Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4441 postova
9 minutes ago, Tarmi636 said:

@mick kad pricate o motoru i da nije dovoljan za autoput, sta to tacno podrazumeva ? Da ne moze da drzi 110-120km/h putnu brzinu ? Da ne moze da natera na 120-130kmh kad se pretice kamion ? Ili nesto drugo

 

Vozim slab auto, putna mu je 110-115kmh, u preticanju natera na 120-130kmh tih par sekundi. Jeste cimanje i smaranje kod preticanja ali nije da ne moze. Zato mi nije jasno. Jer mi se cini da ne gledam kako treba na celu pricu jacine motora i autoputa. 

Kod mene je ta razlika u ramu i ogibljenju motora. Na GPZ-u je do 120km/h bilo ok, minus udari vetra, a vec na 130km/h se oseti da se ogibljenje cudno ponasa, a verovatno i ram. Postaje "glindzav" i ne osetim dobro prednji kraj. 

Na VFR-u pri istoj brzini je totalno druga prica. Totalno stabilan, bez ikakvog uvijanja i skakutanja po neravninama.
Takodje, poprilicno manje vibrira u odnosu na GPZ.

Uvek ce to biti minus motocikala manje kubikaze. Zbog cenovnog ranga, jednostavno ne mogu fabricki da imaju sjajno ogibljenje i ram.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 7.9.2022. at 10:00, Marko1995 je napisao:

Evo prvi "kvar" se javio na 27.000km, da ne bude da samo hvalimo motor.

Primetio sam check engine lampicu sad na ovom putovanju prvi put, upali se sama i ugasi posle 10 sekundi npr. kad krenem sa pumpe, par puta se desilo prema Ljubljani, ništa specijalno do trenutka kad mi je jednom dok je lampica bila upaljena blokirao obrtaje na par sekundi do 5-6k. Sledeći dan po Sloveniji nije nešto palio, mozda jednom, i kad sam išao kroz Italiju isto jednom - dva puta. Sve u svemu ništa specijalno, došao sam kući normalno, javio se Milošu (mehaničaru iz Burnout-a) rekao je da dodjem da pogleda, da nakaci na dijagnostiku. U međuvremenu primetim da u momentima kad upali check engine i temperatura poludi, popne se pa se odma vrati... Verovatno termostat.

Juče odem iz Novog Sada, pogledamo zajedno, ma neće da upali check engine... Al čudno nije hteo ni da podigne temperaturu više, a dok sam dolazio jednom je upalio i posle držao 3 tačke (2 su normalne za vožnju)... Miške tu kaže da će da promeni termostat/termodavac... Gleda u sat, 20 do 6, rade do 6, ma ko ga jebe, gura motor u servis i kaze šta ćemo, mora na put, treba motor hitno da bude gotov (kroz šalu naravno), a ekipa već počela da se pakuje da zatvaraju emoji1.png
Čovek promenio sve lepo, ostali malo duže, ja probao motor...nema više problema, sve normalno radi. Izašao mi u susret max, još je brat bio sa mnom drugim motorom i mogli smo da se vratimo u Žabalj, ali izašao mi čovek u susret.
Najjača stvar, neki deda dosao sa pocepanom gumom, na felni bukvalno dovezao stari pasat i kao jel ima majstor neki, i Miloš legenda promeni točak za 2 minuta čoveku u sred te cele frke i samo kaže ne bih te vise zadržavao to je to emoji41.png

Eto rekao sam da ću pisati iskreno sve, i drago mi je što je ovo ovako brzo rešeno, naravno pod garancijom sve... Sve pohvale za Miloša još jednom!

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Kad bi znao samo kako su te pljuvali sto si menjao zadnje plocice ne bi ih toliko hvalio :lol2:

 

Generalno ima tu jos problema koji se resavaju samo ljudi ne objavljuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2410 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Tarmi636 said:

@mick kad pricate o motoru i da nije dovoljan za autoput, sta to tacno podrazumeva ? Da ne moze da drzi 110-120km/h putnu brzinu ? Da ne moze da natera na 120-130kmh kad se pretice kamion ? Ili nesto drugo

 

Vozim slab auto, putna mu je 110-115kmh, u preticanju natera na 120-130kmh tih par sekundi. Jeste cimanje i smaranje kod preticanja ali nije da ne moze. Zato mi nije jasno. Jer mi se cini da ne gledam kako treba na celu pricu jacine motora i autoputa. 

Visoki obrtaji pri vecim brzinama, od cega i guza i noge trnu i zamara, samo sto u kolima to nije prisutno sem velike buke u kabini. Nema to veze sa glavom @mick, jednostavno je tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2008 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
zanima me kakve su vibracije na autoputu na 110,120 sa njim i kakvo je stanje sa vetrom imam 199cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ništa veće niti manje vibracije od bilo kog drugog 500cc dvocilindraša. Sad kad bolje razmislim više ne primećujem toliko vibracije, možda sam se navikao mada mi se čini da su dosta manje ili ne gađam gasom nivo na kom se javljaju vibracije...

Produženi vizir je potreban za nas preko 190cm.

Svakako zakaži vožnju i prvo probaj motor pa mozgaj...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2008 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
jasno,jel daje burnout u bgu probne voznje svojih motora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno...svratiš, zakažeš i odvozaš probno.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2008 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 42 minuta, the_doctor je napisao:

@mick

Jesi ti danas oko 15h bio kod Metroa u Krnjači motorom? :)

Nisam...u to vreme sam bio oko Rudnika u povratku sa Zlatibora :) Moguće da je bio kolega Zoran ako je žuti TRK... on je iz Borče pa se tuda švrćka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 9/10/2022 at 2:20 PM, Tarmi636 said:

@mick kad pricate o motoru i da nije dovoljan za autoput, sta to tacno podrazumeva ? Da ne moze da drzi 110-120km/h putnu brzinu ? Da ne moze da natera na 120-130kmh kad se pretice kamion ? Ili nesto drugo

 

Ako imaš 1000 km auto puta ispred sebe, ograničenje je 130 km/h velika je razlika da li ideš po satu 110 km/h (realnih 100 km/h) ili 140 km/h (realnih 128 km/h). Jbg ko ne ide često na dalek put sa suvozačem ili ne koristi auto put, za njega je dosta.

Ko izveze 20 000 km godišnje u par tura, njemu je tih tridesetak na sat itekako bitno+ voziš se na 140 kao čovek, ne trese se kao zec u zanosu dok pretičeš kamione...

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 708 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@mick

Jedna jako zanimljiva vožnja. Prešao sa leve strane razdelnog ostrva, suprotnim smerom pretekao, uleteo u raskrsnicu tim putem, cik cak izmedju automobila, i ode. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2008 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick
Jedna jako zanimljiva vožnja. Prešao sa leve strane razdelnog ostrva, suprotnim smerom pretekao, uleteo u raskrsnicu tim putem, cik cak izmedju automobila, i ode. default_0zbunjen.gif
Baš bahato...taj deo grada je crna tačka za vožnju.

Edit: jeste kolega bio, kaže da je ispred bio pokvaren auto koji se zaustavio skoro ispred raskrsnice pa je obilazio.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
On 9/12/2022 at 5:44 PM, gambit998 said:

planiram da kupim tok trka x pa gledam nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prijatelju, pošto imam TRKa 502x  već dve godine sa pređenih 35000, dakle najviše u Srbiji, osećam se pozvanim da ti kažem, da ćeš kupovinom TRKa dobiti tačno ono što si platio. Prošao sam sa njim celu Srbiju ,Rumuniju, pola Italije, CG,Albaniju, samo redovan servis i piči. Naravno lanac i lančanici novi kao i gume zamenjeni kao obavezno. Jedan put me je izdao jer sam puškom za pranje oprao malo više starter pod visokim pritiskom, pa nije hteo da upali. Burnout je za sat vremena poslao kombi i rešio problem i ako je motor izašao iz garancije. Dakle i servisna podrška, koja je po meni najbitnija je za TRKa na najvišem nivou. Sa TRKom nećeš moći da voziš 400kg kroz Alpe kao GS, ali ćeš ipak voziti, nećeš moći da se trkaš sa GSom ali ćeš bezbedno stići i uživati kao i oni, nećeš moći da ga popneš na zadnji točak u moto pozorištu na koti 555 i sl. Usput da navedem da imam i stroma 650xt  i  mnogo češće sedam na TRKa, da li zbog navike ili iz emotivnih razloga, nzm.Ja vozim motor 99% sam i veoma mi je dovoljan za to. Dakle, izvagaj dobro za kakvu vožnju ti treba motor i onda odluči.
Za kraj ću citirati, ( najrealniji citat)ne baš doslovce kolegu sa foruma koji vozi novog GS” motor mi je odličan, jedino mi je žao što nisam kupio 4 TRKa za te pare”. 
Nadam se da sam ti pomogao ovim postom bar malo, u koliko te još nešto zanima u vezi TRK, pitaj.

Promenio član salesale
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ako imaš 1000 km auto puta ispred sebe, ograničenje je 130 km/h velika je razlika da li ideš po satu 110 km/h (realnih 100 km/h) ili 140 km/h (realnih 128 km/h). Jbg ko ne ide često na dalek put sa suvozačem ili ne koristi auto put, za njega je dosta.
Ko izveze 20 000 km godišnje u par tura, njemu je tih tridesetak na sat itekako bitno+ voziš se na 140 kao čovek, ne trese se kao zec u zanosu dok pretičeš kamione...

1000km autoputa u cugu svakako nije nešto čemu će se dosta njih obradovati. A ako si već osudjen na tu patnju onda je razlika tačno 18km manje predjenih za 1h. Na tih 1000km to će biti jedno 1h manje ili ti više vožnje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 18 minuta, Savan je napisao:


1000km autoputa u cugu svakako nije nešto čemu će se dosta njih obradovati. A ako si već osudjen na tu patnju onda je razlika tačno 18km manje predjenih za 1h. Na tih 1000km to će biti jedno 1h manje ili ti više vožnje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Koliko vozača ima priliku da vozi 1000km autoputem? Koliko istih pređe 600km dnevno? Da li vozač koji vozi tu distancu vidi nešto, da li uživa u vožnji? Ako nekome motor služi da bi se pohvalio za koliko je stigao od tačke A do tačke B za što kraće vrijeme onda je na pogrešnoj adresi. Za to postoje trkačke staze. Moje skromno mišljenje je da se uživa u vožnji i da se usput nešto vidi. Da li ću preći dnevno 500 km ili 120 km zavisi od toga kuda idem i šta vidim usput. Ako neko vozi motor da bi mu pucao adrenalin onda treba da vozi na pomenutim stazama. Ovako ugrožava svoj život i život drugih učesnika u saobraćaju. Znam da će neko reći da je njegova stvar kako vozi ali treba da bude svjestan da postoji još neko u saobraćaju osim njega. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ma autoput je muka i nužno zlo, ali su mnogi osudjeni na njega, sve se na kraju svodi na želje, potrebe i mogućnosti.

Trk ima svoju klijentelu, prodao se u velikom broju primeraka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6853 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Okolnosti se menjaju. Kad si solo i kad nemaš neke obaveze možeš kako hoćeš. Kasnije dođu deca, firma, obaveze pa ti ostane dan dva tri za vožnju. Onda ti treba GS, RT, GTR, FJR itd. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Okolnosti se menjaju. Kad si solo i kad nemaš neke obaveze možeš kako hoćeš. Kasnije dođu deca, firma, obaveze pa ti ostane dan dva tri za vožnju. Onda ti treba GS, RT, GTR, FJR itd. 

To baš i nije neko pravilo. Sve što si naveo je slučaj kod mene ali ja i dalje vozim na isti način. Jednostavno se bolje organizujem ili ga ne idem na put u fazonu navrat-nanos.

Ali svi imamo različita mišljenja i poštujem to.

Najbitnije je da se vozi8)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2475 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 hours ago, salesale said:

Prijatelju, pošto imam TRKa 502x  već dve godine sa pređenih 35000, dakle najviše u Srbiji, osećam se pozvanim da ti kažem, da ćeš kupovinom TRKa dobiti tačno ono što si platio. Prošao sam sa njim celu Srbiju ,Rumuniju, pola Italije, CG,Albaniju, samo redovan servis i piči. Naravno lanac i lančanici novi kao i gume zamenjeni kao obavezno. Jedan put me je izdao jer sam puškom za pranje oprao malo više starter pod visokim pritiskom, pa nije hteo da upali. Burnout je za sat vremena poslao kombi i rešio problem i ako je motor izašao iz garancije. Dakle i servisna podrška, koja je po meni najbitnija je za TRKa na najvišem nivou. Sa TRKom nećeš moći da voziš 400kg kroz Alpe kao GS, ali ćeš ipak voziti, nećeš moći da se trkaš sa GSom ali ćeš bezbedno stići i uživati kao i oni, nećeš moći da ga popneš na zadnji točak u moto pozorištu na koti 555 i sl. Usput da navedem da imam i stroma 650xt  i  mnogo češće sedam na TRKa, da li zbog navike ili iz emotivnih razloga, nzm.Ja vozim motor 99% sam i veoma mi je dovoljan za to. Dakle, izvagaj dobro za kakvu vožnju ti treba motor i onda odluči.
Za kraj ću citirati, ( najrealniji citat)ne baš doslovce kolegu sa foruma koji vozi novog GS” motor mi je odličan, jedino mi je žao što nisam kupio 4 TRKa za te pare”. 
Nadam se da sam ti pomogao ovim postom bar malo, u koliko te još nešto zanima u vezi TRK, pitaj.

Sjajno. Pogođena suština.

Ja uvek kažem da svako treba da ima više motora i to različitih kubikaža, i da svako treba s vremena na vreme da provoza 125cc 4T, da se podseti esencije motociklizma - malo motora, malo kočnica, malo vešanja a puno osmeha!

Najveća razlika je da li se vozaš ili ne.

Što se manje vozi to se više nalazi mana motoru - božija istina. 

...ja sad imam 300cc 27ks, jednom odvozao sam 500km u danu, Raspoooo sam se. 3 dana me bolelo du pe, kad pomislim na motor meni teško, posle 3 dana - ni jedan motor ne volim više od njega! 

...manje je više. ;)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja