Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, DraganNS said:

Izvezao danas NS - VB rutom preko Valjeva, Divčibara, Tometinog polja, Duškovca... Sve usput super, uživanje maksimalno. I tu se, jednog momenta posle Duškovca, zajebem: poništim sledeću "stanicu" u navigaciji (neko selo) i navigacija me povede do sledeće stranice (Pranjani) nekim seoskim puteljcima širokim metar ipo - dva, prepunim rizle, gore -dole, nigde nikoga da pitam... Na jednom račvanju krenem desno pa se predomislim i vratim, međutim, usko skretanje kroz oštar ugao, pa još strmo... Stane motor, ja van balansa sa sve koferima, i motor krene da pada na levi bok, postrance nizbrdo. Uspem da ga zadržim da se osloni na kofere a ja napravim kolut unazad.  Ustanem brzo i ugasim motor, pokušam da ga podignem - nema šanse. Probam par puta menjajući hvat ali ni makac. Ne smem ni da preforsiram jer sam već jednom imao discus herniu. Šta da radim, razmišljam dok mi u glavi kuva i prolaze raznorazni scenariji, uglavnom svi o moju glavu. Okrenem se oko sebe od muke ne bih li nekog pozvao upomoć i vidim jednog momka kako baca nešto po njivi. Pozovem ga, dođe čovek, pomogne mi da uspravim motor.... Malo sačekam da se ulje slegne, upali odmah, pogledam da li ima nešto slomljeno (mislio sam da je kofer stradao), međutim kofer samo malo ogreban sa donje strane. Uf, baš sam imao sreće! Zahvalim se paoru i poželim mu se dobro koje mi je učinio vrati desetostruko, te nastavim ka Pranjanima prema instrukcijama mog neznanog prijatelja, i potom prečicom do Vrnjačke Banje.

Za mene danas naravoučenije:

- ne poništavaj "sledeću stanicu" u navigaciji dok na istu ne stigneš;

- nema čoveku, do čoveka! :popovanje:

Jesi li skrenuo kod crkve u Duskovcima? Ako jesi , kojim putem posto se tu odmah racva na gornji i donji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kada se dolazi iz pravca Divčibara u Duškovcima se za Pranjane, Gojnu Goru i Čačak skreće levo putem koji ide kroz Duboki potok ka Bogdanici koji do skora bio uzak ali je poslednjih godina proširen, Desni ili gornji put, kako kaže  Slave, vodi preko Male Ježevice ka Dobrinjama (Donjoj, Srednjoj i Gornjoj). Pre Bogdanice si verovatno u Mršeljima skrenuo levo uzbrdo. Kolega i ja smo u nedelju prošli putem kojim si ti išao, s tim što smo mi došli iz Pravca Požege i onda skrenuli prema Bogdanici, Pranjanima i Čačku.  

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kod Duskovacke crkve sa glavnog puta iz pravca Divcibara za Pozegu se skrece levo u ovom slucaju. Desno nema.

Odmah tu se racva put  na donji nizbrdo  kroz Beli potok, koji je prosiren pre deceniju, i prolazi kroz Bogdanicu, Kamenicu, Druzetice do Pranjana, i gornji put, koji je prilicno ravan jer ide po grebenu, a prolazi kroz Gojnu Goru za Cacak.

Reci ce Dragan kojim je posao. Gornji put nakon 500m od skretanja ima krivinu na levo, a pravo je asfaltiran put za Dobrinje, Malu Jezevicu. Putokaz kaze Cicovici i jos neki. Tu moze da se pogresi i skrene ka Maloj Jezevici, pa da se odvoji za Gornju Dobrinju. Put je uzak, a skoro asfaltiran do G. Dobrinje. I nizbrdo je prilicno, jer je crkva na brdu Zajcici i prevoj kod Cicovica je na 850m.

Ako se pak nastavi ka Gojnoj Gori, i u samom selu postoji dva skretanja. Prvo je u ovom slucaju za Pozegu desno, preko Dobrinja ili za Cacak i Kamenicu selo levo. NAkon kilometar je crkva i tu se desno odvaja za Cacak i spusta u dolinu Kamenice jako strmo. Pravo je za selo Kamenicu opet nizbrdo kroz centar sela Gojna Gora, i naravno u dolini se okrece desno i ulazi na onaj donji put od Duskovacke crkve , koji ide do Pranjana i dalje.

 

Zivo me interesuje gde je kolega Dragan pogresio.

 

Arso nije mi jasno gde ste dole u Mrseljima skrenuli levo da bi dosli do Pranjana. Dole u Mrseljima koje put samo kaci se skrece kod groblja i put se racva levo i desno. Levo je za zaseoke Orlovo Gnezdo i Tometino Polje i nije ceo u asfaltu. Desno se penje strmo uzbrdo za opet Tometino Polje i fabriku vode. Ni tu nije asfalt sve , cak je vise makadama.

Posle na ulazu iz Mrselja u Bogdanicu, put, kojim je trebao kolega Dragan ici se moze skrenuti levo za Vidojev vir i  reku Tinju. Tu tek ne mogu daleko obicni motorim cak ni teski enduro.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, slave74 je napisao:

Kod Duskovacke crkve sa glavnog puta iz pravca Divcibara za Pozegu se skrece levo u ovom slucaju. Desno nema.

Odmah tu se racva put  na donji nizbrdo  kroz Beli potok, koji je prosiren pre deceniju, i prolazi kroz Bogdanicu, Kamenicu, Druzetice do Pranjana, i gornji put, koji je prilicno ravan jer ide po grebenu, a prolazi kroz Gojnu Goru za Cacak.

Reci ce Dragan kojim je posao. Gornji put nakon 500m od skretanja ima krivinu na levo, a pravo je asfaltiran put za Dobrinje, Malu Jezevicu. Putokaz kaze Cicovici i jos neki. Tu moze da se pogresi i skrene ka Maloj Jezevici, pa da se odvoji za Gornju Dobrinju. Put je uzak, a skoro asfaltiran do G. Dobrinje. I nizbrdo je prilicno, jer je crkva na brdu Zajcici i prevoj kod Cicovica je na 850m.

Ako se pak nastavi ka Gojnoj Gori, i u samom selu postoji dva skretanja. Prvo je u ovom slucaju za Pozegu desno, preko Dobrinja ili za Cacak i Kamenicu selo levo. NAkon kilometar je crkva i tu se desno odvaja za Cacak i spusta u dolinu Kamenice jako strmo. Pravo je za selo Kamenicu opet nizbrdo kroz centar sela Gojna Gora, i naravno u dolini se okrece desno i ulazi na onaj donji put od Duskovacke crkve , koji ide do Pranjana i dalje.

 

Zivo me interesuje gde je kolega Dragan pogresio.

 

Arso nije mi jasno gde ste dole u Mrseljima skrenuli levo da bi dosli do Pranjana. Dole u Mrseljima koje put samo kaci se skrece kod groblja i put se racva levo i desno. Levo je za zaseoke Orlovo Gnezdo i Tometino Polje i nije ceo u asfaltu. Desno se penje strmo uzbrdo za opet Tometino Polje i fabriku vode. Ni tu nije asfalt sve , cak je vise makadama.

Posle na ulazu iz Mrselja u Bogdanicu, put, kojim je trebao kolega Dragan ici se moze skrenuti levo za Vidojev vir i  reku Tinju. Tu tek ne mogu daleko obicni motorim cak ni teski enduro.

 

 

Nisi me razumeo, mislim da je Dragan skrenuo na taj put koji vodi, između ostalih do porodice Trnavac. Taj put prolazi pored seoskog groblja i spušta se prema reci Kamenica i kod mosta se račva. Levi krak znam da ide ka Trnavcima, a za desni ne znam jer nisa išao njime. Mislim da je on tu pogrešio, jer je očigledno u navigaciji izbrisao Bogdanicu kao sledeću destinaciju posle Duškovaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Cekamo da se javi  Dragan. Nadam se da se nije mnogo iznervirao i da je stigao u banju na vreme.

Nemoguce da je isao u Mrselje, jer taj put  vraca u Tometino Polje i skoro je asfaltiran 500m iznad Trnavca.Tim putem bi izasao na los makadam, koji se racva vise puta, i tu bi samo srecom mogao da ubode u koji deo Tometinog polja ce se naci.

Desno na toj raskrsnici preko mosta je corsokak, samo do domacinstva Tomica. Kad se tu dvoumis, svratis u prvu kucu na samoj raskrsnici i pitas Zlatka , brku. Ako je dobre volje bice to i casica razgovora. Ko voli:)

Pravo makadam je Orlovo Gnezdo.

 

Inace u Trnavcima zivi i Marko Trnavac visegodisnji prvak trube u Guci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 38 minuta, slave74 je napisao:

Cekamo da se javi  Dragan. Nadam se da se nije mnogo iznervirao i da je stigao u banju na vreme.

Nemoguce da je isao u Mrselje, jer taj put  vraca u Tometino Polje i skoro je asfaltiran 500m iznad Trnavca.Tim putem bi izasao na los makadam, koji se racva vise puta, i tu bi samo srecom mogao da ubode u koji deo Tometinog polja ce se naci.

Desno na toj raskrsnici preko mosta je corsokak, samo do domacinstva Tomica. Kad se tu dvoumis, svratis u prvu kucu na samoj raskrsnici i pitas Zlatka , brku. Ako je dobre volje bice to i casica razgovora. Ko voli:)

Pravo makadam je Orlovo Gnezdo.

 

Inace u Trnavcima zivi i Marko Trnavac visegodisnji prvak trube u Guci.

Ne pratim Guču, ali znam za Marka pošto je dobar prijatelj, a možda čak i rođak mog druga majstor Milana Marinkovića, sa kojim sam u nedelju svraćao kod njega. A da su greške itekako moguće naročito kada je navigacija u pitanju pogledaj na Lalajkovom podkastu sa Taorskih vrela kada ga je navigacija, koliko sam ja ukapirao, bukvalno vodila u krug. Meni se desilo letos da skrenem ka selu Poganovo umesto od Pirota produžim magistralom do manastira gde smo se uputili i da onda solidnim asfaltnim putem dođem do kraja puta ispod planine Greben. Usput poneka kuća ali ne uz put i naravno nigde žive duše da bi nekoga pitao gde se nalaziš. Doduše mada smo napravili bespotrebnu kilometražu ali pogled na vrhove Grebena vredi to cimanje. Sad moja lepša i pametnija polovina kažemo kada nas neko pita gde smo bili letos:

-Bili smo na kraju sveta!

 

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Evo me, na seminaru sam pa imam pauzu koju koristim da uživam u kapućinu u "Švajcariji"... :zdravo:

Ovde sam skrenuo:

Screenshot-2022-10-25-11-49-19-306-edit-

Znači, put tik iznad crkve koji vodi dobrim delom kroz gusto zelenilo, i povremeno prolazi tik pored kuća i imanja. Mnogo rizle po sredini, i opalog lišća. 

Dobro je sve ispalo, šteta na motoru skoro pa nikakva (malo ogreban kofer), stigao u hotel dovoljno na vreme i, usput, uživao u vožnji. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, DraganNS je napisao:

Evo me, na seminaru sam pa imam pauzu koju koristim da uživam u kapućinu u "Švajcariji"... :zdravo:

Ovde sam skrenuo:

Screenshot-2022-10-25-11-49-19-306-edit-

Znači, put tik iznad crkve koji vodi dobrim delom kroz gusto zelenilo, i povremeno prolazi tik pored kuća i imanja. Mnogo rizle po sredini, i opalog lišća. 

Dobro je sve ispalo, šteta na motoru skoro pa nikakva (malo ogreban kofer), stigao u hotel dovoljno na vreme i, usput, uživao u vožnji. :moto3:

Ti si krenuo ka Gornjoj Dobrinji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Šta god da kažeš ja ću se složiti jer sam se pogubio k'o guska u magli. Znači, skrenuo sam i prošao tik pored crkve i stalno sam se spuštao dok se kroz krošnje nazirala dolina u daljini... Nov je asvalt, to sam zapamtio, vrlo uzan. Jednog trenutka, naiđem na neku ženu i ona me uputi da samo nastavim do uključenja na lokalni put gde se levo ide nazad u Duškovce, a desno ka Pranjanima. Na toj T "raskrsnici" je bila neka kuća sa kao nekom zatvorenom radionicom, i par auta parkiranih.

A vama dvojici kapa dole za poznavanje ovih staza i bogaza :care:

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Aha ti cak nisi ni usao u Gojnu Goru, vec sa tog puta skrenuo na dole i izasao kod mehanicara u Bogdanici. Izasao si na donji put na koji se skrece kod crkve. Ovaj putic odozgo do dole cca 4km je od skora ceo asfaltiran, uzak je i verovatno ima rizle. Slabo se i koristi jer samo par domacinstava se nalazi na njemu. Mogao si nastaviti kroz Gojnu Goru i sirim putem sici dole pred samo selo Kamenicu. Isti je reljef samo je put siri. br. puta 177

A jos najbolje i najblize da si sa 177 na 355 ako dobro vidim broj puta. Preko Jancica za Cacak direkt.

Put se kao sto rekoh spusta od Gojne Gore u dolinu reke Kamenice, te je vrlo lep krajolik i vikend naselje na reci Kamenici. Put jeste uzi i krivudav, delom sa zakrpama, ali nema puno guzve.

 

 

 

Promenio član slave74
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ovo je planirana ruta po navigaciji, pre nego što sam poništio Bogdanicu. Jbg, navigacija je odmah prerčunala prečicu do Pranjana i tuda me povela, ja sam zaj...o stvar. :wacko:

IMG-20221025-141337.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
16 minutes ago, DraganNS said:

Ovo je planirana ruta po navigaciji, pre nego što sam poništio Bogdanicu. Jbg, navigacija je odmah prerčunala prečicu do Pranjana i tuda me povela, ja sam zaj...o stvar. :wacko:

IMG-20221025-141337.jpg

 

Sta je tu je. Dobro se zavrsilo na kraju. Mogao si da prekratis 177 putem direkt za Cacak.

Da si mene pozvao objasnio bih ti ukratko. Ja sam inace pored puta, prosao si kraj moje kuce. Trenutno nisam gore, al ako nesto treba mogu pomoci ili  uputiti. To vazi za sve kolege, a za one dobre volje i naravi i da svrate.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Jel možda neko prošao ovim putem ili zna nekoga ko je prošao njim? CG-Kosovo preko Rožaja. Na mapama ima dve slike i deluje ok put.


image.png.e9a10ed3bc7e12ea1d21162af5ff09a2.png

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 35 minuta, Forsberg je napisao:

Hvala bogu, ne planiram da idem van termina maj-septembar :D 

 

OK onda, bez šale - nisam prolazio u poslednjih 20-tak god :) ali to je magistralni put, granični prelaz je u funkciji, i relativno je frekventan pravac.

Letos je neko sa foruma prolazio, ali se ne sećam detalja,

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Je l' neko zna kakvih je ovih 80-tak km od Foče do puta Žabljak-Nikšić? (Pivsko jezero, Mratinje) 

image.thumb.png.ad8a808ceffd9e2cb1e2cf3b0684c341.png

 

Išao sam putevima koje ovo povezuje, i znam kakvi su, ali razmišljam da na leto prođem ovuda - nikad nisam bio tu.

Rado bih prošao, ali ići ću kolima s porodicom, pa ne bih baš ako je neki raspad od puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Od Foče do Šćepan polja je budi Bog s nama, blagi uzas ali može se proći, idu ljudi. A u Cg je to sasvim ok, taj kanjon Pive je prelep, svakako vredi otići. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
30 minutes ago, zaludan said:

Je l' neko zna kakvih je ovih 80-tak km od Foče do puta Žabljak-Nikšić? (Pivsko jezero, Mratinje) 

image.thumb.png.ad8a808ceffd9e2cb1e2cf3b0684c341.png

 

Išao sam putevima koje ovo povezuje, i znam kakvi su, ali razmišljam da na leto prođem ovuda - nikad nisam bio tu.

Rado bih prošao, ali ići ću kolima s porodicom, pa ne bih baš ako je neki raspad od puta.

Ako budu kise ne idi nikako. Cak su u CG tuneli neobradjeni i litice su do Pluzina. Puno je odrona. Kad vidis one oziljke od stena po asfaltu... S porodicom pogotovo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Kao što je rečeno od Foče užas. Za 15km treba jedno 40 minuta vožnje. Makadam, tucanik, komadi asfalta, neki drveni mostići, ali idu čak i autobusi. U CG zadnje dve godine rade taj put i prilično su ga osvežili. E sad, odrona ima ali ja i pored svega svake godine idem tim putem na more i uvek kažem da neću više al ne vredi, toliko je lepa priroda da je neverovatno. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Kao sto rece @VLAD81 kad vidis lepotu Pivskog jezera, Pluzina i Durmitorskog prstena, zaboravis na tu jednu losu deonicu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako neko hoce da vidi lepotu prirode, treba se malo i potruditi. Tim putem moze svako. Malo zapne s bosanske strane.

 

AL ima jedan skoro paralelan putni pravac od Foce ka Pljevljama.

Preko Zavaita , Falisa, Krnje Jele, Celebica ulazi se u CG odakle je asfalt nadalje.

Put zapocinje pored reke Cehotine i prolazi kroz planine, zapustena sela...

Sama cinjenica da je bosanska strana premestila svoj granicni punkt 7km od granice ka Foci, zbog prirodnih neuslova, govori o ocuvanosti prirode.

Kazu da su nekada sela bila puna zivota, nekad i u vreme zadnjeg gradjanskog rata, kad je taj put bio neka vrsta koridora. Nekom rat, nekom brat, poslovica kaze.

 

Prelaz je malogranicni i mislim da radi stalno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja