Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3543 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 3 sati, Sharky - Alex je napisao:

Udes na autoputu bg-ns na samom izlazu iz bg-a kod shell pumpe, dva kamiona, jedan sleteo s puta, pravac ka ns-u

U suprotnom pravcu ka bg-u isto udes, ovaj u levoj traci usporio da vidi a drugi auto se zakucao u njega, ima li vece bahatosti nego bespotrebno kocenje i usporavanje do stajanja u levoj traci na auto putu, sreca pa se jedan auto samo zakucao u njega. Obicno se to zavrsi sa 20-ak slupanih vozila

Išao do NS i nazad danas, zaglavio u koloni ka NS debelo. U povratku kolona još duža bila - da li je moguće da za par sati kolapsa nikome od nadležnih ne padne na pamet da preusmeri saobraćaj na stari put, dok se ne zaobiđe mesto nesreće???

 

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
56 minutes ago, QmBGD said:

Išao do NS i nazad danas, zaglavio u koloni ka NS debelo. U povratku kolona još duža bila - da li je moguće da za par sati kolapsa nikome od nadležnih ne padne na pamet da preusmeri saobraćaj na stari put, dok se ne zaobiđe mesto nesreće???

 

Znaju ljudi sta treba da rade,problem je sto to nema ko da uradi.Jedna,eventualno dve patrole su ti u smeni na deonici koju drzi PU,rade sve i stvasta.Megatrend sefovi preuzeli,luda kuca svuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nije policija kriva.

Sa kolegom na harliju sam se probio na celo i cekali da policija pusti pravac ka ns-u.

U desnoj traci je bio jedan od kamiona koji je ucestvovao u udesu a u levoj i srednjoj gomila peska. Obustavljen je saobracaj na nekih 15-20 min dok nisu malo taj pesakrazgrnuli da moze da se prodje.

Sto se suprotne strane tice, udes dva auta u levoj traci, moglo je da se prodje ali nasi ljudi vole sve da vide pa zastaju i zato se napravila guzva, tu je srednja i zaustavna bila prohodna.

Sto se probijanja tice, harli sirok, moj tricikl sirok, kamioni nas pustali da se provlacimo ispred, kombiji nam pravili mesta, retko koji auto se malo sklonio, cak je jedan biser sa daciom vozio i levom i desnom u isto vreme, hoce covek da vidi ispred sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Sada sam se setio policajca na motoru, pre više od 20 godina pukne mi sajla kvačila na nekom matorom Fordu, kod Sajma. Napravio se red do Borče. Gurao ga je sa mnom, i to na neko ostrvo kod BIP-a koje je tada postojalo, ako se dobro sećam. Nadam se da je dobro i da još uvek vozi. Forda sam posle upalio u drugoj i vozio narednih 100km bez kvačila, kao ovi mother fuck@r bikers što šaltaju na obrtaje. 

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Koliko su mene ucili pracenje toka saobracaja IZA je podjednako vazno koliko i pracenje saobracaja ISPRED.


Ko može tako i to je korisno. Ti se ipak fokusiraju na ovo napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Moras da se sklonis... 
Tebe ne treba da interesuje kolko taj iza tebe vozi brzo.
 
Ne pada mi na pamet u gradu da se sklanjam nikome... Kome nešto nije jasno, neka stane da popričamo... I mene su učili pre 20 i kusur godina kada sam učio pravila saobraćaja, da su u gradu obe trake iste važnosti... Mislim da će kolega @travelman se složiti s time...

Primer

Zamisli da ideš Bulevarom Kralja Aleksandra (nije bitan smer), držiš lepo 50km/h, leva traka (pošto u desnoj ima milion indijanaca koji staju gde stignu), nailazi ti budala sa 80, blica, ti se nešto izgubiš, da pobegneš desno (a ispred tebe kombi npr), ne vidiš desnu traku, tamo budala stoji, čeka mesto da se parkira... Časkom budeš kriv zbog tamo nakog nadrkanog... Zato se ne pomeram u gradu nikome, niti ću...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 6 sati, Štef je napisao:

Ne pada mi na pamet u gradu da se sklanjam nikome... Kome nešto nije jasno, neka stane da popričamo... I mene su učili pre 20 i kusur godina kada sam učio pravila saobraćaja, da su u gradu obe trake iste važnosti... Mislim da će kolega @travelman se složiti s time...
Zamisli da ideš Bulevarom Kralja Aleksandra (nije bitan smer), držiš lepo 50km/h, leva traka (pošto u desnoj ima milion indijanaca koji staju gde stignu), nailazi ti budala sa 80, blica, ti se nešto izgubiš, da pobegneš desno (a ispred tebe kombi npr), ne vidiš desnu traku, tamo budala stoji, čeka mesto da se parkira... Časkom budeš kriv zbog tamo nakog nadrkanog... Zato se ne pomeram u gradu nikome, niti ću...

Slazem se u potpunosti, dve trake su da bi propusna moc bila veca i zato su obe ravnopravne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Zašto navodite druge bahate osobe i njihova bahata dela kao opravdanje za svoje nepoštovanje propisa? Ukoliko bilo koji kolovoz ima više traka, kretanje se vrši uvek u krajnjoj desnoj. Ukoliko je neophodno obići vozilo koje se sporije kreće, to se vrši korišćenjem prve leve i vraćanjem u desnu. Ukoliko je planirano isključivanje u levu stranu, prestrojavanje u krajnju levu namenjenu za to i slično. Da ne davim, a počeo sam, izvinjavam se, čemu navodi da ima pogrešno parkiranih automobila ili da se neko nekome "nabija" u gepek ili da "blica" dok se vi krećete krajnjom dozvoljenom brzinom, kada to sve jednostavno nije dozvoljeno ponašanje koje isto tako nije sankcionisano? To što se ne kažnjava je tek posebna priča i ne bih o tome, zahteva dublje analize i doktorske disertacije. Kako se svi snalaze u tim situacijama i kako reaguju je opet tema za dublje analiziranje. Nekome "pukne živac", neko se uplaši, neko je ravnodušan itd. U slučaju nesreće, da li zakonodavac poznaje sve ove neprilike i greške ostalih učesnika u saobraćaju? Isterivaće se mak na konac dok se ne utvrdi stvarno stanje, koje je, realno potpuno neutvrdivo. Ostaće samo učesnici nesreće i to je sve. Dokle god se ponašate u saobraćaju prema pravilima, koliko god je to moguće u datim okolnostima, nema problema. To ne znači da se obavezno mora skloniti nekome "s puta" u traku u kojoj nije moguće kretanje već samo zaustavljanje. To ne znači da treba ubrazati na auto-putu preko ograničenja samo da bi se sklonili u traku jer se nekome "žuri" i da ne nabrajam dalje. Samo nemojte uzimati tuđe ponašanje kao obrazac kojim opravdavate svoje prekršaje i nedozvoljeno ponašanje u saobraćaju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne uzmam, poštujem pravila saobraćaja...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3543 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, travelman je napisao:

Slazem se u potpunosti, dve trake su da bi propusna moc bila veca i zato su obe ravnopravne.

Jeste, ali samo u situaciji kada su obe (ili sve) trake opterećene.

A kod nas (kada nije "špic) uglavnom je leva traka "glavna", a desna služi za preticanje, a popunjava se tek kada je leva potpuno zakrčena.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Ziva istina... Kroz Bgd najbrze stignes tamo gde si krenuo je ako vozis desnom trakom.

Posebno je to izrazeno u J.Gagarina, M.Milankovica, sva tri mosta (Ada, Brankov i Gazela), Kneza Milosa i Bul. Kr.A.

 

Dok u levoj Stef i Travelman upravljaju vozicem :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 7 minuta, ser je napisao:

 

Dok u levoj Stef i Travelman upravljaju vozicem :D

Vidim, ima ovde u temi par pojedinaca koji se sami javljaju da budu lokomotiva :P ...

 

Kamo srece da su vama svi vozaci kao ja i Stef :popovanje: ...

 

Glavni problem je sto se u saobracaju nakotilo svega i svacega i svako glumi neko ludilo, juce na pumpi baja ispred mene u nekog mercedesa sipa dizel za 600 seststotinadinara a onda pun gas, piste gume na pumpi, dim po ulici ....

 

E takvi meni i Stefu amblenduju u levoj.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 726 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

"Ko J ostale, bitan sam samo ja."

Vrlo sebično i samoživo ponašanje - pa ko se pronadje. :takoje:

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 40 minuta, zika56 je napisao:

 

A kod nas (kada nije "špic) uglavnom je leva traka "glavna", a desna služi za preticanje, a popunjava se tek kada je leva potpuno zakrčena.

Vidi ovako ....

 

Ova visnjicka ulica o kojoj ja pricam da vozim levom trakom je dugacka par km, znaci svaki dan tamo vamo je nekih 5 km pa sve to x30 dana je 150km pa sve to x12 meseci je nekih 1800km godisnje samo po njoj.

 

Poenta price je da je u toj ulici u dasnoj traci šaht na svakih 10 metara i da nema sanse da ga eskiviras ako vozis po propisu.

 

Dovoljno si iskusan pametan i strucan pa izracunaj koliko je to rupa na godisnjem nivou koje bih ja trebao da nabodem da bih tebi oslobodio levu traku.

 

Sa druge strane mirijevski bulevar takodje ima duple trake ali su tu sahtovi u levoj traci tako da tu odma hvatam desno i slusam kako zvone trapovi ovima u levoj traci dok se nadjebavaju jedan drugom u braniku.

 

Nije sve u brzini, ima nesto i u tehnici ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

WTF:stabre:

WWW.KURIR.RS

Saobraćajni policajac A.L. (26) povređen je kada ga je sinoć na ulici u Obrenovcu udario motociklista dok je pokušavao da ga zaustavi.

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Кад већ помену младе саобраћајце...
Идеалну су за ову тему.
Толику бахатост, безобразлук, примитивизам, набеђеност... нисам скоро приметио.
Сви они лоши ђаци, лоши људи, млади напредњачки кадар је изгледа завршио курс у Каменици.

Готово да нема више нормалних пандура, све нешто накриво насађено.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja ne verujem oko cega se Vi raspravljate.

Jos vise ne verujem da vam je napisan zakon prihvatljiv, ispravan, normalan (odnosi se na duple trake u jednom smeru).

 

Duplih traka ima .... V. Ilica, Ustanicka, B.K. Aleksandra, D. Tucovica, M. bulvear i td.... 

Pitanje za postovaoce zakona.... znate li na sta bi tek licio saobracaj da se vozi kako pise na papiru?

Vozis desnom, preteknes levom, vratis se u desnu = propast, km kolone bi bile.

 

Saobracaj je kao reka, ima svoj tok, sirinu, lepa, mirna kad je gledas. Uzi zakon u ruke, levu polovinu reke usmeri na desnu .... kakva ce ondak situacija biti biti? Rekao bi... od lepe, mirne dodjosmo do podivljale.

 

Ovaj zakon i njena primena ima smisla na autoputu i tamo gde nema guzve, prenatrpanih ulica gde su drumovi propisano siroki i td.... u Bg nema sta traziti napisano pravilo.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Glupa priča za grad, naročito jer na svakih 100-200-300... metara ima raskrsnica sa skretanjem ulevo. Nebuloza.

Što se tiče autoputa, previše je jahača leve trake...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, Marko05 said:

Кад већ помену младе саобраћајце...
Идеалну су за ову тему.
Толику бахатост, безобразлук, примитивизам, набеђеност... нисам скоро приметио.
Сви они лоши ђаци, лоши људи, млади напредњачки кадар је изгледа завршио курс у Каменици.

Готово да нема више нормалних пандура, све нешто накриво насађено.

 

Bukvalno. Zaustave me pre koji dan, ok drzao sam telefon, ja odma dao dokumenta bez da je trazio, kaze stani sa strane da ti pisemo prijavu, a ja vec stojim na parkingu, sisao sa puta kad su me zaustavili, reko gde vise da se sklonim kad sam vec na parkingu a drugo za cega prijavu, kaze za telefon, reko za to ide prijava ili kazna? Kaze dobro svejedno, pa reko nije svejedno, prijava je mnogo ozbiljna stvar za razliku od kazne. Kaze dobro pisacemo ti kaznu, reko moze pomoc prijatelja, a on onako rasirio ramena, zabio palac u pojas i onako kroz podsmeh, koga bi zvao, reko mogu koga hocu imam vise njih al cu jednog i kazem koga cu, i kaze opet kroz podsmeh ajde zovi da vidim. Ja okrenem broj, on me usput pita sta ti on dodje, reko drugar, ovaj se javi a njih dvojica e cao samo da vidimo da li poznajes ovog decka, kaze on pa ako me je nazvao na privatni broj sta mislite, kazu vazi vazi samo da proverimo, i vrate dokumenta i kazu slobodan si. Ne bi mi bio problem ni da mi pisu kaznu, al taj nastup i nabedjeni stav, a jos neobrazovani pa kazu prijava, daj molim te. Ja posle naleteo opet i doneo dve hladne kole, reko da mi ne kolabirate momci, oni ko popisani se zahvaljuju. Ne volim da se kurcim al idu mi na zivce sa tim nabedjenim stavom a do juce su bili slepci koji su jedva srednju skolu zavrsili, svi kurcevito voze kroz grad, bez pojasa sa telefonom na uvetu i onda vamo prodaju neka muda. Nema vise one stare garde policajaca. Ovih malo sto je ostalo jos i posle se mozemo slikati

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3543 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 28 minuta, travelman je napisao:

Vidi ovako ....

 

Ova visnjicka ulica o kojoj ja pricam da vozim levom trakom je dugacka par km, znaci svaki dan tamo vamo je nekih 5 km pa sve to x30 dana je 150km pa sve to x12 meseci je nekih 1800km godisnje samo po njoj.

 

Poenta price je da je u toj ulici u dasnoj traci šaht na svakih 10 metara i da nema sanse da ga eskiviras ako vozis po propisu.

 

Dovoljno si iskusan pametan i strucan pa izracunaj koliko je to rupa na godisnjem nivou koje bih ja trebao da nabodem da bih tebi oslobodio levu traku.

 

Sa druge strane mirijevski bulevar takodje ima duple trake ali su tu sahtovi u levoj traci tako da tu odma hvatam desno i slusam kako zvone trapovi ovima u levoj traci dok se nadjebavaju jedan drugom u braniku.

 

Nije sve u brzini, ima nesto i u tehnici ...

U pravu si.

Ja skoro svakodnevno odlazim (pre podne) od aleksinca prema nišu, a vraćam se popodne. Ne koristim auto put nego lokalni put (koji prolazi kroz šumarske sa obe strane puta).

Kada leti idem prema nišu to drveće na levoj strani puta pravi hladovinu, pa onda je koristim traku za suprotni smer, a u povratku sunce dođe sa suprotne strane i opet je traka za suprotni smer u hladovinini i normalno je da koristim tu traku.

Očekujem da one koje sretnem treba da se sklone jer je meni ovako prijatnije.

:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

drmilan

Ta stara garda bi ti bez pogovora zveknula takvu šamarčinu da bi ti se slina razvukla preko pola telefona.

Jebalo vas drkanje telefona u saobracaju!

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 9 minuta, zika56 je napisao:

U pravu si.

Ja skoro svakodnevno odlazim (pre podne) od aleksinca prema nišu, a vraćam se popodne. Ne koristim auto put nego lokalni put (koji prolazi kroz šumarske sa obe strane puta).

Kada leti idem prema nišu to drveće na levoj strani puta pravi hladovinu, pa onda je koristim traku za suprotni smer, a u povratku sunce dođe sa suprotne strane i opet je traka za suprotni smer u hladovinini i normalno je da koristim tu traku.

Očekujem da one koje sretnem treba da se sklone jer je meni ovako prijatnije.

:)

Razlika, i to bitna, izmedju tvog i mog slucaja je ta da tebi vozila dolaze u susret dok se ja i ovi moji krecemo u istom smeru. Ti si u prekrsaju ja jok.

 

A to sto si u prilici da kucas po tastaturi je dokaz da ti se sklanjaju :)

Promenio član travelman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja