Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ma moze i na apencu ako imas volje.

Naravno, pa i ti si na polomljenom ramu vozio...ništa ti nije falilo.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4454 postova
21 minutes ago, mick said:

Naravno, pa i ti si na polomljenom ramu vozio...ništa ti nije falilo.

Tako je miche. Sve se moze kad se hoce.

 

Kad god neko prokomentarise nesto za TRK, ti se uzjebes nesto. Koji ti je kurazz covece???

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, Motorcyclist je napisao:

Tako je miche. Sve se moze kad se hoce.

 

Kad god neko prokomentarise nesto za TRK, ti se uzjebes nesto. Koji ti je kurazz covece???

Zato što kao i ti imam pravo da komentarišem...realno nisi me video u VFR temi niti si me video u tvojoj temi oko prodaje tvog motora i ako na tvoj oglas može što šta da se doda zar ne? 

Dakle ne mešam se u stvari koje me se ne tiču za razliku od tebe koji si mirođija svuda. Ono gde mogu da komentarišem to je motor koji imam i apsolutno mogu da kažem svoje mišljenje.

 

Trebao bi ja tebe da pitam koji je tvoj problem kad imaš potrebu za pljuvanjem u temi i na konto nečega što nisi video a kamoli posedovao? 

 

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4454 postova
2 minutes ago, mick said:

Zato što kao i ti imam pravo da komentarišem...realno nisi me video u VFR temi niti si me video u tvojoj temi oko prodaje tvog motora i ako na tvoj oglas može što šta da se doda zar ne? 

Dakle ne mešam se u stvari koje me se ne tiču za razliku od tebe koji si mirođija svuda. Ono gde mogu da komentarišem to je motor koji imam i apsolutno mogu da kažem svoje mišljenje.

 

Trebao bi ja tebe da pitam koji je tvoj problem kad imaš potrebu za pljuvanjem u temi i na konto nečega što nisi video a kamoli posedovao? 

 

 

Sta ti to imas da dodas sto ja vec nisam?

Kakvim tacno pljuvanjem?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Bukvalno ljudi prelaze J. Ameriku na 125ccm i putuju. Ne treba cak ni TRK.

Sta se odmah vredjas na svaku kritiku... 

Zaista se ne vređam, ti si taj koji gotovo 100% imaš uvek neki pežorativan komentar. Ja iskreno reagujem na takve postove jer su namerni i idu ka tome da stvore pogrešnu sliku. Da si u ovoj temi makar 5 postova postavio pa makar i neutralnih razumeo bih tvoje ponašanje ali jbg ti ideš drugom linijom i šta da ti kažem. Ne mislim ti ništa loše ali reagujem na gluposti koje napišeš...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Svakako se slažem i za Tomos i za ragu i za sve ali to nije tema i prethodni post o motoru nigde nije pominjao ništa drugo do ovog motora. Zašto ti je teško da ostneš u tim granicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
40 minutes ago, mick said:

Grešiš...ukoliko ne poseduješ motor ne bi trebalo da sudiš.

Ništa, jednom kad budeš vozio nekoliko dana, po 12 sati, po 500 kilometara dnevno sa ženom i tri kofera, onda ćeš da vidiš svoga Boga :)

 

Za razliku od kineskih proizvođača gde kažu da je odnos cene i kvaliteta najbolji, u Hondi se već decenijama vode time da za kupca, proizvod poseduje ili ne poseduje kvalitet. Otuda VFR, Varadero, CBR1000F i slični. Istom filozofijom se vodi i ostali proizvođači iz Japana. U tome je razlika.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Ništa, jednom kad budeš vozio nekoliko dana, po 12 sati, po 500 kilometara dnevno sa ženom i tri kofera, onda ćeš da vidiš svoga Boga :)

 

Za razliku od kineskih proizvođača gde kažu da je odnos cene i kvaliteta najbolji, u Hondi se već decenijama vode time da za kupca, proizvod poseduje ili ne poseduje kvalitet. Otuda VFR, Varadero, CBR1000F i slični. Istom filozofijom se vodi i ostali proizvođači iz Japana. U tome je razlika.

To (dvoje sa komplet prtljagom) je odrađeno još prošle sezone nisi ispratio temu :D nikakav problem na skoro 1600km. Naravno sve zavisi od preferiranja načina vožnje samog vozača. 

 

Što se tiče proizvođača, suvišno je pričati o tome jer je jako dug vremenski period poslovanja Japana u odnosu na Kinu u slučaju dva točka.

 

Prosto da bi jedna Honda došla do VFR-a, Varadera ili bilo kog drugog premijum motora ona je morala da počne kao mali proizvođač malih bicikli sa agregatima pa skutera i td. Dakle Japanci su složićeš se prešli dug put koji je podrazumevao sve ono što Kinezi trenutno rade.

 

Honda je marka sa skoro najviše prodatih malih skutera na svetu ako se ne varam? Ta istorija se plaća i to je jasno a realno se slažem sa tim...ali poenta je da su svi Japanci bili Kinezi :) 

 

Sa uplivom Honde ako pričamo o njoj na USA tržište napravili su bum sa cenama (750cc sa četiri cilindra) i isto kao sad kinezi bila je pljuvana dok nije dokazala vrednost za uložen novac. Prosto to je proces...

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Ako se voziš sam, bez mnogo prtljaga i može nekako.

Heh... Ma ja prijatelju sa 26 konja idem i na kraj sveta ako treba sa sve saputnikom, a da neću sa 48... :) Prošle godine sam hteo sa 50cc da idem na more, ali mi slobodno vreme nije dozvolilo. Poenta priče je da su kod mene brzinske performanse na drugom mestu. Takodje pokušavam da shvatim kako je nešto što ubrza za 6-7 sekundi do 100 km/h sporo... Ok, onaj ko želi da od 120 do 200 ubrza za 5 sekundi, svakako da mu je ovo malo... Ja vozim na auto putu 110 i to je to... U naselju nisam prešao 60 km/h...

Argument da je malo snage za preticanje na magistrali mi takodje nema težinu. Pa kako se preticalo sa Fićom od 24ks i Yugom 45? Stvar je u tome da poznaješ mogućnosti mašine i ponašaš se u skladu sa tim. 

  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Mislim da je nepotrebno prepirati se i svađati oko bilo čijeg izbora motora, jer svako vozi ono što želi i, naravno, ono što finansijski može sebi da priušti i održava, pre svega.

 

Isto tako mislim da treba poštovati i tuđi izbor, ma kakav on bio i ma kako ne razumeli (ne)logičnost tuđeg izbora, jer naprosto niko od nas ne može da uđe u tuđu glavu i da vidi kako to neko razmišlja, a svakako se ne poznajemo dovoljno dobro, niti se privatno družimo, pa da znamo želje i mogućnosti onog drugog, njegovo razmišljanje "glede" motora i njegovu životnu situaciju.

 

Dakle, svako od nas, pre nego što nešto napiše, treba da u glavi povuče "virtuelnu kočnicu" i dobro razmisli, a ne odmah „što na um to na drum“ ili ono „ja i dalje brijem, pa kog posečem – posečem“.

 

Elem, tema je 502 TRK/X.

 

Već sam negde rekao i napisao da je ovo motor koji SAMO SVOJIM IZGLEDOM ( da ne bude zabune ili prozivke ) potseća na veće motore kao što su GS, MS, a gabaritno je tu negde kao oni, čak i preko njih po težini. U tu klasu svrstava se i gomila drugih, starijih motora ( DL – stari i novi, Varadero, Caponord i mnogi mnogi drugi ).

 

Kubikažom i snagom on nema šta tu da traži i to je svima jasno. One su upravo njegov hendikep sa te strane, jer u vožnji ne može da se ponaša kao gore navedeni, pogotovo noviji motori, koji pucaju od snage u skoro svim režimima rada i veoma lako mogu da povuku kako jednog vozača, tako i suvozača i gomilu prtljaga ako treba.

 

Dakle, suludo ga je pokušavati smestiti u taj kontekst i posmatrati na taj način.

 

Međutim, on ima „ono nešto“ što „devojci sreću kvari“ a to je pre svega nabavna cena u Srbiji za nov motor. Doduše A2 kategorije, ali nov novcijat. Sa garancijom, malom cenom servisa i održavanja i malom registracijom u odnosu na svoje veće i jače kolege. Nekome je i ovo dosta da prelomi i kupi ga.

 

Sa druge strane, ima ljudi koji su svesni nekih njegovih ograničenja u odnosu na jači motor. Naravno da će jači lakše da potegne, kod obilaženja lakše da obiđe, kako prazan, sa vozačem, tako i pun prtljaga + suvozač...ali zar je to bitno ako poznaješ tu njegovu manu i ne srljaš i ne juriš...a za koliko ćeš to brže da stigneš...10, 15, 30 minuta...sat vremena pre nekoga ko vozi 502...uuuu big deal...jednostavno moramo da shvatimo da ne percipira svako vožnju na isti način, pa nekom odgovara brza, suluda vožnja na granici mogućnosti motora i debelo preko ograničenja brzine, drugom opet spora i lagana vožnja gde ima vremena da zvera i gleda oko sebe po prirodi, stane svako malo da nešto slika...itd...jednostavno „sto ljudi, sto ćudi“…

 

Ako se poznaju ta njegova ograničenja, pametan čovek može da ih pretvori u prednosti, da svoj stil vožnje prilagodi novonastaloj situaciji i uživa na sasvim drugačiji način, a ako oseti da „to nije to“ i da ga mašina „ne radi“, molim lepo...oglasi, prodaja pa kupovina nečega drugog što mu srcu drago.

 

Isto tako, ne možemo ovaj motor stavljati u kontekst motora koji se ovde pominju, a koje voze uvažene kolege sa foruma ni po još jednom kriterijumu...a to je pouzdanost, jer je za isti, za sada, uglavnom nedokazane pouzdanosti, što je razumljivo jer do sada nisu pređene neke veće kilometraže ( msm preko 100.000km ) da bi se moglo govoriti i o tom segmentu, mada, prema ono što sam ja gledao i pratio, govori u prilog tome da se, u suštini, i na tom polju polako pokazuje dobro.

 

Na kraju, prodato je dosta ovih modela i kod nas ali pre svega u Evropi, pa će vremenom i tu da se iskristališe stav po pitanju „uloženo/dobijeno“ jer Evropljani nisu toliko ostrašćeni i zaluđeni brendovima već često menjaju prevozna sredstva i ne robuju brendu. Međutim oni nisu etalon za upoređivanje, jer su oni a ne mi „ekonomski tigar“.

 

Ono što je bitno je i servisna mreža i podrška za rezervne delove, njihov kvalitet, cena, dobavljivost i upućenost naših majstora i servisera, kao i na kraju cena servisa, redovnih i vanrednih za ovaj motor, a tu smatram da je situacija kod nas dobra ali uvek može da bude i bolja.

 

Činjenica je da je ovaj motor napravio bum na Zapadu i da ga sve više ima jer je, kao što sam rekao, gabaritno, veoma blizu većih kolega, kubikažom i snagom daleko ispod njih ali i cenom koja je dvostruko ili trostruko manja od etablirane braće. Nekome je i ovo dosta da se odluči za kupovinu.

 

Činjenica je i da se manje poznati brendovi vraćaju polako na scenu u Evropi i svetu, da li sa kineskim kapitalom, indijskim ili ko zna čijim, i da sve više postaju tražena roba.

 

Royal Enfield je skoro izbacio motorić od 350cm3 pod nazivom "Hunter", koji veoma potseća na etablirane modele britanskog "Triumpha", i kako vidim, napravio bum u Engleskoj, gde je interesovanje za taj motorić postalo ogromno.

 

Ne kritikujem ničiji izbor, da se razumemo, ali moramo da budemo objektivni i realni kod sagledavanja prednosti i mana svakog od motocikala, iako je kupovina i posedovanje bilo kojeg, pre svega veoma iracionalan i čisto subjektivan izbor, a nikako racionalan i objektivan. Jer da svako od nas dozvoli da ga racio vodi ( a još više ženski rod u vidu supruge, devojke, majke ), mnogi ne bi ni zajahali niti jedan od motora.

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@ficha007 nije problem komentar kakav god već je problem što isključivo određeni ljudi perfidno pokušavaju da stvore krivu sliku bez da poseduju proizvod i na to treba reagovati. To se konstantno dešava na forumu i zato je cela priča truba, prosto non stop se negativan kontekst ubacuje.

Ne znam kako se to desilo da onaj koji nikad nije prismrdeo nečemu(nebitna je marka) daje sebi za pravo da komentariše kao da je apsolutna istina. Čak se ni ne ograde kroz komentar već njihovo mišljenje plasiraju kao apsolutnu istinu.

To se dešava već neki period...jako sam dugo na forumu, prvo sam ga pratio prilično pa se kasnije uključio u celu priču sa iznošenjem mišljenja. Ranije nije bilo ovako...



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Kako si ti mogao da pišeš hvalospeve o Beneliju pre nego što si ga kupio ili probao?

Ovde se razvukla tema o kineskom kršu, bespotrebno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

@mick I ja sam jako dugo na ovom forumu, pratim, ranije sam i više pisao ali sada kako vreme i posao dozvoli. Volim uvek nešto novo da pročitam i naučim, ne mislim da sam popio svu pamet i mudrost ovoga sveta, držim se one Sokratove "Ja znam da ništa ne znam" u svim stvarima u životu jer smatram da ne treba biti gord.

 

Isto tako, ne volim prepirke i prepucavanja, idu mi na nerve jer podsećaju na politiku i političare kojih se gnušam i mislim da svako od nas mora da ima kočnicu u životu, a pre svega u glavi, da bude tolerantan prema drugome, u ovom slučaju kolegama sa foruma, da ne bude ostrašćen jer ovo nije ništa drugo do gomila gvožđa, žice i plastike koja ne treba da dovede do svađe među ljudima koji se pri tome ni ne poznaju.

 

Uvek sam za argumentovanu diskusiju, da me neko ubedi da nisam u pravu, prvi bih to priznao i pružio ruku jer sam naučio nešto novo što nisam do tada znao, ali danas su ljudi jako netolerantni i samoživi, nemaju takta niti mere...postajemo prava slika i prilika vremena u kojem živimo.

 

@kole24"Ovde se razvukla tema o kineskom kršu, bespotrebno."

 

Nije se razvukla tema, nego je tema otvorena o ovome kao i o svakome drugom motoru o kojem postoji tema na forumu.

 

Sloboda izbora je divna stvar, a podrazumeva da svako ko želi da učestvuje u nekoj temi, da možda doprinese svojim savetom, mišljenjem, zapažanjem to i učini, a onaj ko to ne želi ne mora...jbg ko na TV-u...svi kritikujemo PINK i ostale šund televizije, a dovoljno je samo preskočiti kanal na TV-u i ne gledati ga, pa se samim time ne trovati sa tim šundom.

 

Sloboda izbora.

 

Niko mene niti bilo koga drugog ne tera da učestvujemo u bilo kojoj temi o bilo kom motoru ovde na forumu, pa samim time kada bi se ovoga pridržavali forum bi bio daleko kvalitetniji.

 

O krševima ne bih da se neko ne bi našao uvređenim, a kao što sam rekao, ne želim da vređam nikoga koga ne poznajem, a još pogotovo ovako virtuelno, preko tastature.

 

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Na osnovu iskustva vlasnika sa raznih delova Evrope i sveta koji se mogu naći na internetu, ja sam ovaj motor uvrstio kao nešto što bi moglo da mi bude interesentno. Dakle, prvi ulazni parametri da bih ga uzeo u razmatranje su ispunjeni, a to su pozitivna iskustva vlasnika.

Da li bi se on meni svideo uživo i tokom vožnje, to ne znam i neću da komentarišem dok ne budem u prilici da to i uradim. 

 

Jednu stvar mogu samo da zaključim. Kada postoji neka falinka na modelu nekog skupocenog i velikog proizvođača, to niko ne uzima u obzir. Npr, pošto vozim Piaggio Beverly 2022 i dosta sam pratio sva dešavanja o njima, znam da postoji ogroman broj motora sa ozbiljnim problemom u sistemu ubrizgavanja. Ljudima se motori gase u sred vožnje bez ikakve najave i ni jedan servis još uvek ne može da izađe na kraj sa tim problemom... ali, to je veliki Piaggio, i o tome se ne diskutuje. 

Isto tako, na Benelliju se odvrnuo šraf od štendera, to je tragedija, to je kinesko đubre itd...

Nekako stičem utisak da su prisutne predrasude, neobjektivnost i da postoje dupli standardi u merenju kvaliteta. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se generalno sviđa ovaj trend kineskog oživljavanja Italijanskih brendova, mudar potez kineza, a kvalitet će vreme pokazati.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Slažem se da za dokaz kvaliteta treba vremena. Imajući u vidu broj prodatih primeraka od momenta uvođenja u proizvodnju, za još koju godinu će se imati relevantni pokazatelji.

 

Slažem se i sa time da ne treba zbog par konstrukcijskih grešaka nešto stavljati na stub srama i proglašavati kineskim kršem, jer je nemoguće predvideti konstrukcijski kako će se neki sklop ponašati kada je nov i kada izađe iz fabrike i kada pređe 10.000, 50.000 ili 100.000km.

 

Pa kvare se i neprikosnoveni Nemci i Japanci, kvare se i Austrijanci...ko je pratio ostale  teme na forumu mogao je da vidi kuknjavu i žalopojke vlasnika koji su debele novce izdvojili za te proizvode, da bi im se događali takvi kvarovi.

 

Hvala svima njima što su podelili to sa nama ostalima, jer smo svi mi naučili koje godište je za koji motor loše ili dobro kada se kupuje polovan, koji motor ima specifične a koji uobičajene kvarove, jer hteli mi da priznamo ili ne, u Srbiji, kao i na Balkanu se ipak kupuju više polovnjaci nego noviji motori, pa samim time kada neko želi da podeli kakve je probleme imao sa nekim modelom, ne treba generalizovati i svrstavati taj model ili tog proizvođača u krš.

 

Kinezi su odavno naučli neke škole i o tome sam pisao. Jednostavno su, za razliku od Japanaca i Korejanaca koji su decenijama razvijali svoje brendove, mukotrpno učili na greškama, rešili da preskoče par stepenika, jer su videli da pod svojim imenom svetu ne mogu da prodaju ništa, ali pod imenom jednog Volvoa, Benellija i Moto Morinija itekako mogu.

 

I eto ih u moto industriji...čak sarađuju sa jednim KTM-om.

 

Indijci takođe kao vlasnici Royal Enfilda.

 

Zato, ostavimo se ćorava posla napadanja Kineza kada i veliki kao što su Bavarci, Japanci, Austrijanci imaju itekako svojih grešaka i promašaja o kojima se ne priča od strane samih fabrika, a trebalo bi, nego od strane korisnika koji su velike pare izdvojili za njihove proizvode očekujući savršenstvo, a po nekada dobili krš koji ne mogu da se napopravljaju.

 

Dakle, sve je relativno i ne treba sve generalizovati u životu, pa ni u moto tematici.

 

U zdravlje svima

Promenio član ficha007
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@micki ja mislim da si malo previse nalozen na benelli. Ok tebi se svidja,ali ne moras lupati replike svima. Evo ja sam ga kratko posedovao,690km i meni je bilo dovoljno da zakljucim da je motor za mene samo ' sminka' ... Nikad nisam napisao kinesko smece,nemojte ga kupiti ili slicno. Kao sto si ti ZA ,ima i koji su za NE. Tako da,to moras postovati. Ovako ,kako se nego oglasi u temi ,ti odmah reagujes,kao da ces dobiti besplatan servis. Isto to si radio i u beneli grupi. Ljudi kupite,probajte i odlucite... Meni je 10 reklo ne,jedan da i ja sam opet kupio i sam video sta dobio, a sta izgubio. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 11 sati, kole24 je napisao:

Kako si ti mogao da pišeš hvalospeve o Beneliju pre nego što si ga kupio ili probao?

Ovde se razvukla tema o kineskom kršu, bespotrebno.

Vidiš...baš o ovome govorim.

 

Upadaš, nisi ispratio temu a imaš već zasnovano mišljenje jer vidim da ispratiš moj poneki post .

 

Dakle evo da se ponovim pa ćeš se možda ispraviti u izbacivanju paušalnih neistina, pre moje kupovine TRK-a u garaži mi je stajao skoro 12 meseci jedan koji poseduje kolega @mrmiki tako da sam imao prilično vremena i mogućnosti da napravim odluku. 

 

Kao što rekoh...reetko i skoro nikad ne iznosim mišljenje ako nije zasnovano na mom ličnom iskustvu. A ako i iznesem nešto za šta mislim da ima potrebe reći negde uvek nađem za shodno da se ogradim kako ne bih nekog od kolega sa ličnim iskustvom stavio u položaj da reaguje na moja trućanja.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 26 minuta, DaliborBP je napisao:

@micki ja mislim da si malo previse nalozen na benelli. Ok tebi se svidja,ali ne moras lupati replike svima. Evo ja sam ga kratko posedovao,690km i meni je bilo dovoljno da zakljucim da je motor za mene samo ' sminka' ... Nikad nisam napisao kinesko smece,nemojte ga kupiti ili slicno. Kao sto si ti ZA ,ima i koji su za NE. Tako da,to moras postovati. Ovako ,kako se nego oglasi u temi ,ti odmah reagujes,kao da ces dobiti besplatan servis. Isto to si radio i u beneli grupi. Ljudi kupite,probajte i odlucite... Meni je 10 reklo ne,jedan da i ja sam opet kupio i sam video sta dobio, a sta izgubio. 

Ti si za 690km ukapirao da ne možeš menjač da voziš jer ti je naporno zbog mesta u kom živiš uz ''dečije bolesti'' motora, reci molim te realno koliko km na dva točka generalno imaš tj. koliko ti je iskustvo u vožnji motocikala? 

 

Druga stvar, ako nisi ukapirao/ispratio...tema je bila prilično zdrava dok se nije pojavio sijaset likova koji su gušili temu i pljuvali non stop. Samim tim...ne znam da li si primetio da su se ljudi koji poseduju TRK povukli i praktično izašli iz teme jer neće da se mlate sa indijancima koji zasnivaju mišljenje na vazduhu. Od svih njih jedini sam ja ostao aktivan u temi a tebi ako je cimanje da čitaš moje postove...druže ''ignore'' i mirna ti je glava. Pri tome...ja se oglasim kad se oglase pojedinci koji namerno bacaju ljagu zarad mračenja ali ti to naravno ne vidiš.

 

Treće, grupa Beneli je prilično aktivna i bez mene i nema potrebe da iznosiš laži obzirom da si sam izašao iz grupe i nisi više deo te priče. A vrlo dobro znaš koliko je grupa prema tebi bila fer, podržavajuća i korektna tokom tvoje kuknjave u grupi.

Sa druge strane baš je džulovski da pominješ nešto što nema veze sa ovim forumom...baš je nepoštovanje ljudi koji vode ovaj forum, čisto da znaš. 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@mick

Kakve ja lazi iznosim? 

Sto se grupe tice,ja nikog iz grupe nikad nisam uvredio niti sam rekao da je bila nefer prema meni. Dosao,pozdravio sve,bio korektan prema svima i kad sam sam prodao motor ,nisam imao potrebu da budem deo iste. Lepo se zahvalio svima i otpozdravio clanove. A ne izasao bez reci. 

Sto se tice foruma, sa kojim pravom ti clanove nazivas 'indijancima?' 

Sto se tice mene i mog moto staza,mozda ga nemam puno na motoru ,ali ga imam poprilicno na maxi skuteru. 

Ja sam moju prodaju obrazlozio,isto tako nisam pisao nista sto se nije desilo. Znas i sam u grupi da je bilo jos problema,koji se nisu ovde iznosili. Suma sumarum, napaljen si na beneli kao da je No.1 na svetu. Postujem , svidja ti se,odgovara ti...sve 5. Ali pusti da i drugi napisu nesto. Slicne 'hajke' su se organizovale na instagramu kad su likovi lose pisali. 

Ja Vam svima zelim da vozite sta pozelite,ali isto tako dozvoljavam da svako napise sta misli ili predpostavlja. Za mene forumasi nisi indijanci,skuterasi,vozaci plastikanera... Svako ko vozi 2 tocka je za mene isti. Dal vozi u papucama,jet kacigi ili bos,njegov problem. Zdrav mi bio! Laku noc

Promenio član DaliborBP
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

mick  mišljenja sam da trošiš vreme i energiju .Razumem sve o čemu pišeš,ali tako je kako je.Lično,meni se sviđa kako izgleda,imao priliku da probam,i odnos cena -dobijeno,odlično.Onima kojima se ne sviđa,to je tako,i toga će biti.Jer uzmi primer NC750,koji ima 50 i nešto konja,niko se ne žali,ali to je Honda.Imaš motor koji ti se sviđa,i uživaj u njemu,to je naj bitnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, gebee&co je napisao:

mick  mišljenja sam da trošiš vreme i energiju .Razumem sve o čemu pišeš,ali tako je kako je.Lično,meni se sviđa kako izgleda,imao priliku da probam,i odnos cena -dobijeno,odlično.Onima kojima se ne sviđa,to je tako,i toga će biti.Jer uzmi primer NC750,koji ima 50 i nešto konja,niko se ne žali,ali to je Honda.Imaš motor koji ti se sviđa,i uživaj u njemu,to je naj bitnije.

Zaista nije problem ni u čemu osim u tome da se ovakve priče provlače i niko ne reaguje i od laži se napravi istina. Prosto odbijam da ne reagujem. Čovek iznad uvuče sve kolege koji su vredni poštovanja i podeli ih na skuteraše i ove druge a reč nisam rekao vezano za to. Takođe provlači nešto što nema veze sa forumom i smatra da je to u redu a pri tome opet navodi za nekakve probleme koji ''nisu navedeni'' a ja sam u prethodnim postovima navedem sve probleme koje ima ovaj motor i nema reakcije tad. Ali kad se nešto poljuje onda izmile indijanci da dodaju ulje na vatru. 

 

Takve stvari ne trebaju ostati nedorečene jer su neistine i ne želim da ih ignorišem. To nikakve veze nema sa onim što ja vozim...da imam Tomos-a isto bih reagovao!

 

@DaliborBP nema svrhe da ti i ja komuniciramo prosto nemaš dovoljno iskustva da bi mogao da razumeš neke stvari i to je ok, nemam ništa protiv. Nadam se da ćeš ukapirati koliko grešiš i koliko letiš ali to je već tvoj problem.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Posle izvesnog vremena, svako ko se bavi motociklima je već formiran motociklista kom je u potpunosti jasno kako vozi i za šta mu treba motocikl i kakav. Ne treba takav da proba TRK pa da shvati da to nije sprava za dvoje i tri kofera ili da očekuje da će ga voziti 130 - 150 od Beograda do Beča. 

 

Daleko od toga da je to loš motor je očigledno da je funkcioniše ali porediti ga sa TransAlpom, Stromom i sl. je komično. Nije ni on toliko jeftin, do skoro je imao i nov auto da se kupi za te pare.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja