Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 2 sati, the_doctor je napisao:

Sličnu situaciju sam imala na auto putu kada sam se vraćala sa kampa, samo je bio autobus umesto kamiona.

Motorom na auto putu mnogo ranije krećem preticanje i dajem sebi više prostora za manevar. Auto koji je bio malo dalje ispred mene krenuo je u preticanje, i onda mu je autobus ispred nosa skrenuo jer je on preticao neki kamiončić koji niko od nas nije mogao da vidi.

Sreća pa sam bila daleko, samo sam malo oduzela gas da ostavim prostora automobilu ispred mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

ali pre neki dan ni to nije bilo dovoljno...

 

Ajde pričaj? :D

 

Pre 1 sat, the_doctor je napisao:

Prao sam šoferku,

 

Bukvalno - gledam snimak, kreće prskanje, i pitam se da l' si normalan :D

Ja sam još davno nekad imao neke neželjene situacije kad upalim prskalice dok idem u susret suncu, ili uveče, kad idem u susret jakim farovima...

Sad uvek čekam "miran trenutak" da prskam :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 20 sati, ProMaster je napisao:

Pa to je zato što ideš 60-80kmh, pa ti znakovi su za trotinete, bicikle i traktore, aman. Ne ugrožavaj više saobraćaj, ako ces da vozis ispod 150, bolje se isključi, kakvi bahati ljudi...

 

 

7j0xeueapgh81.jpg?auto=webp&s=3b3cc092dd

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@the_doctor a zasto tako dugo sviras ovom u kombiju, iako te covek video i brze bolje vratio u svoju traku, iako si  vec prosao pored njega?

Zar nije bilo dovoljno da svirnes samo dok te ne primeti ?

Sve posle toga je bespotrebno.

Jedna od stvari koja me izuzetno nervira u saobracaju je to bespotrebno, prekomerno sviranje. Zao mi jes to policija to ne kaznjava

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
pre 46 minuta, zaludan je napisao:

 

Ajde pričaj? :D

 

Vraćam se sa službenog puta (SU i NS), napravio 400km, ušao u BG, nema gužve, još nije kraj radnog vremena, čak i Brankov most skroz prohodan, ma sve laganica. Stajemo na semafor posle mosta i kad se upalilo zeleno, krećemo a magarac iza mene se prebacuje desno na BUS stanicu gde stoje autobusi, putnici ulaze/izlaze, 20m ispred nas, ne možeš da ih ne vidiš. Bukvalno sam mu bio na zadnjim vratima kad kreće da me izgurava da se ubaci nazad u traku >:( Da je bilo prostora pustio bih ga odmah, kao što gore rekoh, odavno sam shvatio da nadguravanje ne vodi ničemu. ALI nije bio ispred i sl., nego sa pola auta meni na haubi, usporavam (tek krenuo lagano, kao i svi) a lik se i dalje gura i zakači me malo. Od zen situacije do Dinamita dolazim za 1,2 sekunde. Lik ide dalje kao ništa se nije desilo, tek tu dodatno poludim. stižem ga i mašem mu da stane da vidimo ima li šta, naravno uz prigodne komoplimente, on po gasu... Kako nema gužve ubacim se ispred njega da probam da ga zaustavim kad on uzme da me zaobiđe.. Tu pomislim, ko ga jebe, neka ide, neću ga juriti, napraviću samo sranje neko ozbiljnije... Ali, lik se ubaci na pola trake ispred mene i zabada punu kočnicu. Ja ne stignem skroz da ukočim na vreme jer nisam očekivao i dođe do kontakta (nikom ništa). E tu mi stvarno nije bilo dobro. Izlećem iz auta, on sedi u kolima, zaključan, pozivam ga samo da izađe da vidimo šta ćemo... On mi preti, kao zove nekoga, ja besnim. Sa njim neka gospođa starija u kolima, njoj se izvinjavam a ovome sve o spisku, međutim nikako da izađe. Okupljaju se ljudi lagano (na Zelenjaku smo bili), ja čekam i čekam a on ništa. Pogledam opet svoj auto, nema ništa, njegov isto. Imam snimak cele situacije na kameri u autu za nedajbože, udahnem vazduh vratim se u auto i odem po dete u vrtić, kako je i bilo isplanirano...

 

Naravoučenje - uradio sam sve što mogu da ne dolazim u ovakve situacije i opet nisam izbegao jednu.

Dva dana sam bio besan jer je neko nebitan uspeo toliko da me izbaci iz takta da sam mogao ozbiljnu glupost da napravim. Zbog toga sam i besan i sramota me je od samog sebe... Nisam klinac odavno, imam porodicu i mnogo životnog iskustva, i opet, pukao sam kao maloumnik u datoj situaciji, koja je sama po sebi toliko besmislena i nepotrebna bila da ne mogu da opišem... 

 

Da dodam - verovatno sam i ja u nekom trenutku ispao bahat u ovoj situaciji...

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 700 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@ske

Da bi me pratio da ga vodim na piće...

 

Prijatelju dohvatio sam bankinu, auto iza mene, nema naglog kočenja, poslednje o čemu sam mislio je koliko dugo držim sirenu. Stvarno glupo pitanje?! Pišeš da bi pisao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Aha, izvini...

znaci, ako dohvatis bankinu, auto je iza tebe, nema naglog kocenja i ti onda stisnes sirenu do besvesti onda sve postaje normalno i bezbedno?!

Meni je to izgledalo prekomerno i bespotrebno, kao neki vid agresije, ali ajde, glup sam... izvini jos jednom:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 700 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Tako je. Procenio sam da je bolje da ne kočim oštro zbog auta iza. 

 

I da, vrhunac moje agresije je sirena.

Osećam se posebno zbog toga :D

 

Hvala na brizi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 34 minuta, QmBGD je napisao:

Nisam klinac odavno, imam porodicu i mnogo životnog iskustva, i opet, pukao sam kao maloumnik u datoj situaciji

Slicnu situaciju imao pre dva meseca, posle pitam sam sebe sta mi to treba na zalasku karijere.

 

Nije problem u tebi, toliko je zla i svega drugog negativnog oko nas da psiha nesvesno reaguje sama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Prijatelji moji, primetio sam u poslednje vreme da vozaci iz suprotnog smera sto mi dolaze u susret prelaze u moju traku nonsalantno, vide moj auto. Ja moram da se pomerim malo u desno da ne bi doslo do kontakta.

Sta je s njima. I sto je cudnije ja vozim crnog Touarega prvi model, cesto povisen na vazdusnom oslanjanju.

A oni obicne aute, svakako manje i slabije.

Ako slucajno dodje do kontakta, mogao bih da ih izmestim u prirodu pored puta. Najverovatnije.

A jel vam se desava kad vas preticu, da vas skoro ocesu o levu stranu. A imaju mesta nije frka ni makazice.

To se desava i na autoputu pri vecim brzinama.

Dal su umorni ili ludi a hoce brzo da stignu... Normalni sigurno bili nisu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, zaludan je napisao:

Sad uvek čekam "miran trenutak" da prskam :jee:

I ja, isto...!

:):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Kako prepoznati Turke na auto-putu.

Turci naprave kolonu, uhvate levu traku i tako voze kilometrima a desna traka prazna.

 

Neki dan sustižem dva auta, stranih tablica, na obilaznici, pre skretanja za Miloša Velikog.

Lagano jezde levom trakom, a desna prazna.

Skrećem u levu.

Računam navikli su, u "belom svetu", ako ih sustižem i držim uključen levi pokazivač pravca, da im dajem do znanja da bi prošao.

Međutim...jebe se njima za motociklistu.::)

Da ih pretičem sa desne strane, ne dolazi u obzir.

Traje to, ignorisanje,  nekih 2-3 km, a onda nas sustiže nešto, veliko, bahato, domaćih tabli, bele boje...

 

Prebacujem desni migavac, cimnem desno i pokažem levom rukom na ove ispred.

Kad me je "sustizivač" pretekao, upadam opet u levu traku i pratim "fabulu radnje".

 

Baja se pribija, zadnjem. u mini koloni i "leže" na sirenu.

Mislim da je ispraznio trećinu akumulatora.:lol:

Bože moj, on očekuje da mu se svi istog momenta dezintegrišu sa njegove putanje.

 

Naravno da su se uredno sklonili desno.

Dobijam mogućnost da ih preteknem, vratim se, u desnu traku, normalnoj brzini, od oko 130 i nešto.

A, moj, jači drug na drumu, je veoma brzo nestao sa vidika.:oda2:

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 17 sati, feniks je napisao:

Kako prepoznati Turke na auto-putu.

Turci naprave kolonu, uhvate levu traku i tako voze kilometrima a desna traka prazna.

 

Meni je ovo fascinantno.

Tamo gde žive bi im kožu s leđa odrali za to, ali čim pređu našu granicu, kreću bahanalije.

Svojevremeno su tako naši gastarbajteri (čast izuzecima) uz glasne komentare olakšavanja otkopčavale pojas čim uđu u Srbiju.

Mislim da malo toga govori o našoj policiji kao takve stvari.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
26 minutes ago, zaludan said:

Meni je ovo fascinantno.

Tamo gde žive bi im kožu s leđa odrali za to, ali čim pređu našu granicu, kreću bahanalije.

Svojevremeno su tako naši gastarbajteri (čast izuzecima) uz glasne komentare olakšavanja otkopčavale pojas čim uđu u Srbiju.

Mislim da malo toga govori o našoj policiji kao takve stvari.

Ti koji tako voze kroz Srbiju, voze isto tako kroz sve države. I podjednako nerviraju i iritiraju ostale. Veruj mi, stoka je stoka svuda i iako ih kažnjavaju, ne vredi. Vo ostaje vo. Ono o otkopčavanju pojasa, nije vredno daljeg komentarisanja, u pravu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Izludjuju me ti kompleksasi sto ga tupe levom trakom.

Obidjes ga desnom i on i dalje ne shvata sta radi i nastavlja levom.

Kolega je u Makedoniji dobio kaznu sto vozi levom na auto putu a u desnoj nije bilo nikoga, to treba i kod nas uvesti i to ne samo za auto put

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mene izludeo jedan sto gnjavucka po autoputu,nigde nikoga on na autoputu malo malo pa pipa kocnicu, i ja kad sam krenuo levom da ga obilazim on daje gas i pretvori se u trku puzeva.Nit ja mogu brze,nit mogu da se vratim u desnu od njega, nazad vec jedan mi blica kao da ne shvata sta se desava,ne smem da kocim zbog njega.Jedva se rascivijasmo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Najjače kad čujem nekoga sa argumentom: "Pa ja vozim 130km/h, a to je maksimalna dozvoljena brzina, što bih ti se ja sklanjao u desnu traku, kad mogu voziti levom, tI iOnAkO nE sMeŠ vOzItI iZnAd OgRaNiČeNja?".

 

Ne, ne možeš. Ako ćeš već da citiraš zakon, leva traka služi isključivo za preticanje, a koliko će ko da vozi, to je već druga stvar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
8 minutes ago, Sharky - Alex said:

i to ne samo za auto put

Dadoh upvote, ali sam ga obrisao kad sam video ovo. Ne znam odakle ta ideja da se u gradu leva traka koristi isto kao na autoputu ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 48 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Kolega je u Makedoniji dobio kaznu sto vozi levom na auto putu a u desnoj nije bilo nikoga, to treba i kod nas uvesti i to ne samo za auto put

 

Ne treba ništa "uvesti kod nas" - kao i za mnogo drugih stvari, zakon postoji, ali se ne sprovodi (da se ne ponavljam sad ovde o stavu prema saobraćajnoj policiji)

 

A ne možeš nikako izjednačavati sve puteve sa više traka sa autoputem. Niti je isto po zakonu, niti treba da bude isto.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 52 minuta, antir3ality je napisao:

Dadoh upvote, ali sam ga obrisao kad sam video ovo. Ne znam odakle ta ideja da se u gradu leva traka koristi isto kao na autoputu ?

ЗОБС, члан 35, став 3. Не баш исто, али довољно слично. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, blackmore said:

a koliko će ko da vozi, to je već druga stvar.

Sve dok me ugrozi onog ispred, ipak je bezbednost uvjek na prvom mjestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Izludjuju me ti kompleksasi sto ga tupe levom trakom.
Obidjes ga desnom i on i dalje ne shvata sta radi i nastavlja levom.
Kolega je u Makedoniji dobio kaznu sto vozi levom na auto putu a u desnoj nije bilo nikoga, to treba i kod nas uvesti i to ne samo za auto put
To treba pod hitno uvesti kod nad ,masa vozača koje obidjes desnom trakom ne kapira i ostaje i dalje u levoj.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja