Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3569 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 5.4.2023. at 19:17, Branko je napisao:

Das toliki novac za motocikl, pa trebas opet nesto dogradivati? :jee:

Ćef nema cenu.

Ja recimo nisam nimalo racionalan.

Ako nešto želim spreman sam da dam i zadnju paru (bukvalno) da bih ispunio ćef.

A nekad je to i zadnjih 500 dinara ili 500 evra (ovo drugo uglavnom nemam).

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ima li neko informaciju, koliko elektične snage troši R1250GSA kad su mu uključeni svi električni uređaji. Pitam zbog ugradnje dodatnih svetala da ne bi došlo do opterećenja i pregorevanja alternatora.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12294 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ne gledam specifikacije ali mislim da ima alternator od 700W sto ostavlja ogromnu zalihu snage za prikljucenje kojekakvih dodataka. 

LED dodatna svetla trose oko 3A struje ili oko 50W max tako da bez brige mozes da ih montiras na bembaru. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4761 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

R1200LC ima slabiji alternator a i riknjava mu stator. Promeniti ga je rock and roll, nalazi se izmedju motora i menjača. 

1200LC 540w GSA 540w

1250 još slabiji 508w  GSA 508w

Vazdušari su bili poznati po jakom automobilskom alternatoru 600w ( GSA 720w), sada toga više nema.

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12294 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vecina Japanaca ima alternator od oko 350W tako da je BMW tu u prednosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
Pre 6 sati, Arakis je napisao:

Da ne gledam specifikacije ali mislim da ima alternator od 700W sto ostavlja ogromnu zalihu snage za prikljucenje kojekakvih dodataka. 

LED dodatna svetla trose oko 3A struje ili oko 50W max tako da bez brige mozes da ih montiras na bembaru. 

Ugradio sam led dodatna svetla od 40w dva komada, a alternator jeste 508w kao što je napisao kolega Srbac

Promenio član Nesa-St

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 537 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Da li je neko od kolega sa R1250 GSA voljan da napise par redova o dosadasnjim iskustvima sa istim.
@Nesa-St

@yogibear ili bilo ko drugi. 
Poceo sam da razmisljam o promjeni (rana faza) i spremam se za mozda investiciju krajem godine ili pocetkom sledece pa me zanima pro and con. Pratim i Velikog KTM, Africu i Multistradu ali se nekako opet vracam na GSA. Vasa iskustva sa istim bi mnogo pomogla.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

 

Kocnice odlicne , udobnost jos bolja, kod masine mi se ne svidja sto sve zvecka, ali kad znas da je on takav naviknes se na to i onda samo gas.

Svi pre ili kasnije zavrse na gs-u.

Najbolje ti je da odes u deltu zakazes test voznju i vidis da li ti pase

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
On 15. 5. 2023. at 14:43, Nesa-St je napisao:

Ugradio sam led dodatna svetla od 40w dva komada, a alternator jeste 508w kao što je napisao kolega Srbac

Vodi racuna sa tim potrosacima , mnogo je skupa popravka namotaja, zato sto se motor rasklapa kao kad mu radis generalnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4761 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za LC 1200 su oko 800e u BMWu, verovatno su isti i za 1250. Ne Eby ima zamenskih, oko 130e su. Skoro sam pomagao drugaru u zameni, naravno kupio je te od 130.

Vadi se motor sa menjačem iz rama, odvaja se prednji kaj, skidanje kvačila. Onda se odvaja menjač i tada se tek vidi alternator. Namotaji obični trofazni kao kod japanaca, mogu se lako premotati. 

Nadam se da sa tim nećeš imati problema. Gledaj da maglenke i grejanje ručica ne pališ istovremeno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Namotaji crkavaju kod prvih godišta LCa, posle su pojačani i traju, a naravno da treba voditi računa o opterećenju struje. Premotani namotaji nisu baš sigurni, kupuju se polovni, a sama opravka jeste skupa zbog velikog posla.

LCi zveckaju, kako koji, delom zbog upotrebe neadekvatnog ulja i uglavnom velikih zazora ventila, fabrika je dala visoke tolerancije, (ja smatram to pogrešnim), podešavanje je i skupo i komplikovano, kod R1.25 nešto više, tako da retko ko pristupi podešavanju, svi se opredele kontroli i prihvatanju vrednosti koje je fabrika navela, primerice za usisni ventil je 0,10-0,17mm, tih 0,07mm možda ne izgleda veliko, ali je to povećanje od 70% u odnosu na optimalnih 0,10mm, kad agregat isporučuje maksimalne performanse i nižu potropnju i bude zvučno najtiši.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 27. 5. 2023. at 8:20, Pirotehnicar je napisao:

Da li je neko od kolega sa R1250 GSA voljan da napise par redova o dosadasnjim iskustvima sa istim.
@Nesa-St

@yogibear ili bilo ko drugi. 
Poceo sam da razmisljam o promjeni (rana faza) i spremam se za mozda investiciju krajem godine ili pocetkom sledece pa me zanima pro and con. Pratim i Velikog KTM, Africu i Multistradu ali se nekako opet vracam na GSA. Vasa iskustva sa istim bi mnogo pomogla.
 

Nije slučajno što je motor toliko popularan. Što se tiče kvaliteta vožnje i udobnosti, stvarno nemam zamerku. Imam utisak da bih mogao da pređem milion kilometara na njemu da ne osetim. Bukvalno sve pohvale i vrlo malo mana.

Kardan kao prenos je meni mnogo dobra stvar, toliko mi je lakše da se ne zezam sa lancem. A nisam primetio ni jedan problem u smislu trzanja pri puštanju ili davanju gasa. Moj savet ti je da uzmeš model koji ima adaptivni far, onaj koji menja ugao osvetljenja pri nagibu, mnogo znači. I kreni u teretanu. Ume da bude mnogo zajebano ako krene da pada dok stojiš u mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 537 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 35 minuta, sicma je napisao:

Nije slučajno što je motor toliko popularan. Što se tiče kvaliteta vožnje i udobnosti, stvarno nemam zamerku. Imam utisak da bih mogao da pređem milion kilometara na njemu da ne osetim. Bukvalno sve pohvale i vrlo malo mana.

Kardan kao prenos je meni mnogo dobra stvar, toliko mi je lakše da se ne zezam sa lancem. A nisam primetio ni jedan problem u smislu trzanja pri puštanju ili davanju gasa. Moj savet ti je da uzmeš model koji ima adaptivni far, onaj koji menja ugao osvetljenja pri nagibu, mnogo znači. I kreni u teretanu. Ume da bude mnogo zajebano ako krene da pada dok stojiš u mestu.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 695 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ц, ц, ц... дај слике!

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1624 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
On 5/27/2023 at 8:20 AM, Pirotehnicar said:

Da li je neko od kolega sa R1250 GSA voljan da napise par redova o dosadasnjim iskustvima sa istim.

Iako nisam fan bmw-a, jedno im priznajem, 1250 je poprilično zabavan za vožnju, a verovatno je vozački najlakši i najprilagodjeniji motor u klasi početniku. 1250 je konačno dobio snagu i performanse koje su falile vazdušnjacima, lc 1200 je već nešto izmedju i moglo bi se reći dovoljno jako, 1250 je pun pogodak.

Realno, mali je potrošač spram performansi, a gsa sa ogromnim rezervoarom predje bezmalo 600 km.

 

Od mana, brzo pojede zadnju gumu, iako vozač nije agresivan, hoće el. bravica rezervoara da zeza, a i servisi kod ovlašćenih servisera nisu baš najjeftiniji, mada ni za jedan nov motocikl nisu. 

 

Sve u svemu, jedan solidan paket za brzu i dinamičnu vožnju, not my cup of tea, ali za krizu srednjih godina kod uspešnih, poslovnih ljudi, od kojih mnogi prvi put sedaju na motor, ili kod onih iskusnih koji bi da se voze udobno i sa minimumom vozačkog napora, nema dalje.

 

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 537 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 15 sati, Влајко je napisao:

Ц, ц, ц... emoji39.png дај слике!

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Potpisan ugovor, placen avans i sad SLATKO ISCEKIVANJE. Slike a nadam se i motor do kraja mjeseca, eventualno polovinom Jula. Bar je tako obecano

Promenio član Pirotehnicar
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 537 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 53 minuta, bata prle je napisao:

Da se i ja učlanim u sektu

ecb9b35db427711557c069d9a3fa3180.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cestitke. Da te u zdravlju veselju i bez problema vozi mnogo dok ga ne odlucis zamijeniti

Pitanja

1.Jesu li brembo klijesta naprijed?

2. Sta planiras za kofere i ostalu nadgradnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
On 2. 10. 2021. at 23:18, jocaa je napisao:

kad zaljubljenost prodje..... pitam se sta je covek uzeo od radulovica?

78024E82-851D-4E01-A43B-E010515AAC7E.png

3B2AE4E2-8DE8-4F73-8097-EC2647CAA62F.png

Uzeo je gs 1250 adv ,ali na svakoj voznji mu viri slinac za dukatijem ,uvek ga sa  radoscu spominje i rado ga se seca ,toliko da je otisao i uzeo jednog scramblera da mu s nadje u garazi ,a adv planira da menja sl godine za v4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja