Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
11 minutes ago, mickeyZ said:

Ha ha ha tako sam i ja naseo pa rekoh da vidim to cudo. Jos nisam znao da ima 80km. Prva, druga, cinculiraj koj kurac ce se pojaviti iz coska, smorio se ko da sam vozio 800 km. 

Ha, ha preslikan doživljaj :takoje:. Od Trse preko Sedla sam ipak većim delom uživao, ali i tu ima kratkih deonica gde mi se taj osećaj povremeno vraćao.

 

Ponovio bih taj deo Sedlo, Trsa, Nedajno, a Štolc, Mala Crna Gora, Sušica dok ne prošire put, ne hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"U povratku bih išao kanjonom Morače za koji se nadam da je sada rasterećen (da li je) pa me zanima kakav je asfalt?"

Pre sedam dana prošao kanjonom Morače. Put je znatno rasterećeniji od onoga na koji smo bili navikli, nešto poput Ibarske od Ljiga do Rudnika. Ima po koji šleper ali ništa dramatično da bi se stvorile kolone kao nekada. Po prvi put sam, uprkos vetru, uživao u okolini, što naravno zahteva turističku brzinu od 70-80. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ukucao par km pre Žabljaka u navigaciju da me vodi tom desnom stranom do Nedajna. Izađe mi 35km i da stižem za 1h i 30min. Rekoh da se nisam zajebao i slučajno prebacio na opciju pešačenja:lol:. Ma jok sve OK, očigledno pobrljavila od vrućine :stabre:.

 

Na kraju tako i bi, par min gore dole. Eto jednog vrlo preciznog parametra o putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Nije ovo je suprotna da kažem pitomija strana i njen pitomiji deo, ali je kratak prikaz. Ovo je preko Sedla, leva strana gledano od Žabljaka.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 16 sati, ZEMZEM je napisao:

Jel može neko da postavi mapu tog prstena da vidim neku kombinaciju.

 

Evo mape i gpx-a.

Nijedno nije moje :D

 

Mapa je turistička/marketing, a iskreno, ni ne sećam se odakle je gpx - sačuvao sam ga jer planiram da idem tamo, ali nisam još bio

durmitorski-prsten-.gpx mapa-durmitorski-prsten.pdf

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 17 sati, DraganNS je napisao:

@max80 Hvala ti na korisnim informacijama, baš se spremam na tu stranu. :takoje: Bukirao sam 24.8. noćenje u hotelu Lovac na Žabljaku pa sam, naredni dan, planirao da vozim Žabljak - Nedajno - Trsa - Plužine - NK - Čevo - Njeguši - Kotor - Igalo. Nisam nikada vozio "prsten" pa, nakon ovoga što si napisao, slutim "problem u najavi" prilikom mimoilaženja pošto moram da okačim i bočne kofere jer ostajem 5-6 dana na moru, sa mojima. Takođe me zanima kakav je put od NK do Njeguša, preko Čeva? U povratku bih išao kanjonom Morače za koji se nadam da je sada rasterećen (da li je) pa me zanima kakav je asfalt?

Prošle godine smo isli putem of Njeguša- Čevo-Danilovgrad . Put od Njeguša ka Cetinju je nova magistrala, fantastična za brzu vožnju po krivunama. Na tom putu je skretanje za Čevo i kreću muke, stari  i uzan asfalt od kad je napravljen više od 50g. raduješ se u retkim trenucima kada ubaciš u treću brzinu. Na nekim delovima ima radova jer se pravi nova magistrala koja treba da poveže pomenutu raskrnicu i put NK-Vilusi. Dalje od Čeva prema Danilovgradu ista pesma stari mestimično krpljen put. Od Čeva prema NK nisam išao, ali možeš pogledati na google street view

 

Promenio član djolji
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2575 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja sam isto prošle godine kolima napravio izlet sa Žabljaka preko sedla se spustili do kanjona Pive. Provozali se po kanjonu i otišli na palačinke, koje su vrh u Plužine, restoran Sočica a palačinke se zovu munjice i vratili se nazad do Žabljaka.

Meni put nije bio ni najmanje problematičan, motora bilo dosta usput i tako da planiram i motorom da odradim ceo krug.

Meni iskreno ne deluje zahtevno za vožnju motorom, pričam o asfaltu koji sam prošao kolima.

Promenio član ZEMZEM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pošto ne mogu ovom prilikom da vozim ceo prsten, zbog manjka vremena, odlučio sam (po Vladovoj preporuci) da to bude leva polovina pa da se preko Plužina spustim do NK i potom putem P15 do Čeva, pa da se preko Njeguša spustim sa vidikovca do Kotora i dalje do Igala. Hvala svima na odgovorima! :BJB-love2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ne bih da pametujem ali kao da nismo vozili isti prsten.

Prije mjesec dana sam vozio motorom i put je sasvim ok ako se spremis na to da nije magistrala i tako vozis. Vozio sam od zabljaka suprotno kazaljkci na satu. Preporuka je da se tako vozi zbog pogleda. Dio od Zabljaka do Susickog jezera jeste tezi i mozda manje zanimljiv. Ima par serpentina koje su zeznute.

U svakom slucaju preporuka za sve...odvezite ovo ako mozete.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Drugu godinu za redom idem na Žabljak i oba puta sam vozio "Durmitorski prsten" u oba smera, ovo je za mene nešto najlepše. Kao što već reče @vasa.93, ja bih se svaki dan onuda vozio. Možda odem opet u septembru na dva dana.

Na kraju, sve se svodi na to ko kakve puteve voli.

Promenio član Scholesy198
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 921 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

A sad nešto sasvim drugačije :D 

 

Ako je neko planirao da vozi Majdanpek - Voluja (ili obrnuto) narednih dana, usporite, jer ima puno nanosa zemlje i šljunka u krivinama, a u jednoj i ozbiljan odron koji je skroz zatrpao desnu traku u pravcu ka Majdanpeku. Ovaj odron je na izlazu iz desne krivine iz smera ka Voluju i ne vidi se pre same krivine, pa može biti jako opasno za sve koji vole malo brže da uživaju u ovom putu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
A sad nešto sasvim drugačije  
 
Ako je neko planirao da vozi Majdanpek - Voluja (ili obrnuto) narednih dana, usporite, jer ima puno nanosa zemlje i šljunka u krivinama, a u jednoj i ozbiljan odron koji je skroz zatrpao desnu traku u pravcu ka Majdanpeku. Ovaj odron je na izlazu iz desne krivine iz smera ka Voluju i ne vidi se pre same krivine, pa može biti jako opasno za sve koji vole malo brže da uživaju u ovom putu.
Nismo vas snimili da ste prošli pored hotela u majdanpeku, a sedeli smo jedno sat vremena.
A bili smo i kod tebe @Sale-VFR u Kučevu, ni tebe nema.

Inače, put donji Milanovac, rudna glava, majdanpek, Kučevo, nije uopšte opterećen i milina je za vožnju

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 921 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
8 hours ago, Krmco said:

Nismo vas snimili da ste prošli pored hotela u majdanpeku, a sedeli smo jedno sat vremena.

Ad hoc smo odlučili da se provozamo čamcem po Đerdapu :)  Vožnja je trajala tačno sat vremena, ali nas je pred kraj uhvatio baš jak pljusak, srećom nakon što smo posetili sve što je bilo u planu. Posle toga smo još nekih 45 minuta sačekali da se vreme smiri. Inače, 500m dalje posle prvog tunela asfalt potpuno suv.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Da li moze skuterom da se prodje kroz Deliblatsku pescaru, jel ima nekog asfalta, zna li ko? Mislio sam da  iz Vrsca odem do Kovina ali kroz pescaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Ima, malo los asfalt , sa velikim rupama ( krateri bili pre par god. kad sam isao zadnji put ) ali motorom mogli da se obidju laganom voznjom > Vrsac - Uljma- Izbiste - Susara, kad udjes u Susaru ides levo i na kraj sela drzis racvanje desno, za dva min. ulazis u sumu i lagano trebace ti pola sata lagane voznje kroz sumu tim losijim asfaltom, ali lepom prirodom. Kad izadjes iz sume ides pravo ka kovinu, ali skreni prvo levo na Cardak ( uredjeno odmaraliste od te raskrsnice 5 min lagane voznje ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa ustvari taj Cardak mi i jeste cilj. Nahvalili su ga da je lepo mesto za predah pa rekoh aj da vidim. A posto planiram neku voznjicu do Vrsackog brega onda mi je u povratku najlakse kroz pescaru do njega. Znaci moze. Aj probacu, pa i ako ne moze uvek mogu da se vratim. Taman veceras odgovaram sam sebi na postavljeno pitanje:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Au, di nađe ovo "tanko crevo" 
Sat i po vožnje za 48 kilometara znači da se ne prebacuje ni u treću bez obzira na stanje druma. Meni nedostaje obilazak jugoistočne Srbije pa zanima i mene da li ova deonica za preporuku ili za izbegavanje...
Malo se raspitao u Bosilegradu, na putu za Rumuniju , kažu da je loš put, a priroda fenomenalna

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 75 postova
Pre 2 sati, ske je napisao:

Da li moze skuterom da se prodje kroz Deliblatsku pescaru, jel ima nekog asfalta, zna li ko? Mislio sam da  iz Vrsca odem do Kovina ali kroz pescaru

Ne preporucujem za skuter ali mozes pokusati. Put je katastrofalan i asfalta ima od strane Cardaka mozda 1km da je OK, posle tog jos mozda par stotina metara uzasnog ali bas uzasnog asfalta sa kraterima i deonicama gde ga nema ni u tragovima a zatim je sve bez ikakve podloge znaci pesak i zemlja izbrazdano tragovima traktora posto izvlace drva iz sume.  Puno kratera i ponekad ostataka granja. Mnogo je zahtevno i za motor sa vecim tockovima i moj savet je da ne ides.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@laki13tek sad videh tvoj post.  Nazalost prekasno. Prosao sam danas tim, nazovi, putem. Upravo je onakav kako si opisao. Uzas i katastrofa. Samo za motore namenjene za voznju van puta. Eventualno neka vojna borbena vozila. Nikad vise. Suma okolo i nije nista posebno. Ustvari i ne moze da se vidi jer je pogled non stop uprt u tlo. Sve u svemu, uzasno iskustvo.

Ali zato Cardak je top. Tamo cu vrv ici opet. Preporuka. Nisam probao klopu jer sam stigao oko 7, a oni tad vec zatvaraju. Popio kiselu i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Pozdrav svima,

da li neko poznaje put preko Golije od Novog Pazara do Ivanjice, da li ima makadama?

image.thumb.png.055f462d9c1c18572689c43184d5ed68.png

 

Takodje me zanima alternativni pravac Novi Pazar - Raska - Ivanjica (ovaj dio od Raske do spajanja sa ucrtanom rutom) da li je zanimljiv, vrijedi li ici preko Raske i takodje da li ima makadama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5540 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Pazara do Odvraćenice je asfalt, dalje do Jankovog kamena je potpuno nov put sa odličnim pogledom, od Jankovog Kamena prema Ivanjici se radi put, gotov je u dobroj meri, ali mislim da je preostalo još malo makadama. 

Od Raške do Odvraćenice je fenomenalan put, jedan od boljih za vožnju , dobar asfalt i super predeli.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 16. 8. 2023. at 12:47, DraganNS je napisao:

Pošto ne mogu ovom prilikom da vozim ceo prsten, zbog manjka vremena, odlučio sam (po Vladovoj preporuci) da to bude leva polovina pa da se preko Plužina spustim do NK i potom putem P15 do Čeva, pa da se preko Njeguša spustim sa vidikovca do Kotora i dalje do Igala. Hvala svima na odgovorima! :BJB-love2:

Da demantujem sam sebe: kada sam već tu idemo ceo krug! :moto3:

 

IMG-20230825-111755.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja