnu stranu i 'ladno izlece ispred mene... Sviram mu, a on se smeje onako odvratno s cigarom u ustima. Doslo mi da se okrenem da mu glavu olupam od volan... 

Nikad losija voznja...

A sta tek reci za kretene koji se pribiju tik uz zadnji tocak i tako voze i to na magistralnom putu... Koliko nam je losa saobracajna kultura, JEZIVO. Previse bahatih ljudi, previse...

Kako rešiti problem bahatih vozača? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bas pricam s drugarom, danas lik s bmw vozio na Obrenovackom po sred linije i nije nikom dao da prodje i jos isao polako, svi su u fazonu ja bi ovo ili ono, sta znas s kim imas posla, izadje neki drvoseča slomi te i i upropasti i sta si uradio, nece se kultura popraviti sve do onog trenutka dok policija ne kaznajva sve redom bez izuzetka. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja policiju ove sezone videh svega 5-6 puta... Cini mi se da ove godine i nisu bili preterano aktivni. Bar ne ovde kod mene... Svaki treci vozac je na telefonu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Osim radara na jednom mestu u Bg-u ovako patrole isto ne pamtim kad sam video, cak i uvece ne pamtim kad ih bilo, rekoh u nekoj temi, rade samo sta im se kaze, imam osecaj da taj dan ako im kazu e danas se gleda pojas da taj dan ako vozis 100 gde 50 nece ti nista reci nego gledaju pojas, policija treba da bude na ulici i zavidi red al toga kod nas nece biti i zato je kao na divljem zapadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
11 minutes ago, Rider000 said:

Ja policiju ove sezone videh svega 5-6 puta... Cini mi se da ove godine i nisu bili preterano aktivni. Bar ne ovde kod mene... Svaki treci vozac je na telefonu... 

Ja regularno na autoputu kroz BG vidjam pandura na motoru. Non stop ide i gleda ko drzi telefon dok vozi automobil. 

 

Pozdravljam akciju, samo nek ih riba. A trebalo bi i vise...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@RankoBg87Isto bukvalno. Radar stoji svaki dan na istom mestu i to je to.

Motorista se eventualno provoza, napise koju kaznu i ende...

 

 

Ovo sam sa uzivanjem gledao pre neki dan. To je profesionalnost.

 

 

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mnogo bi se opustenije vozilo da se kaznajva sve sto treba, neki dan smo pricali, od auto komandne kod auto komerca stoji znak da je u levoj traci zabranjeno kretanje teretnih vozila i to niko ziv ne postuje, jos nece ni da se sklone nego naprave kolonu, nije mi jasno kako im nije u interesu da se popravi ta kultura i puni budžet na bas lak nacin. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 13. 10. 2023. at 10:19, zaludan je napisao:

@piki čoveče, ja ne verujem koliki si ti baksuz :D 

 

Znači ovo: 

 

 

sam viđao samo na televiziji. 

 

"Na moje oči" pandur na raskrsnici samo slegne ramenima na lika koji prolazi na crveno (zamalo da ga udarim), a tebe jure iz sporedne... :grr:

 

Pre nekoliko dana lik sa pikapom kod Metroa na Ibarskoj pre semafora pretiče kolonu preko pune (nasilnička vožnja po ZOBS-u), bukvalno nekoliko sekundi posle njega saobraćajci u Škodi (ekipa koja redovno stoji sa tronošcem na potezu oko Orlovače), i ja pomislim "evo ga instant karma k'o sa smešnih klipova", a oni ništa - lik skrenu, oni produžiše...

 

Meni je to očekivano od pandura, a ovo što si ti doživeo...samo na TV...

 

Selo Putinci,stalno je tamo,isti lik sad se i pozdravljamo mahanjem:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Јуче нас три мускетара од 50 + лета обиђосмо пола Војводине прершли око 200 км  и при повратку кући између Перлеза и Ченте на дугачком правцу. Магарац и потенцијални УБИЦА  са возилом наранџасте боје , марку нисам ни видео, креће да обилази колону и улази у нашу траку из супротног смера  иако му блицамо и машемо ишли смо  око 90 км на сат . Ма не јебе живу силу право на мене први сам ишао у колони мотора видим удара ме сигурно бежим скроз уз десну ивицу пута милиметри ме деле од слетања кочим и просто не верујем како сам га избегао и моја браћа иза мене . Мислио сам шах мат или мене а тек ове моје иза мене сигурно баца у ваздух. Од шока сам само успорио и тајац у глави равна црта дал да се окренем и да га јурим и  заглавим робију . Јел тај идиот је заслужио такве батине да смо се окренули и стигли.... кући ишао не би сигурно без поломљене главе  и аута. Сво троје смо стали у Ченти и само ћутали и махали главама нисмо веровали шта је могао да нам уради и одлучили да га не јуримо  неће идиот да нам сад на повратку усере тако лепо дружење и вожњу тог дана  .Сво троје возимо моторе и дружимо се од 12 године до сад имамо преко 40 година  искуства на та два точка и око 33 год вожње аута и у саобраћају смо свакодневно ово смо избегли пуком срећом и искуством. Пазите се на дугачким правцима људи просто немају перцепцију о брзини и времену дал могу да обилазе ил не а и поједини су толко бахати да просто не хају за то и иду па се ти склањај и спасавај главу како умеш и знаш.

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1546 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 10/13/2023 at 7:08 PM, Rider000 said:

A sta tek reci za kretene koji se pribiju tik uz zadnji tocak i tako voze i to na magistralnom putu...

Danas mi je jedan takav baš pokvario utisak sa vožnje.

Kako reagovati u takvim situacijama?

 

Nisam smeo da usporim, udariće me. Da se pomerim desno uz ivicu - izguraće me . Ne mogu gas - ispred mene kolona ( vozili smo oko 90 gde je ograničenje 80)

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 11 minuta, MatorKonj je napisao:

Koliko sudara i pogibija u poslednja 2 dana ajde da budem sebican hvala Bogu bez nas posle motoristi bahati 

Večeras, danas užas 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 8 minuta, živke je napisao:

Danas mi je jedan takav baš pokvario utisak sa vožnje.

Kako reagovati u takvim situacijama?

 

Nisam smeo da usporim, udariće me. Da se pomerim desno uz ivicu - izguraće me . Ne mogu gas - ispred mene kolona ( vozili smo oko 90 gde je ograničenje 80)

Ja sam impulsivno stisnuo kocnicu... Hteo sam da vidi stop svetlo... 
I ja sam vozio istom brzinom kao i ti, pritom brze i ne zelim jer je put bio katastrofa, s obe strane kolotrazi i rupe... 

 

Cuvajte se ljudi... Usporite... Ostavite uvek prostora za reakciju...

Po recima Vlade-Smart moto trening, jedan od saveta kako da nas ljudi lakse uoce na putu nisu cak ni maglenke, ni blicanje, vec da motor zanjisemo s jedne na drugu stranu, jer mozak nekom logikom ignorise 1 far koji mu dolazi u susret... Pogotovo kod onih koji voze u auto pilot rezimu, pa posle ono cuveno "Izvini, nisam te video..." 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Danas sam se provozao do Kraljeva i nazad, jedva nekih stotinak kilometara, 3 puta su mi automobili oduzeli prednost, i to na takav način da sam morao ili oštro da kočim, ili da menjam pravac kretanja.

 

Da li je do retrogradnog Merkura ili nečeg drugog, ali ljudi su otišli u aut totalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Totalno... Mislim da treba na televiziji redovno pustati snimke saobracajnih nezgoda i posledice istih, da se bar malo osvestimo... Ne znam kako ljudima dopreti do mozga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, ddimic je napisao:

Јуче нас три мускетара од 50 + лета обиђосмо пола Војводине прершли око 200 км  и при повратку кући између Перлеза и Ченте на дугачком правцу. Магарац и потенцијални УБИЦА  са возилом наранџасте боје , марку нисам ни видео, креће да обилази колону и улази у нашу траку из супротног смера  иако му блицамо и машемо ишли смо  око 90 км на сат . Ма не јебе живу силу право на мене први сам ишао у колони мотора видим удара ме сигурно бежим скроз уз десну ивицу пута милиметри ме деле од слетања кочим и просто не верујем како сам га избегао и моја браћа иза мене . Мислио сам шах мат или мене а тек ове моје иза мене сигурно баца у ваздух. Од шока сам само успорио и тајац у глави равна црта дал да се окренем и да га јурим и  заглавим робију . Јел тај идиот је заслужио такве батине да смо се окренули и стигли.... кући ишао не би сигурно без поломљене главе  и аута. Сво троје смо стали у Ченти и само ћутали и махали главама нисмо веровали шта је могао да нам уради и одлучили да га не јуримо  неће идиот да нам сад на повратку усере тако лепо дружење и вожњу тог дана  .Сво троје возимо моторе и дружимо се од 12 године до сад имамо преко 40 година  искуства на та два точка и око 33 год вожње аута и у саобраћају смо свакодневно ово смо избегли пуком срећом и искуством. Пазите се на дугачким правцима људи просто немају перцепцију о брзини и времену дал могу да обилазе ил не а и поједини су толко бахати да просто не хају за то и иду па се ти склањај и спасавај главу како умеш и знаш.

Na tom delu, i od cente do padinske je to to nazalost svakodnevnica.

Prosle godine sam tu cesto vidjao presretace, ove godine nijednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja