Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, travelman je napisao:

Razlika, i to bitna, izmedju tvog i mog slucaja je ta da tebi vozila dolaze u susret dok se ja i ovi moji krecemo u istom smeru. Ti si u prekrsaju ja jok.

 

A to sto si u prilici da kucas po tastaturi je dokaz da ti se sklanjaju :)

Očigledno nisi ukapirao, (ili jesi ali se praviš da nisi).

A uostalom nije ni bitno.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
31 minutes ago, Satelis said:

Duplih traka ima .... V. Ilica, Ustanicka, B.K. Aleksandra, D. Tucovica, M. bulvear i td.... 

Pitanje za postovaoce zakona.... znate li na sta bi tek licio saobracaj da se vozi kako pise na papiru?

Vozis desnom, preteknes levom, vratis se u desnu = propast, km kolone bi bile.

Polako, polako, nemoj da se nerviraš. ;) Nema potrebe za tim. Znam situaciju u Beogradu, znam i u drugim delovima sveta i mogu reći da u Beogradu nije najgore ali, boga mi, nije ni najbolje. Verovao ti meni ili ne, kada se poštuju propisi, kolona skoro i da nema. Ja ne želim da citiram propise i zakone, baš me briga, ima ko je za to plaćen (pravnici, advokati i sudije), niti ću bilo kome da popujem kako da vozi. Ja, prvi, svesno prekršim propise i neko nazovi držanje bukvice bi bilo veoma licemerno s moje strane. Samo želim da pomenem da može i drugačije. To ponekad zahteva dugogodišnje ulaganje energije i resursa da se reši. Kao što rekoh, neću više, ovo je tema za znatno dublje analize.

 

Tebi i drugima koji moraju svakodnevno kroz Beograd, najiskrenije želim srećan put.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 4 minuta, zika56 je napisao:

Očigledno nisi ukapirao, (ili jesi ali se praviš da nisi).

Uvek kazem ono sto mislim, kod mene nema "pravljenja" ...

 

Skapirao sam da vozis kontra smerom jer je u hladovini sto je ok ali isto tako mislim da taj put obzirom da je lokalni nema sirinu pravog puta pa i nije neki problem tako voziti jer nema puno vozila.

 

Onda si rekao da ocekujes da se ovi sto ti dolaze u susret sklone aludirajuci na moje izbegavanje rupa a ja ti na to rekoh da je dokaz njihovog sklanjanja to sto si, hvala bogu, u prilici da čukas po tastaturi.

 

 

Vratus se u tvoju traku, razumem.

 

Naravoucenije .... treba voziti svojom trakom bez obzira na prepreke u njoj, to si  pretpostavljam, gteo da mi kazes.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Umalo da napravim sranje iz najbolje namere i refleksa. Motorista ni ne zna sta je izbegao, raskrsnica V. Ilica i Ustanicke smer ka Medakovicu, cekam zeleno na semaforu, u kolima sam (jer mi je motor zarobljen u zoni sumraka) cujem zvuk nekog cross-a ili endura i refleksno krenem da se pomerim desno (u desnoj sam traci) da napravim mesta, kad, vidim da ne vidim motoristu u levom retrovizoru i srecom stanem, covek samo prozuji pored mene sa desne strane, izmedju kola i ostrva koje odvaja trake za pravo i traku za skretanje desno u Ustanicku. Da nisam odustao od namere, i to slucajno, nabio bih ga na ostrvo i/ili ne daj Boze semafor. Mozda je sa strane to izgledalo mnogo bezazlenije ali meni nije, presek'o sam se. Stariji covek, motor ni ne videh u onom ludilu.
Ako je kolega na forumu i procita ovo izvinio bih se zbog vise  nego slikovitog recnika, uplasio sam se i ponelo me. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1736 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@travelman je apsolutno u pravu za Višnjičku, sada i nije tako strasno, renovirali su je, ali po najstarijim srpskim običajima , znači loše, a ranije je tek bio cirkus, takodje je svakog dana koristim, ne preferiram vožnju isključivo levom trakom, ponekad, ali ne često. Ne mogu i ne želim da ugrozavam sebe i svoje saputnike, zbog nečije gluposti, a ovaj grad je prepun glupana, koji parkiraju na sred prometne ulice kola da bi izašli i stali u red za pizzu ili da bi razvukli kola, a onda čekali na semaforu crveno koje su videli kilometar dalje, takvima i zbog takvih da radim cik-cak i stalno se molim Bogu da me onaj iza njih pusti da se vratim, neće vala moći.

 

Ne možeš u džungli biti grof, ne moraš ni majmun, ali moraš se prilagoditi okruženju, kako bi preživeo. Učim i ženu tako (ide teže) da ne srlja na prvo blicanje ili sirenu nekog skota da beži desno, ako vidi da je škakljivo, već da to uradi samo ako je 101% sigurno za nju, u protivnom neka isti odjebe.

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
Pre 7 sati, Luckygsxr je napisao:

WTF:stabre:

WWW.KURIR.RS

Saobraćajni policajac A.L. (26) povređen je kada ga je sinoć na ulici u Obrenovcu udario motociklista dok je pokušavao da ga zaustavi.

 

Ali, izgledao je kao fantom :lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 hours ago, Satelis said:

drmilan

Ta stara garda bi ti bez pogovora zveknula takvu šamarčinu da bi ti se slina razvukla preko pola telefona.

Jebalo vas drkanje telefona u saobracaju!

Evo ga jos jedna postenjacina na forumu. Vozis strogo po ogranicenju, ne prelazis belu i ne javis se nikad na telefon? 
 

Posto si me vec podbo sa svojim umesnim komentarom, da ne kazem vredjanjem, ja cu da ti odgovorim kulturno, a tvoje je da prosudis sam kako hoces. 
 

Posao mi je takav da ako se zajebe nesto u dostavi, pogresna hrana ili slicno, a vidim da zovu iz firme MORAM da se javim da vidim sta je, kao sto je bilo u toj situaciji. Znam da sam kriv, i draze bi mi bilo da me zaustavio stariji policajac i na kulturan nacin mi saopstio sve, nego nabedjeni klinac, sto je i bila poenta moje price, a na telefon se svi javljaju, samo ste mi na forumu sve same postenjacine.


Voleo bih da tebi jedan zvizne samarcinu kad nacinis prekrsaj jer mu se tako moze, pa bih te pitao da li je u pravu ili bi pokrenuo tuzbu.

 

Steta, a smatrao sam te za pametnog i kulturnog coveka. 

Promenio član drmilan_
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja u Višnjičkoj vozim desnom, i zaista ne mogu da se setim tih šahtova o kojima pričate. Plus su trake dovoljno široke. Bulevarom pretežno vozim levom, jer je frekventan i uži, parking mesta su celom dužinom, a tu su i ovi nepropisno zaustavljeni. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@drmilan_ Nemoj da shvatiš kao "so na ranu" ali šta je sa svim slušalicama, blututovima i sličnim stvarima koje omogućavaju da telefon ne bude u ruci? Ako ništa drugo, bar da Policija nema razloga da te zaustavlja.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зависи и о ком добу дана причамо. Ако је шпиц, користе се обе траке, па и она за супротан смер ако устреба, тротоар, паркинг, бици стаза и ваздушни простор, па опет буде гужва :)

 

Али, када није кркљанац, тада заиста није умесно да двоје возе упоредо по 40 на сат и задржавају људе који неће у разгледање града из возила. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, lomitelj said:

@drmilan_ Nemoj da shvatiš kao "so na ranu" ali šta je sa svim slušalicama, blututovima i sličnim stvarima koje omogućavaju da telefon ne bude u ruci? Ako ništa drugo, bar da Policija nema razloga da te zaustavlja.
 

Ma imam, nego stalno palim gasim auto, udji izadji, trci gore dole i dok se on poveze svaki put ja vec stigao na adresu i tako u krug, pa ga i ne koristim, stavim na spiker pa tako. Al ovo je bilo u sekundi, zovu iz firme u momentu se javim i jbg. Ni prvi ni poslednji put, al taj nadmeni stav. Pa i kad zaustave iz rutinske kontrole to je stav kao da moram da kleknem da mu popusim jer on je zavrsio kurs za pandura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Није проблем платити казну, проблем је став, приступ, понашање.

Толико сам огорчен искуством које имам последњих неколико месеци са младим полицијским нараштајима да им сваки пут вербално је*ем даље од трећег колена без да ишта скривам.

Најгоре је то што се у мањој средини као што је нпр. Ужице сви знамо, лично или из виђења, свеједно, углавном се знамо.

Не можеш пријатељу увече да играш са мном фудбал, а сутрадан преподне да ме зауставиш, чешљаш ме пола сата и на крају пишеш казну што ми гума на резервном точку није исте димензије као остале четири гуме на ауту.

То код мене тако не може, не прихватам.

Лепо му све по списку па кад плаћам да плаћам са задовољством. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 29 minuta, drmilan_ je napisao:

Ma imam, nego stalno palim gasim auto, udji izadji, trci gore dole i dok se on poveze svaki put ja vec stigao na adresu i tako u krug, pa ga i ne koristim, stavim na spiker pa tako. Al ovo je bilo u sekundi, zovu iz firme u momentu se javim i jbg. Ni prvi ni poslednji put, al taj nadmeni stav. Pa i kad zaustave iz rutinske kontrole to je stav kao da moram da kleknem da mu popusim jer on je zavrsio kurs za pandura

U poslednjih petnaestak godina policija me vrlo retko zaustavljala i kontrolisala, a i kada su me zaustavljali obraćanje i ophođenje je uvek bilo vrlo kulturno i sa poštovanjem (čak i kada sam bio u prekršaju).

A policajci uglavnom nisu završili nekakav kurs, nego su završili srednju školu (a i oni koji su završili kurs morali su prethodno da imaju završenu srednju školu).

Iskreno, ne verujem da većina onih koji daju ovakve komentare imaju neko veće obrazovanje od ovih "pandura".

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Pre nekih mesec dana bilo neko njesra u ulici pa 3 puta patrola/obicna dolazila i svaki put druga ekipa.

Sve mladi momci, vidi se da su tek izasli iz klupe i maksimalno kulturni i uvidjajni.

Ceo komsiluk pohvalno komentarisao njihov nastup.

 

Kao da je doslo do smene generacija, vidim i na par gr.prelaza sve mlade ekipe.

 

Saobracajci uvek korektni i uljudni, sa moje strane sve pohvale.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1928 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Milane kriv si i tacka.Zato nam i drzava jesto to sto jeste ,kad jedan covek okrene broj i sjebe policajca na duznosti.Pre 20 god isto sam rekao :jebes drzavu u kojoj Cezar vozi trulu Ladu ,zove direktora,a ovaj vezu u policiji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Моје искуство је апсолутно другачије.

Можда и ја грешим, можда је то само случај код мене у крају, ко ће га знати али тако је.

@zika56 није то ствар образовања, ствар је поштовања.

Не мораш да имаш пола разреда основне школе да би неког другог поштовао.

Како мислиш да поштујем неког ко се према мени опходи као према кучету?

Ја се према људима опходим искључиво онако како се ти исти опходе према мени.

Може бити Боготац, ако ме гази, газим и ја њега па ко како изгура...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, zika56 said:

U poslednjih petnaestak godina policija me vrlo retko zaustavljala i kontrolisala, a i kada su me zaustavljali obraćanje i ophođenje je uvek bilo vrlo kulturno i sa poštovanjem (čak i kada sam bio u prekršaju).

A policajci uglavnom nisu završili nekakav kurs, nego su završili srednju školu (a i oni koji su završili kurs morali su prethodno da imaju završenu srednju školu).

Iskreno, ne verujem da većina onih koji daju ovakve komentare imaju neko veće obrazovanje od ovih "pandura".

 

Ziko nemojmo se vredjati opet. Mnogo vas postujem, pomogli ste mi kad mi je gorelo al nemojmo da se vredjamo. Pricamo iskustva, blago vama kad niste naletali na ovakve nabedjene majmune!
 

Kad god me je zaustavio stariji policajac nikad nikakvu nelagodnost nisam dozivljavao niti je bilo ko bio nadmen, za razliku od novopecenih balavandera. 
 

Da vam ispricam jos jednu za novopecene sprovodioce vlasti. Bio 31.decembar, nenormalna guzva u gradu, i ispred naseg parkinga firme se na sve strane parkirali, sto na put, sto nama na kapiju skoro. Znaci ne mozemo se mimoici od silnih auta koji sve do jednog stoje na mestu gde je zabranjeno parkiranje i zaustavljanje. Ja vidim patrolu u centru, i sam stanem, i vidim poznajem starijeg kolegu, spustam prozor i kazem dobar dan evo ja svojevoljno stajem i smejem se, smeje se stariji kolega, a ovaj mladji novi isto tako sa palcevima u pojasu prilazi sa stavom naginje mi se na suvozacev prozor i kaze STA HOCES!? Reko tebe nisam nista pitao, pricam ti sa kolegom, i dolazi stariji kolega, gde si milance sta ima, ja kazem za problem parkiranja, on kaze znam sve ali sta da ti kazem, nova godina je, istrpite danas, ludnica je svakako, reko hvala. Ne bi mu sigurno tako odgovorio da mi nije rekao STA HOCES, alo bre ti si mi neka pravda, od kad smo mi prvo na TI, bez obzira sto smo generacijski tu negde. Izgleda da im taj ubrzani kurs nije bio dovoljan da se nauce lepom ponasanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
12 minutes ago, cezarpa said:

Milane kriv si i tacka.Zato nam i drzava jesto to sto jeste ,kad jedan covek okrene broj i sjebe policajca na duznosti.Pre 20 god isto sam rekao :jebes drzavu u kojoj Cezar vozi trulu Ladu ,zove direktora,a ovaj vezu u policiji.

Kad sam rekao da nisam kriv? I naravno da cu se uvek izvuci ako mogu a ne puniti budzet drzavi. Opet krece prica o postenju na forumu? Posto mi se vec zesce kenja od postenjacina ovde koji sve voze po propisu, nikad ne idu preko reda na granici, ne voze preko ogranicenja, ne prelaze punu, uredno placaju racune, ne parkiraju gde je zabranjeno i da ne pricam sta sve ne. Prosto bi trebalo predsednik da odlikuje sve ove postene ljude na forumu, koji se verujem samo tako predstavljaju a u realnosti druga prica. Licemeri

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mislim da cu bataliti forum, sto sam upoznao dobrih ljudi upoznao sam, njihove brojeve imam a i oni moje, sve ovo ostalo je mlacenje prazne slame! 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Mene nikada nisu zaustavljali kada sam motorom, više puta sam prošao pored patrole koja zaustavlja ali mi samo mahnu da produžim dalje.

Kad sam kolima onda sam im zanimljiviji izgleda ali nikada nisam imao problem, dobar dan, dobar dan, dokumenta, alkotest, sve ispravno i to je to. Trudim se da budem prijatan i nasmejan i onda mi oni tako odgovore.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Још једна "занимљива" чињеница народне милиције.

Пошто викендима ради до касно и кући се враћам око 2-3h после поноћи, неретко ми се дешава да ме, наши полицијски омладинци, вероватно из разлога недоиграности GTA, под пуним гасом, уз нагла кочења и ротацијом пресрећу и заустављају.

-Добро вече.

-Добро вече.

-Алкотест, да ли сте конзумирали алкохол?

-Не.

-Може контрола?

-Наравно.

Након провере алкохола.

-Хвала Вам, довиђења.

Ја наравно морам да додам...

-Извините, само да Вас питам. Чему потреба за ротацијом и пресретањем? 

Један од занимљивих одговора:

-Јуримо сивог голфа 5, побегао нам па трагамо.

-Ако нисте приметили ја возим црног мегана?

-Довиђења господине.

-Довиђења.

 

То вече кад су јурили фамозног сивог голфа 5 су ме пресретали под ротацијом трипут у 15 минута.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja