Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Benelli TRK 502

Sve je OK. Ono što sam platio to sam i dobio. Ispoštovao do kraja sve sto su mi rekli prilikom kupovine, oko razrade motora tako da nije bilo nikakvih problema. U servisu su rekli da je sve u najboljem redu, pa mi sad predstoji samo vožnja. Nadam se da ce tako i nadalje biti bez problema ,

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Trk502x i nc750x ima najviše po Beogradu i okolini od novijih motora, svuda ih viđam. Sreća da ne prate svi forum, ne bi znali da im 47ks nije dovoljno za vožnju i da su se zeznuli prilikom kupovine.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 3 sati, milomir22 je napisao:

I jedan i drugi motor su za početnika raketa, za nekog ko dugo vozi, oba su anemična.

Sa ovim bih mogao samo delimično da se složim, zašto poći od pretpostavke da svi uvek žele nešto još jače ili brže? Neko nađe "svoju meru" i na nečemu što nije u vrhu po performansama, kao i svi - počeću od sebe: vozim (sa dozvolom;)) 43 godine i TRK502x bi mi po mnogim kriterijumima bio prvi izbor, ali samo da nije onog jednog koji me od njega odvraća - težina koju sa mojih 182cm i 69-70kg ne mogu da kontrolišem pri manjim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 25 minuta, Nimmin je napisao:

Sa ovim bih mogao samo delimično da se složim, zašto poći od pretpostavke da svi uvek žele nešto još jače ili brže? Neko nađe "svoju meru" i na nečemu što nije u vrhu po performansama, kao i svi - počeću od sebe: vozim (sa dozvolom;)) 43 godine i TRK502x bi mi po mnogim kriterijumima bio prvi izbor, ali samo da nije onog jednog koji me od njega odvraća - težina koju sa mojih 182cm i 69-70kg ne mogu da kontrolišem pri manjim brzinama.

Na koju kontrolu misliš pri manjim brzinama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Isparkirati se unazad, npr.

Manevrisanje pri malim brzinama, 5-8-10km/h.

Ili  uspraviti ga na točkove posle eventualnog pada.

 

Može i to sve da se prevaziđe, ali, idem linijom manjeg otpora pa je onda logična odluka - izbor lakšeg motorcikla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1595 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, Nimmin said:

Sa ovim bih mogao samo delimično da se složim, zašto poći od pretpostavke da svi uvek žele nešto još jače ili brže? Neko nađe "svoju meru" i na nečemu što nije u vrhu po performansama, kao i svi - počeću od sebe: vozim (sa dozvolom;)) 43 godine i TRK502x bi mi po mnogim kriterijumima bio prvi izbor, ali samo da nije onog jednog koji me od njega odvraća - težina koju sa mojih 182cm i 69-70kg ne mogu da kontrolišem pri manjim brzinama.

Šta znam, ja sam od 2015. na 600 ccm i 77 ks, provalio sam da mi je već poprilično slabo, ali ne želim da finansijski pucam više od ovoga.

Kad god sam seo na jači motor, bilo mi je krivo što i ja ne vozim nešto jače. Otkud znam, valjda je u ljudskoj prirodi da meru nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Da su skuplje registracije i polise za jače motore kao što su za kola, mnogima bi odjednom 50ks bilo dovoljno i ne bi težili stalno ka jačim motorima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Nemam vise bandita. Vozio sam trk502x i sasvim dovoljno snage ima za normalnu vožnju, pogotovo po gradu i magistrali. Bandit se greje u gradu, peku me noge, trosi dosta vise i registracija je kao za auto od 2000 kubika, jede gume i lanac kao da su od papira, i dok trepnem, u prekršaju sam zbog prekoracenja brzine. U današnje vreme, kada je sve pod kamerama i radarima, pametniji je imati motor manje snage. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, milomir22 je napisao:

Reče čovek sa banditom 1250....

Zašto je teško poverovati da ljudima odgovara manja kubikaža nakon većih? Prosto iskustvo ljudi koji imaju dosta godina na dva točka nekad idu i u tom pravcu...bili, probali, oslušnuli svoje potrebe i to je to! @Overpressure je apsolutno u pravu nevezano za marku i to treba poštovati ako ništa onda njegovo iskustvo u odnosu na nekog drugog ko se nije usudio ni da proba tako nešto zar ne?

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Današnja ekipa...Fejzerke i 600 i 1000cc, Diversion 600cc, Banditi i 600 i 1250cc, GS-ovi komada dva, jedan RT kamion :D sa sve spoljnim zvučnicima, Honda, SRAD, jedan opasno dobar TMax i TRK!

 

Ukrštanje ekipa na Koti, pozdravljanje pa razlaz po rutama...

 

Baš dobra vožnja od nekih 300km sa 12 motora u grupi.

 

 

IMG-e3a5a6db391c67286bcaa90943a4367a-V.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@mick Ako ste bili 12 u grupi, ti si vrv bio zadnji? :jee:

 

Stigo si kad oni vec popili pice :haha1:

 

Salim se. Trk definitivno motor koji dize najvecu galamu na forumu.

Sve potice od izgleda (kao da ima 1.200ccm), nase kupovne moci i cene, i nase zelje da imamo sto jace, novije i skuplje. 

 

Redovno pratim temu i voleo bih da ima vise postova o voznji, odrzavanju, cenama delova i kvarovima. Vise postova sa slikama. U Nisu ih malo ima. Ne vidjam ih, gotovo, u opste. Ja mu jos nisam prisao ni seo. Nisam nicu kako uzivo zvuci motor. Sve sto sam vido je u prolazu. Da sam trenutno u mogucnosti, i da vise vozim van grada, to bi bio moj prvi izbor... Ja sam 90% po gradu, i skuter mi zavrsava sve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Ja sam danas malo opet gledao, na yt kinezi imaju dostupnu unapređenju verziju sa zadnjom alu viljuškom, grejacem ručica i tft ekranom, i najvažnije tubeless žičanim felnama. Ako taj model bude dostupan kod nas sledeće godine, ozbiljno cu razmotriti kupovinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@MaxiS 

 

Hehheeh verovao ili ne kad idemo u grupi trudimo se da iskusniji budu među prvima i među poslednjima...pa sam ja tako bio poslednji :D u principu ako ne vodim grupu idem uvek poslednji ili među zadnjima kako bi ispratio manje iskusnije društvo. 

 

Opet verovao ili ne u nekom trenutku sam morao da obiđem kako bi malo pustio gas pošto je kolega sa novim GS-om bio malo sporiji. Čovek je tek uzeo fin primerak GS-a ali nije još ovladao dovoljno njim ali opet iza njega je bio drugi iskusniji kolega koji je ispratio dalje :) 

 

Ja ti nisam neki reper što se tiče kvarova pošto nisam imao neke dodirne tačke sa tim stvarima. Kolege iz grupe su manje više pisale o tome u temi a i ja sam naveo ono što su bili problemi praktično svih ljudi koji poseduju većinu TRK primeraka u Srbiji. Redovan servis u ovlašćenom servisu je oko 9k dinara koliko se sećam(možda i grešim ali nije preko 11k to je sigurno)... :) 

Planiram možda da nabacim pancirna creva čisto da vidim da li će biti neke razlike u kočenju pošto nemam ništa više specijalno da pakujem na motor.

 

Što se vožnje tiče...šta znam...meni za sad odgovara cela ta priča, noge me ne bole, leđa su kako treba, ruke se ne umaraju previše, gde poželim tu prođem, dovoljno je velik i mali da se provuče kroz gužvu, a kad je grupna ekipa kao danas uživanje je na maksimumu pa makar išli i na kokice, danas smo recimo bacali pik na 160kmh svi motori u grupi su ispratili brzinu pa čak i TRK :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 14 minuta, Overpressure je napisao:

Ja sam danas malo opet gledao, na yt kinezi imaju dostupnu unapređenju verziju sa zadnjom alu viljuškom, grejacem ručica i tft ekranom, i najvažnije tubeless žičanim felnama. Ako taj model bude dostupan kod nas sledeće godine, ozbiljno cu razmotriti kupovinu. 

To je 500cc verzija za 2023 godinu koliko sam video...svi su poludeli za tim tft ekranom :lol3:ali to neće ići za Evropu. Čak ne verujem da će i 800cc ići iz Kine. Mada Italijani planiraju njihov Beneli agregat (tornado 1200cc koliko se sećam) da modifikuju sa redukcijom na 800cc i ubace ga u TRK, tako da moožda nabace te novitete u njihovoj izvedbi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

 

Интересантан видео, јесте да вози овај мотор, али свакако може у било коју рубрику.

 

 

А и ово је импресивно... снага природе

 

 

 

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4598 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da napravim mali off u vezi sa putovanjem na slabijem motociklu. Test NK300 (ispod 30 KS), moja malenkost sa opremom (preko 90 kg) ranac težine oko 10 kg, jedna devojka (lakša doduše, 50 kg sa sve opremom), napravili oko 1.500 km u 5 dana. Snage nije falilo. Otvoren put, 100 km/h, auto - put, nosi 120. Preticanje, okej.

 

Vozio i TRK, ne znam čemu drama oko tih 47 KS, za normalnu vožnju i uživanje, sasvim pristojno. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@СајберГастарбајтерNe znam koliko si upućen u ''rad'' dotičnog. Čovek je dokazao da kad nešto zacrtaš možeš da ostvariš...

Putuje sam, sam se finansira, sam snima, sam sve radi bukvalno. Ono najosnovnije rute planira da budu što više offroad i to skoro pa bez ikakvog iskustva, bukvalno koristi asfalt tamo gde baš mora a takve je zabiti prošao da ne bi poverovao i to sve na TRK-u. 

 

Snimio je nekoliko sezona koje mu služe kao ''vežba'' i sticanje iskustva za sledeću sezonu. Pa je tako prvo krenuo sa švrćkanjem po Italiji, Francuskoj, Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Bosni. Onda je nastavio kroz CG, Grčku, Tursku, Irak dok se nije spremio za trenutnu avanturu Along the Silk road. 

 

Jedini minus je što ga Beneli ne vidi kao reklamu na točkovima. Da je neki drugi brend u pitanju ulagali bi u njega samo tako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4598 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, mick je napisao:

Jedini minus je što ga Beneli ne vidi kao reklamu na točkovima. Da je neki drugi brend u pitanju ulagali bi u njega samo tako...

Vidi, možda je i bolje po njega tako, naročito ako pratioci to znaju. Daje mu veći kredibilitet, kao i TRK-u. Ako nekad bude menjao motocikl i dalje će imati publiku jer znaju da je  fer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

@mick У сваком случају по мени у оном првом клипу лаконски је рекао шта и како тамо од 14. минута уз графиконе.  :)

Новост је за мене и избацио ми га јутјубета алгоритам јер шврћкам више по ендуро клиповима у последње време.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Vidi, možda je i bolje po njega tako, naročito ako pratioci to znaju. Daje mu veći kredibilitet, kao i TRK-u. Ako nekad bude menjao motocikl i dalje će imati publiku jer znaju da je  fer.

Ma čovek je postavio domaći mnogo ozbiljnijim YT facama, sve to iz entuzijazma. Svakako je zaslužio da bude osnovno štivo početnicima a i iskusnijima. Kad se samo setim kako je po Bosni uletao na delove planina gde se drva izvlače i on sa TRK-om uz 70kg opreme... Ono najbitnije...još uvek je nakon 2 godine na istom motoru, bukvalno!

 

@СајберГастарбајтер ako budeš imao nerava da ispratiš od početka komplet njegov kanal videćeš kako je napredovao u svakom smislu...na prvim serijalima je koristio bukvalno kamere sa buvljaka :) tačno na snimku vidiš koliko je loša rezolucija...ali i tako je uspevao da prenese poentu. Isto oko troškova, kvarova i td...ranije je to radio sedeći pored motora i onako laički pojašnjavajući, posle je ukapirao da može malo da modifikuje pa je to sad doosta ozbiljnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja