Jump to content

Moto Zajednica

TAG za motore

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 1/3/2024 at 6:19 PM, Abi said:

Ja sam letos vozio motor sa tagom i  otprilike nigde nije procitao, nego sam morao da stajem na svakoj naplatnoj i da dajem radnicima tag. BG-NS mi je naplaceno tipa 1000din. Ko mi je kriv kada sam hteo da budem posten.

Od koje ti je kategorije vozila TAG? Moze da ne ocita uredjaj ali u tom slucaju nece ni da podigne ulaznu rampu.Jedino objasnjenje za tu cenu BG-NS moze biti kategorija vozila na koju je uredjaj registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Greške se dešavaju, meni je očitan tag i skinut novac sa kartice a da uopšte nisam tog dana ni koristio auto put i tag.
Poslao sam reklamaciju, ispitali slučaj, vrv gledali snimak sa kamere i vratili mi novac na račun posle jedno dve tri nedelje.
Ne sećam se da li su vratili kao neki kredit na tag ili direktno na tekući račun ali su refundirali, bilo pre par godina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
17 hours ago, zemunac72 said:

Kako je moguce da ti naplate 1000rsd?

To nije tacno. Tag ako ti ne cita,otisla je baterija u njemu i mora da se menja uredjaj. Baterija se ne menja.

Ako je otisla baterija, kako je onda radio kada im dam i nastavio da radi normalno u autu? od 4 naplatne ukupno (tamo i nazad) samo je jednom procitalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 891 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
16 hours ago, Patriota said:

Od koje ti je kategorije vozila TAG? Moze da ne ocita uredjaj ali u tom slucaju nece ni da podigne ulaznu rampu.Jedino objasnjenje za tu cenu BG-NS moze biti kategorija vozila na koju je uredjaj registrovan

Ne, nego im nesto zeza. Od auta mi je, a naplaceno mi je jer kada sam prosao Beograd nisam stao da im dam, a podiglo je rampu, verovanto je opet izaslo da je neka greska, samo sto ranije nije podizalo rampu, a ovaj put jeste i zato sam nastavio, tako da pretpostvljam da je ocitalo nesto kao da nisam platio kod Beograda, pa mi je sve sracunalo, ne znam, ali znam koliko mi je skinulo i sta se desavalo i ne preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1717 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne mora tag ni na vizir motora da se lepi, izvadim ga iz auta i stavim u dzep jakne kad sam na motoru, lepo ga ocita i tako

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Radi tag na motoru ali plaćaš skuplje putarine, za kategoriju automobila a ne za motocikl.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Meni tag iscitao u kaseti kola. Jedan mi stoji na soferci, a drugi (namenjen motoru) mi stajao u kaseti ali ne u onoj njihovoj kutijici. Nisam ni obracao paznju dok mi nije stiglo na naplatu za oba taga u istoj sekundi. Vrlo korektno su mi vratili pare za jedan tag posle reklamacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Dakle...

Ajde opet ovo da pokrenem. 

Ne želim da verujem sa ovo ne može da se reši.

LJUDI SLETELI NA MESEC A DA NE MOŽE DA SE NAPRAVI TAG ZA MOTOR??! 

 

Ako smo skupina, zajednica, ima nas hvala Bogu, mora da postoji način da se organizujemo po zakonu da tražimo rešenje. NIŠTA van zakona. 

 

Ajmo prvo javnu peticiju? 

Šta nas košta? 

Kad skupimo dovoljno potpisa, onda socijalne i javne medije uključimo, da uđe nekome u oči ko se možda i pita. 

 

Peticija :

 

 

WWW.PETICIJE.ONLINE

Cilj ove petije je da JP Putevi Srbije, kojima je Republika Srbija dala na upravljanje naplatu putarine na...

 

Ajmo!!! 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

Dakle...

Ajde opet ovo da pokrenem. 

Ne želim da verujem sa ovo ne može da se reši.

LJUDI SLETELI NA MESEC A DA NE MOŽE DA SE NAPRAVI TAG ZA MOTOR??! 

 

Ako smo skupina, zajednica, ima nas hvala Bogu, mora da postoji način da se organizujemo po zakonu da tražimo rešenje. NIŠTA van zakona. 

 

Ajmo prvo javnu peticiju? 

Šta nas košta? 

Kad skupimo dovoljno potpisa, onda socijalne i javne medije uključimo, da uđe nekome u oči ko se možda i pita. 

 

Peticija :

 

 

WWW.PETICIJE.ONLINE

Cilj ove petije je da JP Putevi Srbije, kojima je Republika Srbija dala na upravljanje naplatu putarine na...

 

Ajmo!!! 

 

Ne prolazim rampama cesto ali podrzavam svaki vid ravnopravnosti i modernizacije. 

bow-lord-of-the-rings.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Grci imaju isti TAG - isto ne može motorom, tj. ne sme jer je različita kategorija.  Kod nas može motorom jer se računa kao ista kategorija... Kod njih ipak ima daleko više motora procentualno pa opet ćorak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2218 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, QmBGD je napisao:

Grci imaju isti TAG - isto ne može motorom, tj. ne sme jer je različita kategorija.  Kod nas može motorom jer se računa kao ista kategorija... Kod njih ipak ima daleko više motora procentualno pa opet ćorak.

Za motore u Grčkoj se koriste kartice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
pre 1 minut, mick je napisao:

Za motore u Grčkoj se koriste kartice...

E video sam da imaju i neke kartice, nisam skapirao jer na principu TAG-a rade ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150, CFMoto 300NK

Potpisala, osim ravnopravnosti tu je i bezbednost. Uzmi karticu, gurni karticu u džep, posle skini rukavice, izvadi karticu, izvadi pare, uzmi kusur i gurni ga negde, stavi rukavice,… pa svima dosadi da te čekaju dok sede u svojim klimatizovanim kočijama. Realno za sve učesnike u saobraćaju je bolje da osmisle i tag za motocikl jer ipak uskoro stižu i ti leteći automobili pa da prvo reše nas


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 683 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ajde mora od nečeg da se krene slao sam im mailove bio jer mi nije bilo jasno da ne mogu da ga naprave.

I dan danas svaki put se iznerviram kad dođem do naplatne rampe što ne uvedu tag za nas ...

Srbistan... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, QmBGD said:

Grci imaju isti TAG - isto ne može motorom, tj. ne sme jer je različita kategorija.  Kod nas može motorom jer se računa kao ista kategorija... Kod njih ipak ima daleko više motora procentualno pa opet ćorak.

Ne interesuje me Grčka. 

Interesuje me Srbija. 

Ovde živim, nisam hteo da odem, ovde radim, plaćam poreze i doprinose, od toga se prave putevi. 

Živimo u državi u kojoj se konačno posle pola veka prave novi autoputevi, u poslednjih 5 godina od kad je pokrenuta ova tema otvoren je BG-ČA, Ruma-Šabac, sad kreću Osmeh Vojvodine, BG-ZR-NS.. 

Svaka čast. 

Znači, sve više nas će ih koristiti sve više. Zašto motori nisu deo toga? 

Tvrdim da može da se reši.

Samo nismo bili dovoljno glasni.

Ima nas. Motora nikad više na ulicima. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1717 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nema od ovoga nista, svaki drugi srbin bi tag za motor stavio u auto i placao duplo jeftinije putarinu.

Policija bi imala toliko posla da ne bi stizala da kaznjava pa bi i oustali na kraju.

Jedino resenje je da se uradi uža rampa da moze motor a ne auto da prodje i tu samo da radi moto tag. A naplatne stanice skoro sve skoro radjene, gde sada da prepravljas

Ili naplacivati ali stvarno naplacivati masno kazne za zloupotrebu

Promenio član Sharky - Alex
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1669 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Uvek postoji način da se problem reši, samo ako se hoće. Ako nešto mrzim to je kada na 30 i kusur moram da stanem u red na rampu, pa skidanje rukavica, otvaranje tank torbe ili (otkopčavanje jakne) da bih uzeo platnu karticu, uzimanje potvrde, pa sve isto nazad... :grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja