Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Ma razumem ja to.

I mi vozimo na Mitasu i dobro su se pokazale.

Svi međusobno sarađuju (Mitas po licenci radi za Continental).

To, donekle, objašnjava Mitasovu Force liniju (Terra,Touring, Sport...), Multi Compound Tread Technology (MCTT).

image004.jpg

Sistem kontrolisane vulkanizacije, po uzoru na Continental Multi Grip tehnologiju (da od jednog komada gume napravi  gumu sa “dvostrukom smešom”).

images.jpg

:takoje:

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Jeste da je bajs u pitanju, ali za mesec dana vožnje devetogodišnjaka Mitas se nije pokazao

IMG_20230507_114230.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 13.12.2022. at 20:46, BokyBoy je napisao:

set Sport forsa 25000

Ja sam našao u gradu pre mesec dana set (nije EV) za 21.000,00 RSD, DOT 6.2022. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 13.12.2022. at 21:04, feniks je napisao:

Ma razumem ja to.

I mi vozimo na Mitasu i dobro su se pokazale.

Svi međusobno sarađuju (Mitas po licenci radi za Continental).

To, donekle, objašnjava Mitasovu Force liniju (Terra,Touring, Sport...), Multi Compound Tread Technology (MCTT).

image004.jpg

Sistem kontrolisane vulkanizacije, po uzoru na Continental Multi Grip tehnologiju (da od jednog komada gume napravi  gumu sa “dvostrukom smešom”).

images.jpg

:takoje:

 

Nisam isprobao druge Mitas gume, ali je Terra Force najgora guma (posebno na mokroj podlozi), koju sam ikada imao na bilo kom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 3 sati, drmilan_ je napisao:

Bukvalno ne moze da se poredi 

Znam. Ali ipak Mitas ili kineska sa pijace od 600din dođe isto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, mrle said:

Znam. Ali ipak Mitas ili kineska sa pijace od 600din dođe isto. 

Ako zelis kvalitetnu za bajs, continental ili schwalbe. Mi za trkacke koristimo iskljucibo continental i to ima razlicitih modela i grip je nebo i zemlja izmedju modela

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
4 hours ago, mrle said:

mesec dana vožnje devetogodišnjaka

Kad se setim tih lepih vremena ... BMX,  50 policajki dnevno, zadnja guma se više vukla nego okretala. Ali nema veze, kupiće ćale drugu, ali tek kad počne unutrašnja da se vidi :jee:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Sinoć stigao kući i gledam zadnju gumu (mitas touring force), maltene stigla do markera. Bacim pogled u svesku gde zapisujem sve oko održavanja motora i vidim da sam prešao 17 300 km sa tom gumom. Obzirom da još nije stigla ni do markera, a da ima tu još fino da se vozi, cenim da će izgurati 20 000 okruglo i da ću je tada zameniti. One pre nje sam menjao izmedju 14 000 i 15 000 km, sportske gume vožene do samog kraja, a verovatno malo i preko toga.

 

Ono što sam primetio je da su gume ok za neku normalnu vožnju. Opet, bandit 600 i nije nešto jak motor, tako da verujem i da to ima veze, možda nekom ko vozi nešto jače i ne bi odgovarale. Nisam imao gumu koja nikada nigde nije pustila, iako, pu pu ni sa jednom od ovih nisam pao, svaka je proklizala u nekoj situaciji (da li na prevoju na mostu, preko bele linije-zebre, na glatkom asfaltu, na masnom od ulja i iberlaufa gradskom asfaltu, tramvajskim šinama...).

 

Vozio sam sledeće gume: metzeler z8 i m3 sportec, bridgeston battlax, dunlop qulifier 1, dunlop roadsmart 2, mitas sport force +, mitas touring force. Od sport touring su z8, roadsmart i touring force, ove ostale su bile sport gume.

 

Ok činjenica je da sport gume malo bolje drže i kraće traju, ali kao što rekoh svaka je negde pustila.

Sad ljudi to često banalizuju i subjektivno doživljavaju, u neku gumu se jedni kunu, dok je drugi na motor nikada više ne bi stavili, a da li su se zapitali u kakvim uslovima je guma pustila.

 

Na putu Niš-Aleksinac, asfalt gladak i presijava se kao staklo. Brat na novom gs 1250 adv sa novim battlax adventure, ja na lomini od bandita i mitaskama (napred sport, pozadi touring force), njemu je pustila guma, meni nije. 

 

Neko bi protumačio da je mitas bolji od bridgeston-a, što veze s mozgom nema, ja sam prepoznao klizav asfalt u startu, brat nije.

 

Za moj pojam guma, dovoljno su dobre (govorim o mitas gumama za motocikle).

 

A jedini i ozbiljan pad sa motora sam imao sa x9 skuterom, pri 60km/h, vozio sam nove michelin city grip gume. Po nekoj kišurini i sad trebalo je da opletem po gumi jer sam isklizao na mokrom i klizavom asfaltu.

Jbg teško je tu biti objektivan.

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 10 sati, milomir22 je napisao:

Na putu Niš-Aleksinac

Užas od puta, izbegavati! Neverovatno uglačan i klizav asfalt svuda! 

 

Vozim samo Mitas SportForce+ EV (još je mekša od obične SportForce), i obično se dešava situacija da meni skoro nikad nigde ne prokliza, ali ima to više veze s tim što veoma brzo prepoznam klizav asfalt, kako vizuelno, tako i osećam pozadi kontrolu proklizavanja kad krene malo jače da se pali (varkam ga na gas da vidim da li je klizavo ili ne). Vozio sam ove iste Mitas na Navaku kad sam bio, držale su za sve pare, po meni odlična guma, jes da promenim 3 seta u sezoni (meni traju po 3000-4000) ali drže odlično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
21 hours ago, mrle said:

Jeste da je bajs u pitanju, ali za mesec dana vožnje devetogodišnjaka Mitas se nije pokazao

IMG_20230507_114230.jpg

Jel se potpisuje? :D Tako sam i ja svoju koja je došla uz bajs za mesec dana uništio, kupio Mišelinke i shvatio da mi je preskupo da se potpisujem :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

To potpisivanje smo mi zvali "policajka", ne znam zašto :D  Kad na prašini blokiraš zadnji pa na kraju napraviš polukružno. Bio si faca ako to dobro znaš da radiš. Poslednji put u životu sam to hteo da uradim pred društvom vozeći novi bajs koji samo što je kupio drugar. Nije mi rekao da je zamenio mesta kočnicama da bi mu prednja bila desno, kao na zoljici.
Možete da mislite kako sam se proveo ... :D :D :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Stigle u kompletu, na meni je da testiram... Touring Force

Terao sam Mitaske na maxiju, lepo su se pokazale... adc4bf3baabc2b05282f2afe40bf0e9f.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 11 sati, Štef je napisao:

Stigle u kompletu, na meni je da testiram... Touring Force emoji16.png

Terao sam Mitaske na maxiju, lepo su se pokazale... adc4bf3baabc2b05282f2afe40bf0e9f.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Na čemu ih testiras,

nadam se ne na R-u od 170 kg... :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne ne, NT 700 Deauville, krava jedna od 240 kg, plus mojih stotinak, puni koferi gluposti itd

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 5/8/2023 at 2:33 PM, antir3ality said:

To potpisivanje smo mi zvali "policajka", ne znam zašto :D  Kad na prašini blokiraš zadnji pa na kraju napraviš polukružno. 

Da, da, tako smo i mi zvali :D zato što je bilo onih starih američkih filmova kada se pandurski automobili u brzini okrenu pod 90' da prepreče ulicu i blokiraju prolaz beguncima :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Купио нове пре 4 месеца Митас Терафорце заједно са Митас унутрашњим  за Хонду Трансалп 600 . За ових 4 месеца искуства рекао бих да малко клизају  на кочењу и по белим линијама . Некад кад одврнем гас до краја оће мало задњи крај ситно  да мрдне лево десно . И на оштријем кочењу само предњом а корман померен лево ил десно оће да проклиза предњи крај . И по киши возим крајње опрезно .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 47 minuta, ddimic je napisao:

Купио нове пре 4 месеца Митас Терафорце заједно са Митас унутрашњим  за Хонду Трансалп 600 . За ових 4 месеца искуства рекао бих да малко клизају  на кочењу и по белим линијама . Некад кад одврнем гас до краја оће мало задњи крај ситно  да мрдне лево десно . И на оштријем кочењу само предњом а корман померен лево ил десно оће да проклиза предњи крај . И по киши возим крајње опрезно .

Ta guma je na mokrom asfaltu katastrofa.

Imao sam u kratkim periodu dva teža pada sa ovim gumom i nikada je više ne bih stavio na motor.

Čuvaj se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

 

 

Pre 2 sati, ddimic je napisao:

Некад кад одврнем гас до краја оће мало задњи крај ситно  да мрдне лево десно . И на оштријем кочењу само предњом а корман померен лево ил десно оће да проклиза предњи крај . И по киши возим крајње опрезно .

Sve ovo je normalno.:takoje:

 

Silazim sa Kosmaja za 1. Maj i u desnoj krivini, na ulazu u Koraćicu, "uđem" u suprotnu traku.

Zato što sam krivini prišao sa 80 km/h u IV stepenu prenosa, koristio sam kočnice umesto motora i pokušavao da tako kontrolišem motocikl.

Zadnja guma je par puta "popuštala" i "hvatala" dok je rep išao ulevo a ja se vraćao u svoju traku.

Ovo sam radio namerno, upražnjavajući poseban stil vožnje (jer sam video da mi ne ide niko u susret).

U mašini je bilo ulje off road Ipone Katana sa "nus" efektima (pisao sam o tome u temi Silkolene FUCHS ulja).

345848895_1376671259848121_7807389934874

 

U subotu sam starim kragujevačkim preticao jedan po jedan automobil u krivinama potpuno siguran u gume (a i sipano je novo ulje).

Sve to u rasponu 60-80 km/h u III stepenu prenosa, bez upotrebe kočnica, samo doziranje gasa, rukama ovlaš na kormanu i ekskurzijama telom (potpuno, opušteno, prateči kretanje i položaj motocikla).

Ovo sam radio proračunato, jer je to namena motocikla (motociklista je napredni vozač na putu).

 

Juče, ujutro, sam sačekao da stane kiša i krenuo na posao Trešnja-Mladenovac (avalskim).

Jedini problem mi je bio izlazak na glavni put, jer imam nekih 800 metara razbijenog betona u kombinaciji sa blatom.

Na pola brda sam proklizao, pustio rep da izabere stranu, okrenuo se i spustio nazad.

Uhvatio sam bolji zalet a umesto prvom, ubacio u drugu.

 

Mitas Terra Force R nije za svaki teren (samo onih 10%).

 

“Osećaj” gume je veliki doprinos samopouzdanju vozača, a Terra Force daje prilično dobre rezultate pri brzinama na putu (10-20 % preko ograničenja).

 

Međutim, ako snažno zavrnite gas i gume će "utrnuti."

Nemaju spoj sa asfaltom, na način na koji to radi 100% ulična guma (nikako kao super sport).

Ali, to ne čudi jer je predviđeni posao Terra Force-a da izdrži oštar šljunak, "kvalitetan" srpski asfalt, povremene udarne rupe ili rizlu i kamenje.

 

Na glatkoj površini, ako se ne zagreje (a može da se zagreje relativno brzo) pokazuje negativnost krutih bokova.

 

Ono što sam naučio je da, ako se gume dobro zagreju, one se pretvaraju u pristojnu "sportsku" gumu.

 

Verovatno nećete dobiti gume (bilo koje gume) ovako lepo zagrejane, pri normalnim uličnim brzinama.

Ali, kao ulične gume, Terra Force daju dovoljno prijanjanja (čak i ako ne odaju sjajan subjektivni osećaj pri skretanju).

 

Za posebne zahteve, DTC (Dynamic Traction Control) se može isključiti zasebno (ja ga nemam, ali sam čuo da vozači, koji ga imaju, to praktikuju sa ovim Mitas gumama).

 

Ken Condon rides a Triumph Tiger 800 at Palmer Motorsports Park in Massachusetts in the rain on Mitas Terra Force R tires.

 

Grip se definiše: nagibom, brzinom, raspodelom mase.

Vešanje motora i gume retko, ali baš retko greše.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Mitas SportForce+ EV, prva slika je guma stavljena pre dva meseca i vožena nekih 3500 km. Drži za sve pare, ali se isto tako i troši. Druga slika je nova guma. :lol:

 

image.thumb.jpeg.cfb531ecd575ffed7cca330ca1221d4a.jpeg

image.thumb.jpeg.b0a8b0ac3e2ff614b43cee3be184ba1b.jpeg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako dobro znam, Sport Force+ EV ima mekšu smešu koja daje jači grip ali kraći vek gume. Jbg ne može i jare i pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 37 minuta, Disko Nindža je napisao:

Ako dobro znam, Sport Force+ EV ima mekšu smešu koja daje jači grip ali kraći vek gume. Jbg ne može i jare i pare.

Mislim da EV ima tvrdnji gazeći sloj (hyper sport motori) a bokove iste kao obican SF+, mekšu smešu ima RS. 

Elem, gume su top, u slučaju da nemam para, uvek cu pre kupiti nov Mitas nego polovnu Korsu. 

 

BJBIKERS.COM

Mitas Sport Force + guma namenjena sportskim...

 

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja