Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1185 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
3 hours ago, mick said:

Evo ga...85.000 kilometara kroz 26 zemalja. Čovek najzad radi review motora...sa preko 90% off road ruta.

 

 

mislim da ga niko nije terao ko on.

benelli jedan ozbiljan propust napravio ako mu nisu poklonili nov, baš se pitam šta je ali mi nešto govori da je uzeo nešto sitnije tipa voge 300 koji je testirao i nahvalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, Skittles je napisao:

mislim da ga niko nije terao ko on.

benelli jedan ozbiljan propust napravio ako mu nisu poklonili nov, baš se pitam šta je ali mi nešto govori da je uzeo nešto sitnije tipa voge 300 koji je testirao i nahvalio.

Na žalost ni like na kanalu mu nisu dali...ali doobro ih je opleo :D ''najveća frustracija je bila sa ljudima koji su servisirali motor'' Pakistanci su ga saranili u zvaničnom Beneli servisu :D više je štete imao pri redovnim servisima nego što je razvaljivao motor na putu.

 

A mislim da će preći na Hondu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Benelli TRK502X

Pozdrav svima, odradio sam predstavljanje, još možda da sredim profil, al to ću nekako usput. Evo da se i ja ubacim malo u ovu temu. Vlasnik sam jednog TRK502x-a, u oktobru napunio dve godine i izašao iz garancije. Za to vreme prešao sam 11000km, nije neka kilometraža, neko bi i više prešao ali meni je ovo prvi motor. Pa sam neko vreme samo učio da vozim motor. Posle malo skupljanja neke prakse i samopouzdanja još uvek ( a i još neko vreme) smatram sebe za početnika.

Nisam hteo na početku da se javljam zbog neiskustva, sad imam neko ali još uvek to nije to, pa imaću neka pitanja i početnička (imajte malo strpljenja).

Još malo i krenuće sezona, prošle godine (po slikama) sam se već malo razgibavao, al ove godine čekam mart da prođe baba Marta.

Da se nadovežem na tekuću diskusiju, jedva sam čekao da se pojavi ovaj review bilo je vreme da ga odradi, meni lično je malo kratko, ali znam da verovatno nema nikog merodavnijeg od njega (barem za ovakvu torturu koju je motor prošao). Federico pomenuo, onako nabrzaka da je par puta menjao lanac, pretpostavljam zbog lošeg ulja? 

Imam još puno pitanja za vas, pa da postavim barem neka od njih.

Bliži se polako početak sezone, planiram zamenu ulja tj treći servis, dosad sam zavisio od servisa (verovatno ću još neko vreme) i oba puta sam se čudio kad su menjali ulje da su sipali preko maksimuma ( i ja nebi bio ja, da to nisam regulisao na svoju ruku) nekih 150ml. Kakva su vaša iskustva povodom toga?

Još jedno za mene goruće pitanje je u vezi izduvnih grana, do koje mere su vama poplavele, gledam svugde po netu i svako ima donekle.

Naravno ima gomila pitanja koja su se skupila tokom vremena, ali da krenem polako.

I naravno neka slika od mene.

IMG_20210925_131235.jpg

IMG_20210925_140900.jpg

IMG_20220504_153420.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 14 minuta, skbp304 je napisao:

Pozdrav svima, odradio sam predstavljanje, još možda da sredim profil, al to ću nekako usput. Evo da se i ja ubacim malo u ovu temu. Vlasnik sam jednog TRK502x-a, u oktobru napunio dve godine i izašao iz garancije. Za to vreme prešao sam 11000km, nije neka kilometraža, neko bi i više prešao ali meni je ovo prvi motor. Pa sam neko vreme samo učio da vozim motor. Posle malo skupljanja neke prakse i samopouzdanja još uvek ( a i još neko vreme) smatram sebe za početnika.

Nisam hteo na početku da se javljam zbog neiskustva, sad imam neko ali još uvek to nije to, pa imaću neka pitanja i početnička (imajte malo strpljenja).

Još malo i krenuće sezona, prošle godine (po slikama) sam se već malo razgibavao, al ove godine čekam mart da prođe baba Marta.

Da se nadovežem na tekuću diskusiju, jedva sam čekao da se pojavi ovaj review bilo je vreme da ga odradi, meni lično je malo kratko, ali znam da verovatno nema nikog merodavnijeg od njega (barem za ovakvu torturu koju je motor prošao). Federico pomenuo, onako nabrzaka da je par puta menjao lanac, pretpostavljam zbog lošeg ulja? 

Imam još puno pitanja za vas, pa da postavim barem neka od njih.

Bliži se polako početak sezone, planiram zamenu ulja tj treći servis, dosad sam zavisio od servisa (verovatno ću još neko vreme) i oba puta sam se čudio kad su menjali ulje da su sipali preko maksimuma ( i ja nebi bio ja, da to nisam regulisao na svoju ruku) nekih 150ml. Kakva su vaša iskustva povodom toga?

Još jedno za mene goruće pitanje je u vezi izduvnih grana, do koje mere su vama poplavele, gledam svugde po netu i svako ima donekle.

Naravno ima gomila pitanja koja su se skupila tokom vremena, ali da krenem polako.

I naravno neka slika od mene.

IMG_20210925_131235.jpg

IMG_20210925_140900.jpg

IMG_20220504_153420.jpg

Pozdrav i tebi. Nisam video u tekstu da si naveo ime pa ti se ovako bez navoda imena obraćam. Pokušaću da ti odgovorim kako ja mislim da je ispravno u vezi održavanja. Pretpostavljam da su ti prilikom mijenanja ulja zamijenili i filter. Možda su sipali ulje iznad crte da bi poslije startovanja mašine filter povukao određenu količinu. Što se lanza tiče, hmmm... Svako ima različito iskustvo. Neko ga mijenja na 20k a neko na 10k. Vjerovatno je u pitanju način vožnje pa se tako i lanac isteže. Što se tiče izduvnih grana i to mislim da ima veze sa načinom vožnje. Neko vozi na velike obrtaje pa postiže veću temperaturu. Valjalo bi da me neko ispravi ako griješim jer ja apsolutno ne gledam izduvne grane;) Mislim da ćeš odgovor sam naći oko motora. Vremenom ćeš shvatiti da li ti motor leži ili ne. Ja ga vozim već činimi se četvrtu godinu i nije mi dosadio. I ne fali mi snage jer je ne tražim. Jednostavno uživam u mom načinu vožnje. A mislim da zato i svi vozimo motor-zbog uživanja. Pozdrav druže i javi se ako te put nanese do CG i u PG.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Benelli TRK502X
Pozdrav i tebi. Nisam video u tekstu da si naveo ime pa ti se ovako bez navoda imena obraćam. Pokušaću da ti odgovorim kako ja mislim da je ispravno u vezi održavanja. Pretpostavljam da su ti prilikom mijenanja ulja zamijenili i filter. Možda su sipali ulje iznad crte da bi poslije startovanja mašine filter povukao određenu količinu. Što se lanza tiče, hmmm... Svako ima različito iskustvo. Neko ga mijenja na 20k a neko na 10k. Vjerovatno je u pitanju način vožnje pa se tako i lanac isteže. Što se tiče izduvnih grana i to mislim da ima veze sa načinom vožnje. Neko vozi na velike obrtaje pa postiže veću temperaturu. Valjalo bi da me neko ispravi ako griješim jer ja apsolutno ne gledam izduvne grane Mislim da ćeš odgovor sam naći oko motora. Vremenom ćeš shvatiti da li ti motor leži ili ne. Ja ga vozim već činimi se četvrtu godinu i nije mi dosadio. I ne fali mi snage jer je ne tražim. Jednostavno uživam u mom načinu vožnje. A mislim da zato i svi vozimo motor-zbog uživanja. Pozdrav druže i javi se ako te put nanese do CG i u PG.
Da, u pravu si sve sam napisao malo u žurbi. Zovem se Štefan Kišgeci, Bački Petrovac.
Mislim da priča o lancu bregaste a ne o pogonskom lancu (Timing chain and chain tensioner iz eng. titlova). Što se lanca tiče za sad sve ok i ja sam defanzivan vozač, samo me vuče da menjam prednji lančanik od 15 zuba (zbog smanjivanja obrtaja).
Hvala na pozdravu i pozivu.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@skbp304 dobro došao! 

 

Što se tiče lanca, nisam siguran na koji misliš..pogonski ili motorni? Ako je pogonski onda gledaš istrošenost lančanika i rastegljenost lanca uz proveru stanja gumica na lancu. Mada po tvom komentaru za ulje rekao bih da misliš na motorni lanac...obrati pažnju da je Federico imao više šroblema sa serviserima nego sa delovima za zamenu. A realno taj lanac se menja na nekih 30k koliko mi se čini.

 

Izduvne grane ja takođe kao @otolePG-MNE ne gledam tj. nešto me ne zanimaju u tom smislu :) 

 

Ulje...uvek na max nikad preko ako i ode to je nešto minimalno. Samo obrati pažnju kako gledaš nivo ulja...možda si gledao bez dizanja na stender pa ti se učinilo da ima više zbog nagiba i td...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Benelli TRK502X
@skbp304 dobro došao! 
 
Što se tiče lanca, nisam siguran na koji misliš..pogonski ili motorni? Ako je pogonski onda gledaš istrošenost lančanika i rastegljenost lanca uz proveru stanja gumica na lancu. Mada po tvom komentaru za ulje rekao bih da misliš na motorni lanac...obrati pažnju da je Federico imao više šroblema sa serviserima nego sa delovima za zamenu. A realno taj lanac se menja na nekih 30k koliko mi se čini.
 
Izduvne grane ja takođe kao @otolePG-MNE ne gledam tj. nešto me ne zanimaju u tom smislu  
 
Ulje...uvek na max nikad preko ako i ode to je nešto minimalno. Samo obrati pažnju kako gledaš nivo ulja...možda si gledao bez dizanja na stender pa ti se učinilo da ima više zbog nagiba i td...
Da, mislio sam na motorni (timing chain), barem je to tako u titlovima tako prevedeno.
Što se ulja u motoru (na prozorčetu) tiče, da uvek gledam nivo na centralnom štenderu. Našao sam na netu različite količine ulja koje se sipa a pitanje je bilo upućeno dali ste primetili kolko vama sipaju ulja prilikom promene, zato što sam posle zamene u servisu imao količinu preko maksimuma i iznad stakla pa jel to normalna praksa?

@mick takođe hvala na dobrodošlici.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1057 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Pozdrav i dobro dosao na forum.

Sto se tice grana i kod mene je bio slucaj da se usijavaju i bas su plavile. Mislim da je @otolePG-MNE bas i spomenuo da je mozda smesa losa. Kada sam se pozalio na to u servisu ustanovili su da je senzor temperature usisnog vazduha u kvaru i da je motor pravio losu smesu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
On 2/7/2023 at 4:35 PM, mick said:

Hehehhh ja još nisam ubeđen :) nekako mi neozbiljno ceo motor izgleda. Ne znam koliko može da pretekne ovako neki koncept izgleda...

 

 

329222324_586739109666632_3708120023619778774_n.jpg

329133873_3540388586189737_5505152289939002514_n.jpg

329226528_1239908033615653_4568142204898928867_n.jpg

329588897_710334477305171_4011978103055669737_n.jpg

329089106_1220418962181811_2637388658261929935_n.jpg

Sunce ti... Prelep! Skuplja dodatna oprema od motora još malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, englis je napisao:

Sunce ti... Prelep! Skuplja dodatna oprema od motora još malo :D

Heheh pazi...ja sam u Beneli grupi koja broji okoo nas 70-ak i skoro svako od nas je uložio dodatni keš za razne dorade. Dodatni crash bar-ovi, grejači ručica volana, senzori pritiska u gumama, GPS navigacije, modifikovanje lančanika, pravljenje tubeless felni na X varijanti, nosači kofera i torbi, dodatno osvetljenje, tempomati i td...tako da jeftiniji motor ima svojih prednosti!

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5845 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

@mick Jel ta varijanta sa tubeless felnama radi posao? Vidjao sam na net-u, deluje izvodljivo ali reko' da pitam iz prve ruke...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, alexanto je napisao:

@mick Jel ta varijanta sa tubeless felnama radi posao? Vidjao sam na net-u, deluje izvodljivo ali reko' da pitam iz prve ruke...

Kolega koji je to odradio je celu sezonu prošao bez problema, inače sam je sve to radio u garaži. I ja sam skeptičan bio po tom pitanju ali eno gore Italijan na takvom modovanju felni izdržao više od 50k km.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1185 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
On 2/10/2023 at 2:30 AM, mick said:

Na žalost ni like na kanalu mu nisu dali...ali doobro ih je opleo :D ''najveća frustracija je bila sa ljudima koji su servisirali motor'' Pakistanci su ga saranili u zvaničnom Beneli servisu :D više je štete imao pri redovnim servisima nego što je razvaljivao motor na putu.

 

A mislim da će preći na Hondu...

 

 

Ladno sam ubo, evo post na YT od juče

 

8C5CF971-DF04-4AA4-B144-7E52604AD074.thumb.jpeg.f2a04f7422117a1f30cffdee59695d8b.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Pridruzujem se temi, od danas sam vlasnik X verzije, kupljen od clana foruma. Prvi mi je motor, pre ovoga sam vozio skutere.

 

 

IMG_20230302_120715.jpg

  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Eto...50k km vozio kao penzos i ništa...prvi put zavrne gas i eto ga! :) 

 

Naravučenije...:D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Екипо,

да ли би на ТРК-у могло да се преправи да мигавци светле стално, уз дневна светла? 

Хонде видим то рецимо имају фабрички, и јако лепо изгледа, плус што је сам мотор некако уочљивији у саобраћају са тим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, SurdaBg je napisao:

Екипо,

да ли би на ТРК-у могло да се преправи да мигавци светле стално, уз дневна светла? 

Хонде видим то рецимо имају фабрички, и јако лепо изгледа, плус што је сам мотор некако уочљивији у саобраћају са тим.

Može uz dodatnu elektroniku ali ne znam šta se dešava tad na tehničkom. Pametnije je da bocneš dodatna svetla imaš već instalacuju i rešen problem. Ja sam stavio led sa pozicijom i dugim snopom, tako da pozicija uvek radi a snop palim po potrebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1607 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 2 sati, mick je napisao:

Može uz dodatnu elektroniku ali ne znam šta se dešava tad na tehničkom. Pametnije je da bocneš dodatna svetla imaš već instalacuju i rešen problem. Ja sam stavio led sa pozicijom i dugim snopom, tako da pozicija uvek radi a snop palim po potrebi...

Kolega Trajce,ne znam jel ga ima na forumu ubacio je dnevna svetla gore... Plus maglenke... 

20230307_224643.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja