Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Neće, onda će faliti što nije 800.

Pa pošto bude izašao 800 biće malo što nije 1000. Pa posle toga se postavlja pitanje zašto nije 1250 kao GS, koji će do tada već biti 1300....  A sve je krenulo sa daj neki skuter da ne tražim parking ispred firme.. ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 11
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 963 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
No da ne skrecemo sa teme, ovo je grupa o Benelli TRK 502, pa nek vlasnici stavljaju svoja zapazanja, utiske, putosevstvije, mane vozila a mi koji vozimo neke druge dvotockase cemo da pratimo ovu temu. Nadam se da ce izaci Benelli 650 cc umesto 500 pa da dobije onu snagu koja mu je i potrebna za voznju na auto putu
Najavljen trk 700 - greška moja, sad sam potražio, samo se priča o njemu, ništa zvanično još.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
3:kako da znamo da li se razocarali, trenutno ih je 5 na PA, bilo ih je oko 16 pre mesec dana. Da li su se razocarali ili ne, zaista taj podatak ne znam. Jedino da se sprovede telefonska anketa 3:
Na prethodnoj strani sam pojasnio priču oko tih prodaja i problema što se tiče motora.

Činjenica je da su se konkretno dve osobe "razočarale" jer su u startu praktično napravile lošu procenu onog što im je potrebno. Pa uz određene probleme samo su lakše doneli odluke, što je svakako legitimno.

Sve ostalo je prelazak na jače kubikaže...a zanimljivo je da su svi koji su prešli na jače ostali privrženi TRK modelu.

Inače upravo nam se još dvoje pridružilo sa dva nova motora.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Na oglasima ih nije bilo više od 5-6 polovnih nikada, u jednom trenutku. Nije bitan podatak ali eto čisto da se bez potrebe ne narušava motor koji se ne bi prodavao da je kanta. Mozda ih je bilo ukupno 16 do sada prodatih na PA.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 4 minuta, Raša3 je napisao:

Na oglasima ih nije bilo više od 5-6 polovnih nikada, u jednom trenutku. Nije bitan podatak ali eto čisto da se bez potrebe ne narušava motor koji se ne bi prodavao da je kanta. Mozda ih je bilo ukupno 16 do sada prodatih na PA.

Ako je neko redovan na oglasima to sam ja. Svako jutro uz jutarnju kafu prolistam oglase i za automobile i motore, a imam neverovatnu moc pamcenja. Vrati se nekoliko stranica unazad ove teme pa ces videti da je napisano da ih je u tom momentu bio poprilican broj. A posebno obracam paznju na Benelli jer me je zainteresovala njegova prodaja i motor kao sam motor. 

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 20 minuta, Zarkela je napisao:

Ako je neko redovan na oglasima to sam ja. Svako jutro uz jutarnju kafu prolistam oglase i za automobile i motore, a imam neverovatnu moc pamcenja. Vrati se nekoliko stranica unazad ove teme pa ces videti da je napisano da ih je u tom momentu bio poprilican broj. A posebno obracam paznju na Benelli jer me je zainteresovala njegova prodaja i motor kao sam motor. 

Takođe vrati se stranicu nazad i pročitaj moj komentar na tu temu...većinu tih ljudi poznajem kroz Beneli grupu i poznajem te motore. I mogu ti reći da su ti koje poznajem a na oglasima u perfektnom stanju bez ikakvih problema sa priličnim ulaganjima u opremu.

 

Ako se bolje zagledaš primetićeš da su u većini slučajeva Kapini ili Givi koferi od 25k+ dinara ugrađivani, grejači ručica, kvalitetne maglenke, podmazivači lanca, dodaci u vidu povišenih vizira i td. Svaki motor je servisiran u ovlašćenom servisu isključivo. Do sad je bilo 2 primerka koja su mala udese i čak su i ti motori rađeni u ovlašćenom servisu.

 

A realno nikad nije bilo više od 7 oglasa za 502 i 502X u isto vreme...makar u poslednje dve sezone. Možda si računao salonske primerke pošto Burnout svake sezone proda po dva test vozila i oglašava ih privatno pa uz njihove ostale oglase deluje veći broj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 3 minuta, mick je napisao:

Takođe vrati se stranicu nazad i pročitaj moj komentar na tu temu...većinu tih ljudi poznajem kroz Beneli grupu i poznajem te motore. I mogu ti reći da su ti koje poznajem a na oglasima u perfektnom stanju bez ikakvih problema sa priličnim ulaganjima u opremu.

 

Ako se bolje zagledaš primetićeš da su u većini slučajeva Kapini ili Givi koferi od 25k+ dinara ugrađivani, grejači ručica, kvalitetne maglenke, podmazivači lanca, dodaci u vidu povišenih vizira i td. Svaki motor je servisiran u ovlašćenom servisu isključivo. Do sad je bilo 2 primerka koja su mala udese i čak su i ti motori rađeni u ovlašćenom servisu.

 

A realno nikad nije bilo više od 7 oglasa za 502 i 502X u isto vreme...makar u poslednje dve sezone. Možda si računao salonske primerke pošto Burnout svake sezone proda po dva test vozila i oglašava ih privatno pa uz njihove ostale oglase deluje veći broj.

 

Pogresno si me razumeo. Nije mi cilj da dokazem da ne valja motor, vec iznosenje podatka kojeg sam u tom momentu video. Sada ih nema toliko, po meni svako ima svoje afinitete i tu si apsolutno upravu i slazem se upotpunosti. I oglas nije merilo da li neki motor valja ili ne ili automobil. Ako ih ima puno u opticaju bice ih i u oglasu i to je neminovno. Onaj sto ima novca da uzme novo taj ce kroz dve tri sezone prodati pa opet uzeti novo ili ne mora. Prosto to je tako. Slazem se da je motor lep, manjka mu kubikaze po meni malo, al boze moj ide i ovako dobro. Novija tehnologija, ugladjenije, prijatnije za voznju sigurno od mnogih motora starih preko 20 god.  Za mene bi bio odlican, al trenutno je preko mog opsega jer imam drugih zivotnih prioriteta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Zarkela je napisao:

Pogresno si me razumeo. Nije mi cilj da dokazem da ne valja motor, vec iznosenje podatka kojeg sam u tom momentu video. Sada ih nema toliko, po meni svako ima svoje afinitete i tu si apsolutno upravu i slazem se upotpunosti. I oglas nije merilo da li neki motor valja ili ne ili automobil. Ako ih ima puno u opticaju bice ih i u oglasu i to je neminovno. Onaj sto ima novca da uzme novo taj ce kroz dve tri sezone prodati pa opet uzeti novo ili ne mora. Prosto to je tako. Slazem se da je motor lep, manjka mu kubikaze po meni malo, al boze moj ide i ovako dobro. Novija tehnologija, ugladjenije, prijatnije za voznju sigurno od mnogih motora starih preko 20 god.  Za mene bi bio odlican, al trenutno je preko mog opsega jer imam drugih zivotnih prioriteta. 

Ma razumemo se :)  sve ok. Svako bira šta mu leži...velika je pompa oko prodaje i tu se onda kače skeptici.

 

Drugar recimo prodaje X sa brdo dodatne opreme i ljudi ga zovu samo da ga pitaju zašto ga prodaje :) prosto su iznenađeni jer do sad nismo imali proizvod po povoljnoj ceni sa pristojnim kvalitetom i malom kilometražom.

Mnogo je ljudi uplivalo sa probnim i A2, A1 ili kako to sad ide dozvolama koji imaju keš da kupe nov motor, sad se stvara novo tržište sa ok održavanim motorima koji su poslužili svrsi i sad idu dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
On 25.7.2022. at 12:37, otolePG-MNE je napisao:

Pozdrav ljudi. Upravo završih mini turu BIH, SRB, CG. Put je počeo od Podgorice a zatim kanjonom Morače preko Kolašina, Mojkovca  do slijepač mosta (malo prije Bijelog Polja) gdje smo skrenuli lijevo prema Pljevljima. Zatim smo od Pljevalja krenuli prema Goraždu preko graničnog prelaza Metaljka. Odlučili smo se za ovaj pravac zbog prelijepe prirode iako smo znali da je put dijelom solidan makadam (nekih 7-8km)  i asfaltni put pun sitnih rupa. Da napomenem da nam to nije smetalo jer je put kroz šumu sve kompenzovao. Stižemo do Goražda i pravac Višegrad. (Kroz BIH smo morali da pazimo na fiksne radar-kamere) u Višegradu smo obišli Andrić grad i počastili se sladoledom (topla preporuka). Zatim obilazak mosta Mahmut Paše Sokolovića i pravac Mokra gora. U Konačište Osmica kao po običaju nije bilo mjesta ali smo našli smještaj na 50m od "Osmice" za puno manje para. Ostavljanje stvari i pravac Drvengrad. Tamo smo na terasi jednog kafića zalegli i uživali u pogledu. (ps konobar nevjerovatno spor ali odmor i pogled je bio važniji. Tu smo imali jedan problem poslovne priroda stoga je drugar Josip morao da se vrati u PG. Što je i uradio i vratio se preko Foče i Nikšića u Podgoricu iz cuga (naklon do poda) jer je to bilo baš zahtjevno. Ujutro nastavljamo nas dvojica dalje. Peremo motore i krećemo po preporuci mještana od Drvengrada putem  do Mitrovca na Tari. Trasa nas je oduševila. U pitanju su kilometri i kilometri puta kroz guste šume planine Tare. Zatim od Mitrovca skrećemo prema jezeru Zaovina tačnije do donje brane gdje pravimo pauzu. Od mještana saznajemo da je put oko jezera Zaovine asfaltiran ali da nije baš u dobrom stanju i odlučujemo se da obiđeno jezero. Što se pokazalo kao pun pogodak jer smo se nauživali vozeći okolo. Obilaskom stižemo do Mitrovca i pravac Bajina Bašta i ručak tik uz poznatu kućicu na Drini. Iz Bajine Bašte idemo do Užica preko Zlatibora ( gdje me je dočekao užas od gradnje zgrada-nebodera jer nisam prolazio tuda par godina)i zatim do Nove Varoši. Tu imamo dilemu da li da krenemo na Uvac i čuveni vidikovac ili pravac prema Podgorici. Dilemu nam je riješio naš četvrti član ekipe koji je imao problem sa kočnicama i koji je odustao opravdano od ture, na taj način što nas je pozvao da svratimo Do njega u vikendicu u Kolašin jer sprema Kačamak. Reče biće za tri sata gotov. Samim tim mi krenusmo za mirisom kačamaka nazad, bez stajanja. Kao što obično biva promjenilo se vrijeme i počela kiša od Nove Varoši pa sve do Kolašina nije stajala. Na kraju stigosmo na topli kačamak. 
Toliko od mene i ove naše male ture.

 

Slike šaljem naknadno kad ih dobijem.

Update

 

IMG_20220724_113643.jpg

IMG_20220724_113333.jpg

IMG_20220724_105100.jpg

IMG_20220724_135521_1.jpg

IMG_20220724_094526.jpg

IMG_20220723_150058.jpg

IMG_20220723_150030.jpg

IMG_20220723_145014.jpg

IMG_20220723_102512.jpg

IMG-f3aa0d7bac9e256ad906654fa61ad30d-V.jpg

IMG-9573268a42b4a7cf09dd4ee577bc5766-V.jpg

IMG-0dc9ffbc6c7da46180e345cecf80b8a2-V.jpg

IMG-45a01ec5ca7ea74de4a01ca96ea4397d-V.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Da li je neko sa foruma ovih dana sa bijelim TRK X, na BG table išao za Tuzlu i na kratko se zaustavljao u Ugljeviku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
Pre 23 sati, Iuen je napisao:

Pozdrav svima.

Moj novi motor već 20-ak dana, prešao sa njim tek 570 km. Za sad samo pozitivni utisci.

295411714_3307992966089081_8078337942815250289_n.jpg

292947739_1114906419063838_8852962683480711213_n.jpg

292712457_584422563037924_1665389367246651269_n.jpg

Bas lep,u zdravlju da te sluzi 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200RT, Benelli TRK502X
On 7/25/2022 at 9:30 AM, mick said:

Obavezno prenesite utiske sa narednog putovanja pošto je i ta ruta u planu! 

Malo sam morao da odložim ali odvezao i TA i TF od srede do subote (17-20.8.). Fenomenalno, pišem i stavljam slike čim stignem.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Ako budem ulazio u ADV svet, ovaj motor je ozbiljan kandidat da ga pazarim. 

Samo se setim onog Italijana na putu oko sveta po raznim vanputnim deonicama, najtežim mogućim uslovima, nebrojenim padovima itd... Sigurno je prešao već preko 60k km u najzahtevnijim uslovima. Sve to ovaj motor izdržava, i ako je suditi po tome, mislim da je kvalitet već dokazan, naročito ako se uzme u obzir njegova cena. Košta kao malo opremljenija Vespa :)... o čemu dalje razgovarati? 

Problem je što ga ljudi često porede sa troduplo skupljim motorima i onda je sasvim normalno da će imati sto zamerki. Lično, kao neko ko nema previše iskustva i kome je snaga agregata potpuno sekundarna stvar, mislim da sa ovim motorom ne bih pogrešio. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 12 minuta, Alekre je napisao:

Ako se voziš sam, bez mnogo prtljaga i može nekako.

Grešiš...ukoliko ne poseduješ motor ne bi trebalo da sudiš.

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, bakica je napisao:

Ako budem ulazio u ADV svet, ovaj motor je ozbiljan kandidat da ga pazarim. 

Samo se setim onog Italijana na putu oko sveta po raznim vanputnim deonicama, najtežim mogućim uslovima, nebrojenim padovima itd... Sigurno je prešao već preko 60k km u najzahtevnijim uslovima. Sve to ovaj motor izdržava, i ako je suditi po tome, mislim da je kvalitet već dokazan, naročito ako se uzme u obzir njegova cena. Košta kao malo opremljenija Vespa :)... o čemu dalje razgovarati? 

Problem je što ga ljudi često porede sa troduplo skupljim motorima i onda je sasvim normalno da će imati sto zamerki. Lično, kao neko ko nema previše iskustva i kome je snaga agregata potpuno sekundarna stvar, mislim da sa ovim motorom ne bih pogrešio. 

Kod nas ovaj motor gazi skoro 40k...tokom ove sezone motor (mislim na društvo koje poseduje ovaj brend a u Srbiji su) je prošao komplet region uz nekoliko odlazaka do Poljske a takođe Rumunija je redovna ruta. Prilično se dobro pokazao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja