Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

2010to godiste, 40000 na satu. Sada su nesto povoljniji jer je kraj sezone, pa sam uz nesto pregovaranja ga uspio dobiti za 3900€. Kao sto napisah, ima nekih gluposti i sitnica (koje vjerojatno samo meni smetaju) koje moram rjesiti, te ovo standardno sto se odradi kad se kupi polovan motor: ulje, filteri, tekucine…
Na njemu su nove Road 6 gume, te nov lanac i lancanici.
Od dodatne opreme ruzno ofarbani superbike upravljac, LED stop svjetlo, superbike volan, Oxford grijane rucke, crvene V-Trec sportske rucice kuplunga i kocnice, nekakvi sportski retrovizori (sve to skinuo danas i bacio), Bos auspuh (malo mi je pretih pa cu ga skratiti 5-6cm), te mini LED zmigavci i kratki nosac tablice.
Ovi redizajnirani 1250N su dosta rijetki ovamo, tako da mislim da sam uhvatio dobru priliku.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1400 postova
  • Lokacija: BGD

Fino, neka je sa srecom...Al nisi me poslusao...Sledeci put ako volis naked kupi XJR 1300.:jee: Garantujem ti da se neces pokajati u naked kategoriji. Al samo u naked classic. Nista vise od toga. Tu je totalna dominacija.

 

Isto kao GSX 1400 i CB 1300...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

XJR1300 mi je jos uvijek na listi zelja, ali je ovaj Bandit nenadano izletio pa sam ga jednostavno morao kupiti :)
Biti ce i jedan od trojke XJR-CB-GSX, mozda vec u slijedecoj sezoni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Bandit 1250
On 20. 9. 2023. at 9:53, BokyBoy je napisao:

Tu negde oko 270-80 može sa otporom!

268 dotakao u 5-toj. U 6-toj manje. Iskustvo koje više neću da ponovim, borba sa vetrom za malo neizdrživa, bar za mene. Kolega sa engleskog foruma je dokumentovao 263 km/h (GO-pro). Zaista ne znam koliko je to stvarno, uzimajući u obzir brzinomer koji preteruje. Sve se odnosi na N verziju, 1250 naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ne mogu se sjetiti kako je bilo na proslom Banditu, ali mi je na ovom kocnica nesto premekana i nekako puno praznog hoda ima. Na petoj poziciji rucice je mogu preko pola stisnuti, a na prvoj je mogu stisnuti skoro do rucice gasa. Promijenio sam kocionu tekucinu i odzracio sve kako treba, ali je i dalje isto.
Moze li netko od Banditasa napisati kako je kod vas i da li je to normalno kod Bandita 1250 tako. Ako jeste da ne diram nista vise, iako sam vec namjerio kupiti opletena crijeva kocnice i set za reparaturu prednjih celjusti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Hvala, hvala :)
Naravno da sam odmah sisao u garazu i rastavio celjusti. Ni traga mulju. Mozda samo umisljam.
Koci on odlicno, ali mi nekako cudna kocnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3271 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@wragg

Malo pre uslikao, položaj 1,čak sam par puta druknuo. Naravno ovo je u mirovanju. I fino sam zapeo. 

yB2X64L.jpg

 

Pretresi ti to ponovo, negde nešto nije dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Kad sam napisao zadnji post, zapalio cigaretu i sjedim pored motora, razmisljam sta nije u redu i slucajno skuzim ispod fara na racvi ABS-a imaju jos dvije sisice za odzracivanje. Bilo je mrvicu zraka unutra, ali ocito dovoljno da bude malo spuzvasto. Sad je kao kod @shoyyka :)
Hvala svima! ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
pre 45 minuta, gebee&co je napisao:

I posle kažu,cigareta štetna......a rešava sve probleme.

Ma meni moze kutija 3-4 dana, a u ovakvim situacijama mi bas pomogne razmisljati.
Kazu nekad davno nisi mogao kupiti konja ako ne pusis, jer ako ne stanes da zapalis jednu nece ti se ni konj odmoriti :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Bandit 1250

Poštovane kolege, nisam primetio diskusiju o podešavanju ventila na banditu. Sada sam doterao do 24000 km, i gledajući uputstvo za upotrebu, negde sada bih trebao da odradim taj posao. Ne verujem da bih se usudio sam da odradim to. Imate li iskustva vezano za ovu temu, ili barem preporuku za majstora ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Iz iskustva znam da na toj kilometrazi vjerovatno neces morati nista raditi sto se tice ventila. Ako hoces da budes miran, skini poklopac ventila i prodji sa kalibrima (mjerni listici) po ventilima, eto cisto da se uvjeris da je sve u redu. To ti je par sati posla i imas na Youtube cijeli proces:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Poštovane kolege, nisam primetio diskusiju o podešavanju ventila na banditu. Sada sam doterao do 24000 km, i gledajući uputstvo za upotrebu, negde sada bih trebao da odradim taj posao. Ne verujem da bih se usudio sam da odradim to. Imate li iskustva vezano za ovu temu, ili barem preporuku za majstora ?
 
Joca Profimoto servis u Bgd-u preporuka.
Imaš i Ranka iz Zrenjanina to ti je @abarth_maniac na forumu, kod mjega nisam bio ali ga hvale ljudi da je dobar majstor.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk




  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Jednostavno nisam mogao gledati onaj „bojler“ od auspuha na Banditu, pa je postar danas donio nesto kompaktnije: MIVV Hashiru ST05.
Na kratko sam ga upalio u garazi i zvuk ni ovako sa prigusivacem nije los. Ovamo vec tjednima kisa pada bez prestanka, pa ga nisam niti jednom provozao od kad sam ga kupio. Kad uspijem baciti krug, onda cemo vidjeti treba li vaditi prigusivac ili ne.
Cekam jos one „viseće“ retrovizore i onda bi to za sada bilo to. Mada, ne vjerujem da se ja jos necega necu sjetiti pa ce opet biti rastavljanje :D
84a26b7a81e45abc331c58a1c13fba40.jpg
18a5797bee78f721e90d18a90be5cc72.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3271 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kako vi to tako lako stavljate te  lončiće...? 

 

Dobar tekst. 

 

 

WWW.GOOGLE.COM

Exhaust systems can impact motorcycle performance, noise levels, and more. Learn about...

 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Taj back pressure igra veliku ulogu kod dvotaktnih masina. Teoretski jeste i kod cetverotaktnih, ali jos nisam vidio da se takva masina raspala radi auspuha.
Kazem, moguce da ovaj ili onaj auspuh uzme par konja, ali to mi uopste nije vazno. Mada, MIVV kaze za ovoga i da daje par konja vise, a nije da mi je i to nesto vazno.
c9514c67e08534066f462d8cc04487d0.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja