Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Just now, yogibear said:

Stavi neki mrezasti stitnik hladnjaka obavezno.

 

uzeo je on to nego mu iz BMW-a poslali dva desna :lol2:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Stavi neki mrezasti stitnik hladnjaka obavezno.
 
Stavio BMW ove

Tj jedan, kao što Gavrela kaže, slepci mi spakovali dve desne

Screenshot_20220811-184419_Gallery.jpg


Послато са SM-S901B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Travnik, BiH
  • Motocikl: Honda XRV 650 RD03, Honda CBF1000

Pozdrav svima. Zamolio bih iskusnije kolege za savjet. Nisam do sada imao dodira sa R1200GS pa me interesuje da li je cijena od 5.500 eur za primjerak iz 2004.godine sa dobrim paketom dodatne opreme pretjerana? Motor ima nekih 90.000 - 100.000 na satu, izgleda očuvano, diferencijal i kardansko vratilo izgledaju uredno. 2018. godine je na 75.000 km mijenjano kompletno kvačilo, abs je servisiran nedavno i pod garancijom je još godinu dana. Za sve postoje računi. Znam da mi niko ne može reći uzmi ili nemoj uzeti ali me zanima neko objektivno mišljenje ljudi koji voze ili su vozili ovaj tip motocikla.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Travnik, BiH
  • Motocikl: Honda XRV 650 RD03, Honda CBF1000
1 hour ago, Jupiter said:

Ako crkne popraviće Đunta.

Pa, možda nisam dobro shvaćen. Nije point hoće li da crkne i ko će da popravlja jer je to u domeni Vidovitog Milana, nego, da li se može opravdati visoka cijena 18 godina starog motocikla sa 100 hiljada pređenih kilometara time što su ugrađeni novi dijelovi, kvačilo, abs itd... ili je to ipak previše kilometara za jedan dual sport motocikl koji se ne vozi samo po asfaltu nego po svakakvim terenima. Ima i mlađih a jeftinijih. Kolege koje voze ili su vozili ove motocikle su bolje upućeni u cijene polovnih od mene i to je bio cilj pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Lepo si ti formulisao pitanje i obrazlozio dodatno,ali na zalost nema odgovora na tvoje pitanje :D sto se mene tice ja kod BMW-a boxera ne uzimam u obzir kilometrazu ako je motor normalno odrzavan,a taj tvoj valjda jeste sudeci po tome sto si napisao. Sto se cene tice ja mislim da je to previse ali vise nemam parametre sem svoja primanja koja mi kazu da je to puno para za ipak dosta koriscen motor. Mislim da sa izborom neces pogresiti  ,a sto se tice cene tu ces cuti uvek razlicita misljenja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Za motor star skoro 20 godina ne postoji nikakva garancija, jer ko zna šta se sa njim dešavalo 2008. ili devete. Znači kupuješ to što vidiš. Da li je skupo znaš kada pogledaš u svoj džep, i kada vidiš još 5 komada iz oglasa. I to nema nikakve veze sa markom i modelom. Ako ti i dalje deluje mnogo, proširiš potragu i pogledaš još 30 motora iz oglasa. Odvojiš vreme, a ne Pile Teleshop, sve iz fotelje i na forumu. Za tvoje pare nema niko pametniji od tebe. :kafa:

 

25 minutes ago, princeton said:

Pa, možda nisam dobro shvaćen. Nije point hoće li da crkne i ko će da popravlja jer je to u domeni Vidovitog Milana, nego, da li se može opravdati visoka cijena 18 godina starog motocikla sa 100 hiljada pređenih kilometara time što su ugrađeni novi dijelovi, kvačilo, abs itd... ili je to ipak previše kilometara za jedan dual sport motocikl koji se ne vozi samo po asfaltu nego po svakakvim terenima. Ima i mlađih a jeftinijih. Kolege koje voze ili su vozili ove motocikle su bolje upućeni u cijene polovnih od mene i to je bio cilj pitanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 13 sati, Jupiter je napisao:

Ako crkne popraviće Đunta.

Pre svega, ovo je tema o konkrenom i novom modelu, R1250, ima mislim i o R1200.

Generalno, modele BMWa sa servo ABSom samo izuzetno primam, da ne kažem da neću, razlog je rizik otkazivanja serva, praktično kočnica, ima posebna tema o tome, uz napomenu da je čovek na Fejsu objavio da nemačka firma RHO, koja ih jedino radi, ne daje garanciju na rad i da ima problema oko tehničkog, to nisam baš najbolje razumeo. 

100k je ništa za BMW, doduše, sve se da skršiti pre nego je uobičajeno.

Pre par dana je 05, prodat za 5.000, oko 110-120k pređenih, komplet sa mojim potpisom, znači, besprekoran.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Travnik, BiH
  • Motocikl: Honda XRV 650 RD03, Honda CBF1000
2 hours ago, đunta said:

Pre svega, ovo je tema o konkrenom i novom modelu, R1250, ima mislim i o R1200.

Da, evo tek sad vidim. Nisam obratio pažnju, izvinjavam se. Bio sam ubijeđen da je objedinjena tema o R1200 i R1250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Evo malo slika sa ugradnje dodatnih zajebancija ( ezcan hex, maglenke , stop svetlo, Denali sirena....), a malo  i projektovanja novih dodataka

FB_IMG_1676492993757.jpg

IMG_20230208_212111.jpg

IMG_20230209_180158.jpg

IMG_20230209_180215.jpg

IMG_20230215_112850.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@kokule neki nemački zajeb koji doslovce obrazlažu sa: "Izvinite, imali smo tehničkih problema." Ono što ja znam je da se prvo razboleo neki švaba zadužen za papirologiju. Njegovo odsustvo je prouzokovalo dvonedeljno prolongiranje isporuke novih motora. Nakon nekoliko urgencija od strane Delte, BMW pošalje 60 novih motora za Srbiju. Nove motore su dobili svi dileri u Srbiji - osim Delte, koja ima prodatih (bukiranih, kaparisanih...) više desetina motora iz januarske proizvodnje i koja je sama naručila (trebovala) ukupno 60 motocikala. To se do sada nikada nije desilo. Nakon toga, uz pomenuto obrazoženje da imaju tehničih problema, opet prolongiraju isporuku novih (napravljenih) motocikala, bez ikakvog objašnjenja. Delta povlači nekoliko motora od ostalih dilera da bi mogla da nastupi na aktuelnom sajmu motocikala u Beogradu.

 

Napokon treba da krene prvi ovogodišnji utovar i BMW pita Deltu koje motore prvo žele. Naravno, Delta sastavlja spisak na kome su prodati motocikli, jer ljudi čekaju. Međutim, u prvom utovaru se ipak nalaze samo tri motocikla koja su prodata. Švabe kažu da iako je isporuka bila prolongirana oni nisu prekidali proizvodnju, tako da su sada Deltini motori "zatrpani" u magacinu. Da bi došli do njih treba da idu redom. Navodno, utovari (isporuka) će se sada normalizovati i uskoro bi trebalo da se kako prodati, tako i motocikli poručeni za lager nađu u Delti.

 

Čekaš nešto? :)

   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom

U svakom slucaju hvala na izdvojenom vremenu za pisanje poruke.

Ako je tacno ovo sto si napisao onda je to cist dilentatizam.

Ne znam koliko motora staje u kamion,ali ako se sve otpusilo neka Delta posalje onda onoliko kamiona koliko treba da odjednom pokupi sve i iste isporuci.

Ovako moj ili neciji motor moze da stigne sad ili kozna kad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 23 sati, yogibear je napisao:

@kokule neki nemački zajeb koji doslovce obrazlažu sa: "Izvinite, imali smo tehničkih problema." Ono što ja znam je da se prvo razboleo neki švaba zadužen za papirologiju. Njegovo odsustvo je prouzokovalo dvonedeljno prolongiranje isporuke novih motora. Nakon nekoliko urgencija od strane Delte, BMW pošalje 60 novih motora za Srbiju. Nove motore su dobili svi dileri u Srbiji - osim Delte, koja ima prodatih (bukiranih, kaparisanih...) više desetina motora iz januarske proizvodnje i koja je sama naručila (trebovala) ukupno 60 motocikala. To se do sada nikada nije desilo. Nakon toga, uz pomenuto obrazoženje da imaju tehničih problema, opet prolongiraju isporuku novih (napravljenih) motocikala, bez ikakvog objašnjenja. Delta povlači nekoliko motora od ostalih dilera da bi mogla da nastupi na aktuelnom sajmu motocikala u Beogradu.

 

Napokon treba da krene prvi ovogodišnji utovar i BMW pita Deltu koje motore prvo žele. Naravno, Delta sastavlja spisak na kome su prodati motocikli, jer ljudi čekaju. Međutim, u prvom utovaru se ipak nalaze samo tri motocikla koja su prodata. Švabe kažu da iako je isporuka bila prolongirana oni nisu prekidali proizvodnju, tako da su sada Deltini motori "zatrpani" u magacinu. Da bi došli do njih treba da idu redom. Navodno, utovari (isporuka) će se sada normalizovati i uskoro bi trebalo da se kako prodati, tako i motocikli poručeni za lager nađu u Delti.

 

Čekaš nešto? :)

   

Ko iole normalan moze da proguta ovu informaciju? Ovo znaci da taj "Svaba" sto je bolestan ne sme da ide na godisnji odmor jer ce zbog njega sve da stane i da taj isti "Svaba" ne sme nikad u zivotu da se razboli da ne bi stala isporuka a tek pogotovo ovi sto nabacuju motore po parkingu s proizvodne trake da se nezna red i ostalo.  Ovo sve zvuci kao 10 svetsko cudo, da BMW nema organizaciju. Mozda ovakve informacije mogu da prodju na tzv. Zapadu ali ovde na Balkanu to ne pije vodu. Ajd uzdravlje i sretno s novim motorima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čuo sam da se za nove automibile primaju uplate, bez garantovanja cene, pa koja bude na dan isporuke, za čiji rok se isto tako ništa ne zna čvrsto kad će biti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Čuo sam da se za nove automibile primaju uplate, bez garantovanja cene, pa koja bude na dan isporuke, za čiji rok se isto tako ništa ne zna čvrsto kad će biti. 
Apsolutno tačno!

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Mozda je neki od ovih od kolege.

Danas na silasku sa pancevca, AMSS multipla tera 4 komada.

BMW prikolica.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 24. 2. 2023. at 9:39, laband je napisao:

Evo malo slika sa ugradnje dodatnih zajebancija ( ezcan hex, maglenke , stop svetlo, Denali sirena....), a malo  i projektovanja novih dodataka

FB_IMG_1676492993757.jpg

IMG_20230208_212111.jpg

IMG_20230209_180158.jpg

IMG_20230209_180215.jpg

IMG_20230215_112850.jpg

Das toliki novac za motocikl, pa trebas opet nesto dogradivati? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 27 minuta, milosn je napisao:

Mozda je neki od ovih od kolege.

Danas na silasku sa pancevca, AMSS multipla tera 4 komada.

BMW prikolica.jpg

Ti idu ili kod Mitica ili Radulovica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
pre 15 minuta, Branko je napisao:

Das toliki novac za motocikl, pa trebas opet nesto dogradivati? :jee:

Jbg , vole ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
Ti idu ili kod Mitica ili Radulovica.
 
Smotao je levo sa mosta, ka Vilinim vodama, Radulović je kod hale, pa je to tu, tako da moguće da je tamo.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja