Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
44 minutes ago, Jupiter said:

Kakav je put, i koji je najbolji, Valjevo - Sarajevo? Google kaže Valjevo - Osečina - Ljubovija... Kuda dalje, na Romaniju i Sokolac ili nekim drugim putem? Kažem najbolji, mislim najbrži. Internet veli da je to 4 sata vožnje automobilom, za motor nema opcija.

Ja sam prošle nedelje išao u Sarajevo rutom Valjevo - Osečina - Loznica (volim tu deonicu), pa u Malom Zvorniku prešao granicu i dalje na Han Pijesak i Romaniju. Put nije loš, ali je tranzitni barem u delu do Vlasenice, pa možeš da naletiš na kamione i kolone koje oni naprave iza sebe, ja sam ih obilazio bez mnogo problema, ali budi pažljiv, kasnije sam čuo da u Bosni ima presretača u civilnim vozilima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Zna li neko kako je ovuda:

 

image.thumb.png.a6a153771adfef3c936d196c123328ea.png

 

Treba na leto da idem do Trebinja, pa bih da idem malo drugačijom rutom, ako nije baš smor...

(Do Bijeljine i od Goražda sam prolazio, ali ovaj deo nisam nikad)

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nema bolje samo gas, uzivancija na najvisem nivou. Odlicno kao i kroz celu bosnu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
4 hours ago, zaludan said:

Zna li neko kako je ovuda:

 

 

 

Treba na leto da idem do Trebinja, pa bih da idem malo drugačijom rutom, ako nije baš smor...

(Do Bijeljine i od Goražda sam prolazio, ali ovaj deo nisam nikad)

Moja preporuka ako se već prolazi ovim putem da se svrati u Seoski turizam Ziličina (Rogatica).

 

Raj na zemlji, dobra klopa, smeštaj sasvim dobar u prirodi.

Cene smešne...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Prije 20ak dana sam odvezao turu pa u povratku prolazio kroz Bratunac do Bijeljine.
Bijeljina-Zvornik put odlican pa dalje do Drinjace, tu nastavljas pored Drine do Bratunca. Drinjaca-Bratunac put sasvim solidan samo treba malo vise paznje, krvudav a kroz sela prolazi. A za dalje nisam siguran kakav je sad, prije par god je bio dobar.

Edit:
Zaboravih da napomenem
Mjesto Glavicice 20ak km od Bijeljine imas svjeze postavljenu kameru za brzinu i na ulasku i Zvornik kod Neskovic pumpe. Dalje do Bratunca nebi trebalo biti vise tih stacioniranih.



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da raportiram:

juče stigli u Kladovo vozeći rutu NS - PO - Kučevo - Majdanpek - Rudna glava - Klokočevac - dunavskom m. do KL. Put posle PO do Kučeva (i malo posle) prilično iskrpljen i zreo za novi asfalt. Posle Kučeva pa do Majdanpeka uživancija za vožnju. Posle Majdanpeka preko Rudne glave krpež, rupe.. Ima dosta radova na putu, presvlači se asfalt kod Klokočevca, Mosne, na Dunavskoj magistrali do Tekije. 

Nastavljamo... Od KL do Brze Palanke pista, posle do Negotina solidan asfalt, ponegde radovi. Do Zaječara dobar put, pokoja zakrpa, sanacija klizišta, brze krivine... 

Idemo dalje... Od Zaječara do Boljevca i posle sve do skretanja za Vrelo Grze - odličan put, brze krivine, pravci, desno Kučaj, levo Rtanj... Milina! 

Promenio član DraganNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 23 sati, zaludan je napisao:

Zna li neko kako je ovuda:

 

image.thumb.png.a6a153771adfef3c936d196c123328ea.png

 

Treba na leto da idem do Trebinja, pa bih da idem malo drugačijom rutom, ako nije baš smor...

(Do Bijeljine i od Goražda sam prolazio, ali ovaj deo nisam nikad)

U tom rejonu Sokolac - Rogatica treba biti jako oprezan ako je promenjivo vreme ili ako padne malo kiše. Put bude neverovatno klizav kao da je led na putu. Ja sam u septembru 2019. tu kolima ušao u krivinu iz suvog na vlažan kolovoz i imao rotacije 360 stepeni po obe ose auta. Koliko sam čuo to je tamo jako čest slučaj, a nema čak nikakvog znaka. Srećom nisam išao brzo inače bi (osim veće štete na kolima) bilo ko zna šta...

Prvo što sam pomislio - sva sreća da nisam bio motorom! ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

kakav je ovaj novi put tzv Miloš veliki za nas koji nismo išli tuda.Interesuju me te gužve oko naplatnih rampi koje i kuda ih zaobići Ili u kojim terminima su gužve.Čitam često da ima problema oko Čačka i ka Zlatiboru.Kako to rešiti.Neki se žale da je put poprečno  talasast na nekim delovima.Takođe na mišelin rutu je autoput samo od nekog Dićija do Preljine.Da li postoji autoput od Beograda jer mi se čini po medijima da postoji.

Pišite šta znate.Interesuje me i za motor i auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Put kao put je odličan - nov je, čak mi je zanimljiviji od većine ostalih AP jer je malo krivudav. Najveći problem je što i dalje nema nikakvih pumpi, pa čak ni odmarališta.

 

Što se tiče gužve - zavisi od termina. Ja sam išao van špiceva pa nije bilo problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ima pumpa, doduše pri kraju autoputa u smeru prema Čačku, 1-2 km pre naplatne rampe.

Takodje ima i odmarališta-parkinga ali bez dodatnog sadržaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja sam isao u petak ka CG i u nedelju se vracao ka Beogradu. Sto rece @JunioR. gore AP dobar. Jedina pumpa je pred iskljucenje u Preljini.  Tu zna da bude guzva od naplatne rampe pa do kruznog toka na magistralnom putu Gornji Milanovac-Cacak zbog gustog saobracaja. Odavno ne idem obilaznicom oko Cacka nego idem kroz grad, jer na obilaznici znaju da budu zezsce guzve i zakrcenja jer ima dosta semafora. Kasnije od Cacka ka Uzicu je dobar magistralni put, ali kamioni znaju da naprave poprilicnu guzvu. Ali verujem da sad, kako sezona jenjava, nece biti tolikih guzvi. A od Novog Sada do Preljine je sve autoput a ako ides iz Beograda ides na AP ka Zagrebu i kod Dobanovaca se iskljucujes ka Milosu Velikom.

Promenio član Kadezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

Ima pumpa, doduše pri kraju autoputa u smeru prema Čačku, 1-2 km pre naplatne rampe.

Takodje ima i odmarališta-parkinga ali bez dodatnog sadržaja.

Da se ispravim, mislio sam na odmarališta sa barem hladovinom :D ima gde da se stane sa strane naravno.

 

S obzirom da je već dosta vremena prošlo otkad je otvoren AP, čudno da ovako sporo ide sa okolnom infrastrukturom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Za motor je zanimljiva samo deonica Lajkovac-Preljina, od Lajkovca do BG je bas dosadno. Odlican je autoput, imas odmaralista, nisam siguran da ih ima sa hladovinom bas, pumpa kao sto rekose u smeru ka Cacku na samom izlasku pre naplatne rampe i dobro je opremljena pumpa, ima sve i moze i da se pojede nesto mislim. 
Na naplatnoj rampi u Obrenovcu nikad nije guzva, dok na izlasku u Preljini vikendom zna da zaglavi zestoko pa kolima mozes da cekas i 1h, idu ljudi na vikend Zlatibor, more i tako dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova
Pre 23 sati, Kadezi je napisao:

Odavno ne idem obilaznicom oko Cacka nego idem kroz grad, jer na obilaznici znaju da budu zezsce guzve i zakrcenja jer ima dosta semafora.

kako ući u grad a ne izaći na obilaznicu i čini mi se da sam ponekad slušao na vestima da su  ogromne gužve na naplatnoj rampi negde kod beograda,valda je to kod Obrenovca.Da li preporučujete vožnju zaustavnom trakom motorm da bi se prišlo naplatnor rampi.Nekad sam po inostranstvu to radio kad su bile exremne gužve ali sad ima kamera

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 30.8.2021. at 12:47, sasa ns 1 je napisao:

Takođe na mišelin rutu je autoput samo od nekog Dićija do Preljine.Da li postoji autoput od Beograda jer mi se čini po medijima da postoji.

 

Neko već napisa, ali da dodam - od Novog Sada možeš autoputem sve do Preljine. Čudno da na Michelinu nema, ali imaš sve ucrtano na Google mapama, a i na iGo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
 
1823378034_Screenshot2021-08-31at12_32_02.thumb.png.cefd0d562a2b5d539df5c48e1797f400.png

Ja skoro uvek idem ovako…
Samo pazi, ogranicenje je 50km/h inpolicija ne retko stoji u smeru od grada ka konjevicima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mi se na povratku sa mora u subotu zaglavili na početku Ovčarsko-kablarske klisure i gužva je bila sve do izlaza iz Čačka. Hvala guglu koji nas je proveo kroz grad umesto obilaznicom, jer onu gužvu u životu nisam video.

 

Meni je ovaj AP interesantan za vožnju, jer je pun brzih i dugih krivina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako je problem klisura, moze se koristiti alternativi put sa druge strane jezera. Nekadasnja uskotracna pruga.

Iz pravca Pozege, skrene se u Ovcar Banji prema planinarskom domu i samo pravo i polako. Izlazi se na Kruzni tok u Ljubicu, a po zelji moze da se ode prema Ljigu preko Ravne Gore, Takovu, i Divcibarama.

Put nije nesto pogotovo u jednom od tunela, ali ko ne zeli da zivot provodi cekajuci u kolonama, a usput vole prirodu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@slave74 da li je ovo taj put? https://www.youtube.com/watch?v=EIEGL1oqrT4,

RIDEWITHGPS.COM

6.8 km, +154 m. Bike ride in Рошци, Централна Србија

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
@slave74 da li je ovo taj put?
,
full.png RIDEWITHGPS.COM
6.8 km, +154 m. Bike ride in Рошци, Централна Србија  

Jeste i predeli su prelepi…
Ali ne mozes mnogo da gasiras…


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Mi se na povratku sa mora u subotu zaglavili na početku Ovčarsko-kablarske klisure i gužva je bila sve do izlaza iz Čačka. Hvala guglu koji nas je proveo kroz grad umesto obilaznicom, jer onu gužvu u životu nisam video.
 
Meni je ovaj AP interesantan za vožnju, jer je pun brzih i dugih krivina. 

Pazi se samo kamere u tunelu kod Ljiga.
Belezi brzinu.
Ogranicenje je 100, tolerise 10%.

Ostale ne snimaju brzinu (bar ja nisam dobio nijednu kaznu, a ne retko autom idem i preko 1x0).

Nisu mi ni vreme merili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja