Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

@FFBikerSar hvala puno na odgovoru, čitao sam samo šta sam našao na mapi. kako razumem, od Sarajeva do HR će biti super, a ova ruta od granice do Sarajeva? To mi je zabrinjavajuće jer sam čitao neke horor priče pa tebe da pitam kao Sarajliju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja mogu dati samo mišljenje za potez od Kladnja prema Olovu i Sarajevu, jer na Šekoviće nisam nikad išao. Ovo od Kladnja vozi preko prijevoja Karaula, i taj put nikako ne volim, ponajmanje s motorom. Ima oštećenja kolovoza, nagib u krivinama na pogrešnu stranu pa te baca van iz krivine umjesto ka središtu. Jedan od razloga zašto uopšte ne volim ići od Sarajeva prema Tuzli. Po meni bi bolje uradio da ideš na Vlasenicu, Han Pijesak, Sokolac 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Gde si nasao da pitas @FFBikerSar on najviše voli auto put. Sve ti je to super za voznju, Papraća - Šekovići vrh! Kratko ali slatko. I ovo dalje preko Olova i Kladnja odlično i dalje Sarajevo Jablanica fenomenalno. Prošao sam to sve ove godine na putu za Banja Luku. Dole preko Blidinja ka Imotskom nisam isao, planiramo u sep na Jadranku, ali kazu da je to sve ok. Tako da lafe samo gas i uzivaj

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
24 minutes ago, doktor said:

Ja sam vozio Kladanj-Olovo i meni je taj put baš OK.

Mada, nisam neko kome je sve ispod savršenog loše.

Ja ga uspoređujem s putem Sarajevo - Konjic preko prijevoja Ivan, isto 3 trake djelomično ka tunelu i niz prema Bradini: daleeeeeko bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 minutes ago, Nole Bg said:

Gde si nasao da pitas @FFBikerSar on najviše voli auto putemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png. Sve ti je to super za voznju, Papraća - Šekovići vrh! Kratko ali slatko. I ovo dalje preko Olova i Kladnja odlično i dalje Sarajevo Jablanica fenomenalnoemoji6.png. Prošao sam to sve ove godine na putu za Banja Luku. Dole preko Blidinja ka Imotskom nisam isao, planiramo u sep na Jadranku, ali kazu da je to sve ok. Tako da lafe samo gas i uzivajemoji108.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Evo Blidinja lani u septembru, kako rekoh malo je guravo od Jablanice do par km prije ove kapije (jer je put bio nešto oštećen i poplavljen u nedavnim nevremenima) i nije za vožnje noću, po danu polako i paziti na pijesak. Jednom kad se uđe u Park Prirode OK.

 

 

IMG_20210806_1416093.jpg

IMG_20210806_1422425.jpg

IMG_20210806_1550133.jpg

IMG_20210806_1553267-panorama.jpg

IMG_20210806_1557395.jpg

IMG_20210806_1518012.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 436 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Sad sam se vratio sa Hvara preko Dubrovnika, Trebinja i Visegrada. 

Put je vrlo dobar. Jedino na Tari ima lošeg asfalta ali na pravcu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Jablanica - Blidinje, onako kao sta je FFBikerSar napisao, djelovi su losi, treba se pazit lokalnih pilota i rizle pogotovo poslije kise.

Nedavno prosao u oba smjera i ono meni je to ok za GSa.

 

Kasnije, Blidinje - Tomislavgrad bi ja izabrao zato sta se da dosta brze odvest nego Posusje i cesta je skoro nova, ima kamera kad se udje u prva sela u polje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prva ruta bi meni bila prioritet jer je živopisnija, veća nadmorska visina pa je prijatnije/svežije leti za vožnju, brže krivine, manje opterećena saobraćajem, dobre kafane usput...

Valjevo - Loznica je, takođe, lepa deonica, s' tim da je deo od VA do Osečine "ono pravo". 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nzm sta si ovde hteo da pitaš? Za šta da biraš? I dali je Rogačica ili Rogatica, Zvornik je i Bih a Mali Zvornik je u Srbiji. Pretpostavljam da si mislio Rogačica izmedju Ljubovije i Bajine Bašte - Mali Zvornik. Lepo je svakako, pored Drine i Zvorničkog jezera. Ali za peglanje odličnih krivina svakako Va-Lo za mene svakako jedna od omiljenih deonica u Srbiji.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Petre, ja sam ti gore preporučio put Rogatica - Zvornik (BiH) a ti si, zapravo, pitao za deonicu Rogačica - Mali Zvornik, moja greška. I ja bih bio u dilemi jer su obe rute lepe i nećeš pogrešiti koju god da odabereš. A kojim putem bi došao do VA odnosno Rogačice, nećeš se spustiti padobranom..:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Isao bih preko Kosova na Ibarsku magistralu, Kraljevo. 

image.png.4b9e9298a31df5352cbcb5e21e5913ce.png

A za ostatak, planirao nesto ovako, Dragane, srpskom stranom do Malog Zvornika. Mada, ako je los put, onda bih onu gornju varijantu. Kraljevo - Kosjeric - Valjevo - Loznica. Onaj put,br. 21, deluje interesantno, ali nesto mi govori da je u losem stanju.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Moja pretpostavka je da voziš preko Prištine, K. Mitrovice, Leposavića, N.Pazar, Raška, Kraljevo? 

Od Kraljeva do Čačka gužva, isto i do Požege (ali barem zanimljivije zbog klisure) a potom preko Divčibara do VA lepo za vožnju. Put 21 je bio OK, barem posle Požege. Možda bi mogao, razmišljam, da posle Ušća voziš put 30 do Ivanjice pa odatle putem 21 preko Arilja do Požege, da izbegneš gužvu kroz KV i ČA :stabre: Ne znam kakav je taj put, morao bi neko ko je vozio da prokomentariše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Put skoro da veže jedan za drugi. Tako da ako voziš jedan, vozi i drugi i sam ces sebi dati odgovor na pitanje.. Mada mi opet nije najjasnije kuda ides i gde si krenuo, iskreno.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne mogu, druze, planiram da dobacim do Tuzle (prespavam i produzim), bilo bi previse. Drugog dana bi se ubacio na autoput kod Novske, pa do Kranjske Gore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nisam vozio Novi Pazar - Sjenica - Nova Varoš pa neka neko drugi kaže kakav je put, potom Zlatibor pa se spustiš preko Tare do Bajine Bašte pa niz Drinu do M. Zvornika. I ovo bi mogla biti opcija za razmišljanje, ima prelepih deonica... :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Vozio sam taj deo do Zlatibora pre 6-7 god. Sada bih vise voleo nekim drugim putem. U svakom slucaju, onda, B.Basta- M.Zvornik. Hvala ti.      

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja