Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Pokazuje mi danas jedan poznanik benelli(hoce da kupi),objasnjava mi kako mu lepo pase polozaj sedenja kako je glomazan i naravno pita za moje misljenje 

"Pa gde mene prijatelju nadje":stabre:

Samo sam mu prosledio link

https://youtu.be/0TrFj3svGQE

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Idi bre Vampo u čku terinu ma

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 19.5.2022. at 22:44, Marko05 je napisao:

Признаје се све, маши и рукицама и ногицама, пали бакље... само немој проћи к'о поред турског гробља.

Moj kolega (stariji od mene), vozi Kawu gpx, baš slab vozač, sve polako, i priča:

"Vozim ja od Avale ka Bgd, nailaze 5, 6 motora, svi me pozdravljaju rukom, a ja ne smem da pustim volan, skljokaću se u neki kanal... :)

reko, braćo, pozdravljam vas u mislima svojim, odužiću se negde na kafi..."

Voli motor, licka ga svaki dan, ali i dalje vozi izuzetno pažljivo, i polako...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pozdrav,opet ja... Beneli je nakon 690km otisao od mene. 

Jednostavno nije me 'kupio...' Koliko sam se lozio 2 godine dok ga nisqm kupio, toliko sam se brzo ohladio kroz ovih malo manje od 700km.  Nerviralo me je to zvrdanje,tj. zujanje km sata. Upoznat sam bio sa tim 'problemom' ali jednostavno na novom motoru necu da trpim. Takodje ,imao sam problem sa skakutanjem prednjeg kraja,mislio sam je do prednje gume,medjutim iskusnije kolege kazu da se lageri trebaju dotegnuti i bice ok... Nov i vec zatezanje? Drugi minus. Takodje,problem su mi i brzine,ja sam u samom centru grada ovde u De i konstantne guzve me po centru me smaraju. To je moj kiks,znao sam gde zivim,tako da ce sledeci motor biti dct ili maksi skuter. Motor nije za guzve nego da se vozi. Jedan od razloga prodaje je i manjak vremena za voznju zbog trenutnog posla. Manjak vremena za voznju,ali i kad sam slobodan sednem 40 -50 km... Valjda nemam volje zbog svega navedenog. Nekad sam znao i po 900 km u danu.  Mene sitnice iznerviraju i nije mi problem i za nepuna 2 meseca 800e izgubiti kad to nije to. Jedan od problema je i garaza mi je problem,nemam ga gde drzati,imao sam neku kombinaciju koja je propala. Novi na sunce i kisu ne ide. Na kraju odlucih da skratim sebi nerviranje i sacekam bolji period za motor. Mozda sam trebao jos sanse da mu pruzim,ali ... Bice motora. Ovo nije kritika, nego moje misljenje. Za to sluzi forum. U zdravlju do neke sledece teme,motora. :takoje:

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 5/20/2022 at 1:15 PM, Vampa said:

Pokazuje mi danas jedan poznanik benelli(hoce da kupi),objasnjava mi kako mu lepo pase polozaj sedenja kako je glomazan i naravno pita za moje misljenje 

"Pa gde mene prijatelju nadje":stabre:

Samo sam mu prosledio link

https://youtu.be/0TrFj3svGQE

540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=540619939632119818.webp?size=96&quality=

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
On 23.5.2022. at 22:59, DaliborBP je napisao:

Pozdrav,opet ja... Beneli je nakon 690km otisao od mene. 

Jednostavno nije me 'kupio...' Koliko sam se lozio 2 godine dok ga nisqm kupio, toliko sam se brzo ohladio kroz ovih malo manje od 700km.  Nerviralo me je to zvrdanje,tj. zujanje km sata. Upoznat sam bio sa tim 'problemom' ali jednostavno na novom motoru necu da trpim. Takodje ,imao sam problem sa skakutanjem prednjeg kraja,mislio sam je do prednje gume,medjutim iskusnije kolege kazu da se lageri trebaju dotegnuti i bice ok... Nov i vec zatezanje? Drugi minus. Takodje,problem su mi i brzine,ja sam u samom centru grada ovde u De i konstantne guzve me po centru me smaraju. To je moj kiks,znao sam gde zivim,tako da ce sledeci motor biti dct ili maksi skuter. Motor nije za guzve nego da se vozi. Jedan od razloga prodaje je i manjak vremena za voznju zbog trenutnog posla. Manjak vremena za voznju,ali i kad sam slobodan sednem 40 -50 km... Valjda nemam volje zbog svega navedenog. Nekad sam znao i po 900 km u danu.  Mene sitnice iznerviraju i nije mi problem i za nepuna 2 meseca 800e izgubiti kad to nije to. Jedan od problema je i garaza mi je problem,nemam ga gde drzati,imao sam neku kombinaciju koja je propala. Novi na sunce i kisu ne ide. Na kraju odlucih da skratim sebi nerviranje i sacekam bolji period za motor. Mozda sam trebao jos sanse da mu pruzim,ali ... Bice motora. Ovo nije kritika, nego moje misljenje. Za to sluzi forum. U zdravlju do neke sledece teme,motora. :takoje:

Ja sam srecom odustao od TRK-a nakon prve probe jer, kao sto kazes, nerviraju me sitnice i znao sam da nece dugo izdrzati kod mene.
U pravu si, za ove gradove tu je automatik zakon, kako na motoru tako i u autu.
Pozdrav iz komsiluka. Danas sam se vozikao sa Burgmanom pa sam prolazio i kroz LB :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Jučer bio u Benelli predstavništvu na NBG-u. Ispred je bio jedan beli TRK502x. Bacio pogled, seo, šef startovao motor. Sviđa mi se. Imam KLE-a, položaj nogu mi baš nije odgovarajući (visok sam 195) i sedište je original. TRK mi deluje kao "avion". Jedino me u čitavoj priči buni činjenica što se nakon godinu, dve nađu u oglasima sa malom kilometražom. Pročitao sam čitavu temu o TRK. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ma svaki ima preko 100000 samo sto skidaju da bi lakse prodali :). ako si procitao temu celu ne znam zasto i dalje razmisljas o njemu mada razumem ni mene nije niko mogao da ogovori od kupovine kinske stvari koja je "spolja gladac,iznutra jadac"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@cika miloje ako si visok 195cm, i tražiš udoban motor za 6-7k evra, izbor se svodi na nov Benelli trk502x ili 15 godina star BMW GS1200 :D ne postoji ništa drugo hahahahahah

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
13 minutes ago, Markone88 said:

@cika miloje ako si visok 195cm, i tražiš udoban motor za 6-7k evra, izbor se svodi na nov Benelli trk502x ili 15 godina star BMW GS1200 :D ne postoji ništa drugo hahahahahah

Bukvalno, ja sam se sa 194 fino spakovao na moju afriku al mislim da bi mi gs jos vise legao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

@cika miloje ako si visok 195cm, i tražiš udoban motor za 6-7k evra, izbor se svodi na nov Benelli trk502x ili 15 godina star BMW GS1200 :D ne postoji ništa drugo hahahahahah

Informativno sam gledao GS-ove, i kao što si napisao, nit imam toliki novac, nit bih kupio kakvog"metuzalema", a sviđa mi se GS izgled. Uopšte na Benelli, pa još TRK "naletio" sam slučajno na youtube pre 20-ak dana. Neki naš baja napravio klip. Počeo istraživati malo i mislim da sam se primio. 

E sad, razum kaže: "kriza je, doteraj to što treba na KLE-u, napravi sedište i teraj", dok srce udara: "život je jedan, živi ga Fikreta!" :D

Promenio član cika miloje
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 38 minuta, cika miloje je napisao:

 Jedino me u čitavoj priči buni činjenica što se nakon godinu, dve nađu u oglasima sa malom kilometražom. 

Ovo imas BUKVALNO sa svim modelima svih marki. Ali redom.

Ima vise razloga, najcesci su:

 

1. Zajeb oko kreditiranja

2. Ima primanja, mislio mozde da priusti motor, ali nema vremena

3. Podigao kredit, prodaje motor, treba mu keš

4. Ne pasuje mu motor

5. Neka firma uzela u kompenzaciji

6. Kupio motor, zbog pdv-a u svojoj firmi (moj drug, recimo)

 

Itd, itd...

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
43 minutes ago, drmilan_ said:

Bukvalno, ja sam se sa 194 fino spakovao na moju afriku al mislim da bi mi gs jos vise legao

Afrika je ok, ali su mnoooogo matore i izdrndane po off road-u (čast izuzecima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
20 minutes ago, Vampa said:

Ali po meni mnogo bolje i sigurnije od benelija. 

Pa ako se gleda tvoja situacija, ne krivim te, imao si loše iskustvo.

 

Ja sam se nagledao i naslušao raznih problema i novih i polovnih motora, i kineskih i japanskih i bavarskih. Zamisli na nekima od ovih hoće da otkazu skroz kočnice hahahhahahahha

 

Samo mislim da je ludost dati 3000-4000 evra na motor star 15-25 godina. Koji god da je. Bolje da to bude učešće za nešto novo. Ne mora Benelli, može i Strom, Tracer, Versys...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
31 minutes ago, Markone88 said:

Afrika je ok, ali su mnoooogo matore i izdrndane po off road-u (čast izuzecima)

Znam jednu dobru afriku u bgu, cuvana pod staklenim zvonom, bukvalno. Nema je na oglasu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Markone88 said:

Samo mislim da je ludost dati 3000-4000 evra na motor star 15-25 godina. Koji god da je. Bolje da to bude učešće za nešto novo. Ne mora Benelli, može i Strom, Tracer, Versys...

Ti si ovaj moderan Bg bajker. Mi pravi istinski, cenimo prave motore :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

2. Ima primanja, mislio mozde da priusti motor, ali nema vremena

Mislim da je ovo najčešći slučaj. Mnogi su čeznuli za motorom, kad su bili mlađi nisu mogli da ga priušte, a sad se nema vremena za vozikanje. Sitna deca, krupna žena i tako to. Što bi rekao Mića Turčin, lokalna Kg novinarska legenda - "Kad sam mog'o, nisam mog'o, sad kad mogu, ja ne mogu" :)

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, cika miloje je napisao:

Jučer bio u Benelli predstavništvu na NBG-u. Ispred je bio jedan beli TRK502x. Bacio pogled, seo, šef startovao motor. Sviđa mi se. Imam KLE-a, položaj nogu mi baš nije odgovarajući (visok sam 195) i sedište je original. TRK mi deluje kao "avion". Jedino me u čitavoj priči buni činjenica što se nakon godinu, dve nađu u oglasima sa malom kilometražom. Pročitao sam čitavu temu o TRK. :)

Hehehhh šta se sve može ovde pročitati. Hajde da dam par informacija kako ne bi dezinformacije napravile gluposti.

 

Prvo taj motor uzima nekoliko grupa ljudi...prva je veliki broj ljudi u srednjim godinama života koji su skoro položili i imaju A2 kategoriju (kriza srednjih godina se omasovila :D ), drugi su oni koji se zeznu jer im je mozak na 1000cc a misle da 500cc može da im ''završi posao'' i treća kategorija su ljudi koji su prošli neki vozački staž i znaju šta im radi posao, neće da colaju pare za rage od 15+ godina za masne novce i imaju sasvim dovoljno iskustva da mogu fino iskoristiti mogućnosti ovog motora.

 

Tu odlazimo do drugog dela priče a to je prodaja polovnih i pređena kilometraža...TRK502X trenutno u Srbiji gazi skoro 30.000 kilometara (oni koji su kupljeni 2019 godine).

Te glupe priče oko vraćanja kilometraže su čiste glupe dezinformacije. Prosto najviše ih prodaju oni kojima ističe A2 i probna ili kako već to ide i prelaze na neke druge motore, zbog toga su i manje kilometraže u odnosu na druge.

 

Konkretno nas u grupi ima oko 60 vlasnika TRK modela najveći deo je iz Srbije a ima ih i u Makedoniji, Hrvatskoj i CG tako da vrlo dobro znam o čemu pričam :) a i poznajem većinu vlasnika koji su na oglasima. Takođe imaš insta profil Benelliteamserbia gde možeš videti šta se trenutno dešava sa tim motorom širom regiona.

 

Sve ostalo je baljezganje u prazno...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Tacno sam se zeznuo sto nisam hteo ni iz servisa da ga uzmem nazad koliko mi se ogadio :grr:

Za mene je bio i ostace kinesko g...o

A ko voli nek izvoli. Bice mi drago da posle mojih pisanih priblema bar jedan odustane od kupovine neceg sto neznas kada ce da te izda.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
9 hours ago, cika miloje said:

Informativno sam gledao GS-ove, i kao što si napisao, nit imam toliki novac, nit bih kupio kakvog"metuzalema", a sviđa mi se GS izgled. Uopšte na Benelli, pa još TRK "naletio" sam slučajno na youtube pre 20-ak dana. Neki naš baja napravio klip. Počeo istraživati malo i mislim da sam se primio. 

E sad, razum kaže: "kriza je, doteraj to što treba na KLE-u, napravi sedište i teraj", dok srce udara: "život je jedan, živi ga Fikreta!" :D

...zemo, vid' 'vako.. 

Honda transalp 700, pet keka da biraš. Još 500-700e da zameniš potrošno i uradiš servis, šes' keka da te izađe kad ugasiš svetlo u garaži i legneš spokojan pajkiti. Sarani i isprati na večni počinak sve jednog benellija kojeg je svet video. A kako se vozi i ide za razliku od ovog, ne vredi pričati. Kultni motor za ovog.

A da, a o tome da na teži motor od TRK nisam seo i da mu je težište ko krivom tornju i PiZi, o tome možemo posebno...

Aj...

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja