Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Ako nisi ogranicen sa A2, ja bih za malo vise gledao SVT650X. Vise snage, obrtnog momenta,slicna kilaza, bolje kocnice.

2 god naspram 4 god. garancije.

 

Mada ako je zbog izgleda to je druga stvar, kupi sta ti se svidja.

Mislim da u BiH još nije ušao QJ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Jedna napomena za vlasnike, proveravajte zategnutost srafova.

 

Juce sam sasvim slucajno primetiio da su mi 3 srafa zadnjeg diska od 6 (cini mi se) popusteni, i disk mrda 1mm. 

 

Ovo je drugi problem odvijanja, nakon odvijanja srafova centralnog stendera.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Peda tek 250
Pre 4 sati, mick je napisao:

Mislim da u BiH još nije ušao QJ...

Nije još mada opet bi pre izabrao TRK 502 X za moju vožnju i nekih 3000km po sezoni trebao bi da mi služi sasvim dobro nje mi brzina presudna svejedno ne volim auto put a ni neka fatalna brzina mi ne stvara užitak volim laganu vožnju lepu rutu na kraju krajeva volim sve što dolazi u adventure turer kategori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, Sivi_tek 250 je napisao:

Nije još mada opet bi pre izabrao TRK 502 X za moju vožnju i nekih 3000km po sezoni trebao bi da mi služi sasvim dobro nje mi brzina presudna svejedno ne volim auto put a ni neka fatalna brzina mi ne stvara užitak volim laganu vožnju lepu rutu na kraju krajeva volim sve što dolazi u adventure turer kategori

Onda nema šta…završio si priču. Motor svakako zaslužuje pažnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Baš tako...  TRK 502 se već pokazao i ovo je već 7 godina kako je u upotrebi.

Druge marke koje se pojavljuju svakako imaju potencijal i ljudi se odlučuju za njih, svako prema

svojim željama, potrebama i mogućnostima.

Sa TRK je nekako priča zaokružena i sa nekim sitnim manama i sa plusevima.

Samo traži dobar primerak ( a mahom su dobri jer nisu stari) i uživaj... 👍

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Peda tek 250
pre 20 minuta, vladags je napisao:

Baš tako...  TRK 502 se već pokazao i ovo je već 7 godina kako je u upotrebi.

Druge marke koje se pojavljuju svakako imaju potencijal i ljudi se odlučuju za njih, svako prema

svojim željama, potrebama i mogućnostima.

Sa TRK je nekako priča zaokružena i sa nekim sitnim manama i sa plusevima.

Samo traži dobar primerak ( a mahom su dobri jer nisu stari) i uživaj... 👍

Ja bi uzeo nov nešto izbora polovnih i nema a nov nije puno novca nekih 6800€ X varianta 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, Sivi_tek 250 je napisao:

Ja bi uzeo nov nešto izbora polovnih i nema a nov nije puno novca nekih 6800€ X varianta 

Mogu ti reći da mu je pored QJ modela cena jaka...prilično jaka. Ali pošto kod vas još nije ušao QJ onda je legitimna cena. Realna cena TRK je oko 6.300e max! I to je nategnuto...ja sam počeo da ga zagledam kad mu je cena bila 5500e :D 

 

Druga stvar...nemoj bežati od polovnih. U našim krajevima to nisu mučeni motori već se gotovo svaki vlasnik dobro i svrsishodno ophodio prema motoru. U 90% slučajeva ćeš naići na dosta dodatne opreme koja je ugrađivana. Praktično možeš jaako dobre primerke naći već na 10.000km za sasvim ok cenu kad gledaš uloženo/dobijeno.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Slažem se... Da mi nisu finansije bile kakve jesu i finansijska konstrukcija, ja bih svakako gledao neki

polovan. Realno sa malom km i opremom, nalaze se za 1000 i preko 1000 evra manje nego novi.

Vredi razmisliti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova
54 minutes ago, mick said:

Mogu ti reći da mu je pored QJ modela cena jaka...prilično jaka. Ali pošto kod vas još nije ušao QJ onda je legitimna cena. Realna cena TRK je oko 6.300e max! I to je nategnuto...ja sam počeo da ga zagledam kad mu je cena bila 5500e :D 

 

Druga stvar...nemoj bežati od polovnih. U našim krajevima to nisu mučeni motori već se gotovo svaki vlasnik dobro i svrsishodno ophodio prema motoru. U 90% slučajeva ćeš naići na dosta dodatne opreme koja je ugrađivana. Praktično možeš jaako dobre primerke naći već na 10.000km za sasvim ok cenu kad gledaš uloženo/dobijeno.

 

 

 

Slazem se. Jedino opravdanje vidim da je neko ogranicen A2 kategorijom ili da mu je TRK jednostavno lep a SVT nije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4433 postova
1 hour ago, mick said:

Mogu ti reći da mu je pored QJ modela cena jaka...prilično jaka. Ali pošto kod vas još nije ušao QJ onda je legitimna cena. Realna cena TRK je oko 6.300e max! I to je nategnuto...ja sam počeo da ga zagledam kad mu je cena bila 5500e :D 

 

Druga stvar...nemoj bežati od polovnih. U našim krajevima to nisu mučeni motori već se gotovo svaki vlasnik dobro i svrsishodno ophodio prema motoru. U 90% slučajeva ćeš naići na dosta dodatne opreme koja je ugrađivana. Praktično možeš jaako dobre primerke naći već na 10.000km za sasvim ok cenu kad gledaš uloženo/dobijeno.

 

 

 

Zasto su se utripovali pa podigli cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
8 minutes ago, Rider000 said:

Ma prenapumpana cena, kojih bre 7k eur za trk... 

Sto? Pa videli da ljudi kupuju, pa sto i da ne podignu malo? 

 

Secam se kad je japanska litra kostala 9000 eura, nova, u salonu. Sad su minimum po 20.000 eura. Sto da ne kad se nadje budala da baci pare.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

Zasto su se utripovali pa podigli cenu?

Može im se...kad sam ja kupovao TRK cena je otišla sa 5990 na 6300e. Opravdanje je bilo Korona i poskupljenje cene rente kontejnera.

 

Sa druge strane recimo u isto vreme je najbolja kupovina bio CF 650MT sa cenom oko 5000e. Bukvalno su u danu dobili direktivu iz fabrike da podignu cenu za 1000e i Gevara je morala to da uradi. Do tad CF je bio najbolja kupovina...

 

Na sve to dodaj cenu naših dilera koji idu od prilike 500e po jedinici...mada kad gledam carinsku deklaraciju pri uvozu, kad se dodaju svi troškovi motor pre ulaska u salon bude i do 40% jeftiniji. Recimo QJ po carinskoj deklaraciji koliko se sećam izašao iz kontejnera za okoo 4400 USD neka dažbine carine idu 1000e (a mislim da je manje) to mu dođe kad se izloži u salon oko 5500e. Pa ti izračunaj... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Rider000 je napisao:

Ma prenapumpana cena, kojih bre 7k eur za trk... 

 

Ista priča kao i sa svakim drugim brendom koji je postigao neki uspeh...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisu blesavi kinezi. Namerno i mogu da dampiraju cene. Dok se ne ukorene i dok ne budu opšte prihvaćeni. Posle neće biti toliko jeftini. Sledeća generacija motocikala biće rame uz rame sa ostalima. Stvar izbora biće samo finansiranje i teh. podrška.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...iznajmite prostor, zaposlite ljude, plaćajte sve poreze i gluposti, troškove, pa da vidite kolko motora treba da se proda da bi se bilo na nuli i da li je to velika marža.. Jedna hamburgerija donosi više para garant. Da budemo srećni što možemo da kupimo sve te brendove uopšte kod nas. 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

kolko motora treba da se proda da bi se bilo na nuli

Sva sreca, pa iza svakog velikog brenda stoji njegova mala drzavica, a pogotovo iza kineskih brendova. Ako je nasa nam mala Srbijica pumpala pare u Fiat, zamisli tek sta radi jedna Kina recimo u CF MOTO. 😂

 

Ljudi, budimo realni, nije to neki lokal biznis pa treba da pomognemo i razumemo, u pitanju su korporacije gde je samo profit profit profit profit cilj. 😂

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Meni za XR dali popust skoro 2500€ i imali zaradu 3800€

Znam da nisu svima isti uslovi poslovanja, ali ih ne treba mnogo zaliti.

Odosmo u off…

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, Paljevina said:

Sva sreca, pa iza svakog velikog brenda stoji njegova mala drzavica, a pogotovo iza kineskih brendova. Ako je nasa nam mala Srbijica pumpala pare u Fiat, zamisli tek sta radi jedna Kina recimo u CF MOTO. 😂

 

Ljudi, budimo realni, nije to neki lokal biznis pa treba da pomognemo i razumemo, u pitanju su korporacije gde je samo profit profit profit profit cilj. 😂

Zemo, pričam o našem DILERU, kući koja ga kod nas proda. Benelliju, QJu i ostalim kineskim GIGANTIMA prodaja u Srbiji predstavlja otprile jedno kinesko selo. Doslovce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja nisam video da se po tim dilerskim kućama živi loše i da se žale. Tako da bih ja to sve uzeo sa zadrškom. Da je njima loše ne verujem da bi se bavili tim poslovima. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3109 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja se često pitam zašto nema dilerskih kuća po unutrašnjosti zemlje? Ima ih u Beogradu i Novom Sadu, i nešto malo treće ruke u Nišu. A otprilike mislim da je odgovor da se to ne isplati. Ne bih smeo naravno da tvrdim i upirem prstom, ali mogu intimno da posumnjam da se tu obrću i pare koje nisu baš sve najčistije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
On 11. 3. 2024. at 7:45, mick je napisao:

Mislim da u BiH još nije ušao QJ...

Benneli Mostar odnosno motoshop 17 , 062/683-165,čini mi se čak ima jedan izložen...,nazovi pa vidi.

Promenio član mali_zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, mali_zmaj je napisao:

Benneli Mostar odnosno motoshop 17 , 062/683-165,čini mi se čak ima jedan izložen...,nazovi pa vidi.

:) ne treba meni već kolegi @Sivi_tek 250...ja sam svoj QJ pazario :) 

 

Ali ako je tako onda je fina varijanta SRT550X pogledati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja