Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3589 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Zuba87 je napisao:

 

Као и све друго, у ЗОБС се може пронаћи и то. Сећам се да сам помислио, након што сам положио за Б, да нема тог ко ће мене да натера да возим десно, када је лакше уз разделну линију. 

 

Од како возим мотор, схватио сам како је то саможиво. 

 

Screenshot_20221003_233924.jpg

Ovo je opšta odredba i ovaj član se odnosi na sve kategorije motornih vozila, a ne posebno na motore.

Ja sam zato u u svom komentaru napisao da se motor na putu vozi kao i bilo koje drugo motorno vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 424 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 25 minuta, zika56 je napisao:

Ovo je opšta odredba i ovaj član se odnosi na sve kategorije motornih vozila, a ne posebno na motore.

Ja sam zato u u svom komentaru napisao da se motor na putu vozi kao i bilo koje drugo motorno vozilo.

:takoje: Crva nije ni bilo

Promenio član vex
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Neverovatno kako bukvalno svaki put kada se vratim sa zapada nakupim materijala u prvoj sledećoj vožnji.

Da se odmah ogradim, kako ne bih bio pogrešno shvaćen, uopšte nisam iz fazona "napolju je sve super, ovde ništa ne valja, jebem te Srbine najgori si..." Mada ću svakako biti pogrešno shvaćen, ali nema veze. Samo konstatujem  koliko je kod nas vožnja ustvari stresna. Nije ni čudo da su svi toliko nervozni.

 

Elem... Hronološki

1. Spremam se da stanem na crveno. Gospođa naravno ima zeleno za pešake, ali odlučuje da je pešački predaleko i izleće ispred mene .

 

2. Čitam da je jutros bio neki sudar u Jajincima, nadam se da će kolega biti dobro, a ja sam prošao pored još jednog čukanja na istom mestu

3.  Kolega je pao ka Ralji. Hitna je već stigla, momak je ležao i bio svestan. Stavljali su mu kragnu, ali mi nije delovalo da je u kritičnom stanju. Svakako se nadam da će biti dobro.

4. Bilo je tu još par situacija, uključujući i isecanja u kružnom toku ponovo. Da izbegnemo rasprave oko pravila vožnje, preskačem kačenje, ali sam zaključio da mi se više ni ne vozi pa sam odlučio da završim dan. A onda, tačno ispod fiksnog radara za brzinu kroz vrlo crveno svetlo.

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3589 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

Neverovatno kako bukvalno svaki put kada se vratim sa zapada nakupim materijala u prvoj sledećoj vožnji.

Da se odmah ogradim, kako ne bih bio pogrešno shvaćen, uopšte nisam iz fazona "napolju je sve super, ovde ništa ne valja, jebem te Srbine najgori si..." Mada ću svakako biti pogrešno shvaćen, ali nema veze. Samo konstatujem  koliko je kod nas vožnja ustvari stresna. Nije ni čudo da su svi toliko nervozni.

 

Elem... Hronološki

1. Spremam se da stanem na crveno. Gospođa naravno ima zeleno za pešake, ali odlučuje da je pešački predaleko i izleće ispred mene .

 

2. Čitam da je jutros bio neki sudar u Jajincima, nadam se da će kolega biti dobro, a ja sam prošao pored još jednog čukanja na istom mestu

3.  Kolega je pao ka Ralji. Hitna je već stigla, momak je ležao i bio svestan. Stavljali su mu kragnu, ali mi nije delovalo da je u kritičnom stanju. Svakako se nadam da će biti dobro.

4. Bilo je tu još par situacija, uključujući i isecanja u kružnom toku ponovo. Da izbegnemo rasprave oko pravila vožnje, preskačem kačenje, ali sam zaključio da mi se više ni ne vozi pa sam odlučio da završim dan. A onda, tačno ispod fiksnog radara za brzinu kroz vrlo crveno svetlo.

 

Prenekoliko godina bio ja (sa drugarima koji mi je bio suvozač na motoru) dvadesetak dana u Beč i svakodnevno prelazili (zbog potrebe posla) po 100-150 km po gradu i okolini.

Nigde ni najmanji incident (niti "cimanje").

Pri povratku ja nastavio da se ponašamo u vožnji kao što sam tamo navikao i par puta (već do Novog Sada) beše kritičnih situacija.

Kaže mi ovaj drugar da pripazim, jer nismo više u Beču.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

Prenekoliko godina bio ja (sa drugarima koji mi je bio suvozač na motoru) dvadesetak dana u Beč i svakodnevno prelazili (zbog potrebe posla) po 100-150 km po gradu i okolini.

Nigde ni najmanji incident (niti "cimanje").

Pri povratku ja nastavio da se ponašamo u vožnji kao što sam tamo navikao i par puta (već do Novog Sada) beše kritičnih situacija.

Kaže mi ovaj drugar da pripazim, jer nismo više u Beču.

Veruj da je to bilo pre nekoliko godina,poslednjih par sve vise lici na Beograd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pazi, viđao sam i ja i ulične trke po Minhenu, i divljanja po Beču. Baš u ovom sada odlasku i jednu gospođu koja je zategla kočnicu sa nekih 100 na 60 u levoj traci na neograničenoj sekciji autobahna (naravno ispred mene) i lika koji je vozio isto po neograničenom autobahnu kao da traži broj zgrade... Debila naravno ima svugde, ali taj osećaj tenzije u vožnji,  potpuno odsustvo shvatanja pravila saobraćaja i zainteresovanosti za ljude oko sebe me svaki put zabezekne. Pa se posle par dana naviknem, pa onda ponovo...

Pa čak i ako ne govorimo o severnim zemljama - i u Italiji, a pogotovo južnoj, voze kao debili. U Atini još gore a onda još gore u Istanbulu, ali u tom haosu su ipak svesni da postoje ljudi okolo.

Kod nas kao da je 50% vozača na drogama, a drugih 50% pijano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 885 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pre bi rekao da nisi svestan (nisi doziveo), da jesi ne bi vozio/podrzavao takvu voznju.
Najgore je kad mislis da "imas situaciju u svojim rukama", mozda ako se drzis svoje trake, ma da ni tu, niko nista ne garantuje.
Ondak kad se desi situacija kao meni, delis se na one koji jesu ili nisu imali srecu tog dana na tom mestu.
 
AR - LA ili obratno, nema veze, more krivina ima.... sam sam, peglam fino, preticem, uzivam u voznji kao sto vecina nas radi. Nista agresija, nista bezobrazno il prebrzo.
E ondak, u jednom momentu zaboravljam na saobracaj iza mene jer "imam situaciju u svojim rukama", fokus mi je na saobracaj, preticanje ispred mene, par automobila.
Samo sto sam zasao u drugi smer, stigao do zadnjih vrata .... tako zabrundase dva R-a iza, pa tik uz mene. NJima nema kocenja, meni nema vracanja u traku, sve sta sam stigao da uradim je da usima pipnem ramena, usro sam se u momentu.
 
Opsovao sam iz sve glasa onako socno, pride na sebe sam mislio. Da, rekao sam, "Jebem ti mater da ti jebem".
Troje njih je bilo, momci su brzo vozili i ja njih ne krivim, mogu samo sebe kriviti sto nisam pogledao u retrovizor pre preticanja a to nisam uradio jer sam mislio da imam situaciju u rukama.... kakav zajeb!
 
Isto tako, sutra se moze tebi desiti... sto neko rece 100 krivina ima da prodju Ok i ako ih seces, u 101 mogu se stvoriti nindze.
Nemoj misliti da popujem, nije mi to namera jer smo svi mi odrasli ljudi, izgradjene licnosti.
Samo ukazujem na realno moguce desavanje, ne treba ti u zivotu da se neki brzi kolega ubogalji ili pu pu pu.... samo zato sto si skroz nepotrebno tog momenta bio u suprotnoj traci!
 
 
 
 
 
Tako je meni prema Va lik izleteo u preticanje.Ja sam kriv jer sam išao baš brzo i preticao 4-6,7 vozila ne znam koliko je bilo,ali on je isto tako kriv jer nije pogledao u retrovizor da vidi da li može da pretiče.Meni kombi pun robe,plus je prazan 2 tone težak,kočio sam,malo zakačio levo peska pored puta, a on je jadan od straha tako cimnuo volan desno,pa i on uhvatio peska,pa levo,pa desno,ja sam samo stegao volan jer sam bio ubeđen da neće smiriti auto nego me zveknuti u desnu stranu i da ćemo se svi isprevrtati. Prođe nekako...to je 5 sekindi, a meni kao sat vremena.To mi se dešavalo nekoliko puta da tako preseku put ili ulete u preticanju. Zna biti nezgodno posebno gde je tesno za preticanje,mora kočiš a nemaš više prostora ni da se vratiš niti zalet da nastaviš,ostavi te tuđa nepažnja u mat položaju.Ali dobro,ljudi smo,dešava se,odluta čovek...Ja obavezno retrovizor,navika jednostavno.Stalno gledam,jako retko mi se desi da u gradu ne spazim motor i da mu se pomerim na semaforu ili tako nešto,bukvalno 30% gledam na retrovizore.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ne znam kako je trenutno u drugim gradovima, ali Beograd je postao nepodnosljiv..............

 

Od neodlučnih pešaka, do svakog drugog ludaka sa 4 točka.........a bogami ni naša grupacija nije bolja.............

 

Konstantno da gruva............

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1744 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Čisto da vidite s kim delite puteve...

 

Verujem da je većina videla da su tri čoveka poginula u Fiat Multipli koja je udarila u stub na Pančevačkom putu.

Ovo je copy-paste sa instagram stranice 192_rs - oni su preneli sa Telegram.rs pa je moguće da je preterivanje u pitanju, ali mislim da je kao ilustracija sasvim OK:

 

Goran Radivojević (56), vozač automobila "multipla" koji je sinoć izazvao saobraćajnu nezgodu u Beogradu, za poslednju deceniju ima čak 60 prekršaja i 19 krivičnih dela. Telegraf. je imao uvid i obajvljuje ih.

Nezvanično, on je odgovoran i za nesreću od sinoć u kojoj su nastradale tri osobe, a jedna teže povređena.

Inače,  Goran Radivojević je izvršilac je 19 krivičnih dela i to: 7 krađa, 10 teških krađa, nasilje u porodici i falsifikovanje isprave.

- On je učestvovao u 12 saobraćajnih nezgoda, od kojih je izazvao 6 ( za 5 saobraćajnih nezgoda (materijalna šteta) podneta mu je prekršajna prijava, a poslednja je od 10.10.2022. godine u kojoj je nastradao- kaže naš izvor.

Po sudskim presudama doneta mu je zabrana upravljanja u periodu od 21.01.2017. do 21.09.2017. godine u trajanju od 8 meseci, u periodu od 31.03.2021. do 30.09.2021. godine u trajanju od 6 meseci i u periodu od 10.08.2022. do 10.04.2023. godine u trajanju od 8 meseci.

- U trenutku nesreće Radivojević je bio pod zabranom. Imao je upisanih 16 kaznenih poena. Protiv njega je podneto 29 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka za otkrivenih 36 prekršaja i to: 6 odbijanja da se podvrgne utvrđivanju prisustva na alkohol, isključenje iz saobraćaja, zatečen da upravlja za vreme isključenja, 17 vožnji pod dejstvom alkohola, nepropisno preticanje, 3 puta vozio neregistrovana kola,  nepropisno uključivanje u saobraćaj, kretanje vozilom brzinom većom od dozvoljene, istek roka registracione nalepnice, jednom nepropisno obeleženo vozilo zbog kvara, jedno kretanje jednosmernom ulicom u zabranjenom smeru, tri nedržanja odstojanja- kaže naš izvor blizak istrazi.

Kako "Telegrf.rs" saznaje, vozač Radivojević je imao i četiri vožnje pod dejstvom alkohola, 14  nepropisnih parkiranja, tri kazne zbog nekorišćenja sigurnosnog pojasa,dva prekoračenja brzine , tri kretanja površinom koja nije namenjena za tu vrstu vozila, jedno nepropisno postavljena registraciona nalepnica, jedno nepostupanje po saobraćajnoj signalizaciji, dva ne uključivanje svetala danju i jedno nepropisne radnje prilikom upravljanja biciklom.

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ово цела управа саобраћајне полиције само њега гањала? 

Толико пријава не напишу на месечном нивоу на целој територији Србије :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1588 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Skoro drugara u kolima udario lik baš dobro od pozadi dok je stajao na semaforu. Izađe klinac držeći telefon u ruci i mrtav ladan kaže "Jbg, kriv sam, zagledao sam se u telefon" . Ispostavi se da je imao već dve identične situacije! Zapravo je tog jutra uzeo svoj auto od limara gde je bio posle poslednjeg udesa ...
Jeza me uhvati kad pomislim sa kim delimo puteve.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9133 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Videh snimak, slike ovog sto se desilo na pančevačkom putu..... mnogo krvi, sto po kolima, što po banderi... užas!

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 33 minuta, antir3ality je napisao:

"Jbg, kriv sam, zagledao sam se u telefon" . Ispostavi se da je imao već dve identične situacije!

Problem je sto svi olako shvataju "evropski" popuni i peglaj dalje, ima limara koji provuku obe stete na jedan, da se bonus vezuje za jmbg i vazi za svako vozilo koje registrujes shvatili bi to malo ozbiljnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Interesantno je taj sa 19 krivicnih da za proteklu deceniju nije uhapsen!
On sam svoj nije bio ali kako je sistem popustio, pa mu dao jos osjecaj da je mocan jer mu ne mogu nista. Da je samo za jednu krivicnu otisao na izdrzavanje ne bih izasao u zadnjih 8 godina jer bi mu prikolice samo stizale, znaci opet nije ni do nas sve vec i do pravosudja.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ali sam zato ja kažnjen,jer sam jednoj gospođi u Mercedesu,pomenuo familiju,pošto je parkirala na sred lepeze za ulazak na put,jer me je pitala gde sam pošao.Osećao sam se kao poslednji kriminalac,koliko su me drndali.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1018 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Neverovatno kako bukvalno svaki put kada se vratim sa zapada nakupim materijala u prvoj sledećoj vožnji.
Da se odmah ogradim, kako ne bih bio pogrešno shvaćen, uopšte nisam iz fazona "napolju je sve super, ovde ništa ne valja, jebem te Srbine najgori si..." Mada ću svakako biti pogrešno shvaćen, ali nema veze. Samo konstatujem  koliko je kod nas vožnja ustvari stresna. Nije ni čudo da su svi toliko nervozni.
 
Elem... Hronološki
1. Spremam se da stanem na crveno. Gospođa naravno ima zeleno za pešake, ali odlučuje da je pešački predaleko i izleće ispred mene .
[/url]  
2. Čitam da je jutros bio neki sudar u Jajincima, nadam se da će kolega biti dobro, a ja sam prošao pored još jednog čukanja na istom mestu
3.  Kolega je pao ka Ralji. Hitna je već stigla, momak je ležao i bio svestan. Stavljali su mu kragnu, ali mi nije delovalo da je u kritičnom stanju. Svakako se nadam da će biti dobro.
4. Bilo je tu još par situacija, uključujući i isecanja u kružnom toku ponovo. Da izbegnemo rasprave oko pravila vožnje, preskačem kačenje, ali sam zaključio da mi se više ni ne vozi pa sam odlučio da završim dan. A onda, tačno ispod fiksnog radara za brzinu kroz vrlo crveno svetlo.
 
Ovom na poslednjem snimku možeš komotno da napabirčiš kaznu... Samo "anonimno" dostaviš u saobraćajnu policiju...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Usled frke sa gumom juče sam skroz zaboravio na ovog profesionalca vrednog pomena.

Čoveku su se otvorila vrata na tovarnom delu i odlučio je da stane po sred magistrale da ih zatvori. Bez ikakvih indikatora da je ustvari stao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja