Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, ser je napisao:

Pa valjda oni prvo treba da budu kulturni... 

Oni prilaze i zapocinju konverzaciju.

 

A vidis, kod mene u kraju je malo drugacije.

Takvi kad skinu uniformu i dalje se ponasaju isto... Bas je pocetkom leta bio sa jednim takvim incident, privatno, van duznosti, zbog njegovog ponasanja, cak nije ni iz kraja, nego doslo neko drustvo na Dunav kod nas, medju kojima je i on bio.

I sad da ne opisujem situaciju, jos ga svi lepo upozoravaju i skrecu mu paznju i lik mrtav ladan vadi znacku i na te sa kojima je usao u raspravu "jel hocete da vam jebem sad mater" :lud: 

Jedva ga spasise da ne leti u Dunav, indijanac! Klinac napaljeni, dolazio mu cale posle da se izvinjava :D

Мењају се, али привидно.

Не може такав менталан склоп да се преобрази тек тако.

Они су супер са мном приватно, братски односи и те приче, али зна се да је то маска.

Права њихова ментална слика је док су у униформи, то су они 1/1.

Они су "на задатку" 00-24, такав им је ваљда трип.

Имам их у комшилуку бар 5-6, одрасли заједно.

Један од њих је исто тако у кафани, док је био у цивилу вадио значку.

Иако га сви знају, он манге тек почео да ради, па се некоме доказује.

Изула га из патика локална кафанска екипа. Чак је и попио суспензију јер користио пендрек. 

Опет један други комшија, одмах након академије постао комадир ПС у Пожеги (јака веза при војном врху) после месец два дана зове да ме пита у каквом је стању камион који продаје један мој другар, хоће да купи.

После пар дана чујем попио суспензију, мало се занео.

Трећи се курчио, јурио "погрешног" момка, са "јаком позадином".

Лик се није зауставио, они га појурили, кад су га стигли, након опирања и насртања, јер је био мортус пијан, комшија полицајац га забоде и ту направи грешку.

Суспензија, накнада штете оштећеном (пар хиљада евра), одузимање чина...

Јбг прика, живиш у банана држави.

Његов потез апсолутно подржавам, али мораш бити свестан где живиш и радиш.

Не можеш да бијеш "татине синове". 

Брзо таквих прича има на локалном нивоу.

Поента приче, поремећен систем вредности, поремећено образовање, поремећени људи... а ми и даље трипујемо Швицу.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U mom 30 godisnjem vozackom stazu samo je par puta bilo problema sa policijom u saobracaju.

A od toga jedno 5/6 godina sam dovozio vozila iz inostranstvai prelazio veliku km i u Srbiji. 

A zanimljivo da se to desavalo zloglasnih 90ih.

 

Jednom je lazni policajac hteo da me odradi za tkz obaveznu opremu, tamo negde posle Subotice na starom putu. Nista mu nisam dao. A ne mogu reci ni da je on bio nekulturan. Pretio je drugom patrolom...

 

Drugi put kod kruznog toka iza Stepojevca me je zaustavio saobracajac  i pokusao da me nabedi da sam pretekao vozilo preko pune linije. A nije mogao iz te pozicije ni da vidi taj deo puta jer postoji nadvoznjak, koji zaklanja pogled.

I tu sam ga iskulirao, i nista nisam dao, a on je presao na uobicajenja pitanja o kostanju mog auta itd.

 

Sve ostalo sto sam platio, sam i zasluzio, dosta puta mi oproste, jer se ne ku.cim.

Svaka rasprava sa policijom se desila iskljucivo kad sam ja bio neprijatan, i to nikada nije preslo u neki fizicki kontakt.

 

Pricamo o saobracajnoj policiji.

 

To je moje iskustvo sa saobracajnim policajcima ukratko. Iz zloglasnog perioda kao i dansanjeg blagostanja.:)

 

Ni klinci saobracajci se ne ponasaju nenormalno prema meni, mozda zbog moje sede kose.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 25 minuta, slave74 je napisao:

To je moje iskustvo sa saobracajnim policajcima ukratko.

Ista iskustva kao i ti imam... 20 godina na motoru nisam platio jednu kaznu, niti su mi pisali bilo sta, a vozim podvijenu tablicu bez migavca, teram gas do kraja gde god moze i ne jebem jedan zakon... al sam uvek fin kad me zaustave i uvek lepo s njima, ne kurcim se i ne izigravam nekog tamo, znam da gresim i priznajem.... i stvarno mi nikad nisu napisali nista... Kola druga prica... vozim kao penzioner, ali eto, platio radar dva tri puta na 10-20 prekoracenju.... ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9095 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, drmilan_ je napisao:

Bukvalno. Zaustave me pre koji dan, ok drzao sam telefon, ja odma dao dokumenta bez da je trazio, kaze stani sa strane da ti pisemo prijavu, a ja vec stojim na parkingu, sisao sa puta kad su me zaustavili, reko gde vise da se sklonim kad sam vec na parkingu a drugo za cega prijavu, kaze za telefon, reko za to ide prijava ili kazna? Kaze dobro svejedno, pa reko nije svejedno, prijava je mnogo ozbiljna stvar za razliku od kazne. Kaze dobro pisacemo ti kaznu, reko moze pomoc prijatelja, a on onako rasirio ramena, zabio palac u pojas i onako kroz podsmeh, koga bi zvao, reko mogu koga hocu imam vise njih al cu jednog i kazem koga cu, i kaze opet kroz podsmeh ajde zovi da vidim. Ja okrenem broj, on me usput pita sta ti on dodje, reko drugar, ovaj se javi a njih dvojica e cao samo da vidimo da li poznajes ovog decka, kaze on pa ako me je nazvao na privatni broj sta mislite, kazu vazi vazi samo da proverimo, i vrate dokumenta i kazu slobodan si. Ne bi mi bio problem ni da mi pisu kaznu, al taj nastup i nabedjeni stav, a jos neobrazovani pa kazu prijava, daj molim te. Ja posle naleteo opet i doneo dve hladne kole, reko da mi ne kolabirate momci, oni ko popisani se zahvaljuju. Ne volim da se kurcim al idu mi na zivce sa tim nabedjenim stavom a do juce su bili slepci koji su jedva srednju skolu zavrsili, svi kurcevito voze kroz grad, bez pojasa sa telefonom na uvetu i onda vamo prodaju neka muda. Nema vise one stare garde policajaca. Ovih malo sto je ostalo jos i posle se mozemo slikati

 

Pre 22 sati, Satelis je napisao:

drmilan

Ta stara garda bi ti bez pogovora zveknula takvu šamarčinu da bi ti se slina razvukla preko pola telefona.

Jebalo vas drkanje telefona u saobracaju!

Mozes li mi reci gde sam te uvredio u ovom postu?

 

Rekoh kako bi prosao kod stare garde, nekad se znalo sta znaci rec Milicija, danas se "svako" sprda sa njima kako stigne.

 

Pre 15 sati, drmilan_ je napisao:

Evo ga jos jedna postenjacina na forumu. Vozis strogo po ogranicenju, ne prelazis belu i ne javis se nikad na telefon? 
 

Posto si me vec podbo sa svojim umesnim komentarom, da ne kazem vredjanjem, ja cu da ti odgovorim kulturno, a tvoje je da prosudis sam kako hoces. 
 

Posao mi je takav da ako se zajebe nesto u dostavi, pogresna hrana ili slicno, a vidim da zovu iz firme MORAM da se javim da vidim sta je, kao sto je bilo u toj situaciji. Znam da sam kriv, i draze bi mi bilo da me zaustavio stariji policajac i na kulturan nacin mi saopstio sve, nego nabedjeni klinac, sto je i bila poenta moje price, a na telefon se svi javljaju, samo ste mi na forumu sve same postenjacine.


Voleo bih da tebi jedan zvizne samarcinu kad nacinis prekrsaj jer mu se tako moze, pa bih te pitao da li je u pravu ili bi pokrenuo tuzbu.

 

Steta, a smatrao sam te za pametnog i kulturnog coveka. 

Nemoj mi pricati o postenju, moralu, kulturi nikako.

Opet da ponovim pitanje, gde sam te ja to podbo umesnim komentarom ili vredjao za razliku od tvog posta gde direkto vredjas?

 

Za podvucen tekst.... Lomitelj ti je vec napisao/pitao zasto ne koristis nesto od uredjaja....

 

Pre 15 sati, drmilan_ je napisao:

Ma imam, nego stalno palim gasim auto, udji izadji, trci gore dole i dok se on poveze svaki put ja vec stigao na adresu i tako u krug, pa ga i ne koristim, stavim na spiker pa tako. Al ovo je bilo u sekundi, zovu iz firme u momentu se javim i jbg. Ni prvi ni poslednji put, al taj nadmeni stav. Pa i kad zaustave iz rutinske kontrole to je stav kao da moram da kleknem da mu popusim jer on je zavrsio kurs za pandura

Samo pusti izgovori ili ti boljenje patke..... slusalica za uvo kad se jednom poveze to je to, prica se pritiskom na jedno dugme a moze i da se nista ne pritiska vec se autom javlja.

Ocigledno mislis da znas svoje vozacke sposobnosti, dobar si vozac, lako je drndati telefon i voziti...... jeste tako, tacno je dok se ne desi sranje.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Imam blutut u kolima, slusalice ne podnosim, javio sam se na telefon i to je to. Kao sto i ti radis, samo tu prodajes pamet.

 

Komentar ti je bio neumesan, tako mozes svom sinu da kazes a ne i meni.
 

Necu vise da se raspravljam na temu bilo cega sto ima veze sa postovanjem/krsenjem zakona, jer mi je muka od vas postenih vozaca na forumu. 

  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 2 minuta, drmilan_ je napisao:

postenih vozaca na forumu. 

Na koj god forum da dodjem, uvek ovo :lol3:

 

Svi postuju sve zakone, ogranicenja, pune linije, telefone, ma zlatni, nisu ni na APN-a seli bez dozvoleee, a kad izadju na ulicu, sve obrnuto...

 

Ja to zovem internet moralisti i ratnici :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ma ja sam skapirao da nije problem dal neko pravi prekrsaje ili postuje propise, nego valjda @drmilan_ smeta sto ga milicija drnda kad napravi prekrsaj, a on ne voli da ga neko zaustavlja, drnda, kontrolise, kaznjava... Vise voli da mu oproste i da ga zamole da i on njima oprosti sto su ga uznemirili... Naravno, mora iskreno da ga zamole, ne onako preko qrca, sluzbeno da ga zamole... Zajebavam se... Ne ljuti se @drmilan_

Kapiram da si mlad momak pa ces vremenom nauciti. 

Ti radi svoje, oni ce njihovo.

Ne volis ti njih a njih vrv bas zabole za tebe i tako je to. Kao sto i sa tvojom dostavom nisu svi zadovoljni a tebe zabole za takve.

E da, primetio sam razliku u policiji u BG i u unutrasnjosti, U BG su dosta tolerantniji i kulturniji. U unutrasnjosti si vise kauboji.

Ali sve se na kraju svodi na isto, budes fin, zamolis, ako te puste , super, ako ne , platis, i dovidjenja, idemo dalje. Sto se ljutis, negativna energija, kao da se ljutis na postara sto ti je doneo racun za struju i nije bio ljubazan... 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
15 hours ago, drmilan_ said:

Mislim da cu bataliti forum, sto sam upoznao dobrih ljudi upoznao sam, njihove brojeve imam a i oni moje, sve ovo ostalo je mlacenje prazne slame! 

Ja mislim da nećeš. :) Ti, a i kolega nam đunta, non stop pravite, verovatno nesvesno, logičku grešku argumentum ad misericordiam. Kad proguglaš o čemu je reč, shvatićeš da ti to ne treba u životu. :)

 

Što se tiče saobraćajaca, da, ima tu i balavaca. Pa kad nalete na drugog balavca, a oni hoće da ga ponize, da se osete moćnijim i nahrane neke svoje komplekse. E, tu treba pokazati ozbiljnost i kulturu pre svega, a onda i kurcobolju za tu njegovu želju da bude nadmoćniji. Ukratko -  ne treba mu dozvoliti da on pomisli da si ti neki balavac. I onda bude sve ok. :)

 

Kao što starije kolege rekoše, i meni je uvek svaki susret sa saobraćajnom ili bilo kojom drugom policijom prošao u kulturnom tonu, iako nije svaki tako počeo. Možda sam imao sreće, a možda je i ipak do mene. :D

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, ske said:

Ma ja sam skapirao da nije problem dal neko pravi prekrsaje ili postuje propise, nego valjda @drmilan_ smeta sto ga milicija drnda kad napravi prekrsaj, a on ne voli da ga neko zaustavlja, drnda, kontrolise, kaznjava... Vise voli da mu oproste i da ga zamole da i on njima oprosti sto su ga uznemirili... Naravno, mora iskreno da ga zamole, ne onako preko qrca, sluzbeno da ga zamole... Zajebavam se... Ne ljuti se @drmilan_

Kapiram da si mlad momak pa ces vremenom nauciti. 

Ti radi svoje, oni ce njihovo.

Ne volis ti njih a njih vrv bas zabole za tebe i tako je to. Kao sto i sa tvojom dostavom nisu svi zadovoljni a tebe zabole za takve.

E da, primetio sam razliku u policiji u BG i u unutrasnjosti, U BG su dosta tolerantniji i kulturniji. U unutrasnjosti si vise kauboji.

Ali sve se na kraju svodi na isto, budes fin, zamolis, ako te puste , super, ako ne , platis, i dovidjenja, idemo dalje. Sto se ljutis, negativna energija, kao da se ljutis na postara sto ti je doneo racun za struju i nije bio ljubazan... 

 

Ma fin ja uvek, sa starijim policajcima nikad problema. I kad sam kriv odma kazem znam sta sam uradio ne morate mi govoriti, pa sto to radis crni milane, malo sale tamo vamo, ako se mogu izvuci da prodjem nekaznjeno mogu, ako ne platicu i gotovo. Ne pravim ja prekrsaje svakodnevno, s obzirom da dnevno predjem po 100km u nasoj maloj varosici. Ne secam se kad su me zaustavili zbog preksraja do ovog sad, uglavnom su to rutinske kontrole gde su mahom novi koji ne znaju pravila lepog ponasanja nego bahatost a zaustavio me radi rutinske kontrole. Napali me tu a kao da se svi ne pokusaju izvuci ako mogu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2047 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ja kad vozim motor ,ja sam kao mali Bog.I zato ocekujem da mi se svi sklanjaju i klanjaju.:jee:

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@drmilan_Sve ti to ide u krug. Ti si sad mlad i nadrkan i smetaju ti mladi, nadrkani panduri, a stariji , opusteniji, tolerantniji su  ti ok. Ali i ti stariji su nekad bili mladi, pa su vremenim naucili... I ti ces vremenom nauciti... opusteno i sto vise tolerancije...Sto pre naucis bice ti lakse, jer svake godine stizu neki novi , nadrkani...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Milanče, mislim da prenagljuješ bezveze, suština je da je tema korišćenja telefona u automobilu na način na koji se najčešće koristi rak rana svakog motocikliste, pa ne treba očekivati da dobiješ podršku. Po gradu svaki dan napravim izmedju 50 i 80km, da ti ne kažem koliko puta se dese sranja jer neko zvera u telefon, na autoputu tek, vidiš samo zombije koji idu cik cak..

 

Da li se svako od nas javi ponekad na telefon, pa da javi se, ali ne očekujem da će me neko potapšati po ramenu i pohvaliti za to.

 

Pre par dana sam dobio kaznu za telefon, vozio tudji auto, nema bluetooth i javio se na telefon ispred policije, nisam ih ni registrovao, mogao sam da rešim pozivom, ali neka, nakon kazne jedno mesec, dva razmišljam malo šta radim.. Jer magare je magare i samo ovako može da se natera da uključi malo mozak..

IMG_20220813_115431.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd

 

52 minutes ago, vasa.93 said:

Ja mislim da nećeš. :) Ti, a i kolega nam đunta, non stop pravite, verovatno nesvesno, logičku grešku argumentum ad misericordiam. Kad proguglaš o čemu je reč, shvatićeš da ti to ne treba u životu. :)

 

Što se tiče saobraćajaca, da, ima tu i balavaca. Pa kad nalete na drugog balavca, a oni hoće da ga ponize, da se osete moćnijim i nahrane neke svoje komplekse. E, tu treba pokazati ozbiljnost i kulturu pre svega, a onda i kurcobolju za tu njegovu želju da bude nadmoćniji. Ukratko -  ne treba mu dozvoliti da on pomisli da si ti neki balavac. I onda bude sve ok. :)

 

Kao što starije kolege rekoše, i meni je uvek svaki susret sa saobraćajnom ili bilo kojom drugom policijom prošao u kulturnom tonu, iako nije svaki tako počeo. Možda sam imao sreće, a možda je i ipak do mene. :D

Imaš po knjižarama (bar mislim da ima, ja posedujem neko staro izdanje) od Sime Avramovića Rhetorike Techne, možda ti bude interesantno. Možda, ne znam. 

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1728 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Znaci imamo vozace koji voze levom trakom a ne bi trebali iako nisu u prekrsaju,a ostali voze desnom pa smatraju da ovi ne bi trebali da voze levom.Pa imamo vozace koji koriste telefon i voznji a istovremeno grde ostale koji koriste telafon.I sad kad je u pitanju pisanje kazne od strane policije,imamo policajce koji nisu dobri al mi pozovemo dobre policajce koji j.mater ovima.koji nisu dobri al rade svoj posao.Kad ne rade svoj posao ne valjaju,a kad ga urade opet ne valjaju:stabre:.E da,to smo mi.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne grdim ga, nisam mu je ni mana, ni  tata, samo hoću da mu objasnim zbog čega je naišao na osudu. Priča kako smo svi fini pada u vodu kada pogledaš crnu hroniku ili izadjes na ulicu, samo toliko..

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

LJudi opustite se, evo ja na primer uopste ne slusam kako mi se neko obraca, bas me briga, dam dokumeta i ne slusam a ako on nesto dugo prica, onda kazem da nisam cuo, pa sve ponovo. Ne pamtim da je bilo potrebe da zovem nekoga, mada verovatno i ne bi od sramote. Poslednju kaznu sam platio mislim pre jedno 20g. Stari, mladi, salterski sluzbenici, svi su isti, osmeh i ljubaznost i gvozdena vrata otvaraju, ruse predrasude i otvaraju nove mogucnosti, cak i ljubavne. Nikada se ne spustajte ispod svog nivoa, bez obzira na sagovornika inace on pobedjuje, to je njegov a ne vas teren.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9095 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

Imam blutut u kolima, slusalice ne podnosim, javio sam se na telefon i to je to. Kao sto i ti radis, samo tu prodajes pamet.

 

Komentar ti je bio neumesan, tako mozes svom sinu da kazes a ne i meni.
 

Necu vise da se raspravljam na temu bilo cega sto ima veze sa postovanjem/krsenjem zakona, jer mi je muka od vas postenih vozaca na forumu. 

Mislim da bi bilo fino, zaista fino.... da prestanes da seres o meni.... sta radim, dal radim, kako radim, postenjacina, licimur kikinski.

Da bi imao tu mogucnost (kenjanja) price, morao bi se druziti s'mene svakodnevno, ondak bi znao sta i kako.

 

Pricam ja sinu, nista se ne brini, kad reci ne deluju zna se sta sledi, skoro su oboje (mladji i stariji) dobili reset na fabricka podesavanja.

 

Al pricam i tebi, kao drugaru i ako se ne poznajemo..... imas par strana iza opis kako je prosao moj dobra drug drndajuci telefon.... lancani je izizvao na autokomandi. I on je isto tako sve znao, do jaja vozac, njemu da se nesto desi..... ma daj nema sanse.

 

Pricam ti da sutra ne ubogaljis sebe ili nekog oko sebe ... pu pu daleko bilo jer svi mislimo da sve znamo i da smo mi najjj najjjj ..... patka drug, velika patka..... danas znas-sutra pojma nemas.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Jbt, mi smo nezadovoljni ponasanjem nase milicije?!...

Zamisli da u , recimo, Nemackoj, kazes policajcu: e daj da zovnem drugara pa da me pustis...

 I posle ovi nasi losi, ma ajde molim vas...:P

  • Haha 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja ti opet kazem nije isto drndanje telefona i javljanje na telefon. I ja prezirem sve koji listaju instagram i kucaju poruke dok voze, ja sam se javio i to je to. A to sve sto sam rekao za vecinu postenih sa foruma iza svake reci stojim i stojacu, jer je to jednostavno tako i to je to. 
 

8 minutes ago, ske said:

Jbt, mi smo nezadovoljni ponasanjem nase milicije?!...

Zamisli da u , recimo, Nemackoj, kazes policajcu: e daj da zovnem drugara pa da me pustis...

 I posle ovi nasi losi, ma ajde molim vas...:P

Tamo se zna da se ne zove i ne uzima mito, taj isti milicajac tamo zna kulturno i lepo da se ponasa cak i kad si kriv a ne da bude nadmen i bezobrazan. Podelih svoje iskustvo od gore sa slovackom carinicom, a takvo iskustvo nemam sa nasim carinicima, cak ni kad im nosim klopu, tek su onda nadmeni prema meni i kolegama, kao da mi prosimo za pare. Tako se otprilike ponasaju, cast izuzecima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 20 sati, drmilan_ je napisao:

Ziko nemojmo se vredjati opet. Mnogo vas postujem, pomogli ste mi kad mi je gorelo al nemojmo da se vredjamo. Pricamo iskustva, blago vama kad niste naletali na ovakve nabedjene majmune!
 

Kad god me je zaustavio stariji policajac nikad nikakvu nelagodnost nisam dozivljavao niti je bilo ko bio nadmen, za razliku od novopecenih balavandera. 
 

Da vam ispricam jos jednu za novopecene sprovodioce vlasti. Bio 31.decembar, nenormalna guzva u gradu, i ispred naseg parkinga firme se na sve strane parkirali, sto na put, sto nama na kapiju skoro. Znaci ne mozemo se mimoici od silnih auta koji sve do jednog stoje na mestu gde je zabranjeno parkiranje i zaustavljanje. Ja vidim patrolu u centru, i sam stanem, i vidim poznajem starijeg kolegu, spustam prozor i kazem dobar dan evo ja svojevoljno stajem i smejem se, smeje se stariji kolega, a ovaj mladji novi isto tako sa palcevima u pojasu prilazi sa stavom naginje mi se na suvozacev prozor i kaze STA HOCES!? Reko tebe nisam nista pitao, pricam ti sa kolegom, i dolazi stariji kolega, gde si milance sta ima, ja kazem za problem parkiranja, on kaze znam sve ali sta da ti kazem, nova godina je, istrpite danas, ludnica je svakako, reko hvala. Ne bi mu sigurno tako odgovorio da mi nije rekao STA HOCES, alo bre ti si mi neka pravda, od kad smo mi prvo na TI, bez obzira sto smo generacijski tu negde. Izgleda da im taj ubrzani kurs nije bio dovoljan da se nauce lepom ponasanju. 

Na koji sam te način i čime sam te uvredio?

Možda time što sam napisao da nemamo isti "aršin" prema drugima i prema sebi (kada ocenjujemo obrazovanje)?

I još nešto:

Poznajem mnogo ljudi koji prilikom susreta sa policijom skoro uvek imaju pozitivno iskustvo, a poznajem i neke kojima je svaki susret "izdrkavanje" i maltretiranje.

Ja prvi ne trpim ponižavanje i "izdrkavanje" i vrlo sam ubedljiv u odgovoru u takvim prilikama, (ko god da je u pitanju), međutim, trudim se i svojim ponašanjem (i "nastupom") da ne dam ni priliku, niti razlog za pokušaj "izdrkavanja".

I nikada do sada nisam tražio od bilo kog da mi nešto oprosti, niti sam od nekog tražio da me spašava kad nešto zajebem, niti sam ikada nekog podmitio.

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1728 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Tamo se zna da se ne zove i ne uzima mito,

A kako se zna?Ne nudi se ili se ne trazi?

Htedoh reci da smo govna

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2435 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@ivica744I jedno i drugo. Policija ima dovoljno velike plate da ne mora da trazi, niti da uzima jer znaju koje su kazne za to. Isto tako i onaj sto je kriv zna koja je kazna ako pokusa da ga podmiti. 
 

Mi smo nauceni da moze da se to radi jer drugacije policija ne bi zivela, carina niti sam drzavni vrh. Zato nam je i drzava tu gde jeste, nismo mi ljudi govna, drzava nam je govno.

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1728 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 7 minuta, drmilan_ je napisao:

@ivica744I jedno i drugo. Policija ima dovoljno velike plate da ne mora da trazi, niti da uzima jer znaju koje su kazne za to. Isto tako i onaj sto je kriv zna koja je kazna ako pokusa da ga podmiti. 
 

Mi smo nauceni da moze da se to radi jer drugacije policija ne bi zivela, carina niti sam drzavni vrh. Zato nam je i drzava tu gde jeste, nismo mi ljudi govna, drzava nam je govno.

Ovo je klasicna prica u danasnje vreme,drzava je govno a ljudi su zlatni.A ko je drzava?Nismo mi ljudi drzava nego "neki tamo".Pa koji su to ljudi "drzava"?Ja otkad pamtim drzavni vrh je od ljudi iz naroda,naseg naroda koji obitava na ovom.podrucju.

Plata kolika god da je,kazna za korupciju je tolika da to ne  radis,batali me price da uzimaju mito da bi preziveli jer nemaju sta da jedu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, drmilan_ je napisao:

@ivica744I jedno i drugo. Policija ima dovoljno velike plate da ne mora da trazi, niti da uzima jer znaju koje su kazne za to. Isto tako i onaj sto je kriv zna koja je kazna ako pokusa da ga podmiti. 
 

Mi smo nauceni da moze da se to radi jer drugacije policija ne bi zivela, carina niti sam drzavni vrh. Zato nam je i drzava tu gde jeste, nismo mi ljudi govna, drzava nam je govno.

Pa nemoj da generalizuješ, jer očigledno nismo svi isto učeni (niti naučeni).

I Država ne može da bude govno, nego (eventualno) vlast koju je narod izabrao da je vodi.

A kakav narod, takva i vlast.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ako mogu da dam jedan savet: nikad ne pisite javno da ste napravili neki prekrsaj (u saobracaju, a i inace), zadrzite to za sebe... Samo dajete za pravo dezurnim dusebriznicima da krenu da kenjaju po vama. Ovde se to pokazalo kao pravilo.

 

Ja sam na ovakvim, i slicnim forumima, od pocetka ovog veka, pa na vamo uspeo da shvatim jednu istinu:

 

Prepirke po forumima, ako moze da se  uprosti, mogu da se uporede sa trkom mentalno zaostale dece na 100m. (napisao jednom davno jedan mudri covek).

 

Zato ne dam sebi za pravo da ikad vise upadnem tu u zamku. Zao mi kad vidim da ovde ljude u zrelim godinama, ipak imaju potrebu da nekom nesto dokazu, da ovde nekoga nauce pameti!

 

A sad cu radi zabave da prekrsim savet koji sam dao u prvom pasusu:

 

- imam handsfree u autu, zaboravio sam kako izgleda voziti i pricati na telefon, ali zato umem da nabadam poruke u sred voznje, dok je telefo na drzacu... 

 

- puna linija - ne obracam paznju (iskljucivo na dva tocka)... Ne razmisljam o njoj... Preticem kad vidim da to moze da se izvrsi bezbedno. 20+ god sam u saobracaju, nisam jos video te motocikliste na drumu koji voze u koloni i postuju liniju i brzinu.

Ako ovde ima takvih, zamolio bih da mi se jave, da se provozam sa njima, da me nauce toj bezbednoj voznji i da vidim na sta to lici...

 

Jos sam negde u ovoj temi napisao da nam treba tema gde smo mi 'bahati  mamlazi', da tu ispovedamo 'nasa bahacenja'...

 

Ovako, sve ovo je za onu temu 'palamudjenje'...

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja